Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   84 / 1682
(#) MaSTeRFoXX válasza Topi hozzászólására (») Júl 14, 2007 /
 
Szépen néz ki gratula, de mijisaza Hátépécé?
Nekem gépügyben az a lényeg hogy gyors legyen és megbízható, meg legyen berakva a sarokba ne kelljen azt mókolni mindig, és lényegtelen hogy néz ki
(#) Topi válasza Müszi hozzászólására (») Júl 14, 2007 /
 
Egy ilyen kapcsoló nálunk is kb ennyibe kerül. De egy rendes hálózati kapcsoló, előlapba szerelhető 100Ft.
Sőt. Egy 24V-os relével és egy kisfeszültségű kapcsolóval is olcsóbban jöttél volna ki.

Ezzel a kapcsolóval ~ 20A-t lehet kapcsolni. Egy sima pici kis kétállású kapcsolóval is lehet 250V 0,5-1A-t kapcsolni. Ami bőven elég egy ekkora végfokhoz.
(#) Müszi válasza Topi hozzászólására (») Júl 14, 2007 /
 
Akkor TE még nem érezted ezt: elkeseredés
(#) Müszi válasza Topi hozzászólására (») Júl 14, 2007 /
 
Nem ilyen ami a dobozon van, az más az 4000HUF nállunk, de ajándékba kaptam.
Ittt nálunk amit említesz pici kapcsoló kb 300Ft
(#) Topi válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 14, 2007 /
 
HTPC = Home Theater PC

Tulajdonképpen egy kis izmos gép, jósok rammal, egy TV Tuner kártyával, tetemes méretű vinyóval és egy Windows MediaCenter oprendszerrel.
TV-nézés, zenehallgatás, videó-rögzítés, PIP-el TV-zés, DVD lejátszás/írás.
Pl. Veszel fel egy műsort, közben párhuzamosan tök másik csatornát nézel.

Persze nem elhanyagolható, hogy tök síri csöndes, tehát este ott lehet hagyni letöltéseket/feltöltéseket intézni. Több napon át tartó digitalizálások / kódolások... Én ezt az oldalát jobban kihasználom.
(#) Topi válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 14, 2007 /
 
"Lényegtelen hogy néz ki"

Na ez nálam is így van. PC kinézetre nem adok. Nem veszek 10 ezerrel drágább kéken világító ventit, átlátszó házat, űberzsírállat up-to-date videókártyát. Otthoni asztali gépemben is izmos proci+sok ram+sok winyó+egy Ati 9250 ami kb egy 5E forintos videókártya
Mivel nem játszom, nem járok lanpartykra, nem járok PC tuning bemutatókra így ebből leszűrhető hogy a gépet csakis kizárólag munkára használom. Ha jól emlékszem összesen egy Worm Armageddon játék van fennt a gépen, amit lehet hogy még tavaly meg is nyitottam
(#) MaSTeRFoXX válasza Topi hozzászólására (») Júl 14, 2007 /
 
Köszönöm hogy felhomályosítottál
Tetszik az elgondolás. Nekem letöltésre kéne egyet összerakni, minél kisebbre és halkabbra, és kevesebbáramfelvételűre. Nagy igényeim nincsenek, most egy P1 van erre használva, jól megy csak még mindig hangos

Erről a windows media center oprendszerről még nem is hallottam

Nekem gépügyileg P4 HT 3.0GHz 512MB RAM és ati 9800pro. 2 éve ez van. Akkor játszottam valamennyit vele, de azóta ez abbamardt. A géptuningolásban sem hiszek, minden alapon van
(#) Gábor488 válasza Müszi hozzászólására (») Júl 14, 2007 /
 
Szerintem nem annyira szőrnyű..... Amúgy ha nem magadnak csináltad akko.... Ha akinek csináltad és annak tetszik akko mi a probléma? Nekem is van egy ilyen rádió dobozom csak még nem tudtam vele mit kezdeni meg talán még a csövei is megvannak.... De nem fogom összerakni mert egyszerűen ne tudok vele mit kezdeni.... A doboza le van lakkozav ezért karcos stb. sok munka lenne vele és szerintem egész ötletes megoldás Csak a kapcsolót cseréld szerintem mert egy kicsit elrontja az öszképet se ha annak ez tetszik akinek csinálod akko maradjon még szép hogy maradjon
(#) Topi válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 14, 2007 /
 
(#) zoly15 válasza Gábor488 hozzászólására (») Júl 14, 2007 /
 
igazad van szentem is jól néz ki a dobozolás olyan antik
(#) Rapidus válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 15, 2007 /
 
Az no tuningban egyetértünk.
Szerintem az elvárásodnak (főként letötés) egy micro-atx ház, valami csendes (Wd-Seagate) vinyó, passzív alaplap és VGA hűtés, és 256Mb RAM lenne az ideális. Ez olyan 10-20k-ból meg is van (kiépítéstől függően).


(#) vanzerr hozzászólása Júl 15, 2007 /
 
Köszönöm mindenkinek a NYÁK-omra vonatkozó dícséreteket, közben elkészültem a beültetéssel és a dobozolással is. Szebbre számítottam, de végülis az is nagy öröm már, hogy nem szanaszét lógnak a vezetékek.
Bedobozolt állapotban az LCD kijelző jobb alsó sarkánál egy fototranzisztor található ami a kijelző háttérvilágítását kapcsolja sötétedéskor.
A DCF antenna pedig egy külső egységként csatlakoztatható a pontosabb pozicionálhatóság miatt.
(#) vanzerr válasza vanzerr hozzászólására (») Júl 15, 2007 /
 
További képek.
(#) MPi-c hozzászólása Júl 15, 2007 /
 
Nincs ezzel semmi baj!
Legközelebb úgy tervezed a nyák-ot, hogy az alkatrészeid már megvannak és akkor egy ilyen magas kvarc nem okoz problémát. A dobozra meg kivülre ragaszthatsz valamit (pl papírból kivágva) ami az LCD körül eltakarja a nem pontos vágást vagy karcolást.
(#) vanzerr válasza MPi-c hozzászólására (») Júl 15, 2007 /
 
Köszi, szépen, az LCD köré még venni akarok egy keretet, ha jól tudom lehet hozzá kapni, hát igen a kvarc magasságára már későn jöttem rá, de ha kapok belőle alacsonyabb típusút akkor azt még kicserélem.
(#) vicsys válasza vanzerr hozzászólására (») Júl 15, 2007 /
 
Korrekt, igyényes munka!
Csak így tovább!
(#) Macsek71 válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 15, 2007 /
 
Pc csendesitési tipp :
Létezik olyan "kütyü" ami a SD memokarit IDE vinyónak "mutatja" . 2-4 Gb "vinyó" már talán elég
(#) mokus válasza Macsek71 hozzászólására (») Júl 15, 2007 /
 
De olyan lassú rajta egy XP hogy öröm kivárni mire bebootol...
Amúgy sem a winyó jelenti csendesítés szempontjából a gondot,hanem a processzor aktív hűtése...

Én most fenem a fogam egy HDD Network Storage-re, amiben van egy 100-as ethernet, meg beépített samba szerver, ftp esetleg valami torrent kliens. Az egésznek passzív hűtése van és kicsit nagyobb mint egy winyó. Na egy ilyet megépíteni se lenne rossz. Esetleg ha van valakinek ötelet rá...
(#) fureszk válasza vanzerr hozzászólására (») Júl 15, 2007 /
 
Nagyon szép lett, nincs ezzel semmi gond. :yes:
(#) Márk válasza Macsek71 hozzászólására (») Júl 15, 2007 /
 
Nameg úgy tudom nem is igen bírják szegények a nonstop üzemet.
(#) watt válasza vanzerr hozzászólására (») Júl 15, 2007 /
 
Szép munka! Gratulálok!
(#) vanzerr hozzászólása Júl 15, 2007 /
 
Köszi mindenkinek mégegyszer
(#) zoz11 hozzászólása Júl 15, 2007 /
 
Itt van egy-két alkotásom, az 1. képen egy szabályozható tápegység van(csak fesz szab), a 2. képen a kompresszorom van ami most tavasszal készült el, a 3. képen meg egy kapcsoló szekrény látható ami majd egy komplett öntözőrendszernek lesz a vezérjője Felsőpáhokon.
(#) Darazsx válasza zoz11 hozzászólására (») Júl 15, 2007 /
 
Szép munkák! A tápról nincs belülről kép?
(#) zoz11 válasza Darazsx hozzászólására (») Júl 15, 2007 /
 
ahhoz szétkéne szednem, amúgy azt se most csináltam már kb 1 éve
(#) Frankye válasza zoz11 hozzászólására (») Júl 15, 2007 /
 
Ejha! Látom, nem csak az elektronikában vagy otthon, de a mechanikai dolgok (lakatos munkák és effélék) sem állnak messze Tőled! Bravó! Nagyon szép munkák!
(#) tatabike hozzászólása Júl 15, 2007 /
 
Sziasztok,

elkészültem az STK erősítőmmel. Mondjuk már megvolt régóta, csak a dobozoláson javítottam, meg szerváltam bele egy hangszínt, mert eddig csak végfokként üzemelt. A hangszín egy NE092, a végfok STK4172II 40+40W/8 ohm, 4 vonalszintű bemenet.
(#) tatabike hozzászólása Júl 15, 2007 /
 
...és még néhány fotó a külsejéről.
(#) Müszi válasza tatabike hozzászólására (») Júl 15, 2007 /
 
2x40W????
az rengeteg....
Nagyon szép munka, a dobozolás meg ,kitűnő!

NAygon szép, virtuálisan megemelem a kalapomat!

Egyébként szépen szól?
(#) watt válasza Müszi hozzászólására (») Júl 15, 2007 /
 
STK csak szépen szólhat! (nekem is az volt az első erősítőm(STK077)
Következő: »»   84 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem