Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   507 / 1272
(#) karaszbandi válasza attyla85 hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Akkor keresd meg a kontakthibát.
(#) karaszbandi válasza Csekker hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
KB képcsöves a dög. Hajtsd amíg bírja, aztán kuka.
(#) Csekker válasza karaszbandi hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Hali. Köszönöm.Én is erre tippeltem,meg közben mástól is kérdezgettem és mindenki képcső hibát említett.Na mindegy,egy darabig még használom,aztán legfeljebb jó lesz alkatrésznek. üdv
(#) gaben62 válasza Csekker hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Persze hogy mindenki azt mondja képcsőhibás, az a legegyszerűbb, mert nem értenek hozzá.
Amikor jó akkor gyorsan bejön a kép, pár mp.? kontrasztos jók a színek?
Mert ha igen akkor tutira ok a képcső, valószínűleg át kell forrasztanod gyantás ónnal, no meg az elkókat kicserélni függ eltérítő Ic.környékén.
(#) Orion90 válasza Csekker hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Szia!

Keresd meg a fűtőköri ellenállást, csökkentsd az értékét, de legjobb ha átkötöd. Így még nézhető lesz egy ideig.
(#) Csekker válasza gaben62 hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Hello. Igen,a kép mindig,minden idulásnál hamar megjön és kontrasztos,(max kontraszton sem fordulnak ki a színek)elfogadhatóak a színek és ez az életlenség csak a sarkaira jellemző,de nem vészes,ettől bőven nézhető,csak ez a rózsaszínűség kellemetlen.Most úgy használom,hogy feljebb állítottam a telítettséget és így elnyomja kicsit a rózsaszínt. Mindegy,még futok vele egy "kört",körülnézek a videovégfokon,G2-n stb,cserélek kondikat,aztán ha nem javul,akkor megnézem a fűtéskör ellenállását. Ez amúgy egy sík képcső,nemtudom,hogy ezek hajlamosabbak voltak a fáradásra,mint a "hagyományosak"?
(#) kadarist válasza Csekker hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Szia!
Szervízmenüben kellene növelni a G és a B katód meghajtást, valamint növelni a G2 (Screen) feszültséget. Kezd öregedni a képcső kék és zöld katódja, ezért van ez a jelenség. A villogás meg a csökkent indulási sugáráram miatt van.
(#) karaszbandi válasza gaben62 hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Hú, de nagyon hozzáértő vagy!
Azért nem kéne sértegetni a szakembereket.
(#) Csekker válasza kadarist hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Szia! Hú ez lesz a megoldás! Éppen gondoltam rá,ha egy picit tudnék korrigálni az "ágyúk" hajtásán,akkor szerintem beállítható lenne. Ez a szervízmenű jó lenne,mert akkor lehet,hogy nem kellene hozzányúlnom a fűtés ellenálláshoz,és talán máshoz sem,met amúgy minden működik rendesen. Most már csak az a kérdés,hogy hogyan hozzam elő a szervízmenüt? Ezt,ha meg tudnád mondani,akkor nagyon sokat segítenél vele. A tipus Sony KV 29FX30E síkképcsöves és megvan a gyári távja.Köszönöm
(#) kadarist válasza Csekker hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
A "Section 4"-től kezdődik a szervízmód tárgyalása. A szervízmenübe való belépés után a "Service" pont alatt lehet í katódmeghajtásokat állítani.
kattints a Get Manualra lent
(#) Csekker válasza kadarist hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
Ez szuper! Nagyon köszönöm ezt a részletes leírást,ill rajzot. A hétvégén jobban ráérek és meg is nézem a szervízmenüt,de először még jól átolvasom ezt a leírást. Majd megírom,hogy mit sikerült összehozni. Mégegyszer köszönöm. szia
(#) hoapo58 hozzászólása Jún 23, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy VCT-1440-es tvm.
Az vele a gondom,hogy önállósítja magát ,vagyis ,csatornát vált,vagy a beállítási menű jön elő azután kis idő múlva vagy visszaáll vagy nem.
Szeretmém,ha valaki meg tudná mondani ,hogy ez mitől van???
(#) elektromos válasza hoapo58 hozzászólására (») Jún 23, 2011 /
 
Szia!
Próbáld meg az előlapon levő gombokat kiforrasztani, mert legtöbb esetben valamelyik mikró kapcsoló a ludas.
(#) hoapo58 válasza elektromos hozzászólására (») Jún 23, 2011 /
 
Szia!

Köszönöm,valóban ez volt a gond.
Az első kettő gombot kicseréltem, és azóta nem volt gond
(#) casperx hozzászólása Jún 23, 2011 /
 
üdv mindenkinek casperx vagyok tv vel kapcsolatban küldem témát senki nem tud valamilyen ötletet adni mi lehet a baja
(#) elektromos válasza hoapo58 hozzászólására (») Jún 24, 2011 /
 
OK!
(#) Dióda hozzászólása Jún 24, 2011 /
 
Szióka!

Rámszakadt egy EVELUX S21AE/O televízió és nem jövök rá a gondjára.
Tv bekapcs hang van kép nincs. Szétkaptam majd elkezdtem benne méregetni. Feszültségek rendben vannak viszont ha feszt mérek a műszerrel és ugye az egyik ága a testen a másikkal a tda6107q videóerősítő r-g-b kimenete közül bármelyikre rámérek egyből megjön a kép és semmi gond onnantól. Ha a tv-t kikapcsolom majd újra be akkor addig nincs kép amíg rá nem mérek megint valamelyik a videóerősítő ic és a cső közötti rgb ágra.
Namost ezen az ágon csak ellenálás meg dióda van ergo kondii hiba kilőve. A tda ic tápját is ellenőriztem hogy nem-e ott van valami de új kondikkal sem hajlandó elindulni.
Az ic lenne rossz? De akkor ha rámérek meg miért lessz jó?

Ötlet?
(#) BarnaPili válasza Dióda hozzászólására (») Jún 24, 2011 /
 
Szia!
Tégy bele egy másik IC-t.Esélyes a dolog.DE ezen kívül én még megnézném a sugáráram korlátozást is.
István
(#) karaszbandi válasza Dióda hozzászólására (») Jún 24, 2011 /
 
Ha a G2-t egy kicsit feltekered akkor mi a változás?
Lehet, hogy csak gyengélkedik már a cső és nem tud akkora áramot csinálni ami elindíthatná.
(#) Dióda válasza karaszbandi hozzászólására (») Jún 25, 2011 /
 
Azt hogy is gondoltad?

Ebben a tv-ben van két állítási legetőség a sortrafón és annyi sehol máshol semmi.
(#) findusz_75 hozzászólása Jún 25, 2011 /
 
Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni,van egy Samsung cw-28D83N típusú televízióm.A probléma az,h bekapcsolás után kicsi idővel elkezd bepirosodni a kép.Ha képtípust váltok ismét jó ,de pillanatok múlva megint piros.Segítene valaki,hogy érdemes e javítani,és mi lehet a baja?Előre is köszönöm.
(#) Dióda válasza Dióda hozzászólására (») Jún 25, 2011 /
 
Kicsit tovább bogarásztam a tv-ben és adtam rá jelet hogy képet is adjon ne csak hangyák háborúját és meglepetés ért.
A kép olyan rajta mintha túlkontrasztos és túlszinezett lenne . Menüben levettem a színt és a fényerőt de olyan hogy az arcok körvonalai látszanak és ahol szinek vannak ott erősek és nincsenek sehol sem színátmenetek.
Na ez mitől van?
Van egy sanda gyanúm hogy vagy videóvégfok vagy annak a vezérlése lessz a ludas.
(#) BarnaPili válasza Dióda hozzászólására (») Jún 25, 2011 /
 
A sortrafón van kettő poti: SCREEN és FOCUS felirattal.A SCREEN föliratú állítja az képcső segédrács feszültségét.Ez a G2 feszültség.Ha ez alacsony,akkor produkálhat ilyet a TV,amit leírtál.Jegyezd meg hol állt a poti /alsó szokott lenni/ és tekerd kicsit föntebb.Ha mérsz a képcsőpanelen,akkor olyan 400-600V között szokott lenni.De ha föltekered kicsit,az megmutatja hogy mi a helyzet.Viszont amit írtál,az lehet esetleg az ún " Y-jel",azaz a világosságjel hiánya is.Ez a színdekóder részen ellenőrizhető.Rajzod van hozzá?
István
(#) Dióda válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 25, 2011 /
 
Sajnos rajzot sehol sem találok hozzá.
(#) BarnaPili válasza Dióda hozzászólására (») Jún 25, 2011 /
 
Ez nem hasonlít rá?
(#) Dióda válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 25, 2011 /
 
De ez lessz szerintem.
(#) Dióda válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 25, 2011 /
 
A screen potira fényesedik illetve sötétedik a kép viszont a focus potit hiába tekergetem akárková semmit sem válltoztat a képen ez valahogy szerintem nem stimmel.
Lehet hogy a video erősítő vezérlésnél lessz valami gubanc mert förtelmesen rusnya képet produkál.
(#) Csekker válasza kadarist hozzászólására (») Jún 25, 2011 /
 
Hali. Valami gond lehet,mert sajna nem sikerült belépnem a szervízmenübe.Majd megnézem,mert lehet,hogy a G2 nagyon alacsony és ezért nem jött össze?Végigmentem a gombkombináción ami kell a szervízmenühöz,de utána teljesen sötét maradt a képernyő.A hang megmaradt.Aztán kikapcsoltam és újra bekapcsolás után működött ugyanúgy,mint eddig,kicsit pirosasan.Pedig azthiszem mindent jól csináltam,átnéztem többször is és a panel szám is az,ami a rajzon,ill a leírásban van.Azért leírom,hogy hogyan csináltam: i+ gomb,majd 5 pr gomb,utána hangerő+ és a végén a "tv" gomb.Ezt az egészet készenléti állapotról kezdtem és a sorrend után bekapcsolt a tv,de csak sötét képernyő volt hanggal..Ha esetleg van valami ötleted,vagy valamit rosszul csináltam,akkor,ha van időd,légyszi írd meg. Köszönöm.üdv
(#) kadarist válasza Csekker hozzászólására (») Jún 25, 2011 /
 
Így szól a fáma: Kapcsolja a főkapcsoló bekapcsolásával készenléti üzemmódba a készüléket. Sorban, egymás után nyomja meg a következő gombokat gyors egymásutánban
Ezek után a képernyő jobb felső sarkában meg lel jelenni a "TT" feliratnak. Majd után nyomja meg a "Menu" gombot az alábbi menülista eléréséhez. eddig mindenképpen el kellene jutni.
(#) Csekker válasza kadarist hozzászólására (») Jún 25, 2011 /
 
Így csináltam,de valószínű,hogy nem voltam elég gyors a nyomkodással. Ill inkább az lehet a gond,hogy kicsit megkopott a gyári táv és eléggé erősen kell egy két gombot nyomni és lehet,hogy emiatt kihagyott egy lépést,vagy túl hosszú lett az idő.Na de nem adom fel,rendeltem egy utángyártottat,de az eredetivel teljesen megegyező új távot.Majd megírom,hogy hogy sikerült.
Következő: »»   507 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem