Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítőkről általánosságban
Lapozás: OK   5 / 27
(#) pb válasza Árpy hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
hi
én a szekunder elé kötnéma ventit és van itthol egy zavarszűrő kondim de az kéne bele?

köszi
(#) Gery hozzászólása Júl 16, 2007 /
 
Helló
Itthon elszált egy szuper tacskós féle házimozi szub erősítője. A hangszórót kiszereltem komoly 30Watt van ráírva de amúgy nemisolyan rosz
Nah a lényeg tud valaki egy olcsó 30Wattos müködő erősítőrajzot küldeni?
(#) Dióda válasza Gery hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
Annak a hangszórónak elég a tda2030-is.
(#) Gery válasza Dióda hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
Tda2030 van és nemelég neki :no: Nagyobbat szólt előtte és bandpass láda szal elmegy 30wattal nemhalatszódik ugyse ha egy kicsit már torzít
Jah és 8ohmos ezt elfelejtettem!!
(#) Gábor488 válasza Gery hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
A videoton 6383 végfoka 8ohm 30w az jó lenne. DE a hangszórónak MINIMUM 30%-al nagyobb teljesítményűnek kell lenni. Tehát ha azt megépítenéd hozzá és kicsit túl vezérelnéd az erősítőt akár egy nagyon picit is akko a hangszóró távozna az elők sorából
(#) Gery válasza Gábor488 hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
Az nemgond ha nagyob tok én vigyázni!
Amúgy nézegettem és sztem ez jó lesz neki +-17V-al meghajtva kb 20Watt
(#) Peti_85 válasza Gery hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
Ha tényleg óvatos vagy akkor egy TDA7294-et is csinálhatsz. Az amúgy is csak 70 W igaziból és alacsony fesznél az is is jó! Lehet azt amúgy hallani, amikor már egy hagszórónak túl hangos a zene.
(#) Gery válasza Peti_85 hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
Jah énis így vok vele lehet azt hallani de ha másnem egy trimert kell rakni a poti után és ha maxon van a poti akkor sincs baj.
TDA7294 em van ithon azzal is próbálgattam de az már túl drága annyit nemakarok rá költeni
(#) Peti_85 válasza Gery hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
Na igen még pont az akartam írni csak elfelejtettem, hogy raksz be elé egy ellenállást, és akkor eleve nem lesz akkora jeled a hangszórón!
De szerintem a TDA2050 sem olyan olcsó, mint társai...
Egyébként meg a hidalással is megpróbálkozhatnál: két 2030, vagy esetleg, persze ez már aztán tényleg zsákbamacsek, hogy építsd meg a TDA2030-at olyan hibridbe, a BD traynókkal, az elvileg 40 W, de már sokan mondták, hogy nem az igazi.
(#) Gery válasza Gery hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
Habár most nézem hogy hqban 800Huf az nemis olyan sok....
De 17Voltról elmegy??Mert 2X12Voltos trafót akarok 100Wattosat.Arrol megy majd a szubszóró + még egy sztereo vég ami max 20Volt!
(#) Gábor488 válasza Gery hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
Na itt a kapcsolás hátha jó lesz valamire. Ha tényleg de tényleg nagyon óvatos vagy akko ezt is megépítheted. Legalsó sorba van a rar amibe benne van a kapcsolás
(#) Gery válasza Gábor488 hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
Hát majd erre már télleg vigyázok bár lehet hogy gyenge ez a vég is hozzá (megmozdítom a potit és felrobban a hangszóró )
Amúgy tda7294 +-17V rol mitszólna ??
(#) Peti_85 válasza Gábor488 hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
De ezt abszolút óvatosan!!!!!!!! Épphogy be sem kapcsold!!!
Elegy simán 17 voltról!!!
20 Wattnak meg itt van ez ! TDA1554, 2x20 WNem rég csináltam, most volt róla egy kisebb házibuli! Mindenki mondta, hogy pont elég volt a hangerő, meg persze volt mellé egy TDA7294 "centernek"
Peti.
(#) Gery válasza Gábor488 hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
A videotonhoz kevés a 17V
Kösz azéért de rákötöttem a tda7294 re és jól vitte (nem halt meg pedig attam neki kakót ) Sztem az fog épülni :yes:
(#) Gábor488 válasza Peti_85 hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
Valakinek nincs kedve megépíteni?? Kíváncsi lennék hogy milyen lehet Gondolom átütő élménybe lenne részem...... Szó szerint Na valaki? Válalkozó szellemű egyének??
(#) Gery válasza Gábor488 hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
MAjd máskor talán megépítem ma már túl késő van most nincs kedvem hozzá
Amúgy az nemgáz ha egy trafóról üzemelem a tda7294 et a tda8946-ot + a szubszűrűt???
(#) Villám hozzászólása Júl 17, 2007 /
 
Ha laptopról szeretnék zenélni, akkor kell egy erősítő, hogy rá tudjak rakni egy nagy hangszórót? Nagyon nem vágom a dolgot, de hajlamos vagyok a fejlődésre Nem buliba kell, csak a szobát szeretném bezenélni. Esetleg a házat...vagy esetleg az egész telket :hehe:
(#) Parázs Gábor válasza Villám hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Hello
Mindenkép kell egy végerősítő.
(#) Villám válasza Parázs Gábor hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Olvasgattam itt a topicokat, zavarbaejtően nagy a választék... Olyan kéne, ami nem túl drága, végülis tényleg csak szobába kell, nem bulit rendezni.
Legutóbb a TDA 7294-ről volt szó. Ennek kb mi az ára?
És ha építek egy erősítőt, akkor azt rárakom a laptopra, arra meg a hangfalat és akár filmnézéshez is jó lesz?


Autós erősítő és mélyláda is jó erre, össze lehet huzalozni őket? Eddig ez zenélt a szobában, de autós fejről ment és szgép tápról (sajnáltam kirakni a kocsiba, mert ellopják...)
(#) vicsys válasza Villám hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Sztem kezd vmi egyszerűvel. Van itt vhol TDA2030-as topic az nagyon szépen ki van vesézve. (nyákrajz és tapasztalatok) Nem kell rögtön a TDA7294-el kezdeni.
(#) Villám válasza vicsys hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Azt hittem ez csak teljesítményben nagyobb és bonyolultságban nem. Próbakapcsikat nem akarok összedobni, olyan kell ami itt marad a szobában véglegesen és használva lesz, nem csak gyakorlok rajta, ami alkalmas a célra.
(#) lamalas válasza Villám hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Sztem barmelyik erositobol lehet probakapcsolast es veglegeset is epiteni. Egy TDA2030 tokeletesen eleg lehet szobai zenehallgatasra ha vannak hozza megfelelo hangfalaid. Ez nem neked szol Villam, de nemtom miert hiszik sokan azt, hogy ha egy erosito (pl.TDA2030) egyszeru kapcsolastechnikaval keszul, es "csak" 10-14W-ot tud max. nyujtani, akkor az mar gagyi es inkabb n*100W-osat epitenek, merthogy az mennyivel jobb lesz Ha megepited rendesen es szepen be is dobozolod ezt a TDA2030-at, akkor vegleges erosito lesz belole Persze ez nem azt jelenti, hogy csak ez letezik a vilagon .... millio mas erosito van meg es sztem azt epitsd meg amire kepes vagy, realis aron elerheto es megfelelo a hangfalaidhoz es a szobadba.
(#) Villám válasza lamalas hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
És honnan tudom,hogy mi lenne a megfelelő? A hangfalról semmit nem tudok és meg se tudom nézni, mert azok odahaza vannak vidéken... Nagyon régi hangfalak, csak megtaláltam múltkor, ráraktam a hifire és szólt, ezért nem dobtam ki, most meg eszembe jutott,hogy laptopra kellen vmi, mert a kis szgépes hangszórók elég gyérek...
(#) Gábor488 válasza Villám hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Azokra a hangfalakra a 2030 jó lesz.... Nekem volt egy régi videotonhangfalam és rákötöttem a 2030at járatta de rendesen..... A hangfal már nincs meg........
(#) Villám válasza Gábor488 hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Csak egy fajta volt, TDA2003, megvettem, ez lesz.
(#) _Peti_ válasza Villám hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Szobába szerintem 2-4W-os hangcucc is elég... sőt még a szomszédok is hallják!!! Nekem TDA2003-assal épített végfokom van, ezt használom a géphez, tökéletesen megfelel, és 12V-ról megy! Ja és nekem is van videoton hangfalam, azzal is nagyon szépen muzsikál a TDA2003, de kisebb hangszóróval használom, mert nem akarok a szomszédoknak zenélni...
(#) Parázs Gábor válasza Villám hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Szia
Szerintem is megteszi most még egy TDA2030-as.Kezdésnek nagyon jó és nem nagy befektetés megépiteni a komplett erősítőt belöle.És ez nem azt jelenti hogy, később nem épithesz bonyolultabb, nagyobb drágább erőlkődőt.Csak az a fránya tapasztalat mindenek a lelke.Sok sikert.
(#) Villám válasza _Peti_ hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
A hifimre az van írva, hogy 2*20W RMS, de ha pl átmegyek a szomszéd szobába fénymásolni nem hallok semmit belőle
(#) Kovidivi válasza _Peti_ hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Mindig, mikor olvasom az ilyen hsz-eket, csodálkozok.... csak én vagyok ilyen "nagyigényű"?
Szobába háttérzenének nekem kb. 30watt mély(videoton, 4db, 20centis hangszóróval) és mellé közép és magas amennyi "jól esik" kell, de biztos nem 30watt (azért írok wattot ,mert nem tudok hangnyomást mérni, és így össze lehet hasonlítani, ha zavar, gondold a watt után ,hogy "-os erősítő fullon" ), és ez csak szimpla háttérzenének. Zenehallgatás kétszerennyinél kezdődik...
Na persze nem azt mondom, hogy 150watt legalább, meg 500watt ,meg ilyenek, de nekem kicsit feljebb van a szint...
(#) Müszi válasza vicsys hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Válaszd a VF3
VF3-t, egyszerű és szépen szól meg olcsó is
Következő: »»   5 / 27
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem