Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   898 / 2502
(#) demcar válasza pucuka hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Értem és köszi a segitséget.
(#) pucuka válasza emersys hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Én a szaktudásomat nem az internetről, különböző agyaskodásokból szereztem, hanem az elmúlt majd 50 év különböző fokozatú tanulmányaimból, és gyakorlatából. A felkészültségemet már a TV nyilvánossága előtt is bizonyítottam, egy CB zavar elhárítása kapcsán, igaz még a 80' -as években. Akkor is egy fontos elvtárs nyugati márkás HIFI tornyáról volt szó, gondolhatod hogy nem akárki volt.
És magyarul is megtanultam, nem elhidje, hanem elhigyje
(#) emersys válasza at22 hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Az csak jó ha annyit kap
Lényegében ennél nagyobb teljesítményt már csak a tápfesz megemelésével tudnál kivenni.(de ehhez már ismerni kell a kapcsi rajzot, nehogy elmásszanak a munkapontjaid)
A nagyobb puffer témát csak akkor lehet helyesen megválaszolni ha elvégeztek rajt egy gyakorlati mérést.
Ez azért fontos, mert a tápfeszültség esését látni fogod a terhelés függvényében az oszcilloszkópon, és összehasonlítást tudsz majd végezni, mi történik akkor, ha több µF-od van.
Én azért minimum 15.000µF feltornásznám így látlanban is.
Hogy miért is?- mert egy trafód van csak, amit két db modul terhel.- és a trafóhoz mérten nem is kis terheléssel.
Az élettartamra is érdemes figyelni a kondiknál, tehát mindig érdemes 10-15% al felülméretezni a feszültség tűrését, a tápfeszedhez képest, már csak az végett is mert sosem szép egy felpúposodott kondi látványa.
(#) at22 válasza emersys hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Hali! Köszi szépen a választ majd a kondikat ki fogom cseréltetni 15.000 uf-es re. Üdv.
(#) demcar válasza pucuka hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
És még abban nemtudnál nekem segiteni hogy az LM1036-os hangszinszabályzómhoz egy mikrofont hogyan tudnék csatolni úgy hogy a zenére tudjak rábeszélni. Előre is köszi.
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Hali! 200W/4 ohm, 140W/8 ohm.
(#) pucuka válasza demcar hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Az erősítődnek nyilván nem az LM1036 a legelső fokozata. Legalább egy erősítő/impedancia illesztő fokozat kívánkozik eléje, mert ez csak hangerő/hangszín szabályozó modul. Az IC elé gyakorlatilag egy keverő fokozatot kell tenni, ami összeadja a hangforrás és a kellően (ugyanazon szintre) felerősített mikrofon jelet.
Tehát mindenképp szükséges lesz egy mikrofon erősítőre, ami a mikrofon szintjét felerősíti 6 - 700 mV jelszintre, amit egy ellenállásos összeadó áramkörrel becsatolhatsz akár az LM elé, vagy mögé. A mikrofon erősítő fokozatban a hangerő (esetleg hangszín) szabályozásról gondoskodni kell.
(#) golem hozzászólása Szept 5, 2011 /
 
Sziasztok!
Van 2 db 8 ohmos hangfalam 25w tejesitményü
Szeretnák hozájuk csinálni egy erősitőt.15v rol szeretném hajtani. a hangfalba 8ohmos 25w magas és egy mély közép található ez is 8 ohmos 25w os
ezek párhuzamosan vanak be kötve.
Előre is köszönöm a válaszotokat és a segitségeteket.
(#) gaboca323f válasza golem hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Üdv!

Egyen, vagy váltó 15volt? Ha már egyen akkor szinte vármilyen TDA megfelelő lehet, 2003 2030, mindkettőnek van topicja, egyszerű erősítők készíthetők belőle.
(#) golem hozzászólása Szept 5, 2011 /
 
Egyen 15 volt sajnos a tda2003 kilőve mert nem tudja a 8 ohmot
(#) gaboca323f válasza golem hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Nekem szól 8 Ωon 2003, meg 2030is, meg TDA1558-is.
(#) gaboca323f válasza golem hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Még annyit írhatnál a tápodról, hogy mekkora teljesítményű, nehogy kevés legyen a majdan kiszemelt kapcsoláshoz.
(#) Doncso válasza golem hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Már miért ne tudná a 8 ohmot? Nem szól vele?
(#) demcar válasza pucuka hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Én is valahogy úgy gondoltam, mert dinamikus mikrofon lenne hozzá, és ahhoz elég egy erősitő a mikrofonhoz.
És azt a hangszin után tenném de viszont abból valahogy kéne sztereó jelet csinálni hogy a mikrofon mind a két oldalon menjen a végerősitőben.
Vagy épiteni két mikrofon erősitőt és egyiket az egyik bemenetre a végfoknál másikat a másikra és a mikrofon erősitő bemenetét összekötni és úgy rá a mikrofon, mert a mikrofon csak két kivezetéses tehát mono jack van rajta. Csak ha én azt bekötöm a hangszinszabályzó után akkor a két erősitő (a mikrofon és a hangszin) fog tudni együtt dolgozni? Mert nekem az a célom hogy tudjak a zenére rábeszélni.
(#) reloop válasza demcar hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Szia! Amit építettél az megfelel a célnak. Ha közölsz részleteket, rendbe lehetne hozni. Bővebben: Link
(#) demcar válasza reloop hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Teszek fel róla nyáktervet beültetéssel, meg képet.
A kapcsolás annyit csinál hogy ha adok neki tápfeszt akkor hangosan zúg a hangszóró és az előtte lévő hangszinen maxon van hang és a telón is akkor egy nagyon kicsit hallani a zenét a nagy zúgás mellet.
(#) WaRL0 hozzászólása Szept 5, 2011 /
 
Sziasztok.Azon gondolkodom, hogy a jelfoldet be-e kell kötni a csillagpontba! Ha bele kell akkor a hangerő szabályzó poti előtt kössem a csillagpontba és onnan vigyem a potihoz aztán a potiról a nyák-ra?
(#) Doncso válasza WaRL0 hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Nem szoktuk bekötni.
(#) WaRL0 válasza Doncso hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Oké,köszi
(#) reloop válasza demcar hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Nézd meg: a keverő test és az erősítő test összekötését. Olyan mintha csak a jel lenne bekötve, a hozzá tartozó GND nélkül.
A nyákot átnéztem nem találok hibát. A 3,5,12 lábakon meg van a fél tápfesz?
(#) demcar válasza reloop hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Kipróbáltam úgy hogy kicineztem belőle a potit és akkor megyen rendesen, a rendes zez része amin csak keresztül megy. Igaz nagy még az alapzaj de az a földelés miatt van. És ha apotit hozzáérintem a gnd és középponthoz akkor ugyan úgy elkezd zúgni és lecsendesedik ami a hibája. Ez miért lehet akkor most már tudom hogy a mic része a rossz. A poti 10K logaritmikus.Bővebben: Link

A tápfesz igen megvan minden előirt lábon a fele 6,02V-ot mértem.
(#) golem válasza gaboca323f hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
A táp az 15 Volt 250Watt kb 10 amper durván.
(#) reloop válasza demcar hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
A mikrofon csatorna bemenetét - mivel az nagyon érzékeny - egyelőre zárd rövidre, úgy nézd meg hogyan viselkedik.
A leírtak alapján a piros téglalappal jelölt 47k ellenállásokat mérd meg, hátha sokkal kisebb értékűek.
A földeléssel mi a gond?
A tápod milyen?

Keverő 3.PNG
    
(#) gaboca323f válasza golem hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Hát azzal egy pár ilyen kisteljesítményű végfokot elhajthatsz. Fölösleges is akkora, ilyen kis tda-khoz elég lenne 80-100watt is, nyilván típusfüggő. Én alltalában spotokhoz használt toroid vagy újabban kapcsolóüzeműt használok, van ami évek óta baj nélkül üzemel. 2-3000ft darabja. A kapcsolóüzemű ráadásul kicsi és könnyű.
Vagy valami bontott nyomtatótáp, vagy töltő.
Bővebben: Link
(#) Davidd hozzászólása Szept 5, 2011 /
 
Üdv.Az egyik baratomnak kellene egy eloerosito a gitarjahoz mert passziv eloerosito van benne es kene noveljen a hangeron.Ezt meglehet oldani egytranzisztoro eloerositovel?Vagy akar ua741 el?Vagy kerek egy kapcsolasi rajzot.Faradozásotokat előre köszönöm.
(#) demcar válasza reloop hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Az ellenállások azok mind 47K értékűek amiknek azoknak kell lenniük. kipróbáltam és ugyan az a jelenség. Nagyon búg és csendesen megyen benne a zene ha kikötöm a potit de mikrofon bemenet zárva van akkor megyen rendesen. A cucc labortápról megy csak mind egybe van kötve az erősitő a hangszin és ez a keverő és mindegyiknek csak egy minusz táp vezetéke van szerintem ezért van a nagy alapzaj (ez csak próbára van igy összekötve), ez most perpillanat nem gond, csak az kéne hogy menjen minden.
(#) reloop válasza demcar hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Sajnos nem tűnt fel eddig, az egytápfeszes átrajzolásból kimaradt egy 1µF kondi a poti csúszkája mögül. A rajzon bejelöltem.

Keverő 4.PNG
    
(#) reloop válasza golem hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Ez lenne a legolcsóbb és legegyszerűbb. TDA1557.
(#) demcar válasza reloop hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
És működik! Már megyen úgy ahogy kel neki, csak betettem oda azt az 1µF kondik a + lábát tettem a poti felé. Vagy tegyek oda kerámiát? mert az is van itthon. Csak még el kel vele játszanom nagy az alapzaj.
Igaz még csak egy kis hangszóró volt a mikrofon, de működik, csak ah nagyobb hangot adok a mikrofonnak akkor óriási hangot ad ki tehát úgy berecseg.
(#) reloop válasza demcar hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
A kondit fordítsd meg, a rajzra tettem is "+" jelet.
A zajok akkor múlnak el, ha 7812 IC-vel szűröd az LM1036 és a keverő tápját, a jelkábeleket - különösen a mikrofonét - árnyékolt vezetékre cseréled, és a keverőt árnyékolt dobozba építed.
Következő: »»   898 / 2502
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem