Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   32 / 360
(#) soosd válasza kokozo hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
Akkor lehet hogy jut hely egy kisebb szirénának vagy egy lednek ---> hogy beérett a paradicsom
(ha a szenzorok valamelyike nem érintkezne... stb.)
Már csak a progit kell kicsire varázsolni hogy beleférjen...
Baromi sokat segítetek nekem - még egyszer örök hála
Délután hőmérőépítés...
(#) mrobi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
Te egy zseni vagy Nagyon jó megoldás
(#) soosd válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
Bocsi de ezt hogy is érted?
Hova gondoltad a LM35 öt?

Idézet:
TL431-el egyszerűen tudsz 2.5Voltos referenciát csinálni, a mikrovezérlő Vref- megy a testre, Vref+ pedig megy a 2.5Voltos referenciádra.”


Csak VREF-em van... PIC 16F690
(#) vilmosd válasza soosd hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
Kuldtem egy kapcsrajzot ebben a topikban. Ez egy mukodo megoldas rajza. Keresd meg! A Vref erteket erdemes 2,56 V-ra beallitani, mivel az AD felbontasa 1024, igy a kapott erteket nem kell sokat varazsolni, hogy fokra atszamold. Igy 1/4 fokos felbontast kaphatsz 1024-es AD bontasnal.
(#) zumi24 hozzászólása Júl 5, 2011 /
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy 7 led-es kijelzővel lehet-e betűket megjeleníteni,ha igen milyen módon?
(#) qvasz2 válasza zumi24 hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
Úgy lehet, ha nem egy dekóder IC-vel hajtod a kijelződet, mint a 4511, hanem szegmensenként. Így azt gyújtod csak ki, amelyiket akarod. Már csak egy táblázat kell, és onnan hívogatod a karaktereidet.
(#) rotomat válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Szia Simpi!
Sikerült-e elindítani a qei modult?
A linkről letöltöttem azt a fájlt, de tesztben nem csinál semmit. Gondoltam, nem kap jelet a bemeneten, ezért nyomógombokat tettem a qei bemenetekre, de így is csak folyamatosan "0" jelenik meg az LCD-n.
Üdv: rotomat
(#) zumi24 hozzászólása Júl 12, 2011 /
 
Sziasztok!

Szeretnék egy automata locsolórendszer vezérlést csinálni,ami pl:minden nap 20:00-kor bekapcsol x időre.
A problémám az ,hogy nem tudok egy valós idejü órát csinálni úgy hogy ha a programom áll pl:vár egy gombnyomásra vagy egy menüben épp állítok valamilyen értéket,az óra a háttérben folyamatosan menjen.Ehhez kéne egy kis segítség.
(#) bodgabo válasza zumi24 hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Én külső rtc (valósidejű óra) IC-vel csinálnám. Egyszerűen I2C buszon kommunikálnak és van amelyikhez egy 3V-os lítium elemet kötve áramszünet esetén is tovább üzemel.
(#) zumi24 válasza bodgabo hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
jó ötlet. Milyen típusú rtc ic-t ajánlasz amit lehet kapni?
(#) vilmosd válasza zumi24 hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
RS5C372A. CHPCAD.
(#) zumi24 válasza bodgabo hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
Sziasztok!

Küzdök az I2C kommunikációval,de nem jön össze.Tud valaki egy példaprogramot csinálni,hogy megy ez a busz.RS5C372A és egy pic 16f877 között.
(#) zumi24 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
Köszönöm. Átnézem és megpróbálok kihozni belőle valamit.Egyébként az SPI buszos kommunikáció ugyanolyan jól működik,és használható RTC ic-hez is?
(#) kiskata hozzászólása Aug 1, 2011 /
 
Üdv Mindenkinek...
MCP9700A szenzor illesztésével kapcsolatosan szeretném megkérdezni az itt összegyűlteket...

Illesztettem a pic-re a fenti szenzort de a Jeges vízben 108 a forrásban lévőben pedig 267 értéket vesz fel a ADC beolvasás értéke.

ReadAsInt el olvastam be. Lehet hogy más módon kellene a Flowcode-ban beolvastatnom az értéket? (RaedAsVoltage?) Vagy jó így és képlettel számoljam ki?

Milyen irányban érdemes elindulni? Előre is köszönöm...
(#) vilmosd válasza kiskata hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Udv A forumon.
A MCP9700A 0 C homersekletnel 0,5 volt fesultseget ad. Tehat a helyes homerseklethez a mert ertekbol ki kell vonni 0,5 voltot. Meg egy tanacs, igaz a flowcodeban nem tudom hogy lehetne megoldani (nem abban programozok). Erdemes 2,56 volt Vref-et hasznalni, igy egesz osztast fog adni az AD. Igy a felbontasod pontosan 1/4 C lesz.

tempcon1c.pdf
    
(#) kiskata válasza vilmosd hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Köszönöm a választ...

Jól értelmezem a rajzod? A Vref megy a szenzor tápjára?

Más: A kiszámoláshoz találtam itt egy képletet Bővebben: Link

Ezt módosítva 5V táphoz ki is jön az az érték amit a szenzor mutat a teszt során...
A 1024-es felbontáshoz és az 5 V-hoz : (1024/5)*0.5)=102,4 (kb 108 0fokon) 108-102=6 (6/3)/2=4 tehát 0 Cfokon mutat 4-et 100 Cfokon pedig 109-et
Gondoltam hogy kivonok az egészből 5-öt és akkor közelítőleg fokra pontos a középső tartományban (szobahőmérséklet)

Csak az a gondom hogy az osztás miatt nem egyesével hanem kettesével változnak az értékeim...

Van ötletetek? lebegőpontos változóval számoljak? (de kifutok a PIC-ből)
(#) kokozo válasza kiskata hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Szia!
10-el szorozd meg és a végeredmény utolsó számjegye elé rakj veszőt és akkor sokkal pontosabb lesz, legalább is én az enyémet így csináltam.. De lehet hogy az se a legtökéletesebb megoldás..
1024*10/5*0.5=ami marad 1024 ebből jön ki a vessző berakásával a 102,4
(#) vilmosd válasza kiskata hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Igen a Vref megy ki a tapra.
En emiatt alkalmaztam 2.56 V Vref-et, mert ugye 2.56/1024= 2.5 mV -> 1/4 C, es ugye a 0.5 V egyenlo 200 osztas, tehat a AD ertekbol kivonsz 200-at es megkapod a homersekletet AD erteket, majd ezt az erteket megszorzod 0.25-el es megvan a homerseklet (Elosztod 4-el).
Tehat :
Vt=AD-200 // 0.5 volt kivonasa.
Temp = Vt/4 // 0.25 szorzas.
Egyszeru leprogramozni akar ASM-ben is. Igy a homerseklet kijelzes 0.25 azaz 1/4 C pontossagu lesz.
(#) kiskata válasza vilmosd hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Kedves VilmosD!

Köszönöm...

Megépítettem a Vref-et beállítottam 2.56V ra és rákötve a szenzort
0 Cfoknál 114 et ad az AD értéknek
100 Cfofnál 298 at!

???

így a képletet módosítottam :
Homerseklet = ((ADertek-100)/2)
így félfok pontossággal mér...

De az elvet már nem értem...
(de szeretném)

Az értékek ugrabugrálását én is tapasztalom, gondolom arra megoldás lesz a kondi és ellenállás a szenzor mellett
(#) kiskata válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Ok, itt küldöm.
(#) vilmosd válasza kiskata hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Legyszives merd meg multimeterrel a szenzor feszultseget "0" es "100" C eseten. 0 foknal 0.5 V es 100 foknal 1.5 V a merendo ertek. ennek megfelel a 200, ill 600 AD ertek 2.56 V Vref eseten. Meg egy nagyon fontos: A szenzor tap labara tegyel egy 100 nF kondit, es a kimenettel sorba egy 1k ellenallast. Egy kicsit gerjedekenyek ezek a szenzorok. Esetleg szkoppal (ha van) meg kellene nezni a Vref, es a merojelet.
(#) kiskata válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Értem, a 256*10mV=2.56V ami a referenciafeszültség (és ezen belül lesz értelmezhető a 1024-es felbontás).
Így már kezd összeállni...
Köszönöm.
(#) kiskata válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 

Köszönöm
(#) kiskata válasza vilmosd hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Az számít hogy milyen kábelen vezetem el?
Most egy egyméteres UTP kábellel eléggé reszket 21-23 között, az ellenállás és a kondi ellenére
(kondi a táp és a gnd között a szenzornál, 1k a adaton)
Használjak árnyékolt kábelt?
(#) vilmosd válasza kiskata hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Jobb arnyekolt kabellel. Meg segithet a PIC oldalon egy 100 nF kondi az AD bemeneten. Viszont ha ICSP-t hasznalsz a kondi es a bemenet koze kell egy 1k ellenallas. En szoktam atlagolni 4 vagy 8 meres atlagat.
(#) kiskata válasza vilmosd hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Kiprobalom...
Most 20 mérés átlaga hozza azt amit szeretnék.
(mármint hogy csak másodpercenkent valtozik és nem ugrik két értéket odavissza)
Nem ICSP rakosgatom...
Már eleve bene van egy DIL-ben ... Hátha megússza
(#) vilmosd válasza kiskata hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Nem tudom mi lehet nalad a hiba, de nekem mukodik egy par ilyen homerom, es hofokszabalyzom, de az 1/4 lepes sem nagyon libeg, vagy csak nagyon lassan. A nagy libeges megbolonditana a szabalyzo egysegemet. Fontos lehet a megfelelo tapegyseg, a hidegitesek a tapon, a Vref-en. A TL431 melle legalabb 4,7, de inkabb 10 µF elko dukal. Persze ha protoboardon epitkezel, akkor sajnos elo fordulnak ilyen mokak. Nem jo a 20 meres atlaga, mert sok szamitast igenyel. 4, vagy 8, vagy 16 a helyes megoldas. nem 9, 10, 13, 20. Ez azert van, mert a 2 hatvanyaival valo osztas, vagy szorzas egyszerubb uC-s kornyezetben. Ez megoldhato sfiftelessel, es nem floating szorzas, osztassal. Sokkal kevesebb eroforrast vesz el. Ez a dugdosos programozas nem baj, de ha sokt kell birizgalni a programot azert jobb a ICSP. Nekem veszett mar el PIC laba a sok dugdosastol. A nagyobb tokokhoz (nem 8 labu) inkabb teszek ICSP-t. Fejleszteshez sokkal jobb. Persze sorozat gyartashoz ki lehet hagyni.
(#) kiskata válasza vilmosd hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Nyilván a kábel... Ha direktben ráforrasztom akkor a ADC érték alig billeg (illetve 4 értéket sosem fe-le, így nem reszket az egész érték sem az átlagolás után)
Próbapanelen forrasztgattam össze.
Osztást 16-ra állítottam. Az elko meg 10µF-s. Sehol nem melegszik - ha jól értem a "hidegítés" szót.
Köszönöm a tanácsokat.
Az ICSP felcsigázott
Az égetőmön 6 kimenet van VPP, VDD, VSS, PGD, PGC, AUX,
Ezeket ha rákötöm értelemszerűen a beépített PIC-re akkor nem kellene ki-be rakosgatnom a foglalatból?
De hova megy az AUX?
És gondolom a Flowcode-ból ugyanúgy küldöm a PIC-be a programot? (miért is lenne másképp)
Ez szuper lenne
(#) vilmosd válasza kiskata hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Idézet:
„Sehol nem melegszik - ha jól értem a "hidegítés" szót”
Elektromosan a hidegitest szuresre ertjuk. Jelen esetben a tapfesz szuresere a PIC taplabainal. ICSP Erdemes meg elolvasni a PK2 manualjat. A lenyeg, hogy a MCLR, PGD, PGC labakat le kell valasztani az aramkortol. A MCLR ellenallas es egy dioda, a tobbi altalaban egy ellenallas. Az AUX itt nincs hasznalva. A mellekletben a 40-pin demo panel megoldasat lehet kovetni.
Ja meg a szenzorra egy kerdes. A jel vezetekben hol helyezted el a soros ellenallast? Kozvetlen a szenzor labara kell kotni, nem a kabal masik vegere. Ugyanott a tap labakra kell tenni a hidegito 100 nF kondit. En ugy csinaltam, hogy gyartottam a TC1047A-hoz egy picike panelt (SMD) amire raterveztem a szinten SMD 100 nF, es 1k helyet. Felforrasztas, kiprobalas utan szilikonnal zsugorcsobe teszem es kesz a szenzor. 100-110 fokon, nedves paras helyen evek ota mukodnek. A MCP9700A hasonlo eljarast kivan.
(#) kiskata válasza vilmosd hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Köszönöm az infókat.
Szenzornál van a kondi. a táp és a gnd között és a ellenállás is a szenzor lábára van forrasztva.
Inkább az árnyékolatlan kábel lehet a rezgés oka.
Következő: »»   32 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem