Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   39 / 576
(#) gkhenrietta válasza gazszeres hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Szia!

Bocsi, azt elfelejtettem írni, hogy nem tiltott le, "szépen" ment egyfolytában így is. Nem tudom, hogy ez fontos-e. Az normális, ha a termosztát kapcsol, hogy hidegebb van bent, mit amire be van állítva, aztán a kazán kb.10-15 másodperc múlva kapcsol be? A szerelő szerint nincs semmi gond vele, de úgy emlékszem, hogy korábban azért gyorsabb volt.
Köszönöm szépen a segítségedet előre is!

Heni
(#) toro válasza gkhenrietta hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Ez így természetes (10-15 perc), mivel a szivattyú által megforgatott fűtővíz lehűti a kazánt és az előremenő érzékelőt s utána engedi begyújtani.
:yes: :yes: :yes:
(#) toro válasza gkhenrietta hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
A 3 elektróda közül a bal szélső az ionikus elektróda. Szét lehet húzni a csatlakozóját és egy mikróamper mérővel sorba kötve 5-25 mikróampert kellene mérni. :yes: :yes: :yes:
(#) gazszeres válasza bbmt hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Szia!
Így leírva: már kombinálhatunk.
A kazánod igyekszik felállni, indítási parancsot kap ahogy nyitod meleg víz csapot mert az áramlás kapcsoló jelet ad a panelnak. Indul a szivattyú, indítja a ventilátort, az kapcsolja a presszosztátot, ezek után a vez panel indítja a gyújtást, majd feszültséget ad a gázszelep tekercsére,; és itt valamiért meg áll.
Két lehetőség van: 1.: Mivel írtad feszültség jön a panelról, a hiba valószínű a tekercsben van. ( emlékeim szerint a siemens tekercsek 80 voltosak de ez most csak emlék nem biztos)
2.: ha megkísérli a gyújtást, de nem marad égve, mert nem érzékel az ionizációs lángőr, akkor: elektróda tisztítás, vagy panel hiba már megint, de ha így van akkor Természetesen írj mert más ötleteink is vannak a javításra. ( itt kollégáim nevében is írtam mert most sokat vagyok távol a nettől és szuper jó ötletekkel látnak el téged más kollégáim is. )
Jó munkát, sikeres javítást.
(#) gazszeres válasza gkhenrietta hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Szia Heni!
Két kérdésed is adódott egyszerre.
Az első: a panel javítható, mindössze az egyik kondenzátor fáradt el benne( kicsit röstellem magam de azt kell írnom erről a hibáról már visszább a fórumon sokat beszéltünk és fotókat is tettünk fel a megoldásról ).
2.: az tényleg normális, ha bekapcsol, amikor hidegebb van a helyiségben, mint a termosztáton beállított érték.
Most már csak az bosszantó, hogy semmivel sem jutottam közelebb a hibához. A lassulás ariston hiba, sajnos. Többnyire ezeket a hibákat öregedő membránok, vagy érzékelők okozzák. Minden esetben először az NTC-k cseréjét javasolnám.
Szerintem még beszélünk, remélem jó megoldást fogunk találni.
(#) bbmt válasza gazszeres hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
Szia,
Köszi az ötleteket ( ez mindenkinek is szól!)
Ma jön egy szaki és megnézi.Kíváncsi vagyok...
(#) toro válasza bbmt hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
Írd meg Sanyi mi volt (lett) a hiba okozója!
(#) gkhenrietta válasza toro hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
Szia!

Köszönöm szépen!!!
(#) gkhenrietta válasza gazszeres hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
Szia!
Köszönöm szépen!! Utána nézek!
Írok majd, hogy mi a helyzet.
(#) bbmt válasza toro hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
Háát,
volt a szaki, rámért a kivezetésekre,látta,hogy nem mutat semmilyen ellenállást a műszer és leszedte a gázszelepet, hogy megdöglött és javíthatatlan

Sajna elég ritka a szelep,beletelik egy kis időbe mire szerzek egyet
(#) toro válasza bbmt hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
:miaz:
(#) gazszeres válasza bbmt hozzászólására (») Jún 12, 2011 /
 
Válasz!
Csöppet azért bosszant a dolog. Tehetted volna, hogy többet olvasol. Ezzel a hibával már foglalkoztunk, ezt biztosan tudom és akkor megoldás is született. A szelep valóban ritka és ez sokba fog fájni neked. Van itt olyan fórum is, hogy gázkazán vezérlő elektronika, oda is látogass el, javaslom; megéri.
Persze tudom neked nehezebb nem vagy szaki, de olvasni, keresni te is tudsz.
Próbáltam rá keresni, de nekem nincs most időm rá.
Arra emlékszem plusz relé lett beépítve agy másik típusú tekercshez.
Sok szerencsét a javításhoz, és úszd meg olcsón!
(#) bbmt válasza gazszeres hozzászólására (») Jún 15, 2011 /
 
Szia,
Elég sokat olvastam róla
A leszedett gázszelepre is rámértem, a csatlakozási részen nem volt ellenállás, amikor leszedtem a csatlakozót akkor a behúzó tekercsnél mértem ellenállást viszont a relé-nél nem.Sajnos olyan a szelep szerkezete,hogy a behúzó tekercs leszedhető és talán javítható,de a segédrelét nem lehet leszedni sehogy..
Sikerült megtalálnom azt az importőrt akinél van is raktáron,ha minden igaz elég jó áron jutok hozzá. kb 15e ft.
A régit megtartom,hátha mégis lehet majd javítani és akkor lesz tartalék...
ui: lehet nem volt érthető, csinálok képet róla és felrakom
(#) gazszeres válasza bbmt hozzászólására (») Jún 15, 2011 /
 
Szia!
Egy komplett szelepért 15 ezer- szerintem korrekt ár.
Vegyük hozzá azt is, hogy nem kell barkácsolnod a panelban. Ez a jó megoldás!
Írj, hogyan sikerült a hiba kiküszöbölése, ebből még sokan tanulhatnak, azaz hasznát vehetik az információidnak.
Jó munkát.
(#) bbmt válasza gazszeres hozzászólására (») Jún 16, 2011 /
 
Hát elvileg ma kiderül mennyi lesz a pontos ár..
Felrakom a képeket,így érthetőbb lesz amit próbáltam elmondani
(#) bimbinorbi hozzászólása Jún 16, 2011 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Van egy IMMERGAS AVIO Maior kombi kazánunk. A használati meleg víz ellátással van probléma. Akkor kezd csak el fűteni ha áramtalanítom (lekapcsolom) a kazánt, majd visszakapcsolom.
(#) OTomi hozzászólása Jún 17, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy Saunier Duval Thema F 23 E kazánunk. Mostanában azt csinálja, hogy a melegvíz csap megnyitásakor beindul a fűtés, de aztán kis idő elteltével leáll és hol csak a "telefonos" piros lámpa, hol mindkettő villog. Azt figyeltem meg, hogy ha a láng kialvása után kikapcsolom és visszakapcsolom a kazánt azonnal, akkor a 3. gyújtás után már rendben működik. Illetve akkor sem szokott gond lenni, ha huzamosabb ideig nem használtuk a kazánt. Nekem ebből az következik, hogy valamilyen kontakthiba szerű lehet, ami eltűnik, ha előmelegítem a rendszert. A szerelő volt kint, tisztította a kazánt, érzékelőket, ill. ősszel vízkőtelenítve is volt. Felhívtam telefonon, hogy még mindig jelentkezik a hiba, azt mondta, hogy panelt kell cserélni, egyből kettőt, ami kb. 60e Ft. Tényleg csak ez orvosolja a hibát? Segítségeteket előre is köszönöm.
Tamás
(#) bbmt válasza bbmt hozzászólására (») Jún 17, 2011 /
 
Nos, megjött a szelep, sikerült nagyker áron megvenni:
15350 ft
A szaki felrakta és lőn tökéletesen működik!!
Tényleg a gázszelep volt a hibás,sajna nem javítható.
Ja, a szaki 3e ft kért és beállította a nyomást,szivárgást ellenőrzött stb...nagyon korrekt!!
(#) toro válasza OTomi hozzászólására (») Jún 17, 2011 / 1
 
Szia!
Tisztítsd meg az ionikus elektródát!
:yes: :yes: :yes:
(#) toro válasza bimbinorbi hozzászólására (») Jún 17, 2011 / 1
 
Zavarra vált a kazánod és igy tudod a reteszt feloldani.
Neked is az elektródát kellene megtisztítani.
:yes: :yes: :yes:
(#) toro válasza bbmt hozzászólására (») Jún 17, 2011 /
 
Gratula, jó használatot!
:yes: :yes: :yes:
(#) Quanto hozzászólása Jún 18, 2011 /
 
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Van egy Ariston TX 23 mffi kombikazánom ami beindult magától a fűtés. Teszi mindezt úgy hogy a fűtésszabályzó nullán van. Már a termosztátot is kikötöttem de semmi változás. Mit tudnék tenni. Előre is köszi a válaszokat
(#) gazszeres válasza Quanto hozzászólására (») Jún 18, 2011 / 1
 
Szia!
Ez egy általános hiba olasz kazánoknál.
Sajnos nincs leírásom erről a kazánról így csak behatárolni tudom a hibát.
Megrekedt a kazánod az utolsó fűtés parancskor ( ne gondolj nagy bajra ) Beégett egy mikrokapcsoló vagy egy relé a panelon. Az esetek 100%-ában így van.
Ez elektromos hiba.
Sajnos látatlanul csak ennyit segíthetek.
Sok sikert a hiba kereséshez.
(#) Quanto válasza gazszeres hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Köszi a segítséget! Tegnap szétszedtem az egész kazánt, úgy néz ki, hogy jó.
(#) gkhenrietta hozzászólása Jún 21, 2011 /
 
Sziasztok!

Azóta rendben van a kazánunk. Nincs semmi hibája, nem tudjuk, hogy miért csinálta. Azóta tökéletesen működik. A hibás panel javítása meg folyamatban van. Köszönöm szépen mindenkinek a segítségét!
(#) jopont válasza toro hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
Megcsináltam a két szilikon cső fújást. Egy idő után viszont a hiba megint előjött. Néha újraindul.
Videó róla: http://www.youtube.com/watch?v=qfXn0cRrYdo
(#) trex hozzászólása Jún 28, 2011 /
 
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Egy 10 éves Ariston G23mffi kombink van. A váltószelepben a membránt már többször cseréltük és működött rendben. Újabban a következő probléma jött elő: nehezen vagy egyáltalán nem kapcsol be a melegvízelvételkor . Vagy elindul a melegvíz, de túl forróra fűti fel , a hidegvízcsap nyitásakor leáll a melegítés és nem kapcsol vissza. akár egy vödörnyi vízet is kiengedünk intenzíven, de nem hajlandó bekapcsolni. Egy szerelő a gázszelep állítgatásával próbálkozott, majd kicserélte a váltószelepből nem csak a membránt, de a többi alkatrészt is , de nem oldotta meg a problémát. A leírtak alapján tudtok-e tanácsot adni, segíteni?
A válaszokat előre is köszönöm.
(#) toro válasza trex hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Szia!
Koszos a kazánhőcserélő belső fala (vasiszapos).
Azt kellene kipucolnotok, de egy másik szerelővel.
(#) trex válasza toro hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Köszönöm szépen a gyors választ. Ma sikerült egy másik szerelő
telefonszámát megszereznem, de nem volt elérhető eddig.
Két éve volt a kazán savazva, de csak a fűtéskört csinálta a mester.
Arra hivatkozott, hogy nem különösebben vízköves , ezért nem csinálta a melegvizes kört.
Mégegyszer köszönöm szépen a segítséget és beszámolok az eredményről.
(#) toro válasza trex hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
A radiátor víz alatt is oxidálódik. Ez az oxid a vasiszap, ez rakódott le mindenhol!
Jelezz vissza, ha megoldódik a problémád.
:yes: :yes: :yes:
Következő: »»   39 / 576
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem