Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1243 / 2208
(#) szac64 válasza szac64 hozzászólására (») Aug 18, 2011
Javítom magam az EA057-es kimenő nem jó az EA080-hoz a 2x magasabb anód feszültség miatt, elnézést.
(#) Imi65 válasza marone hozzászólására (») Aug 18, 2011
Pentódánál (tetródánál) szerencsésebbek vagyunk. Ott a torzításminimum, és a maximális teljesítmény általában elég jól egybeesik.
(#) marone válasza Imi65 hozzászólására (») Aug 18, 2011
:worship: Kösz !
De a föléillesztéstől rosszabb lesz, vagy nem árt neki ?
(#) skylooker válasza marone hozzászólására (») Aug 18, 2011
Pentoda föléillesztésnél kissebb teljesítmény, nagyobb torzítás.
(#) FordPrefect válasza marone hozzászólására (») Aug 18, 2011
Csakúgy mint aláillesztésnél. Fogalmazd meg a kívánalmakat, az adottságokat, (trafó, tápfesz, teljesítményigény, üzemmód, stb) *
(#) marone válasza FordPrefect hozzászólására (») Aug 19, 2011
Kösz !
Akkor maradok a triódánál.
A hangszórók/hangfalak impedanciája akár a duplájára is nő a frekvencia függvényében, szóval a tetróda torzít így is-úgy is.
Trióda + eq.
Én ezt találtam ki.
(#) krieggger hozzászólása Aug 20, 2011
Sziasztok!
Egy csöves gitárerősítőt csinálok, Sovtek 6l6GC-vel, a problémám az hogy valamiért nem elég hangos az erősítő, elvileg 50W-os, de szerintem messze nem szól úgy. Lemértem a feszültségeket a csöveknél, az anódon és a segédrácson ugyanakkora feszültség van, ez lehet a baj? A 6L6GC adatlapjában PP Ab osztályban 450V anódot és 400V segédrácsot írnak 2 csőre . Kapcsolási rajz: Bővebben: Link Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) CIROKL válasza krieggger hozzászólására (») Aug 20, 2011
A táp is a rajz szerinti , és ha az akkor az összes többi feszültségszint beállt a rajzon szereplő érték közelébe, a nyugalmi áramot tudod állítani ? / Jó sok kérdés , ezeket tudni kéne ./
(#) Rendi.ludas24 hozzászólása Aug 20, 2011
Sziasztok!

Azt jól gondolom hogy nem igazán természetes egy ecc83-as földelt katódú kapcsolásban, a 47nF kicsatoló kondenzátor után 150 DCV van? A tápfesz 270V az anód ellenállás pedig 100kohm.

kösszi.
(#) Atticus hozzászólása Aug 20, 2011
Helló!

Mennyi pénzbe kerülne egy kb 50 wattos csöves kombó készítése?Ha én magam állok neki,hogy mennyi pénzre van szükségem mire megveszek mindent?
(#) krieggger válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 20, 2011
Igen a nyugalmi áramot most állítottam be kb. 27,5mA-ról 45,6mA-ra. eredetileg az anód 490V-ot kapott de lecsökkentettem 460V-ra, a 390Rohm-os ellenállással. Most hangosabbnak tűnik.
(#) krieggger válasza Atticus hozzászólására (») Aug 20, 2011
Szerintem olyan 100-150eFt körül attól függően mit szeretnél.
(#) marone válasza krieggger hozzászólására (») Aug 20, 2011
Szerintem próbáld ki hogy a segédrácsra kevesebb jut.
Én is pont ezzel szívtam a minap, és jobb lett.
(#) marone válasza Atticus hozzászólására (») Aug 20, 2011
Ha tényleg olyan sokba kerülne, akkor érdemes inkább venni egy csináltatottat, de annyiért már gyárit is simán kapsz.
A GS -en 120 E -ért Soldano replikát lehetett venni.
(ismerős árulta)
(#) marone válasza marone hozzászólására (») Aug 20, 2011
Az trióda volt.
(#) Atticus válasza krieggger hozzászólására (») Aug 20, 2011
Oyan 50.000 forintom lenne rá,hogy megépítsek magamnak egy csöves kombót.
(#) krieggger válasza marone hozzászólására (») Aug 20, 2011
Azt hogy kell?
(#) krieggger válasza Atticus hozzászólására (») Aug 20, 2011
Az elég kevés, ennyiből csak valami kicsi erősítőt lehetne csinálni de az meg nem éri meg a belefektetett pénzt.
(#) Atticus válasza krieggger hozzászólására (») Aug 20, 2011
Hát 50-60 ezerért már lehet kapni csöves kombót,pl: Bugera V5-öst
(#) krieggger válasza Atticus hozzászólására (») Aug 20, 2011
Vagy Laney Cub-8-at, Vox AC4TV-t. Ennyi pénzből normális csöves erősítőt nem lehet csinálni, még a Kox is belekerül 100eFt-ba.
(#) Doncso válasza Atticus hozzászólására (») Aug 20, 2011
Most nem azért a két forintért, de egy átalakított APX nem jó? Az 100w és kb 15.000 ből megvan, lehet jó hangokat kicsalni abból is.
(#) marone hozzászólása Aug 20, 2011
Vagy ne erőltesd a csövest.
Áll. vannak egész jó tranyósok is. HK Attax, pl.
(#) sulaco hozzászólása Aug 20, 2011
Sziasztok!
Van két hiperszil trafóm régi szovjet színes tv-ből. A száma: TCA-270-1 és TC-40-1.
Ismeri-e valaki? Csöves erősítőhöz kellene, de nem ismerem a bekötéseket sem!
(#) Atticus válasza Doncso hozzászólására (») Aug 20, 2011
Lehet,hogy jó lenne,de nem tudom mi az az APX

MARONE:

Én nem tudom akkor mire jó ez?Én inkább erőltetem a csövest,mert gondoltam ha boltba 50.000-ért lehet kapni Bugera V5-öst akkor gondoltam,ha csináltatok egy hasonlót az csak nem kerül ennyibe,ha meg inkább 100.000-ekről van szó a csináltatás is,akkor nem értem miért éri meg csináltatni ha hangszerüzletekbe is lehet már ennyiért válogatni.[i]
(#) Atticus válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 20, 2011
Milyen csöves kombót vegyek akkor?A Bugeráról mi a véleményed,vagy melyiket ajánlanád nekem?A Fender Mustang az se rossz?
(#) bakos13gab válasza Atticus hozzászólására (») Aug 20, 2011
Csak hozzá nem értő véleményt mondok.
Miért éppen kombó? Külön nem jó? A csövek amúgy sem szeretik, ha "rázzák" őket. Egy APX100 meg tök jó, nekem is van. Olvass utána kicsit. Ha nem akarsz sokat rákölteni (ez a cél, de azért nem akarsz rossz hangzást), akkor szerintem valami ilyesmibe gondolkodj.
(#) Doncso válasza bakos13gab hozzászólására (») Aug 21, 2011
Én is ezt javasoltam, az APX-ből nagyon szép hangokat lehet kihozni.
(#) danka- hozzászólása Aug 21, 2011
Helló!

Tegnap hozzámvágtam egy APX100at ingyen!
Alja kicsit rozsdás már,még nem bontottam meg;remélem a lényeg használható benne.
Ilyenformán viszont már használtam,és ezúttel nem szeretném. Valami nagyon alap trióda kapcoslást akarok,hálózati táp felhasználható,PL509/Ecc-k is,kimenőt meg nem tudom;elboltolom talán.
Ötleteket szivesen fogadok ezúttal is!

Köszi,további szép estét.
(#) Ricsi89 válasza danka- hozzászólására (») Aug 21, 2011
A kimenő repülhet hozzám is akár. Másrészt hogy akarsz triódát a PL509-ből? Jó beköthető, de nem lesz tőle "igazi" trióda. Meg akkor már a táp sem megfelelő a fűtőfeszek miatt.
(#) danka- válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 22, 2011
Üdv!

Igaz lehet,igazából nem is lényeges hogy trióda legyen,fogalmazzunk inkább úgy,hogy amennyiben működik,vagy legalábbis egy része,akkor felhasználnám.
Az alja kicsit el van rohadva,lehet csak a lemez,de az is lehet hogy 20 centis vízben állt évekig.Majd belenézek.
Amennyiben használható,MIvel nekem nem kell 100W,sem mono,esetleg 2 single-ended oldal összehozható az elemeiből.
MIndenképp felhozom még a témát,csak legyen időm szétszedni,és meglesni. Bocs,kicsit hosszúra sikerült.

Sziasztok.
Következő: »»   1243 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem