Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC kezdőknek
 
Témaindító: Placi84, idő: Okt 3, 2005
Témakörök:
- A PIC ÖSSZES Vdd és Vss (AVdd és AVss) (tápfeszültség) lábát be kell kötni!
- A táplábak mellé a lehető legközelebb 100nF-os KERÁMIA kondenzátorokat kell elhelyezni.
- Az MCLR lábat, 10kohm-mal fel kell húzni a Vdd tápfeszültségre.
- Külső kvarc használatakor 4MHz-ig XT, a fölött pedig HS konfigurációt kell beállítani.
- Stabilizált tápegységet kell használni, a kapcsoló üzemű "telefon töltő" adapterek okozhatnak hibákat.
- Programozáshoz, használj lehetőleg PICKIT2 vagy 3 programozót. Kerülendő a JDM (soros porti) programozó.
- A PIC adatlapja (PDF), tartalmazza a lábak kiosztását és a PIC minden paraméterét. Az adatlap ingyen letölthető!
- Egyes PIC típusoknál az RA4 nyitott nyelőelektródás (Csak lefelé húz L szintre, H szintet nem ad ki!)
- Ha a PGM lábat digitális ki-/bemenetnek használod, az alacsony feszültségű programozási lehetőséget le kell tiltani.
Lapozás: OK   113 / 1209
(#) janikukac válasza trudnai hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Nem az a gond, hogy nem akarom megvenni, hanem az, hogy hestore-ban nincsenek meg ezek az alkatrészek, és valószín. nem lehet mo.-n beszerezni.

Köszönöm a megértést !
(#) jury hozzászólása Jún 29, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!
Új vagyok ebben a témában és ezért egy kis segítséget szeretnék kérni.
Azt szeretném meg tudni,hogy ha MPLAB-al létre hozok egy projectet az *.asm mellé miért nem tudom hozzá adni a pic include filát? PICKIT2 Debus expresszt használok.
Köszi
(#) trudnai válasza jury hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Az include file-t nem kell kulon felvenni -- azt csak be kell inkludalni az #include -al az asm file-ban...
(#) watt válasza jury hozzászólására (») Jún 30, 2011 /
 
Ha felveszed, akkor a headers könyvtárba tudod felvenni(.h kiterjesztések). Attól hogy oda felvetted, még nem fog beinkludálódni a forrásodba, ahhoz azt kell tenni, amit trudnai mester írt. Azért szoktuk felvenni mégis, hogy bele tudjunk nézni, szerkeszteni, ha kell...
(#) jury válasza watt hozzászólására (») Jún 30, 2011 /
 
Sziasztok Köszi a választ.És hogyan tudom beindukálni?
(#) trudnai válasza jury hozzászólására (») Jún 30, 2011 /
 
watt hozzaszolasa elott kozvetlen mar leirtam
(#) jury válasza trudnai hozzászólására (») Jún 30, 2011 /
 
szia
Akkor pl.az *.asm file ba első sorába ezt kell írnom?
#include kacsacsör p16F887.inc kacsacsőr
(#) trudnai válasza jury hozzászólására (») Jún 30, 2011 /
 
Pontosan!
(#) jury hozzászólása Jún 30, 2011 /
 
Köszi a segítséget.
Azt szeretném meg kérdezni,hogy ki milyen fordított használ, milyet ajánlotok?
Én most MPLAB lévőt használok
hogyan tudok gyorsan hex filet létre hozni az *.asm kódból?
(#) foxi63 válasza jury hozzászólására (») Jún 30, 2011 /
 
Hali!
Automatikusan létrejön sikeres fordításkor. A project könyvtárába.
(#) zenetom válasza jury hozzászólására (») Jún 30, 2011 /
 
Project--> Build All.
(#) vilmosd válasza jury hozzászólására (») Jún 30, 2011 /
 
A MPLAB-ban letre kell hozni egy projectet, majd hozzaadni az ASM filet hozzaadni. Utana a forditaskor letrehozza a hex filet. MPLAB leiras.
(#) jury válasza vilmosd hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
Köszi mindenkinek a segítséget
(#) balux33 hozzászólása Júl 6, 2011 /
 
Hali!
Építettem egy watt féle WLPT_Vpp_mini programozót,egy pic16f628 at programoztam vele.
Elsőnek felprogramoztam egy led villogtató programot bele ez még működött is,de utánna beleakartam rakni azt ami a mellékletben van.
felprogramozta ellenőríztem hibát talált,én meg rámentem a pic törlésére.
Na ettől kezdve már felsem ismeri az égető,semmi életjelet nem ad :no:
Megöltem volna a pic et?
Pic-ben még tök kezdő vagyok.
Ja és watt saját készítésü programját használtam.

VILLOGÓ.hex
    
(#) Ghoost hozzászólása Júl 6, 2011 /
 
Sziasztok!

Csak egy olyan buta kerdesre szeretnek valaszt kapni toletek, hogy egy PIC egetovel (PICALL) lehet-e AVR-t programozni? [egetni]

/Illetve forditva lehetseges-e a folyamat.
AVR egetovel -- PIC-et/

Tovabbi szep napot kivanok nektek, mikozben varom megtisztelo valaszotok.
(#) watt válasza balux33 hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
10k ellenállás a Vpp-n ott van?
Ha egyszer égetted és jó volt, akkor a legritkább esetben szokott a PIC tönkremenni. Én a PICKit2-vel programoztam egy 18F4620-at, amit csak egyszer tudtam én is felprogramozni, de nehéz lenne elhinni, hogy ez sokszor előfordul. Szóval ha a védő ellenállás rajta van az áramkörödön és más oka nem volt még is tönkrement a PIC, az elég szerencsétlen véletlen.
(#) balux33 válasza watt hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Arra gondolsz amelyik a VPP röl megy a GND re? én ott 1k -t látok a kapcsolási rajzon az természetesen ott van.
Ebben a témában olvastam valami olyasmit hogy a config word be elírt valaki valamit és bekapcsolt a pic vagy valami ilyesmi, nem lehet valami ilyen hiba?
Most nem ismeri fel a pic et és ha kiolvasom akkor csak 3fff értékek vannak a config word ben meg csak 1 esek,mintha ott se lenne a pic
Most jól beszívtam,egy vfd-s órát akartam készíteni megis vettem minden alkatrészt erre vehetek új pic et ráadásul itt Debrecenben 2x annyiba került mint a webshopokban.
(#) trudnai válasza Ghoost hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Szia! Nem lehet, teljesen kulonbozo kontrollerek (raadasul vetelytarsak is).
(#) zsoltee0001 válasza balux33 hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Szia

A 16F nagyon kényes a megfelelő 5V-ra, az Usb kábel + Pk2-n tud több tized volt esni, ha kell a PC 5V-járol külsőleg tápláld meg a pic-t.
Üdv
(#) balux33 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Szia.
Nem pickit 2 -m van hanem a watt féle egyszerü lpt-s égető.
Egy pc tápról kapja az 5v,12v ot.
Az gond lehet hogy 5,2-5,3v körül kapott?
(#) zsoltee0001 válasza balux33 hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Elnézést.
Az LPT mini nekem csak 18F-t vitte, a 16F-t nem.
Sajnos szálltak is el PIc-jeim (16F628), isten tudja miért.
Lehet, azóta watt módosított a kapcsoláson, nem tudom, ennek már 2 éve.
Nálam a megoldás a PK2 volt

Üdv
(#) Ghoost válasza trudnai hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
szia trudnai!

Nagyon koszonom a valaszod.
En nem ertek a PIC-hez , se programpozasban, se sehogy.

Igy az AVR-es kapcsolasok kiesnek erdeklodesi korombol majd. egyelore

Tovabbi szep napot es sikeres epitgetest kivanok.
(#) Hp41C válasza Ghoost hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Szia!

PICALL és más programozókkal nem lehet, de PICKit2 -vel lehet AVR-t programozni...
(#) watt válasza balux33 hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Attól, hogy az égetőben van egy 1k-s lehúzó, még a PIC-en is kell lenni, hogy a lecsatlakozáskor(ICSP kábel lehúzásakor), ne lebeghessen az MCLR/Vpp láb. Az a 10k nem az égető része, hanem a PIC áramköré.
Amikor hosszú vezetékeket, vagy más áramkört(pl. égető) csatlakoztatunk a Vpp lábra, fenáll a veszély, ha nem vezetjük el róla a töltést.
(#) Ghoost válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Szia Hp41C!

Megtisztelsz azzal, hogy kiegeszitetted az informaciot.
Koszonom.

Hatha lesz valaki aki ugyszinten gondolkodott ezen kerdes felvetesen. Igy mar itt a valasz.
(#) balux33 válasza watt hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Értem.
Én az égetőt egy próbapanelra készítettem el és azon van egy foglalat a pic nek,azon a panelon van az 1k -s.
Meg van egy másik panel 2 gombal 4MHz es oszcilátorral a lehúzó ellenálásokal meg 2 tüskesorral a kivezetéseknek.
A mellékletben lévő kapcsolást csináltam meg,csak a 7447 ic-t egy másik panelen helyezem el.

circuit.gif
    
(#) Ghoost válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Meg egy olyan kiegeszitest, illetve infot kaphatok, hogy csak az eredeti PICKit2-vel vagy az utanepitett PICKit2 klonokkal is?
(#) watt válasza balux33 hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
A leírásodból nekem úgy tűnik, hogy ha az az 1k a test felé van bekötve, akkor a program csak akkor indulhat el, ha az MCLR funkció le van tiltva benne. A csatolt áramkör ezt feltételezi is, viszont a gomb nem működhet, mert az 1k lehúzza a bemenetet állandóan.
Perszer a programozás ettől még meg kellett volna történjen.
(#) watt válasza Ghoost hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Az utánépítettek, kivéve a szilva félét, teljesen egyenértékű ilyen szempontból, de bizonyos esetben a szilva féle is működhet AVR-el, ha 5V-ot elvisel. De szerintem hagyjuk az AVR-eket itt!
(#) Ghoost válasza watt hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
WAtt mester!

Koszonom, igy mar teljes az informaciom.

Következő: »»   113 / 1209
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem