Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bináris óra
Lapozás: OK   20 / 26
(#) sooty válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Máj 23, 2011 /
 
Idézet:
„a karokat lángban felmelegítve belenyomni vele a mintát a pelxibe”

Na az lenne ám igencsak ronda... Annál már az is szebb, ha a pákával beleégeted. Én régebben "billogoztam" így műanyagot, a monogramomat égettem bele egy felületbe. Sajnos az olvadt anyag felhabzik és beleragad a mintába, ha csak úgy lángolod. Homokfúvást vagy gravírozást (nem cnc, hanem pantográf) ajánlanék inkább, azt aránylag sok helyen végzik. :yes:
(#) hackerfish válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Máj 24, 2011 /
 
Érdekes ötlet, de nem fog tőle a plexi elszíneződni/megfeketedni? Talán az is elég, ha karcolva vannak a betűk a felszínére, az oldalról világítás úgyis kiemeli. Akár kőrzővel is bele lehet karcolni vonalzó/más forma mentén. Persze a CNC biztos profibb...
[OFF]Elnézést, az éjszakai leolvasásra tényleg nem gondoltam...
(#) (Felhasználó 20218) válasza sooty hozzászólására (») Máj 24, 2011 /
 
Köszönöm, hogy kipróbáltad helyettem, így én már nem fogok vele szívni!
(#) jpocok válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Mindenkinek köszönöm a válaszokat! Roman Black megoldása érdekes, de szerintem reménytelen házilag elkészíteni. Egyenlőre még nyomozok a CNC után .
(#) Hp41C válasza jpocok hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Szia!

A lap ajlán egyszerű led -es és 5 x 7 mátrixos megoldás is van...
(#) jpocok válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Szia!
Köszönöm , láttam, de nem tetszik. Egy rakás világító pötty, viszonyítás nélkül. Szerintem rosszabb, mint az eredeti bináris óra elrendezése.
(#) HeZ válasza jpocok hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Nemhogy reménytelen, hanem érdekességként felveszem a pontmátrix kijelzésű órám repertoárjába.
Köszönöm az ötletet! :taps:
Jah: viszonyítani a klasszikus óra-percmutatós körszámlapos órát is kell, hogy felül legyen a 12, különben parallaxis hibaleolvasás lesz: pl éjfél helyett negyed négy...
(#) sooty válasza jpocok hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Szerintem nem reménytelen, ha megnézed , a megfelelő dekódert kell csak megírni hozzá egy pic-be és a ledeket legalább kettesével csoportosítani. Megfelelő maszkolással (maratás rézlemezre vagy fekete maszk nyomtatása és diffúzor opálplexi alkalmazásával kialakítható a kívánt mintázat) A megoldás hasonló az óra szavakból topicban ismertetett órához (előlap tekintetében) csak ott a szavakat világították meg a ledek.
(#) soyo hozzászólása Jún 17, 2011 /
 
Sziasztok!

Valakinek sikerült megoldania az automatikus fényerő szabályozást? Megépítettem az órát, de olyan fényerővel bír, hogy még 3 méterről is zavaró ránézni

Köszönöm előre is.
(#) sooty válasza soyo hozzászólására (») Jún 17, 2011 /
 
Vicsys mester bevált PWM kapcsolásával lehetne a fényerőt szabályozni szerintem.Itt a vázlata
Ezt használtam én is az Óra szavakból kapcsolásnál Zip
(#) mrgrassy hozzászólása Júl 3, 2011 /
 
sziasztok tudnátok nekem segíteni?
Összeraktam az a bináris órát ami itt az oldalon van de nem akar működni :S pedig csináltam is már nyákot hozzá meg megcsináltam már univerzális nyákon is de egyik se vagy rövid zárat kap vagy nem csinál semmit az pic meg kapja az 5voltot de semmi :S
(#) Thowra válasza mrgrassy hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Üdv!
Melyik rajz alapján építetted?
Mi kap rövid zárat?
Szedd ki a PIC et és próbáld ki nélküle, vezetékkel adj jelet a ledeknek. Lehet PIC égetési hiba is.
(#) mrgrassy válasza Thowra hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
a pic az jó kiszedtem a ledek is jók adtam nekik jelet világit mind nem tudom arra gondoltam még hogy az hogy nagy fény erejü ledek az rá játszik e ?

kapcs rajz : EZ

Mindent ugyan azokkal az alkatrészekkel csináltam és nem megy

már a rövid zárat ki javítottam
(#) Thowra válasza mrgrassy hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
A ledeket hogy próbáltad ki, a pic joglalatánál adtál jelet a ledeknek és a tranzisztorok bázisára?
Ha pl a pic B0 és A0 lábára raksz 5V ot akkor ugye világít az alsó sorba a LED4...
Ha így átellenőrizted az összes ledet, tehát tranyón át, a jeleket a pic foglalatára adva és minden led megfelelően működik, a kapcsolók is mérve jók akkor marad a pic környéke. Lehet oszcillátor hiba vagy akár a mellette lévő C1 és C2 kondi is.
(#) mrgrassy válasza Thowra hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
köszi ezt meg lesem
(#) mrgrassy válasza Thowra hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
no meg is nézegettem szerintem nem jó az a tranzisztor ami a kapcsolási rajzon van :S
nem engedi át a feszültséget sehogyan oda ahova kell :S
fordítva se
(#) vicsys válasza mrgrassy hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Már miért ne lenne jó? Az, hogy neked nem működik, nem jelenti azt, hogy hibás a rajz.
(#) mrgrassy válasza vicsys hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
mivel a kapcsoláson se olyan fajta tranzisztor lett használva de azon csodálkozok, hogy a tranzisztor a másik lábára simán rákapcsolja a GND-t de ha ugy forditom hogy jó legyen és a led jó lábára rakja a gnd-t akkor se megy rendesen:S
(#) Thowra válasza mrgrassy hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
A led egy ellenálláson keresztül kap +5V ot a PIC től.
A másik lábra megy a tranzisztor ami a 0V ot kapcsolja rá.
A tranyó is lehet hibás de akár az adatlap is amit néztél, mérd át a tranyót, az segít a dolgon.
(#) mrgrassy válasza Thowra hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
szerintem rossz pic-et választottam :S a tranyó át engedi amit kell most már
és ki próbáltam végig mindenhol jó

melyik Pic-et kell használnom ezekből?
(#) vicsys válasza mrgrassy hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Mivel kérdezted: Bővebben: Link ez jó lesz.
Csatolok egy jó nyáktervet. Nézd át ez alapján. Tranyónak én sima BC182 -t használtam.

PCB.lay
    
(#) mrgrassy válasza vicsys hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
köszi azt hiszem rá jöttem a hibámra
de azért át nézem a tervet amit küldtél ezer köszönet a 10-18ig lábakat fordítva számoltam
És erre csak most jöttem rá hogy meg néztem a pic leírását :S remélem így már fog sikerülni ó
(#) mrgrassy válasza mrgrassy hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
ez is azt bizonyítja, hogy mindig inkább 3szor nézd meg mint, hogy egyszer elnézd és az IC, PIC vagy akár milyen sok lábú alkatrész is legyen nézd meg hogy van a számozása!!!
(#) mrgrassy válasza mrgrassy hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
No ki is javítottam a hibát és rájöttem, hogy ezen a fatális hibán kívül a tranzisztorokból is újat kell vennem.
ugyanis nem érintkezik rendesen utána már tökéletes
(#) vagnerjazon hozzászólása Júl 15, 2011 /
 
Üdv.!

Az lenne a kérdésem, hogy muszáj az összes LED elé ellenállás? Nem elég ha csak a négy "főszálra" teszek ami a mikrovezérlőből jön? Elvégre egyszerre úgyis csak egy oszlop működik. Vagy rosszul gondolom?
(#) kissi válasza vagnerjazon hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Ha a "főágra" teszed, akkor a fényerő változik, attól függően, hogy éppen hány LED világít!

Steve
(#) vagnerjazon válasza kissi hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Nem úgy értettem, hogy mondjuk a negatívra kötöm az ellenállást, ami közös, hanem úgy hogy a mikrovezérlőből kijövő négy db vezérlőjelen van az ellenállás ami a pozitívot adja a LED-ekre, és mivel egyszerre csak egy oszlop aktív a multiplex miatt, így minden LED előtt ott lesz az ellenállás. Ha továbblép a következő oszlopra, akkor megint, és így tovább.
(#) kissi válasza vagnerjazon hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Remélem, hogy jól értelmeztem pl. ez a rajz :Bővebben: Link ?

Ha itt pl. az R11-R14 helyett egy ellenállást tennél a tranzisztor kollektorára ( vagy kihagynád a tranzisztort, de ez nem jó megoldás! ), akkor ha egy LED világítana, akkor x mA folyna át az ellenálláson, ha 4 LED, akkor 4x mA. 4x akkora áram, meg 4x akkor feszültséget hozna létre az ellenálláson --> változna a fényerő!

Hiába MUX a kijelzés, az egyszerre világító diódák száma változhat!

Steve
(#) vagnerjazon válasza kissi hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Nem így gondoltam, inkább berajzolom.

schematic.png
    
(#) kissi válasza vagnerjazon hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Bocs, nem értettelek meg !

Így jó ( 270 ohm-mal!) !

Steve
Következő: »»   20 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem