Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ethernet csatlakozós autó (rj45 car)
Lapozás: OK   1 / 3
(#) dannu hozzászólása Jún 19, 2011 /
 
Hellosztok egy olyan kis autót szeretnék építeni ami egy rj45 más néven Ethernet csatlakozóval lehet összekötni a pc-vel . AZ elgondolásom az lenne hogy lenne egy csati abból belemegy egy ic-be vagy a tranzisztorba ami csomagokat számol és a megkapott csomagot értelmezi majd úgy irányítja a kis autót . A pc - meg lenne egy egyszerű ablak azt megtudnám írni pl .vb be h jobbra nyomom a nyilat jobbra megy s.t.b
(#) borvendeg válasza dannu hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Hello!
Nem teljesen értem. A csatlakozó az nagyjából semmit nem jelent. A kommunikáció a lényeg. Ha jól értelmezem eterneten keresztül akarod programozni. Ez komoly feladat. Programozással hogy állsz? Mi nem megy miben kellene segítség?
(#) dannu hozzászólása Jún 19, 2011 /
 
Azzal megvagyok c++ ,vb ,php csak maga a kapcsolási rajz kellene , igen jól érted a dolgot .
(#) Zozi85 válasza dannu hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Első körben szerezz egy enc28j60 ic-t hozzá a leválasztós csatit rj45-höz. Ezután neten találsz sok megoldást PIC re és AVR re ami lépésről lépésre elmondja hogy kell csinálni. Én a mikroelektronika oldalát ajánlom, onnan kapcsolási rajzot is letöltheted, valamint az értelmező procira szánt programokból is vannak példák.

Bővebben: Link

A linken van kapcsirajz illetve program AVR-hez és PIC-hez.
(#) dannu hozzászólása Jún 19, 2011 /
 
Szoval akkor egy ilyet kell építenem ?ami a bővebben : Link be van ?
ez nem lenne jobb?
Bővebben: Link
(#) nedudgi válasza dannu hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Miért épen RJ45 csatlakozót akarsz használni?
(#) dannu válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Akkor mivel lenne egyszerűbb? Mert van egy rossz routerem .
(#) Zozi85 válasza dannu hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Ez ugyan az csak smd ben. Legegyszerűbb RS232 lenne, az minimális alkatrész és VB gyönyörűen beszélget is PIC el. Az első hexapod robotom is onnan kapta az utasításokat.
(#) dannu válasza Zozi85 hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Segítséget tudsz adni , kapcsolási rajzot ?
(#) Zozi85 válasza dannu hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Mihez? Az előző link alapján tökéletesen utánaépíthető a netes adat átvitel, vagy már RS232 ben gondolkozol?
(#) dannu hozzászólása Jún 19, 2011 /
 
Őszíntén nekem a legegyszerűbb megoldást keresem a legelső is jó csak abba sok apró alkatrész van . Meghallgatom ezt a RS232 variációt és majd döntök .
(#) Zozi85 válasza Zozi85 hozzászólására (») Jún 19, 2011 / 4
 
Az itt van:

Bővebben: Link

Igazából neked csak az rx tx és gnd kell a pchez.
IC és 4 kondi ennél egyszerűbbet nehéz találni.
(#) Zozi85 válasza dannu hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Ő pld. RS232-es:
Bővebben: Link
De a mostani 4. generációs már vezetékes netes lesz, egy eltávolítható kártyával ahova majd a wifi modul fog kerülni.
(#) dannu válasza Zozi85 hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Akkor RS232 csatlakzós lesz és ebből elég egyet építenem ?
(#) Matt válasza dannu hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Hali!

Ezt most nem oltásnak szánom, de ha ennyire nem vagy képbe az elektronikával, ne mindjárt ethernetes cuccot akarj építeni. Kezdetben építs egy villogót. Tanulj, kérdett. Ha nem érte d az elektronikát az rs232-vel sem fogsz boldogulni, illetve a PIC vagy AVR programozás sem igazán hasonlít a PC-s programozáshoz. Regisztereket kell írogatni. Akár kezdhetnéd az építést egy egyszerű PIC-es futófénnyel.

Jut eszembe égetőd van?

Üdv

Ui: és ezt most nem lebeszélésként írtam, és nem is rossz szándékból, de amíg nem vagy tisztában az alapokkal, addig ezt a projektet tedd későbbre.
(#) dannu hozzászólása Jún 20, 2011 /
 
Köszönöm a törődés és az agódást ,elégsok ütemre villógót ,knight rider,érősítőtt ösze dobtam már ja és cimborámnak van pic égetője és ha ketten nem boldogolunk a programozásal akkor majd csak besegít valaki.
(#) Matt válasza dannu hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Akkor nem szóltam. Mi lenne ha linuxos routert használnál? pl Fon. vagy mind1 arra raknál egy ser2netet, és akkor wifis lenne. Nem kellene drót. + nem kéne szinvi a socketkezeléssel. csak rs232 a router és a pic közé, a pcs program meg csak socket kezelésből állna
(#) dannu hozzászólása Jún 20, 2011 /
 
Azabaj hogy nincs olyan routerem mert most egy tplink tk-wr542g -m van ami wifis de azt ne makarom felálldozni . Gondolom fent olvastad van egy rosz routerem abba nincs wifi azért gondoltam rj45 csatlakozósra .
(#) Matt válasza dannu hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
De maga a csati nem elég, oda kell még valami aktív eszköz, ami lekezeli a protokollt.

Vagy használd ezt router helyett:
Bővebben: Link

RS232 kimenete van.
(#) dannu hozzászólása Jún 20, 2011 /
 
Nem lenne rosz , csak ennyirt már veszk egy routert ami wifis, usb is van benne
(#) Matt válasza dannu hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
másik megoldás:
pic32 sorozat, bent van a komplett ethernet kezelés,
vagy mondjuk PIC18F97J60 + enc28j60
(#) dannu hozzászólása Jún 20, 2011 /
 
Szerinted melyik megoládás az egyszerűb szerintem a második az egyszerűbbnek tűnik .
(#) dannu hozzászólása Jún 20, 2011 /
 
Fene killódik van itthon egy alaplapom igaz akkora mint egy ház XD
(#) dannu hozzászólása Jún 20, 2011 /
 
(#) Zozi85 válasza Matt hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
32-es pic ek azért első próbára elég alattomosak, egyszerű égetők nem nagyon támogatják, és a progit is meg kell írni valamiben, assembler meg ide már nem előnyös.... egy jobb féle compiller meg azért zsebbenyúlós. ENC ic vel meg spi lesz netből azt már bármelyik pic re adoptálni lehet, rengeteg környezetben külön könyvtár is van hozzá. Onnan csak memória kérdése mit teszel vezérlésbe.
(#) Ven válasza Zozi85 hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Üdv!
Milyen motorok vannak a modelledben? Hol lehet azokat beszerezni?
Üdv!
(#) Zozi85 válasza Ven hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Towerpro SG91R de elég határeset erőre. Ez a legolcsóbb ami már megmozgat robotot, a fejlettebben pedig Towerpro MG90, ez már fém fogaskerekes.
E-bay kb egy ezresért kínálja. SG91 meg 6-7 száz
Sima SG90 nem jó erre figyelni kell.
(#) Fizikus válasza Zozi85 hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Szia!

Nem akarsz a hexapod epitesrol cikket irni ide a HE-ra?
(En nagyon orulnek neki...)
(#) watt válasza Matt hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Idézet:
„vagy mondjuk PIC18F97J60 + enc28j60

Minek az enc28J60? A 18F97J60-ban(inkább akkor 87J60) benne van az ethernet vezérlő is!. De szerintem értelmetlen ezzel ilyet építeni! Az RS232 bőven megfelel, bár vezetékes autót építeni nem nagyon nagy kihívás, olyanom 35 éve volt, csak gombokkal kellet iránítani! Egy RF modulpárral már elég szép dolgokat lehet összehozni szobán belül, esetleg egy normális táviránító RF részét felhasználni erre, az már kint is jó, bár PC-ről inkább helyiségen belül kell gondolkodni...
(#) dannu hozzászólása Jún 21, 2011 /
 
Jajj sok információ egyszerre. Azon gondolkodtam hogy usb egyszerűbb lenne a dolog mint rs232-n .Mert most ott áll a dolog hogy megépítettem a vonalkövető részét még oda várok a netről rendelt fotoellenállásra az kész és még e mellé szeretnék egy valamilyen egyszerű irányítást van egy 3 ledes xbox360 amibe van egy infra vevő de gondolom azt is bonyolullt megcsinálni tanítható távirányítóval vagy van itthon rossz beszáradt nyomtattó abból se lenne rossz a vezérlő egysége vagy még dvd lejátszóból az infra vevő része , csak még nem szedtem szét .
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem