Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   508 / 1272
(#) seen38 hozzászólása Jún 26, 2011 /
 
Sziasztok !
Javítandó cucc: NOVA TFT 455
Bibit a kamion 24V- os szivargyújtó aljzat okozta bedugás után durranás és füst. Megpróbálok csatolni egy képet remélem sikerül . Az elhanvadt alkatrész lenne a kérdés !?
Minden segítséget köszönettel veszek üdv .

tft455.jpg
    
(#) forrasztopako hozzászólása Jún 26, 2011 /
 
Sziasztok!
Az én tévémnek az a baja hogy egy kb 5-10 perc működés után a tv színei közül eltűnik a zöld és annak árnyalatai.
ha a tv főkapcsolót nem kapcsolom ki akkor bekapcsol és zöld szín nélkül, de legalább működik ha a főkapcsolót is kikapcsolom akkor egyáltalán nem jön be kép.
Remélem érthető volt a leírásom,várom mielőbbi válaszotokat
üdv:forrasztopako
(#) Orion90 válasza forrasztopako hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
Szia!

Először is nézd át a forrasztásokat a képcső nyakán levő panelon, át is forraszthatod.
(#) Danee90 hozzászólása Jún 26, 2011 /
 
Üdv!
Anyám Orion CRT TV-je ma bemondta itthon az unalmast. CTV 328 M-TX. Bekapcsolás után sötét kép, vékony enyhén átlós halvány zöld csíkok vannak csak a képernyőn. Távkapcsolásra nem reagál, csak a készenléti gomb megnyomásával lehet kikapcsolni, ekkor kb 1 másodpercre a képernyő közepén felvillan egy fehér pont, majd kb fél másodperc alatt elhalványul és eltűnik. 10 évnél is öregebb a masina, már nem egyszer volt szervizelve... Mi lehet a probléma?
Köszönöm, ha valaki tud segíteni!
(#) Orion90 válasza Danee90 hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
Szia!

Meg kellene mérni a képcső nyakán lévő panelon a feszültségeket (képcső foglalatán körbe). Vigyázz mert itt 3-400 V is van.
(#) pikk89 hozzászólása Jún 26, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!
Van egy metz rhodos tipusú sztereo txt-s,kb 30éves nagyképernyős tv-m. apám kapta valami haverjától,szeretném megjavitani...
hiba:se,kép se hang,programot lehet váltani rendesen,képcső se ég hátul,trafok szerintem jók lehetnek,transzisztorokat kondikat is átnéztem,van benne egy tda 2563a-ic ami bemenőjén kap 38v-ot és az össes lábán ez a feszültség jelenik meg..
én erre gyanakszom de szeretnék véleményeket kérni mivel csak hobbiszerelő vagyok
(#) Orion90 válasza pikk89 hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
Ha se kép se hang akkor honnan tudod hogy programot lehet váltani?
(#) kadarist válasza Orion90 hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
Úgy néz ki, hogy a programválasztó és annak LED-kijelzője kap tápfeszültséget.
(#) pikk89 válasza Orion90 hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
mert van rajt piros ledes számkijelző mint a pl.az orion nárciszokon...
(#) pikk89 hozzászólása Jún 26, 2011 /
 
az ic-t elirtam mert 2653a
(#) batukan hozzászólása Jún 27, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy Videoton 3362 típusú tévém, ami a következő hibákat csinálja. Be lehet simán kapcsolni, de ezek után a kezelő gombjaira nem reagál, vagyis nem lehet hangerőt emelni, nem lehet csatornát sem váltani rajta. Egy idő után meggondolja magát, és működik minden rajta rendesen,tehát lehet kezelni a gombokkal. Viszont ezek után magától el kezd csatornát váltani, a kontrasztot teljesen oda állítja magának a szint leveszi,és mivel OSD lenne a gép, teljesen hülyeségeket ír ki a képernyőre! Pl a program számot ki írja a tévé tetejétől egészen az aljáig legalább 15-őr! Mi lehet a gond vele processzor vagy merre fele gondolkodjak segítsetek létszíves. Nem vagyok műszerész de valami kicsit konyítok hozzá. Köszönöm előre is! Karesz!
(#) kadarist válasza batukan hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Szia!
EEPROM cserét kell végrehajtani nála.
(#) skarlik hozzászólása Jún 28, 2011 /
 
Üdvözletem,mindenkinek.Egy kérdésem lenne.LG 32lc52.Tévének hogy működik a szervízmenűje.Nemtalálom sehol.Útmutatójában sem.Előre is köszönném.
(#) skarlik hozzászólása Jún 28, 2011 /
 
Üdvözletem,mindenkinek.Egy kérdésem lenne.LG 32lc52.Tévének hogy működik a szervízmenűje.Nemtalálom sehol.Útmutatójában sem.Előre is köszönném.
(#) nyjani hozzászólása Jún 28, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy Hyundai CTV2114 típusú TV-m. Bekapcsolásnál egy pattogó hangot hallok a TV-ből, se kép, se hang. Tudna valaki segíteni abban, hogy mi lehet a hiba? Előre is köszönöm a hozzászólásokat!
(#) neocska válasza nyjani hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Hello! A sorkimenö nincs kilyukadva? netán egy kondi nem pupos? a nyákon valami égés nyomot nem látsz?
(#) neocska válasza skarlik hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Hello! Google a Barátod
Amugy azt irják, hogy egyszerre a TV-n is meg a távirányiton is az OK gombot le kell nyomni mig megjelenik a szerviz menu
(#) nyjani válasza neocska hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
A nyákot megnéztem, nem találtam rajta púpos kondit. A sorkimenőn sem láttam lyukat. Égés nyomait sem fedeztem fel sehol. Van ötletetek mit kéne ellenőriznem? Vagy hogyan induljak el a probléma forrásának felkutatásához? Előre is köszönöm szépen!
(#) vidfred hozzászólása Jún 28, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy ORION T2835S típusú TV-m, PT90-es sasszival. Eredetileg néha ugrált a kép, kontakthibája volt. Az átforrsztgatásnál kinyírhattam valamit, mert jelenleg 72 centis kép helyett kb 51 centis van, stabil hangyafocival.AV bemenetről van kép, de olyan, mint amikor nincs szinkronjel. Az OSD működik, de ha beállítom magyar nyelvre, amikor újra belépek, általában német nyelvű megint. Egyenlőre a tápfeszeket méregetem, de még nem találtam semmit. A sortrafó mellet, DD07 diódán 24V helyett 28 van, a DD08 diódán pedig 12V helyett 14V-ot mértem, nem tudom, normális-e ez. Ha tud valaki segíteni, szívesen venném.
(#) kadarist válasza vidfred hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Szia!
Rakj bele egy üres EEPROM-ot.
(#) skarlik válasza neocska hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Üdv!Úgy nemcsinál semmit.már 1percig is nyomtam egyszerre
(#) zolika60 válasza nyjani hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Bekapcsoláskor nézz bele, nem látsz-e szikrákat ott ahonnan a pattogó hang hallatszik. Egy kis félhomály segíthet.
(#) vidfred válasza kadarist hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Sajna semmim sincs itthon hozzá és azt sem tudom, melyik az. Amikor tanultam ezt a szakmát, még nem voltak ilyenek és én már régen nem javítok. Ha elárulod melyik az, akkor veszek bele.
Köszönöm, hogy próbálsz segíteni.
(#) kadarist válasza vidfred hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Az egyik soklábú IC mellett van egy 8 lábú DIP tokos IC. Az lesz az. "24C"-vel kezdődik a típusa.
(#) neocska válasza skarlik hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
De amugy mit is akarsz csinálni? Dokumentácio a TV-röl
(#) batukan válasza kadarist hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Szia kadarist! Először is köszönöm szépen, hogy foglalkozol a problémámmal! Ha szerzek bele egy másik eepromot akkor kell azzal valamit csinálni, vagy elég ha be forrasztom, és kész? Bontott is jó bele vagy minden féle képen új legyen? Üdv Karesz!
(#) kadarist válasza batukan hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Új, üreset forrassz be. Ez után általában szervízmenüs beállításra is szükség lesz, arra visszatérhetünk majd a csere után.
(#) batukan válasza kadarist hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Oké köszi szépen a segítségedet és be szerzem az eepromot, ha meglesz számítok a további segítségedre is!
Üdv Karesz!
(#) pikk89 válasza batukan hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
nekem nem tudnál segiteni a metz tv -vel kapcsolatban mert aki hozzá szólt az hülyeséget kéredezni tudott csak
(#) skarlik válasza neocska hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Arra lennék kiváncsi,van-e benne frissítő.néha lefagy
Következő: »»   508 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem