Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   888 / 2508
(#) emersys válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Szia
A kimeneti dc-d még mindig oly vészesen magas?
(#) Bártfai Ferenc válasza emersys hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Na a DC az nagyon érdekesen alakul.. Hangszóró nélkül bemeneti jel nélkül 20v GND-hez képest! Szörnyen sok.. Amint rá kötöm a hangszórót le esik 60mV-ra. Viszont ha jelet kap akkor nagyon szépen tisztán szól.. Tetszik a hangja! Csak ki kellene küszöbölni ezeket az apróságokat!
(#) Bártfai Ferenc válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Viszont a melegedésem teljesen megszűnt mióta ki cseréltem az ellenállást!
(#) Bártfai Ferenc válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Sziasztok!!
Végül is sikerült minden problémát kiküszöbölnöm!
A nyugalmi áram kis szabályozhatóságáért és a nagyon magas DC-ért a kimeneten, egyetlen alkatréész volt a felelős!! Az egyik 220µF-es kondim zárlatos volt! Nem tudom, hogy hogyan lehetséges az, hogy egy vadi új alkatrész hibás legyen! De nagyon igaz az, hogy minden alkatrészt meg kell mérni beépítés előtt! Külön szeretném megköszönni a segítőimnek, hogy egyengették az utamat életem első (nem IC-s) erősítője megépítése során! Voltak kezdeti bosszúságok, de mindent sikerült kijavítani HÁLA NEKTEK! Mérés eredmények: Nyugalmi áram: 90mA, DC a kimeneten: 30mV. Semmi brumm, nagyon szép tiszta hangzás! Nem bántam meg, hogy megépítettem!! NEKTEK PEDIG NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET!
(#) Alkotó válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Fotók?
(#) golem hozzászólása Aug 17, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy tda7573 ic hiányzik a 13 lába azt pedig a vcc
3 lábal együt kéne a + feszültségre kötni müködik e ha nem kötöm be a 13 lábat.
elöre is köszönöm a választ
(#) nagy_david1 válasza golem hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Szia!

TDA7573? Még a gugli se ismeri. Valamit elnéztél. Mellesleg ez úgy hangzik mintha a TV-d tápkábelének egyik erét elvágnád vagy az autó akku + sarujáról levennéd a bilincset aztán várnád a csodát. De mindenek előtt még egyszer küld el a típusát.
(#) tiggersoft válasza golem hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Nem, anélkül nem működik. Ezen a lábon kap tápot többek közt a stby/mute áramkör is. Bróbáld "kireszelni" körülötte a tokot, hogy forrasztható méretü csonkot kapj.
Egyébkén meg 7375...
(#) Bártfai Ferenc válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Tessék a képek! első részlete!
(#) Bártfai Ferenc válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Második részlet!
(#) reloop válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Nagyon aggódtam, hogy túl mély vízbe merítelek
A tranyó elcserélés, az ellenállás névértéktől eltérése, és a kondi hiba nem volt benne a pakliban.
Úgy látom újabb fővel gyarapodott a beforrasztás előtt méricskélők asztaltársasága.
Az általad megépített erősítő egy pár végfetes változatáról Alkotó fórumtárs volt oly szíves és tett fel mérési eredményeket a Vf2 topicba, érdemes rápillantani.
(#) ethosz2 válasza reloop hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Tulajdonképpen ez a legjobb hangú az IRFP-s változatok közül. Az, amiben két pár IRFP van. Érdekes módon jobbnak találtam, mint az egy pár fetet tartalmazó változatot. Nem PA célra lett tervezve, hanem minőségi zenehallgatásra, ezért nincs benne rövidzár elleni védelem.Tulajdonképpen ez a legjobb hangminőségű IRFP vég feteket használó végfokom, amit idáig terveztem. (A webalbumomban például látható róla egy fotó a többi variánssal együtt.)
(#) reloop válasza ethosz2 hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
Még nem volt szerencsém megépíteni, de a tervezés szellemessége lenyűgöz.
(#) golem válasza nagy_david1 hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
7375 az ic tipusa elnéztem van egy kicsi csonkja csak nekem vastag a pálka hegye és nem tudom felforrasztani de megpróbálom köszönöm a segitságet
(#) Bártfai Ferenc válasza ethosz2 hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
Szia!
Esetleg nem lenne elérhető ennek az erősítőnek a 3 pár fet-es verziója? (kapcsi rajz+nyákterv) Az 450W ha jól láttam az oldaladon. Meg mondom őszintén nagyon kedvet kaptam ehhez a végfok építgetéshez.... :yes:
(#) Bártfai Ferenc válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
Az orosz technikából csak a táp és a védelem maradt meg.. De azt is le fogom cserélni hamarosan!
(#) reloop válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
Elérhető. Bővebben: Link
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Aug 18, 2011 /
 
Hajj!! De gondba vagyok én ezzel a festéssel.. Nem tudtok valakit aki be vállalja azt, hogy ha le fújom az erősítő házát akkor utána vissza festi a gyári jelöléseket?
(#) zenobia66 hozzászólása Aug 18, 2011 /
 
Szevasztok!
Nem rég építettem meg Mayan "kísérleti erősítők" leírásából az "A-osztály" részen található BD244-es végtranyókból álló kapcsolást, szkeptikusan..aztán jött a hanyattesés meghallgatás után..annyira minimál, hogy két 1000µF-os ESR-elkóval épített táppal, 100% brummentesen kiválóan muzsikál, 500-600mA-es nyugalmi árammal..és potom 700Ft-ba került az egész sztereóba! Az egész egy cd-meghajtónyi területen elfér, aki szobába profi cuccot akar, javaslom, építse meg, csak nyerhet vele! (Nem egy házibulierősítő, de nem is annak készült..)
(#) Bassmester válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
A szitázott festést? Nem megoldható
Szerintem hagyd eredetiben.
(#) reloop válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
A fotó alapján nem néz ki olyan rosszul, egy óvatos tisztítást és egy lakkozást ajánlok.
(#) Bassmester válasza reloop hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
Jaja, lakkal kéne csak szépen lefújni.
(#) Bártfai Ferenc válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
A rozsdát hogyan tudnám lepucolni a festés sérülése nélkül?
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Aug 18, 2011 /
 
Hát nem szépek így együtt?

S6300018.JPG
    
(#) Gyozo92 válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Aug 19, 2011 / 1
 
Ha újjá akarod őket varázsolni, akkor homokfúvás, festékszórás, és szitanyomás az előlapra. Ráadásul egyedi dobozod lesz. + egy AC\DC villám alakban elrendezett ledek a kivezérlésjelzőben, és már leutánozhatatlan is lesz Én ezt tervezem.
(#) Doncso válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Ugyanigy voltak nálam javításra, csak mindkettő magyar volt.
(#) Bártfai Ferenc válasza Gyozo92 hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Igazából én a gyári kinézetet akarom újjá varázsolni.. Az rx800 még szép állapotú... Az 500-as az jobban felújításra szorul.. Közbe egy kérdés.. A Qad405 az hány wattot produkál 8 ohm -on?
(#) Doncso válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
4-8ohm 100w szinusz.
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Aug 19, 2011 /
 
Most nézem, hogy 220v-os venti helyett 12v-osat rendeltem.. Most tegyek be egy kis 220/12v-os trafót vagy ellenállással tegyem a 63V-ra?
(#) Gyozo92 válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Tegyél bele trafót, úgyis fog kelleni a segédelektronikának a 12 nem?
Következő: »»   888 / 2508
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem