Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   768 / 1682
(#) tirisztortetróda hozzászólása Júl 11, 2011 /
 
Sziasztok ! Végre én is alkottam valamit A házimozihoz készítettem ezt a ládát, az erősítő is félkész állapotban van. Még egy csövet fogok tenni a hátlapba, és készítem az előlapot is.
(#) Mybuster válasza tirisztortetróda hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Jól néz ki!! Ez Cseresznye fa? :eek2:
(#) vicsys válasza Mybuster hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Vagy csak a furnér (laminálás) olyan mintájú.
István!
Szép munka, gratula! Biztosan jól fog szólni...!
(#) Mybuster válasza vicsys hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Hát lehet de akkor is gyönyörű!!
(#) tirisztortetróda hozzászólása Júl 11, 2011 / 1
 
Köszi. Rendesen szól az biztos ! Rendje, módja szerint teszi a dolgát, tettem bele egy 150 Hz-es szűrőt is. Mahagóni a színe egyébként és fólia .
(#) P1tuning hozzászólása Júl 12, 2011 /
 
Sziasztok!
Én egy fejlámpát készítek magamnak (még nincs kész teljesen), ha megengeditek mellékelek róla pár képet.
Technikai adatok: 1db 5W melegfehér led, mp2481 meghajtó ic, két fokozatban kapcsolható (1=250mA, 2=1070mA), a réz tok hőlégfúvóval lett forrasztva 22mm-es fűtéscső kupakból és toldó darabból, mindezekre kerültek 3mm réz csövek a hővezetés miatt.
Remélem tetszik a projekt!

Üdv: p1tuning
(#) vzoltan87 hozzászólása Júl 12, 2011 / 1
 
Sziasztok!
Múlt héten elkészítettem egy kvízgépet, és gondoltam megosztom a tapasztalataimat, hátha másnak is kelleni fog egyszer egy ilyen masina. A kapcsolási rajzot HE-ről kaptam, és picit módosítani kellett rajta.
Egyszerre 4 személy játszhat+1 játékvezető. A kapcsolás akármikor bővíthető kb korlátlan számú játékosra. A gép lényege az, hogy csak annak az embernek gyullad ki a lámpája (LED), aki a leghamarabb reagált. A nyomógombot nem tartottam elég strapabírónak, és két-két alumínium pálcával helyettesítettem, amit egy régi, combosabb tv-antennából szerkesztettem. A Burkolat egyszerű préselt faanyagból van (20- és 3mm-es bútorlap, ami egy régi szekrényről származik). A kapcsolási rajzon utólag berajzoltam 4 drb 100ohmos ellenállást, mert ezek nélkül a készülék hibásan működött, ugyanis a kézben tartott alupálca, és a talpam között valamilyen minimális jel alakult ki, ami begyújtotta a tirisztort akkor is,amikor már nem lett volna szabad, h bekapcsoljon, mert a relé már bontotta az áramkörét. Az ellenállások berakása után remekül működött.
Ha van valamilyen kérdésetek, vagy javaslatotok, írjatok nyugodtan!
Üdv!
(#) skero válasza vzoltan87 hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Nekem tetszik !
(#) zsoltee0001 válasza P1tuning hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Szia

Profi
Én is lámpakészítés előtt vagyok, szóval érdekel a téma.
Találtam ezt : Bővebben: Link
Nagyon érdekel az áramkör része, kapcsolási rajz, panelterv.
Ha esetleg megadnád, megköszönném.
Üdv
(#) vicsys hozzászólása Júl 13, 2011 /
 
Egy kis optikai tuning a forrasztó állomásomon. Bekerült egy FF LCD a kék helyett és a fűtést visszajelző led a forgató gombba.
(#) zolee1209 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Tök jó.
Ha már custom karakterek szerepelnek a programban, akkor a "°"-is igazán beírható lett volna... :gumicsirke:
(#) Action2K válasza vzoltan87 hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Szia! Ügyes, praktikus! A relé elég gyors, nincs holtverseny?
(#) P1tuning válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Szia Zsoltee0001!

Igen, telibe találtál, nekem is ez volt a mechanikai minta. Viszont nem voltam megelégedve a multifuse korlátozással, mindenáron dc-dc konverteres lámpát szerettem volna építeni (most kb 80% hatásfokom van 12Vról járatva 1070mA kimenő áramnál).
Az áramkör lelke a Monolit Power System mp2481 típusú áramköre. Ezt a "csipked"-nél szereztem be. Szükséges hozzá még két speciális kerámia kondenzátor a nagy üzemi frekvencia miatt (1,4 Mhz) és egy 4,7 uH tekercs. A szükséges speciális alkatrészeket is megkaptam a boltban. Az áramkör kapcsolási rajza a gyártói pdf-ben megtalálható step-down mintakapcsolás . A fokozatkapcsolást az analóg dimm funkcióval valósítottam meg két külön feszültségosztóval. Az áramkör összes anyagköltsége kb 1000ft volt. Mellékeltem a nyáktervet (sprint layout5-ben készült) és a többi doksit, sok sikert hozzá!
Üdv: p1tuning
(#) guliver83 hozzászólása Júl 13, 2011 /
 
Sziasztok!
Ma csináltam egy panel befogó (tartó állványt).
Ami még hiányzik róla az a panelt leszorító rész.
Lehet állítani a panel méretét és lehet dönteni is.
(#) zsoltee0001 válasza P1tuning hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Köszönöm szépen a tájékoztatást
Üdv
(#) guliver83 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Nagyon jól néz ki!
Gratulálok hozzá!
(#) Panhard hozzászólása Júl 13, 2011 /
 
Sziasztok!
Egy forrasztóállomást építettem én is, Solomon pákához.
Két nyomógombbal lehet a hőfokot állítani, gombnyomásra átvált a kijelző a kívánt hőfok kijelzésére, majd 2mp múlva ha nem nyomunk gombot, visszavált a valós hőfok jelzésére.
30 perc után egyet sípol és kikapcsol a fűtés. Ilyenkor bármelyik gombnyomásra újra fűt 30 percig. Ezt azért csináltam, mert sokszor bekapcsolva felejtettem az előző pákámat.
Még hiányzik a kijelző elől egy piros plexi. Több kép itt.
Akinek ilyen pákája van, mondja már meg, hogy neki is ugyanazon a potenciálon van-e a fűtőszál és a hőelem? Nekem igen, ezt egy PIC-em bánta. Üdv,
(#) janikukac válasza Panhard hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Tetszik, Attila86-osat? Az a kérdésem esetleg, hogy tudod-e, használható valahogy Fahrenheit pákával is?
(#) Panhard válasza janikukac hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Fahrenheit pákában is hőelem van (gondolom), szerintem azzal is működne. Egyébként ez saját fejlesztésű cucc
(#) janikukac válasza Panhard hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Ja, értem. Kapcsolás, program nem publikus?
(#) vicsys válasza Panhard hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Tettszik, nagyon szép lett!
(#) Panhard válasza janikukac hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Ha kell odaadom...
köszi vicsys
(#) ivanovp hozzászólása Júl 13, 2011 /
 
Én építettem egy robotkart!
videó
kis leírás
(#) Gafly válasza vicsys hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Nekem is tetszik. Ugye elhozod a HEHET-re körbecsodálni?
(#) Dániel X válasza guliver83 hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Üdv!

szép darab, mennyiből jött ki illetve honnan vetél ilyen anyagot?
(#) guliver83 válasza Dániel X hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Köszi!
Szinte ingyen van!
Van még ilyen anyag!
(#) Attila86 válasza Panhard hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Szia!

Most mindenki forrasztóállomást épít.
Melyik doboz ez amibe beletetted? M29? Vagy inkább M33? Amúgy jó lett/lesz!
(#) klemo86 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Arra gondolsz, hogy fordítva van rajta a polárszűrő?
(#) klemo86 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Típusfüggő, egyébként sok félét lehet kapni Piros, narancs, zöld, kék, fehér, és ezek inverzei, valamint a sorok és oszlopok is változóak (otthoni felhasználásra csak bizonyos keretek közt). Pedig bármelyik színkombináció ugyanannyiba kerül, mint a másik És a többi a Mit hol szerezzünk be - részlegbe tartozik…
(#) Mybuster hozzászólása Júl 14, 2011 /
 
Hellosztok!
A próbapanalen elkészültem a 7805-ös fesz. stabilizátorommal halál pontos 5V mérek! Nemsoká dobozolok!
Következő: »»   768 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem