Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   776 / 1679
(#) Ricsi89 válasza sanykaraj hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
Szerintem inkább kísérteties. Ez hangfalnak nem nevezhető, mert elég szellősre sikeredett. Elég pontatlanok azok az illesztések. Ennyi erővel elég lett volna ha csak az előlapra építed meg a cuccot és a többi lemarad. Az erősítőn meg eléggé keszekuszán állnak az alkatrészek, egymás hegyén-hátán.
(#) zitzaki válasza sanykaraj hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
Jajajj az hangfal féleség igen kemény azok az illesztések nem gyenge grat
(#) lajos1969 hozzászólása Júl 27, 2011 /
 
Legújabb szerzeményem.
(#) Gery hozzászólása Júl 27, 2011 /
 
Sziasztok!

Ma lettem kész egy 2.1es erősítőmmel, gondoltam megmutatom. 2xTDA2030, és egy beagquad végfokja a mély. A doboza is a quad-é volt. Teljesen megvagyok vele elégedve, annyi hogy bekapcsoláskor elég nagyot koppan. Ezzel legfeljebb majd megbarátkozok

Üdv.:Gergő
(#) zitzaki válasza Gery hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
Szép munka teljesen korrekt kis gép amúgy a hangerőszabályzók azok az egyik sztereo a másik meg a mélyé? Nekem tetszik Grat. Amugy egy koppanásgátlót még beletennél akkor nem koppanna bekapcsoláskor
(#) Baxi válasza Gery hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
Hi
Szép munka, nekem tetszik, gratula!
Ezt esetleg majd még bele rakhatod ha lesz hozzá kedved, és nem fog akkor koppanni amikor bekapcsolod
(#) Gery hozzászólása Júl 27, 2011 /
 
Köszönöm!
Amúgy gondoltam így utólag a koppanásgátlóra de már így is kifutottam a tervezett időhatárra . De ha akad időm szerintem csinálok hozzá.
Még a feliratozáson agyaltam. Ti hogy feliratoznátok?

Üdv.:Gergő
(#) sanykaraj válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Nem szelős csak leszedtem az oldalsó díszítő elemeket
(#) Ricsi89 válasza sanykaraj hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
De hát akkor is. Egy doboz azért doboz, mert zárt. Itt meg az oldala és a teteje között elég nagy rés van. Hogy lehet valamit így méretezni? Vagy az a reflexnyílás? Én is csináltam régen(14 évesen) hangfalat, de én igyekeztem, hogy ne legyen rajta rés, még az illesztéseket is kitöltöttem.
Ez csak azért ilyen csúnya, mert már volt szétszedve, és akkor már nem találtam ilyen szép zöld festéket, így sajnos így maradt. Eredetileg pedig szép zöld színű volt.
(#) zolee1209 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Szerintem ez egy újítás a hangdoboz iparban... Flyback doboznak hívják, oda kell a légrés...
(#) Ricsi89 válasza zolee1209 hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Lehet, hogy akkor ezért nem hallottam még róla.
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Az igen Zoli bácsi ! :kalap: Nem értem miért nem szoktad felrakni a munkáidat, mikor olyan szépek! ... :nemtudom:
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Hú, ez szép, főleg az előlap!
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Szegény maci nem süketül meg köztük?
(#) Panhard válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Nem rossz, de szerintem kevés neki a hűtő. Jól látom, hogy a végtranzisztorok alatti hűtőrész, és a bordás rész, egy harmadik vékony derékszögő aluval van összekötve?
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Szegény mackó. De Papírkutya ugye nem tépte szét? (maci rajongó vagyok. )
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Egyetértünk, a macinak Quadon kívül a helye. :yes:
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 28, 2011 / 5
 
Le a kalappal Köbi! Tényleg tehetnél fel képeket, mert igazán szépek lettek a dobozok és az erősítő is! Gratula! :kalap:
(#) CIROKL válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Szép lett , meg ami külön tetszik szépen össze tömörítetted!
(#) kistotti01 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Hello!
Nem semmi munka. Le a kalappal. Érdeklődnék, hogy a doboz alapanyag hol lett beszerezve? Konkrétan a doboz felső részére gondolok, ahol van a levegőző nyíllás. Esetleg Te készítetted?
(#) kistotti01 válasza gaboca323f hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Hello!
Mindkettő nagyon jó lett! Lenne pár kérdés: a nagyobb potigomb hol szerezhető be? Továbbá a doboz alapanyag hol lelhető fel? Egy tipp: ha teheted, akkor a csavarok fejének a helyét süllyeszd be. Úgy lesz az igazi.
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Vic hszjét mindenki lájkolja (fölfelé mutató zöld ujj), hogy Zoli bácsi el ne felejtse !
(#) kistotti01 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Köszönöm a részletes leírást. Nagyon jó helyzetben voltál alkatrész ellátás ügyileg. Bárcsak engem is így ellátnának. Igazából azért érdeklődök csak, mert én is Quad 405 építés elött állok, csak dobozolás ügyileg nem tudok dűlőre jutni. Szeretek előre gondolkodni, tervezni, ezért utánnajárok a dolgoknak. Nézegettem a Rack dobozokat, de valami eszméletlen árakat kérnek érte. Ezért, ha tudom magam készíttem el a dobozt. Ehhez ihletet kell szereznem, illetve feltárnom a lehetőségeket... :yes:
(#) janikukac válasza kistotti01 hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
[OFF] Én is az előtt állnék, ha lenne traffancs.
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Az első Quad trafómat kézzel tekertem meg. Igaz, hogy véresre vágta a huzal a kezemet, de jó lett! A vasat úgy bontották ingyérbe. A "derótér" meg 2 hétig melóztam a szomszédnak.
(#) kistotti01 válasza janikukac hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Nekem trafó, hűtőborda megvan már. Csak össze kell forrasztani a panelt és be kell dobozolni. Továbbá megtervezni és kivitelezni a dobozolást. Ami ugyebár nem egyszerű feladat.
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Hát én nem fogom ezt megcsinálni, az biztos. 20 kilo drót, sok pénz..
(#) Laciveszp hozzászólása Júl 28, 2011 /
 
Sziasztok!

Végre elérte végleges formáját a PIC-es közlekedési lámpám... Most már egy időzítő van a kapcsoló helyén, ha megnyomunk egy nyomógombot, az időzítő elindul, meghúz egy relét, a relé érintkezőjére rá van kötve a közlekedési lámpa kapcsolója, és az időzítő ezt bizonyos ideig zárja. Az időzítő tanítható. Ha az időzítő "végzett", a relé elenged, ezáltal a közlekedési lámpa elölről kezdi a ciklust. Majd ha megnyomjuk az időzítő nyomógombját, az egész kezdődik elölről... Az időzítő, mint tudjuk, Vicsys kollégánk remekműve. Ezúton szeretnék neki köszönetet mondani a kapcsolásért, a cikkért és a PIC újraélesztésében való segítségéért is.

De beszéljen a videó:

MOV04345.3GP
    
(#) gaboca323f válasza kistotti01 hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Üdv!

Köszi szépen!

A potigombot promise-tól vettem innen a fórumról, a dogoz alapanyag az hulladékdól van, az oldala deszka felcsiszolva, az előlap 1,5mm alulap szálcsiszolva, a teteje és az alja pedig szintén hulladék 2mm-es farost lap.
A csavarfejek be vabbak süllyesztve, csak kicsit nagyok, de ilyen volt itthon. Majd lehet kicserélem kisebbre őket.
(#) Medve hozzászólása Júl 29, 2011 /
 
Üdv!
Készült egy tápegység. A doboza két sorbakötött PC-táp háza, a tetejére öntapadó fólia került. Kettős táp, és került még mellé egy harmadik, egy LM317-tel. Az előlap elég zsúfolt lett, a belseje úgyszintén, a hűtőbordák kicsik, a ventillátor ellenére a hőmérsékletfigyelés elég hamar figyelmeztet. Eredetileg a trafó nem ebben a házban lett volna, de mégis belekerült, aminek a hűtés látta kárát. Kisebb áramokra jó lesz.
Következő: »»   776 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem