Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1246 / 2208
(#) bakos13gab válasza sanykaraj hozzászólására (») Aug 30, 2011
A legrosszabb esetben a fűtésére adod a tápfeszt és akkor pukk...
(#) Imi65 válasza bakos13gab hozzászólására (») Aug 30, 2011
Hanyagul összeállított EM84-es próbaáramkörben cserélgettem a csöveket.A tápfeszt egy viszonylag kis kapacitással (3300 uF) szűrtem, a cső kb 1mA-es áramának megfelelően. A z egyik rossz mozdulatnál a hosszúra hagyott alkatrészlábak összeértek. A cső belső átkötése látványos hang- és fényjelenségek kíséretében "túldisszipált". A belső falra kicsapódó fémgőzök letakarták a fénypor felét, míg a belső szilárdság gyengülése miatt az elektródarendszer kimozdult, és instabillá lett. Ettől már csak a novokainos kalapács durvább.
(#) danka- válasza Imi65 hozzászólására (») Aug 30, 2011
Sajna én is jártam így...."kifelejtett" katódellenállás,6L6,mintegy 600 anódfesz.
Néztem is,de szépen világit belül !
Aztán PAFFF! Elreccsent belül.Egyben maradt,csak csörgött benne ez-az.
Okultam belőle.
(#) bakos13gab válasza danka- hozzászólására (») Aug 30, 2011
Lehet, hogy ezért nem érdemes kezdőként 300B-vel indulni... Az azért nagyon tudna fájni.
(#) marone hozzászólása Aug 30, 2011
Helló !
Egy cső adatlapján, mikor írják a határértékeket, van olyan hogy " Va 500 V " , alatta pedig az
hogy " Vao 300 V" .
A második az azt jelenti hogy 200 V -t kell esnie legalább a feszültségnek az anódellenálláson ?
Vagy mi akar az lenni ?
(#) rockersrac válasza djhans hozzászólására (») Aug 31, 2011
Értem! Köszönöm szépen! Stereo EL84PP-hez esetlegesen mennyire elegendő meghajtásnak ez a cső(oldalanként egy ilyen csővel)?
(#) EcoPityu válasza Action2K hozzászólására (») Aug 31, 2011
Laci!
Nem nézel te túl sok Cleveland show-t?
(#) sturbi válasza rockersrac hozzászólására (») Aug 31, 2011
Elegendő, még 6P3SZ-hez is. Trióda a fázisfordító, pentóda a bemeneti fokozat, pl így:6F1PmeghajtóEL84PPhez
(#) klemo86 válasza EcoPityu hozzászólására (») Aug 31, 2011
Nekem van orosz szinkronnal, érdekel?
(#) rockersrac válasza sturbi hozzászólására (») Szept 1, 2011
Köszönöm a választ!
(#) marone hozzászólása Szept 3, 2011
Helló !
Nem tudja valaki véletlenül a 6e5p csőnek (végfokban) mennyi az optimális illesztőimpedanciája ?
Kösz !
(#) heinrik endre hozzászólása Szept 4, 2011
Sziasztok tegnap vettem bőrzén 6h13c csővet bár mikor vettem nem jutott eszembe de mikor hazavittem akkor ugrott be hogy ,ha jol tudom vagy négy gyártó gyártotta..........A fő probléma az hogy valamelyik gyártónak kb 5-mm el alacsonyabb és ha mondjuk nyolc kell akkor ez nem is kis probléma most van 6 normál és három kisebb melyik melyik gyártóé és hogyan lehet megkülömböztetni
(#) klemo86 válasza heinrik endre hozzászólására (») Szept 4, 2011
Ez ebben a formában nem igaz. Mivel a manusok a két kezükkel gyártották, ugyanabban a gyárban ugyanabban a hónapban gyártott csövek is lehetnek eltérőek nemcsak a búra méretében, de az egész bele egyben is eltolódhat… Nekem van 4 ősrégi 4Q025-öm, az egyik kb 1centivel (!) kisebb a többinél (Ezt novál csőnél - az esetleges árnyékolóserleg miatt - és speciális foglalatoknál - GU50, 2Zs27L, stb - nem tehetik meg, mert nem férne a helyére, ott ekkora különbségek nem fordulhatnak elő.)
(#) tube_dani hozzászólása Szept 4, 2011
Sziasztok!
Szerintetek mennyire jó megoldás, hogy a varázsszemet a végfokozat kimenetéről hajtják meg?
Bővebben: Link
(#) Lakatfogó hozzászólása Szept 4, 2011
Akadt egy kérdésem. Szeretnék rendes nagy fejhallgatót is használni majd a PCL86 SE kapcsoláshoz, és ezzel kapcs. kérnék egy kis tanácsot.

Olvasva az Ágoston könyvet, GU50 SE-nél 22ohm 2W műterhelés volt párhuzamosan kötve a fejhallgatóval állandóan, hogy kihúzáskor ne üssön át a kimenő. Kérdésem az, hogy miért pont 22ohm van oda téve?
Ha csak az ellenállásokat nézzük, a 36 ohmos fejhallgatómmal ez 16,5ohm terhelést jelent, a normál hangfalaim meg 8 ohmot, ebből gondolom h. halkabb lesz fülesen a cucc.

Nem lenne célszerűbb nekem valami kisebb értéket használnom?
(#) klemo86 válasza tube_dani hozzászólására (») Szept 4, 2011
Onnan szokták…
(#) pucuka válasza tube_dani hozzászólására (») Szept 4, 2011
Elvileg tökmindegy, de mivel -20 - 25 V kell a teljes kivezérléséhez, olyan helyről veszik a jelet, ahol ennyi, vagy több rendelkezésre áll.
(#) CIROKL válasza Lakatfogó hozzászólására (») Szept 4, 2011
Idézet:
„PCL86 SE kapcsoláshoz”

Egy PCL 86 se esetében a kimenő teljesítmény 2Watt körüli , gondolom nem ennyivel szeretnél egy fejhallgatót meghajtani és azt még hallgatni is ?
(#) Lakatfogó válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 4, 2011
Hmm, most hogy így kérdezed, ezek szerint nem.

Mit bírnak el a fejhallgatók úgy ált.? Vagy másképpen akkor mivel lehet itt számolni?
(#) mark.budai válasza Lakatfogó hozzászólására (») Szept 4, 2011
Egy rendes nagy fejhallgató is nagyon max 1W-ot visel el, a füled meg 2-300mW-ot.. max 500mW köré tenném, én úgy is szoktam, hogy leteszem az asztalra, és ha tök csend van (éjjel), tök jól hallani. Filmet nézni tökéletes, nem fűti a fejed, és nem is hangos.
(#) CIROKL válasza Lakatfogó hozzászólására (») Szept 4, 2011
A Márk megválaszolta a lényeget , általában a fejhallgatók elviselnek 500mW körül de a füled hosszútávon nem hinném hogy 100mW-tól többet kibirna .
Ebben az esetben tételezzük fek a PCL86 se kimenő teljesítményét ami 2 Watt körüli így a lezáró ellenállást méretezheted kedved szerint , akár 100 ohm -ra is
Elárulom nálam minden csöves kimenetén 100 ohm 2W -os ellenállás van a leszakadás esetére és ez a gyakorlatban tökéletes , soha nem volt bármi kimenő átütéssel kapcsolatban pedig mondjuk a GU50pp -be is van 500 Volt anódfeszültség.
(#) Lakatfogó válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 4, 2011
Akkor megpróbálkozom a 100 ohmal. Nálad akkor ezek normál, hangszórós üzem esetén is ott vannak a biztonság kedvéért?
(#) klemo86 válasza Lakatfogó hozzászólására (») Szept 4, 2011
Azokon nem nagyon folyik áram, ha a sokkal kisebb impedanciájú hangszóró fele kényelmesebben folyik
(#) bakos13gab válasza Lakatfogó hozzászólására (») Szept 4, 2011
Nem csak nála, egy ideje nálam is. Hasznos dolog, mert a kimenő javítása nem egyszerű és olcsó mulatság. Számold ki, hogy ha ráteszel 8 vagy 4 ohmos hangszórót, a teljesítmény mekkora része megy el a 100ohmon. Elhanyagolható. Hogy audiofil-e, erről úgy is elvitatkoznának az emberek 100 oldalt és én nem is értek hozzá.
(#) Lakatfogó hozzászólása Szept 4, 2011
Okés. No és a szekunderek "föld" pontját közösítettétek, vagy szétbontottátok 2 csatlakozósra a fejhallgatót?
(#) klemo86 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 5, 2011
Ahhoz képest még mindig jelentéktelen, mint ha valami érné a kábelezést, és komoly gondok adódnának a kimenőben.
(#) wtc hozzászólása Szept 5, 2011
Sziasztok!
Feltennék egy elég kezdő kérdést. Építek egy előfokcsöves erősítőt, és annyi a kérdésem hogyha mondjuk van 2 db 100W/8 ohm-os hangszóróm, és egy db 100W/8 ohm-os erősítővel akarom hajtani, akkor párhuzamosan vagy sorosan kössem a hangszórókat hogy jobban szóljanak?
Köszi!
(#) zolika60 válasza wtc hozzászólására (») Szept 5, 2011
Ha bírja a végfok a 4 Ohm-ot akkor mindegy, ha nem, akkor a párhuzamos kizárva.
(#) wtc válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 5, 2011
Tehát itt úgy kell számolni hogy kiszámoljuk az eredő ellenállást? Viszont a teljesítményel milesz, ha párhuzamosan kötöm akkor 200W, ha sosoran akkor mara 100W?
(#) zolika60 válasza wtc hozzászólására (») Szept 5, 2011
Nagyjából igen. Természetesen, ha a végfok mindkét felállást bírja. OHM bácsi törvénye itt is működik. Nem tudom a nevét leírni, hogy ne ez legyen belőle. Ohm
Következő: »»   1246 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem