Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   93 / 188
(#) karaszbandi válasza ekkold hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
A másik dolog pedig az, hogy itt a fórumon nincs lehetőség az elektrotechnika megtanítására!

Mi is az iskolában tanultuk sok éven keresztül azt amit "tudunk"!
(#) emmzolee válasza ekkold hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Miről beszélsz te?
Idézet:
„ne másoktól követelőzz!”

Nem követelőzök.

Viszont te megint írtál 6 sort, ami nem szakmai téma, hanem hogy oltsam le az emmzolee gyereket.

Ha valamire nincs szükség, akkor ez az!

Befejeztem a témát. Nem érdekel tovább az ilyesfajta vélemény.
(#) Moderátor hozzászólása Aug 28, 2011
 
Ha nem hagyjátok abba a személyeskedést, elkezdek warn-t osztogatni.
(#) ekkold válasza karaszbandi hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Azért ennyire nem sarkítanám ki. Van kezdőknek szóló téma is. Mindenesetre annyit illik egy-egy témának utána nézni, hogy legalább kérdezni tudjunk. Tehát ha pl. utánaolvasok a memória effektusnak, akkor már tudok kérdezni, hogy pl. milyen jellegű torzítást okozhat egy ilyen memóriaeffektusos kondi, vagy pl. hogy egy nagyfesz tápban okoz-e problémát, és ha igen milyet?
Valamelyik témában pont a nagyfesz kondik visszatöltődéséről és rövidre zárt tárolásáról volt szó (bár lehet , hogy ez utóbbi nem a HE-n, nem tudom)
(#) ekkold válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Nem kell megsértődni. Ha kicsit utánaolvastál volna az 5 sornyi siránkozás helyett (ami szintén ugyanúgy nem elektronikai téma), akkor tudnál értelmesen kérdezni, és még válaszokat is kapnál. Szerinted pl. István nem tudná megmondani miről szól ez az effektus? Pedig én nagyon segítőkész embernek ismerem. Akkor vajon miért nem teszi mégsem - gondolkodj el rajta (tudnék tippelni). Lehet, hogy ezért kapok egy warnt (nem fogok megsértőni érte), de akkor is úgy gondolom, hogy néha valakinek szólnia kell.
De mint az előbb említettem pl. a nagyfesz kondik visszatöltődése, kisutés után szintén ez a jelenség - káros és ez esetben veszélyes is. A dielektrikum tulajdonságaitól, a kondi anyagától és felélpítésétől is függ. Erősítőben is okoz nem kívánatos dolgokat.
(#) sztankovics bruno válasza p_istvan hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Szervusz, István éreklődöm annó a V1.33 verzióról, ez müködött rendesen mert édekelne kiprobálnám azt is a müszeren.. Üdvözlet Feri
(#) p_istvan válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Szervusz!
Valószínűleg nem olvastál figyelmesen, mert az konkrétan hibás verzió volt, ezért remélem is hogy nem lehet megtalálni!
A kapcsolásoknál lévő cikkben vannak fenn a használható különböző verziójú HEX-ek a változáslistával együtt.
Üdv. István
(#) Pioneer hozzászólása Aug 30, 2011 /
 
Sziasztok!
Megépítettem az LCM3 műszert. Van egy kis gondom vele.
Bekapcsoláskor a két frekvencia adat 200kHz és 100kHz körül van, vagy még alatta. Minden bekapcsoláskor más.
Ezután csak "C= ?" értéket írja ki. Kalibrálásnál "kalibrálás hibát" ír ki. Már ezerszer átnéztem a panelt, a kapcsolókat, alkatrészeket, úgy tűnik minden rendben van.
Valakinek ötlete?
(#) emmzolee válasza Pioneer hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Olvasd el ezt a hozzászólást

Mivel nem tudni, hogy milyen relét használsz, lehet ez lesz a baj.

A 3db 100Kohm-os ellenállás az 1%-os fémréteg kéne, hogy legyen.
(#) Pioneer válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Ez a relé lett beépítve. A 100kohm-os ellenállások fémrétegek csak éppen 5%-osak. Viszont válogatottak.
(#) emmzolee válasza Pioneer hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Ha jól látom az R9 ellenállásod is 100Kohm. A rajzon 1Kohm van.
(#) Pioneer válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Valóban 100k lett az 1k helyett beépítve. Viszont ez csak abban volt bűnös, hogy nem kapcsolt át induktivitás mérésre. Az eddigi hiba még mindig fennáll.
Mennyire kritikus a C4 és C5? Valamelyik útmutatóban 15µF-os tantál szerepelt, így én olyat vettem.
(#) erdgab válasza Pioneer hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Én mintha sok hideg forrasztást látnák,főleg a kapcsolóknál,ha tévedtem akkor bocsánat.Biztos,hogy átadnak a kapcsolók?
(#) p_istvan válasza erdgab hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
A kép felbontása nem az igazi, de szerintem is hideg volt a páka...
(#) Pioneer válasza erdgab hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Hideg forrasztás??? Hidegen hogy lehet forrasztani?
Amúgy teljesen forró volt a páka és ólmos forrasz anyaggal lett forrasztva. A középső kapcsolónál azt láthatod, hogy kétszer lett forrasztva, mivel kiforrasztottam megmérni. Minden kapcsoló rendesen kapcsol és rendesen be van forrasztva.
A kép teljes felbontásban.

DSC_3073.jpg
    
(#) karaszbandi válasza Pioneer hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Háááát, van egy jópár hideg illetve erősen oxidos forrasztásod! Ott elég nagy lehet az átmeneti ellenállás!

Tessék tisztességesen megforrasztani és nem lesz vele gond!
(#) qvasz2 válasza Pioneer hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Hideg forrasztás azt jelenti, hogy nincs kellően átmelegítve, ezért az ón nem futja be megfelelően az alkatrészt. Bizonytalan lesz a kötés, nagy lesz az átmeneti ellenállás. Okozhatja az is, hogy bár megfelelő hővel dolgozol, de szennyezett, oxidos kivezetést próbálsz beforrasztani, amihez több idő kellett volna rendesen átmelegedni. Ha van gyantaoldatod (ha nincs csinálj!), vagy más folyasztószered, meg kellene próbálni újra átforrasztani a gyanús kötéseket, bőséges folyasztószerrel! Ezt utána le kell mosni denaturált szesszel, vagy nitro hígítóval.
(#) p_istvan válasza Pioneer hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Mi az, hogy forró? Ha kicsi a páka teljesítmény és ráadásul nem szabályozós hőérzékelővel akkor pl. vastagabb kivezetések már visszahűtik a hegyet, ez jól látszik a banánhüvelyek forrasztásainál. Van egy pár forrasztás ami nem az igazi, így a jobb kép alapján is.

Másrészt nem az eredeti nyák ha jól nézem...
(#) Pioneer válasza p_istvan hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Valóban nem az eredeti. Kicsit módosítottam. A forrasztás előtt le lett fújva a panel forrasztást segítő spray-vel. Utána le lett mosva alkohollal. Lehet ezért látszik úgy minta "hideg" forrasztás lenne, meg azért is talán, mert telibe lett vakuzva.
Amint lesz időm átforrasztom a panelt és írok a fejleményekről.
A C4 és C5 kondenzátorokkal kapcsolatban valaki?
(#) p_istvan válasza Pioneer hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Ezek a spray-k csak pénzkidobásra jók!
Az eredeti nyákon nem véletlen volt a földfólia egy ponton megszakítva a szélén, hogy ne fusson körbe (földhurok)!
A módosítás biztos jó lett?
Jó a 15u tantál a C4-5 helyén, de a 33nF nem lesz az igazi, és az 1nF-ok is gyanúsak (poliészter?)
(#) Pioneer válasza p_istvan hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Megpróbálom megszakítani a földet, lehet az a baj. Az 1nF-osok remix stiroflex kondik, úgy mint a 33nF-os is, hogy poliészter e vagy nem nem tudom. Gyártottak stiroflexet másból is?
(#) jano36 válasza Pioneer hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Bocs, hogy kiegészítem az Istvánt. A kettő darab 1nF-os az stiró, legfeljebb nem az előírt pontosságú (a poliészter nem zsugorodik). A C210 viszont poliészter, így azt okvetlenül le kell cserélni. De ettől, még stabilnak kellene lennie. A kapcsolóknál látható gyanús forrasztás. Pioneer, ha javasolhatom, a középső kapcsolót cseréld ki, ha van mivel. Tapasztalatom szerint ezeknek a kapcsolóknak némelyik fajtája nem viseli el a túlmelegítést. Tapasztalatból tudom. Majd, ha jó lesz a műszered, akkor visszamérheted mivel, a kapcsoló kb. 25 mOhmos érintkezési ellenállása bizonytalan lesz. 100- 200 mOhm is lehet. Ezt az érték változást az ohm mérővel nem tudod kimutatni. Ilyen hibát az LC kapcsoló 1-2 pontja közötti érintkező okozhatja. Egy rövid vezetékdarabbal forrasztással zárd rövidre.
Ez az érintkező kapcsolja az induktivitást párhuzamosan a C9 kondival és alakítja ki a párhuzamos rezgőkört. A Reed relé működik, mivel a második érték több min felével alacsonyabb a felső értéknél. S mivel együtt ugrálnak egyértelműen az induktivitást földelő áramkör a hibás.
(#) p_istvan válasza Pioneer hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
A stiroflexet stiroflexből (alias polisztirol) gyártják, azért az a neve.
A poliészterből pedig poliészter kondit, ami műszerbe nem való. pl. a REMIX C210
(#) sztankovics bruno válasza p_istvan hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Szia istván azt szeretném kérdezni,hogy volt rá precedens pld mértem 470/10v kondit aztán minuszba irta ki a 23 mohmot ilyenkor az jo vagy annyi neki?
néha van mikor minuszba irja az esrt..
Elöre is köszönöm a válaszod Feri
(#) Ricsi89 válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Ha a mérővezetékeket összeérinted, akkor mekkora ellenállást mutat? Ha akkor is minuszban van, akkor egy kalibrálás kellene neki.
(#) p_istvan válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Szervusz!
Az induktivitás állásban is kell nullázni/kalibrálni a helyes ESR méréshez! (ezt elég egyszer elvégezni)
És természetesen ESR mérés előtt sem árt időnként...
István
(#) sztankovics bruno válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Hali ha a mérövezetéket össze érintem 13mohm-ot mutat.
(#) sztankovics bruno válasza p_istvan hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Szia istván akkor ha minden nap kondit mérek, akkor azt mondod, mindig kalibrálás ugyanúgy az indukvitásnál is.?
Mert nem mindig szoktam kalibrálni van mikor 3 nap után stb, és majd mindig kondizok a tv-éknél..
(#) p_istvan válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Szervusz!
Nem, az induktivitás állásban elég a megépítés után egyszer kalibrálni a helyes ESR méréshez, újra csak akkor szükséges, ha valami miatt elállítódott az induktivitás null értéke.
Pl. ha véletlen vagy készakarva nem volt rövidre-zárva az induktivitás bemenet az induktivitás nullázásánál, hanem valamilyen mért induktivitás rajta maradt a kalibráció közben... Ilyenkor kell az induktivitás állásban újra nullázni!
István
(#) sztankovics bruno válasza p_istvan hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Üdvözletem István köszönöm a válaszod! Volna még itt valami C állás elko mérésnél ha össze zárom a mérővezetéket hogy kalibráljam az ESR-t úgy szoktam össze zárni,hogy 1 ellenállás végére egy azonos lábra szorosan egymás mellé persze úgy hogy ne érjenek össze a csipeszek! És most jön a gond,hogy itt sajna vándorlás 35mohm 28mohm váltogat! pedig a leirásban úgy szerepel max +/-10mOhm mentsük el egy jo darabig nagyon szupi volt mindig - 10 ohm alatt mentettem el az értéket most meg nemértem? Bekapcsolásnál bedugott mérövezetékkel ezek az értékei.. Elöreis köszönöm a válaszod!

F0=488.2Khz
Fcal=348.9Khz
Cx= 0.0 pF
Re= 0.241Kohm
Következő: »»   93 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem