Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   990 / 1318
(#) janikukac válasza trudnai hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Köszönöm ! Akkor a pin megy a PIC-re, az 5V-ra csatizok USB-t, vagy stabil 5-öt , a GND meg a föld. A tranyó ugye jó lesz akkor ide a 2N3904? Áramnak meg a 166mA-t kell nézni? Így 12 OHM-ot kaptam.
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Amit Trudnai mester linkelt, az jó neked. A tranya mehet bele. Egy-egy ellenálláshoz nekem 100 ohm jött ki. (3V-os led 20mA-es árammal) Tényleg! Milyen led az ami 3V-os nyitófesszel rendelkezik? A kék vagy fehér, az 3,4...3,6V-os, a piros-zöld-sárga pedig 1,2...2,4V között van.
A tranzisztor bázis ellenállása pedig kb. 1kohm legyen. Arra figyelj, hogy a ledek 5V-jához nem lesz jó a 78L05, mert az csak 100mA-ig terhelhető. Az maximum a PIC-hez elég. (Ha viszont USB-re kötöd, akkor meg kevés a stabIC bemenetén a tápfesz, mert ahhoz, hogy működjön a kimeneti feszhez képest a bemenetén 4-5V-tal többnek kell lennie.)
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Oké, 100OHM lesz előtétnek. Stabil 5-voltot adok neki USB-ről, akkor semmi extraság nem kell , se stabkocka, se semmi. Fehér ledet alkalmazok majd. A bázisellenállásra megy a PIC-em? Más ugye már nem kell.. Köszi előre is.
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Igen, igen. :yes:
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Na, akkor nekifogok, megrajzolom a kapcsolást, aztán meg a panelt. Köszi Vic ! Jövök két Borsodival.
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Hé, a bázisellenállás a 4-es kimenetre megy majd , ugye?
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Azt honnan a manóból tudjam, hogy melyik kimenetet programoztad le?
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Ugyan az mint a tegnapi 1ledes, csak máshogy villog. )
(#) trudnai válasza janikukac hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Ha az ugy mukodott akkor ennek is kell -- amugy te is kiprobalhatod PIC nelkul a kapcsolast -- magasra huzod vagy aklacsonyra a bazist az ellenallason keresztul, es megnezed a tranzisztor jol kapcsol-e, LED-ek megfelelo fenyerovel vilagitanak-e stb (magyaran ha hiba lesz akkor fogod tudni, hogy nem ott kell keresni a bajt...

Ja, es a fenyeronel akar egy potival is kiprobalhatod hol van az a fenyero amit szeretnel, mikor megvan akkor lemered ohm merovel a poti allasat es megvan a hozzavetoleges ertek amihez kozel lellenallast keresel. Neha ezek a feher LED-ek nagyon tudnak vilagitani es joval kevesebb aram eleg nekik.

Szemre vigyazni, a LED lencsejebe ne nezz bele!
(#) janikukac válasza trudnai hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Rendbe, köszi. Azért Vic válaszát megvárom,mert ő tudja, hogy jó-e , amit kérdeztem 1-el feljebb.
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Ha ERRŐL van szó, akkor nem. Ez a PORTA 5-ön van, ami a PIC 2-es lába.
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Rendbe, köszönöm. Itt csatolom a nyákot. Remélem hibátlan, és érthető. U.i. a led-es része külön panel lesz, mert így akarom szerkeszteni, és szalagkábellel csatolom össze.
(#) _ampervadasz_ válasza vilmosd hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Szia Villmos.
Köszönöm az információt/tanácsot.
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Kb jó. Ha elforgatod a picet és mellé teszed a tranyót, még kisebb lehetne. A ledek tápfeszéhez nem tettél csatlakozót.
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Ó, az nem baj. Ha nem hibás, akkor örülök !

Mit, hova nem tettem? nem értem. :S
(#) Moderátor hozzászólása janikukac hozzászólására (») Jún 27, 2011
 
Janikukac! Azt mondtam, hogy egyetlen egy esélyed van már csak. Ha megint offolsz, akkor repülsz.

Sikerült 99,9%-ban kimerítened az offolást. Szeretnél egyet repülni?
(#) janikukac válasza (») Jún 27, 2011 /
 
Szia. Ne haragudj, nem. Én azt hittem, itt segítenek véglegesíteni a projektot, hiszen PIC-et vezérlek. Bocsánat.
(#) Topi válasza janikukac hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Igen, meg nyákot is gyártasz hozzá, nincs kedved akkor a nyákmarást is itt megbeszélni?
(Költői kérdés volt)
(#) Hp41C hozzászólása Jún 28, 2011 /
 
Sziasztok!

Két idézet a Microchip fórumáról:
Idézet:
„MPLAB 8.73 does not make a valid COFF for PIC24FJ126GA010 on my Win7 Pro 64-bit, 6GB, i5 CPU machine. The ELF/DWARF output file format seems to work for now.”


Idézet:
„Yes, we have removed v8.73 off teh web to fix this issue. Thank you for the feedback. We should be able to repost soon.”
(#) Szamy hozzászólása Jún 29, 2011 /
 
Üdvözletek.
Tudna valaki némi netes irodalmat, vagy valami irányadót ajánlani a következővel kapcsolatban:
Adott egy termisztor , a karakterisztikája (közelítőleg, adatlap nincs) : 20°C -on 2,6K , 100°C -on 250 Ohm. Az egyik lába testre van kötve , tehát növekvő hőmérsékletre csökken a rajta mért feszültség ( a felhúzóellenállás min. 1K kell legyen,de efelett bármi lehet). Egy hőmérőt kellene vele összehoznom 0-100°C -os tartományra.
Ez egy speckó készülék szenzora, másra nem cserélhető (tehát légyszi ds-t, Lm szenzorokat ne ajánljatok...)
Köszönöm előre is.
(#) marek hozzászólása Jún 29, 2011 /
 
Sziasztok!
Egy elég kezdő kérdésem lenne: egy 16F877-es A Portját használom bemenetként, a felhúzó ellenállásokat 5V-ra kötöm, és egy nyomógombbal pedig húzom a földre. Így jól is működik, de meg lehet azt is tenni, hogy az ellenállásokkal a földre húzom a port lábát, és a nyomógomb zárásával pedig 5V-ra húzom fel?
(#) edison14 válasza marek hozzászólására (») Jún 29, 2011 / 1
 
Igen így is meg lehet oldani. Ekkor lehúzó ellenállásokról beszélünk. A programot viszont módosítanod kell mert a felhúzó ellenállásokra megírt programodnak pontosan az ellentettjét fogja végrehajtani a lehúzó ellenállásokkal elkészített áramkör. Tehát felhúzó ellenállásoknál ha megnyomod a gombot akkor végrehajtja a feladatot lehúzókkal viszont ha megnyomod akkor megáll a folyamat végrehajtása ha elengeded akkor pedig állandóan végrehajtja az adott folyamatot.
(#) kameleon2 válasza marek hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Szia!
10k (ez csak sacc - meg kell nézni mekkora áram folyhat maximum a lábon) körüli értékkel szerintem igen - bár vezérlés szempontjából ez csak egy negálás (!) a PIC programban...
(#) edison14 válasza Szamy hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Helló. Én írtam egy programot ilyenre. Szépen működik 4x7 szegmenses kijelzővel és PIC16F877 mikrovezérlővel. Ebben a hozzászólásomban csatoltam a C-ben megírt forráskódját.
(#) watt válasza marek hozzászólására (») Jún 29, 2011 / 1
 
Kiegészíteném azzal, hogy a lehúzás kevésbé stabil, mint a felhúzás. Ha nincs különösebb oka, akkor a lehúzást ne használd.
(#) marek válasza watt hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek! Valójában nincs különösebb oka, csak kíváncsi voltam hogy meg lehet e így is oldani, kipróbálom azért
(#) trudnai válasza edison14 hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Idézet:
„A programot viszont módosítanod kell mert a felhúzó ellenállásokra megírt programodnak pontosan az ellentettjét fogja végrehajtani a lehúzó ellenállásokkal elkészített áramkör.”


Vagy lecserelheti a kapcsolot nyomasra-szakitora, es akkor nem kell
(#) edison14 válasza trudnai hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Hát igen megoldások tömkelege.
(#) trudnai válasza marek hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Rendben, de watt tobbek kozott azert irta ezt, mert ha pl a belso felhuzo ellenallast bekapcsolod, akkor maris olyan szintet erhet el a lehuzo ellenallassal egyutt alkotott fesz osztoval a bemeneti szint, amit magasnak fog a kontroller latni. Azonkivul 0.8V felett mar magasnak latod a szintet, tehat ha nem is belso ellenallas miatt, hanem kosz vagy ott hagyott folyaszto szer vagy nedvesseg stb miatt a szint elmaszik akkor hamarabb utkozol bajba a lehuzas eseteben, mint a felhuzas eseteben tenned.

Ja, es amugy ha van belso felhuzo ellenallas meg azt is kisporolhatod az aramkorodbol...
(#) Szamy válasza edison14 hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Rajzot kaphatok esetleg?Hogy matekoltad ki a konverzióhoz szükséges képletet?
Következő: »»   990 / 1318
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem