Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   92 / 188
(#) sztankovics bruno válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
Szia na haladsz a szerkezettel minden ok? Énis örültem,neki hogy végre van 1 ilyen müszerem annyit szivtam javitási cuccokkal.. Csak még az esr mérésekbe kel bele rázódnom akkor már baba lenne..neked az megy?

Üdv feco
(#) jano36 válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
Légyszi, tegyél fel a forrasztási oldalról is egy képet. A két stirót 180 fokkal elforgatva forraszd be.
(#) sztankovics bruno válasza jano36 hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
Tessék.. Feco
(#) jano36 válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
Köszi. A szerelési oldalon nem láttam a relét. A két kép nem ugyanazt a szerelési állapotot mutatja.
(#) emmzolee válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
Most megyek a műhelybe építeni.

Teszek a nyákra lötstop-ot is.
(#) jano36 válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
Azt, hogy csinálod?
(#) sztankovics bruno válasza jano36 hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
Szia itt a kép amit kerestél.. Janó

S5023243.JPG
    
(#) sztankovics bruno hozzászólása Aug 27, 2011 /
 
Sziasztok kérésem lenne az lcm3 müszerrel kapcsba csatolok 1 képet mert ezt nemtudom hogy tudom megnézni rajta lehet hogy annyi neki...?

lcm3 info.png
    
(#) emmzolee válasza jano36 hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
A lötstop-ot kérdezed?

Meg kellett szereznem az Eagle file-t, hogy ki tudjam nyomtatni a maszkot. A deguss volt olyan jó, és el küldte mail-ben. Vettem annó Octamex fényérzékeny lötstop fóliát. Azt tettem rá, levilágítottam, előhívtam, és ennyi. Itt vannak a képek:
(#) emmzolee hozzászólása Aug 27, 2011 /
 
Na elkészült a művem.

Azt kezdtem hinni, hogy nem működik a cucc, mikor ráröttem, hogy a kontraszt poti le volt tekerve.
Szóval működik a dolog.

Két kérdésem lenne is egyből.

-Hogy szoktátok az lcd kijelzőt bele építeni a dobozba? Nekem nagyon nem ott vannak a csavar helyek, ahol jó lenne. Ragasztani nem akarom.

A műszerem nem valami pontos. Kicsi kondiknál talán igen, de 1µF környékén már nem annyira. Lehet inkább egy újabb verzió hex file-t kéne rá tölteni? A picben eredetileg az lcm3_1.2 volt.
Számíthat ez? Vagy elolvasom megint a leírást, hátha kiderül valami okosság.

Az a baj, hogy nem tudom pontosan ellenőrizni a hitelességet, mert nincsenek kalibrált alkatrészeim, majd holnap túrok, hátha találok valamit.
(#) abcdabcd válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
1µF környékén, használd a másik mérőbemenetet, az "elkó" bemenetet... kb az enyémnek is az 1µF már sok a normál bipoláris bemeneten...

Ez a lötstop nekem is tetszik, ebből kis mennyiséget is lehet boltban venni? Esetleg közzétehetnéd, hogy hol vetted, ha publikus
(#) (Felhasználó 5823) válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
Szia!

Ezt neked és minden útán építőnek írom!

Hihetetlen az, hogy egyetlen egyszer nem olvassátok el a cikket ami az LCM3-ről szól, mert ha megtennétek innen csak a mai napon hiányozna egy csomó hozzászólás! pl. ESR feltét nélkül nem fog megjelenni az ennek használatát jelző ábra a kijelzőn, Vagy milyen értékű kapacitást melyik kapcsokon mérünk! Mindenki forraszt ide-oda aztán amikor kész a műszer írogat a fórumba, ott meg már únják, hogy ez a pacák megint ezt a bugyuta dolgot veszi elő! Tessék olvasni, és amikor már tényeg nincs a cikkbe a válasz, 10 oldalt visszolvasni és kiderült ötször kérdezték meg az elöző 10 oldalon!

Én ehhez a topikhoz ritkán szólok hozzá, teszem azért mert már elmondták, leírták, szájbarágták! Sajna nem elég, ez van!

Ui: Nem haragudni, olvasni!

Leiszt Jani
(#) emmzolee válasza abcdabcd hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
Annak idején a "NYÁK készítés kérdések" topicban olvastam róla. Ezt Németországban árulják. Szerencsére össze jöttünk vagy 10-en, és volt itt egy srác, aki elvállalta (Német tudással), hogy be rendeli és mindent elintéz. Utaltuk neki a zsét, és ő küldte a cuccot. Úgy, hogy nagy tételben lett meg rendelve, olyan akciós volt, hogy sokkal olcsóbb volt, mint ha rendeltem volna egyedül. Meg ne kérdezzétek menni volt. Már nem tudom.

Itt lehet össze szervezni megint egy bandát, ha kell többeknek : Bővebben: Link

Tényleg. Beteszem a gyártó oldalát is, hogy lássátok mi ez.
Bővebben: Link

Meg itt egy videó az elkészítésről.

Bővebben: Link
(#) jano36 válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
Szia
Köszönöm a válaszodat. Korábban csináltattam ezzel a lötstop fóliával nyákot. Gyönyörű kivitelt ad, és a szitázott lötstopnál lényegesen jobb tulajdonsággal rendelkezik klimázva. Sajnos nálunk kereskedelmi forgalomban nem kapható. Megpróbálok németből hozatni.
Hát igen így néz ki egy profi kivitelű nyák.
Ami az 1µF fölötti mérést illeti, eredendően az LCM3 specifikációjában 1µF szerepel. Ezt, ha jól emlékszem 500 nF-ra módosították. Az elkó oldal pedig lényegesen pontatlanabbul mér. Ez nem szoftverfüggő. A nyák megfelelő áttervezése segít csak ezen a problémán.
(#) emmzolee hozzászólása Aug 28, 2011 /
 
Update-eltem a progi verziót (1.20).

Bele töltöttem a " lcm3_v125 " hexet.


Ez a verzió nem magyarul írja ki a két szöveget.
(#) emmzolee hozzászólása Aug 28, 2011 /
 
Még egy kérdés.

Mit jelent az a felirat a fölső sorban a C és az = jel között?
(#) Ricsi89 válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
A választ a cikkben keresd. Ott le van írva, hogy mi ez.
(#) karaszbandi válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 28, 2011 1 /
 
Bocs, de te csak írni tudsz, olvasni nem?
(#) emmzolee válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Most majdnem csúnyát írtam!

Ez nem igaz. Nem lehet itt mát kérdezni semmit? Talán össze omlik a szerver, ha valaki le írná másodszor?? Ne izéljetek már.

El olvastam a cikket, és nem találtam meg benne. Nyilván valóan ha meg találtam volna, akkor nem kérdezném meg!

Lehet el siklottam fölötte. Úr isten Mindjárt a konnektorba nyúlok vezeklés képpen. Úgy jó lesz?

Ez hihetelen...
(#) osi válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Ja. Ezt én is sokszor megkapom.
Mert mi az a 92x30 hozzászólás, melyből 10-20% hasznos, a többi csak úgy van. Fényképek nyákról, alkatrészekről, karácsonyi üdvözletek stb.
Én már nem is merek kérdezni
(#) sztankovics bruno válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Ólvasd el mi stb csak hól 92 oldalból találd meg,hogy holvan ami érdekel megértelek valahol..
(#) osi válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Idézet egy p_istvan által adott válaszból.
2010.03.04.
Remélem nem haragszik meg érte

Többféle képen lehet mérni, kisütés utáni feszültség növekedést, vagy töltés utáni feszültség csökkenést mérünk.
Én a következőképp mérem:
- Az elkó mérése 1 V feszültségváltozás idejének
mérésével (47,2 us és 0,38666 s között) történik, nagy elkóknál pedig
amennyire fel tud töltődni a maximális (0,38666 s) alatt.
A mérés végén közvetlenül pontosan megmérem a feszültséget, majd 100 ms
múlva és újabb 100 ms múlva ismételten megmérem az elkó feszültségét.
- memóriaeffektusról akkor van szó ha fesz. csökkenés logaritmikus (a
második 100 ms alatt már nem jelentős a feszültség esés. A kijelzett
szám pedig az első 100 ms alatti feszültségesés 1,6 mV egységben.
- Akkor szivárog ha a közel lineáris a feszültségesés.
- Persze ez csak nagyon durva közelítés, főleg a szivárgást tekintve
(nagyobb feszültség és több idő kellene), de másra itt nincs lehetőség.

Minél kisebb egy másik ugyanakkora kapacitású kondenzátorral összehasonlítva ez az érték, annál jobb!
(#) Ricsi89 válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Csak hirtelenjében találtam. igaz elég hülyén van megfogalmazva, meg egy betűből nem is lehet tudni, hogy mi az, de ott van.
Az SZ betű
Idézet:
„A műszer méri a szivárgó elektrolit kondenzátorokat is (a fényképen látható a csel), és ezekre figyelmeztet is! Szivárgó kondenzátornak az minősül, melynek feszültsége másodpercenként 15%-kal esik. Ennek több oka is lehet, de az ilyen kondenzátort célszerű cserélni, mert valószínű hamar tönkre fog menni, mivel belülről melegszik.”

És az M betű.
(#) jano36 válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
memória effektus értéke pl. m2...m20 stb.
Itt esetenként, ha jól emlékszem Csz is megjeleni, ami szivárgó kondit jelent.
1.25-ös verziót nem ismerem, de az 1.35-ös verzióban elkó mérésnél, még az ESR értékét is minősíti grafikusan.
Gratulálok ehhez a verzióhoz Istvánnak.
Egyébként azt ajánlom mindenkinek, aki nincs tisztában a fogalmakkal látogassa meg a
Bővebben: Link oldalt és ott a tevezők részletesen eligazítanak a fogalmak között.
Ezért a dokumentációért elismerés illeti a tervezőket.
(#) emmzolee válasza osi hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Ok köszi, de ettől nem tudtam meg, hogy mi az a jelölés a c, és az = között. Csak sejtéseim vannak.
(#) emmzolee válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Látod ez a hozzászólásod sokkal hasznosabb, mint ez előző. Köszönöm.

Attól függetlenül az "m" betű körüli köd nem oszlott el bennem. Annyit tudok, hogy az a jó ha kisebb.
(#) emmzolee válasza jano36 hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Igen a "memória effektus értéke pl. m2...m20" érdekel. A Csz azt tudom, hogy a szivárgást jelenti.

Az 1.25-ös verzió a fojtó típusú 100uH-s induktivitáshoz lett elkészítva. Az 1.35 meg a fazékmagos 100uH-shez.
Különben ugyan az a kettő tartalma. (ha jól tudom.)
(#) karaszbandi válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Nem kell 2000 hozzászólást átolvasni, csak az eredeti cikket. Ez csak 10 oldal és minden választ megkapsz.

Tessék.

http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/lcm3_alkatresz_mero_musz...9.html
(#) emmzolee válasza karaszbandi hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Bocs, de te csak írni tudsz, olvasni nem? Mondhatnám most neked.

Párszor mondták, hogy el kell olvasni, el is olvastam...

Ezt a hozzászólást sokszor olvastam itt.
Nem hagyhattam ki.

Miért nem írsz a saját szavaiddal a memória effektusról? Hátha úgy megérteném.
(#) ekkold válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Pedig igaza van! Miért kellene újra meg újra leírni ami egyszer már le lett írva? Azért mert valaki lusta figyelmesen olvasni? Érdekes módon a kapcsotápos témában is átsiklottál pár lényege dolog felett, ami persze már le lett írva, és amikor valaki "beszólt" emiatt még te voltál megsértődve...
Itt, ebben a témában is volt róla szó, hogy mi a memória effektus, és hogy mi okozza. A cikkben is van link más oldalra ahol erről van szó. De azért sem fogom megkeresni és belinkelni. Ha tudni szeretnél akkor tegyél is érte (olvass és figyelj!), és ne másoktól követelőzz!
Következő: »»   92 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem