Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK terv ellenőrzése
 
Témaindító: Paso, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   55 / 199
(#) zolee1209 válasza janikukac hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
Én ezt értem, AVR esetében is így van... De most hasonlítgassam össze a két PIC adatlapját azért, hogy ellenőrizni lehessen a NYÁK-ot?! Na nemár...
Rajzold át szépen a kapcsolást erre a PIC-re, módosítsd a NYÁK-ot a leírtak alapján, majd tedd fel mindkettőt.
(#) janikukac válasza zolee1209 hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
Simpi koléga már elkésztette, itt a kapcsolás !
(#) zolee1209 válasza janikukac hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
Ezt kellett volna feltenned az előbb. Bár ezen meg nincs bejelölve, melyik láb a táp...
Lehet, kérni fogom az átnevezésem zolikukac- ra...
(#) janikukac válasza zolee1209 hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
Azon se volt a táp berajzolva. Én találtam ki..
(#) zolee1209 válasza janikukac hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
Ott van rajta, hogy VSS--> 5, VDD--> 14
(#) janikukac válasza zolee1209 hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
Aham, de akkor átnézed, kijavítod? [OFF] Jövök egy sörrel !
(#) dinokal válasza janikukac hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
Igen, a kondi egyik fele közvetlenül a pic lábánál, a másik meg a két láb között áthúzott vezeték végén. Mivel dip tokozású pic-et használsz, ennél két jobb megoldás is van. SMD kondit, vagy kis méretű tárcsakondit használsz, ez elfér a pic hasa alatt, és a legrövidebb úton köti össze a lábakat, pláne ha a pic foglalatban van. Ráteheted a kerámiakondit a pic tetejére is, lábait közvetlenül a pic lábaihoz forrasztva. Teheted a board alsó felére is, de akkor vigyázni kell, nehogy rövidzárlatot okozzon más vezetékekkel. Plusz egy kis segítség tápvezetékből.
(#) janikukac válasza dinokal hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
Értem mit mondasz, de jött a legjobb ötlet: A VDD, VSS-re simán odarakom fólia oldalnál, úgy ahogy majd a táp résznél is fogom.
(#) zolee1209 válasza janikukac hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
Nem tudsz annyi sört magaddal hozni, amennyit már odaígértél... Egyébként ez az a rajz, amit OFF-ban felvetettél elkészítésre?
Átfutok majd rajta, ha áttervezted, de javítani biztos nem fogom...
(#) janikukac válasza zolee1209 hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
Én nem tervezek rajta át semmit. Megint abban a stádiumban vagyok, hogy sírok az idegtől. Mi a sz** nem jó még most se benne, hogy át kéne a nyákot tervezni? (( ha kell valamit változtatni, szólj, átrajzolom..
(#) zolee1209 válasza janikukac hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
Az első mondatod nem értem... De ha az idegtől nem érted, amit írtam, akkor másképp fogalmazok, illetve írom még egyszer. Ha kijavítottad azokat a hibákat, amiket felsoroltunk, olyan módon, ahogy javasoltuk, akkor felteszed ide a NYÁK- rajzot. Megnézzük. És szólunk, ha van még benne módosítani való. Ha kapcsolásilag helyes a rajz (nem tudom, mert nem ellenőriztem le), akkor el is készíthetnéd. De ha nem fog működni az áramkör, mert rosszul lettek alkatrészek elhelyezve, akkor már nem azon fogsz agyalni, hogy rossz a panel, hanem biztos a program a ludas... Ezért nyaggatunk a tervezési hibákkal, hogy legyen egy működőképes alapod.

Ha pedig ideges vagy, akkor keres más elfoglaltságot addig, amíg lenyugszol, mert lehet nem látod fától az erdőt. Legalább is velem előfordul, amikor programot írok.
(#) janikukac válasza zolee1209 hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
Először is köszi, hogy megértő vagy velem, ez ritka itt a fórumon, annyira rossz típus vagyok..
A program tökéletes , mert a HP4IC segített, aki profi szinten PIC-ezik. A hibákon még javítok, azaz az elkót kell javítani, meg a kondikat. Az elkót értem. A 100nF-k mind a 3 esetben az egyik a PIC lábára,azaz a foglalatra fogom forrasztani, mert akkor nem kell húzogatni, és hibátlanul véd majd. A másik kettőt a táp részre is úgyanúgy a lábra fogom forrasztani. Tehát ha az elkót kijavítom, felrakom, akkor átnézed? Köszi előre is ! [OFF] Jön a rekesz sör , ha a találkára megyek.. :yes:
(#) zolee1209 válasza janikukac hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
A főbb dolgok, amiket én módosítanék rajta... Hogy kapcsolásilag helyes-e, nem néztem.

janipanel.jpg
    
(#) janikukac válasza zolee1209 hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
Okés, rendben, így csinálom , átrajzolom,ahogy rajzoltad. A helyességét is átnézed?
Simpi:átfutottam, nem találtam hibát, de még átnézem!
(#) zolee1209 válasza janikukac hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
Írtam az előbb... Csak átpakolásztam az alkatrészeket kedvezőbb helyre.
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
Látom, de a helyességet át fogod nézni? (jövő idő..)
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
Azért nézd át, egyenként! (Upsz, a kvarc csak 4MHz-es és 20, ahogy írtam...)
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
Haragszok rád, mert fáradt vagy, és ilyennel foglalkozol ! :yes: Na, azért természetesen, köszönöm, nagyon rendes vagy, és hálás vagyok a sok segítségedért !!! És a ledek hova csatlakoznak rajta? Ui: egyszer rajzolj le engem is egy haszontalan kis majom fejjel.

Jajj, meg hova megy a sok ellenállás, a 270?
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
Fölül a kis kockákra mennek. Jelöltem is kettőnél, hogy melyik a pozitív oldala. Mondtam, hogy ellenőrizd le a kapcsolási rajz alapján, vonalról-vonalra! Csak az a néhány 220R kell helyettük. (270R helyett)
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
OK, azt vettem észre, hogy a LED-ek nem SMD-k az elképzelésem szerint, és az előtétek hiányoznak, azaz a 270 R-k..
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
Tehát nem kellenek az a sok 270? Ha 220 helyére 270 megy az baj? Már minden alkatrészt megvettem , csak azért.
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
De biza smd. Nincs is rajta furat... (nyugodtan mehet a 270R)
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
Nem lesz harag, ha gyorsan a ledeket átszerkesztem 3mm furatosra?
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
Vazze. Egész eddig SMD-re rajzoltad. Nyugodtam szerkeszd át, de szép legyen!
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
Az lesz, amúgy az eddigi verziokban sem voltak a ledek smd-k, sajnálom rá a 30FT-ot, 15-ért veszek rendes méretben.
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
Na, ki a gyorsabb..?
Arra viszont figyelj, hogy a ledek a fólia oldalon legyenek, mert különben tükör kell a leolvasáshoz.
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
Én, már előbb kész voltam.
(#) ngexi hozzászólása Júl 13, 2011 /
 
Első rajzom nyáktervező programmal, ezért nem tudom, hogy így ez mennyire megvalósítható. Nekem annak tűnik. DRC vizsgálat vagy 69 hibát dobott fel nekem, de sz'tem ez marhaság. Ha valaki(k) át tudná(k) futni, akkor...hát ha már Janinak bevált ez a valuta...vendégem egy citromos gösserre ; ).

Mellékeltem az eredeti rajzot, és a layout fájlt is.

Kris
(#) storm válasza ngexi hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Megvalósítható, a baj az vele, hogy így nem tudod beazonosítani, hogy mi hova megy, max találgatni. A DRC-be pedig csak a 'furat' és a 'vezetősáv' okat kell kipipálni, és beállítani az értékét. Ha filcel fogod rajzolni a nyákot, akkor olyan 0,3-0,4mm kell, ha fotózod vagy vasalod, akkor 0,2-0,3mm. (én így szoktam)
(#) ngexi válasza storm hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Ha jól emlékszem ez 1,8 milliméteres, a biztonság kedvéért. Baj nem lehet belőle. Arra gondoltam én is, hogy nem tudom majd beazonosítani, éppen ezért tervezésnél egy papírra kábé rávakartam mi micsoda a rajzon. Nyomtatni szeretném, csak lézernyomtatót keresek per pillanat.

Köszi

Kris
Következő: »»   55 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem