Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   887 / 2514
(#) Szabi1 hozzászólása Aug 16, 2011 /
 
De kell egyáltalán előfok, egy kicsi hangszoroval kb 3 w halkan hallatszik ?
(#) matyusz válasza Szabi1 hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
Az függ a hangszóró érzékenységétől, impedanciájától meg sok mindentől. 3w az pedig bőven elég lesz neked. Amúgy megépítetted az erősítő részét? Mert akkor meg kell próbálni mit szól mondjuk 100mV-nak vagy valami kisebb jelszintnek.
(#) Szabi1 válasza matyusz hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
Nemtudom milyen tranyókkal lehet helyetesiteni
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
A hangszoro egyebkent regi tvbol van sztem 3 w os de bizti 8 ohm-os
(#) matyusz válasza Szabi1 hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
Azért kérdeztem megépítetted-e mert elég lenne neked szerintem valami egyszerű IC-s erősítő. Gondolok itt TDA-ra vagy TEA-s IC-re. Ja és így előfok sem kellene.
(#) Szabi1 válasza matyusz hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
Az a helyzet hamar kéne egy egyszerű mert most egy 2.1-essel foglalkozok tda7294-el hídba
(#) bencikusz válasza Szabi1 hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
Szia!
Én megépítettem ezt az erősítőt. Ez a Mayan kolléga, nagyszerű erősítője aminek nagyon jó hangja van, de mindenféleképpen kell elé az előfok.
Szerintem egy műhelybe elég lenne valami nagyon egyszerű IC-s erősítő pl: Bővebben: Link vagy Bővebben: Link
Az első kapcsolási rajz egy sztereó erősítőt mutat, a második egy hidalás technikán alapuló mono erősítőt (ebből kettő kell a sztereóhoz). Remélem tudtam segíteni.
Minden jót.
(#) matyusz válasza Szabi1 hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
Akkor tudom ajánlani a TDA-ból pl a TDA 2822, TEA ic ből pedig TEA 2025 ha jól emlékszem. Ezek egyszerűek olcsók mind a kettő sztereó IC.
(#) Szabi1 válasza matyusz hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
Rakotottem az 5.1-esemet a pc cd lejatszora mukszuk nagyon szepen tisztan
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
Lehet keresek vlmi regi autos radiot oszt annak a vegfokat hasznalom
(#) nemezol5 hozzászólása Aug 16, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!

Remélem valaki tud nekem segíteni. Van egy JVC AX-R5-ös erősítőm, amelyben kiment a vezérlő chip, ami egy MN171202JYJ volt. Keresgéltem, de már nem lehet kapni, ha valaki tudná hól lehetne beszerezni, miből lehetne kibányászni vagy mivel lehetne helyettesíteni, az nagyon jó lenne.
Feltötöttem a kapcsolási rajzot is hátha segít.

Segítségeteket előre is köszönom!
(#) reloop válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
Szia! Elmélyülten tanulmányozom a fotóidat. Eddig annyi tűnt föl, a visszacsatolásban a 39pF túl nagy, a 330nF pedig kicsinek tűnik.
A kimeneti DC hiba behatárolásához jó lenne kiemelni a visszacsatolásban lévő 1k ellenállás egyik lábát. Ettől 1x lesz az erősítés és meglátjuk, hogy közel 0V , vagy inkább 80mV lesz a kimeneten.
(#) Bártfai Ferenc válasza reloop hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
Szia!
Meg találtam a kimeneti DC problémát... Az 51K ellenállás volt a ludas.. Volt még 40K is az értéke... Ki cseréltem a dc így kb 50mV lett. amit észre vettem, hogy ha nem földelt konnektorba dugom akkor lesz egy pici brumm a kimeneten de az normális nem?, milyen értékű kondikat ajánlasz oda?
(#) reloop válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
Örülök, hogy megtaláltad a hibát. A brumm valamilyen földhurokra utal, azt csak te tudod kideríteni.
A kondikat csak azért említettem, hogy valóban a megfelelő értékűeket ültetted-e be. Ha szól rendesen akkor minden rendben van.
A nyugalmi áramot csökkentheted egészen addig a határig, míg nagyon kis hangerőn a torzítás meg nem jelenik.
(#) Doncso válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Csillagpontos földelést használsz? Lehet ezért brummog. A jelföldet ugye nem kötötted a táp földhöz? Mert ettől lehet egy földhurok. A bemenő jelkábel mozgatására változik a brumm mértéke? Lehet a trafó szór egy kissé. Ezeket nézegesd meg.
(#) Bártfai Ferenc válasza Doncso hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Szia!
Igen csillag pontos a földelésem!
Amit észre vettem, hogy a brumm-om az olyan jelenség, mintha a toroid trafóm hangját hallanám vissza a hangszóróból! Ez egy minimális zümmögés és a hangerő emelésével nem emelkedik! Viszont ez a jelenség csak akkor jelentkezik, mikor olyan konnektorba dugom be, ahol tudom, hogy nem jó a földelés! Még 1 észrevételem van ami szerintem igazából annyira nem gond, de biztos ami biztos.. A nyugalmi áramot be állító potim kb 3mA-el módosítja a nyugalmi áramot teljesen feltekert állapottól teljesen letekert állapotig.
(#) Bártfai Ferenc válasza Doncso hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
A jel földet hová kössem, ha nem a táp földhöz?
(#) reloop válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
A jelföldet kösd az erősítő bemeneti test pontjához. A kapcsolások között keresd meg a B5 erősítő huzalozási rajzát.
A nyugalmi áram szabályozhatósága kevés. A szabályzó körben lévő ellenállásokat mérd ki, a poti a leggyanúsabb.
(#) nemezol5 válasza nemezol5 hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Nos, tud valaki segíteni?
(#) Bártfai Ferenc válasza reloop hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
A poti az 2,2k.. mértem és 0-ig jól szabályozható. A 680ohm-os ellenállás értéke: 678ohm.. A 12,7Kohm értéke: 13Kohm
(#) reloop válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
A BD139 CE feszültségének 5-10V-ig kéne változni a poti állításától. Az IC tápfeszültségeinek is jelentősen változniuk kell ettől. Mit mérsz ezeken a helyeken a poti két végállásában?
(#) subwoofer220 válasza subwoofer220 hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Hali! Kicseréltem minden tranyót,de valamiért lecsapja az egyik biztosítékot! A forrasztásnál nincs semmi gond.. Mi lehet a baj?
(#) subwoofer220 válasza subwoofer220 hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Multiméterrel most mértem hogy a két nagy tranyónak mind a három lábánál sípol! égés nem látszik rajtuk,csak az egyik bizti ég ki azonnal!
(#) reloop válasza subwoofer220 hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Amit mértél az a táp kondenzátorai miatt is lehet. Kösd le a tápot (jól jegyezd meg melyik vezeték hol volt), és ismételd meg a mérést. Ha továbbra is zárlat van a tranzisztor mindhárom lába között, akkor azt vedd ki. Mérd meg, hogy valóban a tranzisztor zárlatos, vagy esetleg a panel.
(#) subwoofer220 válasza reloop hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Kivettem az egyik tranyót és mind 3 lába sípol! Remek..
(#) subwoofer220 válasza subwoofer220 hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Egy órája hozta a póstás a tranyókat.. De már rosszak.
(#) reloop válasza subwoofer220 hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Tanulságok azért vannak.
Beforrasztás előtt minden mérhető alkatrészt meg kell mérni, ha rossz volt be se kellett volna ültetni.
Lehet, hogy jó volt a tranyó, csak épp úgy tönkre ment mint az elődje. Tudható-e, hogy korábbi hibát sikerült elhárítani?
Ha bármilyen módosítást végzünk egy erősítőn akkor az első bekapcsolásnál a tápból érkező áramot korlátozni kell, épp úgy mint az élesztésnél. Az olvadó biztosíték a lomhasága miatt erre a feladatra alkalmatlan.
(#) subwoofer220 válasza reloop hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Igen ,teljesen jogos! Kiforrasztottam a BD250C-t és a BD249C-t és láss csodát,nem ég ki a biztosíték,és a másik oldal is szól! A BD242C, BD241C és a BD139C-nél 300-600-1000 értékeket mértem és semelyik láb nem sípol! Tehát a BD250C-t és a BD249C beszerzése előtt mit nézek meg?
(#) reloop válasza subwoofer220 hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Valamennyi tranzisztort ellenőrizd (kiforrasztani nem szükséges) zárlat szempontjából.
Kéne a kacsolási rajz, vagy a forrasztási oldal fotója, hogy a nyugalmi áram beállítását át lehessen tekinteni.
Kikapcsolt állapotban, a tápkondik kisülése után érdemes az ellenállásokat párban összehasonlítani a két panel között. Mivel az ellenállások félvezetőhöz is kapcsolódhatnak, ezért a mérőcsúcsok felcserélésével is meg kell őket mérni.
A majdani élesztéshez a tápágakba 10-100 ohm ellenállásokat, vagy 220V/40-60W izzókat szerezz be.
(#) Bártfai Ferenc válasza reloop hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Szia! Nekem az a feszültség 2,5-4,8-ig változik!
Következő: »»   887 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem