Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es kivezérlésjelzők
 
Témaindító: KeserűCukor, idő: Márc 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   83 / 151
(#) prinx válasza prinx hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
Hali! Bocsi hogy megint zavarlak épp elakadtam, itt a boltban nem kaptam BC 549C és BC 547B-t mivel tudnám őket helyettesiteni? A boltban azt mondták hogy BC546B-vel mind a kettőt lehet helyettesiteni! Üdv Attis
(#) reloop válasza prinx hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
Nyugodtan használhatod a BC546-ot mindkét pozícióba.
(#) prinx válasza reloop hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
Köszönöm a gyors válaszodat! Gondolom ez is NPN tranyó?! Üdv Attis
(#) reloop válasza prinx hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
A hsz-ben aláhúzott alkatrészre kattintva a Hestore segít tájékozódni. Természetesen NPN
(#) tretuv hozzászólása Szept 13, 2011 /
 
Sziasztok!
Nekem arra lenne egy kérdésem, hogy fényerőt csak egy sima tranyo meg néhány alkatrésszel nem e tudnék vezérelni egy led szallagon. Rettentő amatőr vagyok!!!
(#) proli007 válasza tretuv hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Hello!
Most kivezérlésjelzőt szeretnél, vagy a szalag fényerő szabályozását? Mert utóbbira itt van példa.
üdv! proli007
(#) kokozo hozzászólása Szept 13, 2011 /
 
Sziasztok! Új projectbe kezdtem, ami már elérte az első tesztverzió állapotát. 2*64 ledes kivezérlésjelző 1db 28 lábas mikrokontrollerrel. Ez a 2x 16 ledes verzió továbbfejlesztett változata ugyanazokkal a funkciókkal és ugyanazzal a kontrollerel.
első videó a kütyüről:Video
(#) janikukac válasza kokozo hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Nem semmi ! Bár rakhattál volna LED sorokat, sokkal szebb lett volna. Így az a baj, hogy nagyon nehéz azokat a ledeket szépen behelyezni.. Amúgy gratulálok ! (készül a 15 x2 ledes, csak nincs alkatrészem... )
(#) mrobi válasza kokozo hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Gratulálok hozzá. Nekem nagyon tetszik.
(#) kokozo válasza mrobi hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Szia, köszi!
(#) kokozo válasza janikukac hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Majd a végleges verzióba ebbe jó az ócsó led is
(#) misi93 válasza kokozo hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Nagyon durva Gratulálok.
(#) janikukac válasza kokozo hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Jaaa, vagy úgy !
(#) kameleon2 válasza janikukac hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Sziasztok!
Szép - ami a működést illeti. A LED sorokkal kapcsolatban: ennyi LED-nek már érdemes egy sablont csinálni, ami egyenesen tartja a helyén őket, vagy egy gravírozott, mattított, esetleg sötétített hátterű plexit elé, ami kicsit összemossa a hibákat... Nekem tetszik
(#) kokozo válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Igazából a legegyszerűbb megoldás a 2x 64 lábas tüskesor aljzat, amibe be lehet dugdosni a ledeket és az elvileg egyenesen tartja és a távolságot is tudja tartani, sőt még a ledeket is egyszerű cserélni. De ez még a jövő zenéje, jelenleg alkatrész problémákkal küzdök én is, mint mindenki. Az is lehet hogy 3mm-es kerek ledekkel csinálom meg ezt is, bár akkor majdnem 26 cm-es lesz a kijelző, a jelenlegi 15cm-hez képest..
(#) mrobi válasza kokozo hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Esetleg egy észrevétel (nem kötekedésnek szánom). Van az az üzemmód amikor a csúcsérték fent marad és elkezd visszaesni. Annak a sebességét nem lehet gyorsítani? Mert így eléggé sokat vár mire elkezd visszaesni.
(#) kokozo válasza mrobi hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Szia de lehet.. Úgy van megoldva hogy annyi ideig vár amennyi a nem lefutós clip ideje, tehát ha azt az időt leveszed akkor nem vár vagy kis értéknél kevesebbet vár.
Simpinek válasz:Igen multiplexelve 2x 8*8. A 2x es megoldást a másikból egy az egyben copyztam. Ez még nem a végleges verzió mert itt még tranyókkal van megoldva a hajtás próbapanelen, a végleges verzión majd udn2981 és uln2803 lesz, a ledek meg még bizonytalanok, vagy 3mm kerek vagy ledsor kijelző. Gondolkodtam a 128 ledes verzióról is: "Milyen szép is lenne, ha egyszerűen tudnánk építeni nagyon kis méretben egy-közel száz darab ledből álló- kivezérlés mérőt. Még inkább impozáns látványt nyújtana, ha a ledek fénye átúszna....Szerző: vicsys " ezzel a megoldással simán lehetne akár még több led is, ez alapból 128 ledet kezel az meg hogy 2 sávra lett bontva ez a mennyiség, nem jelenti azt hogy ne lehetne vele csak 1 sávot kijelezni. Szerintem a határ a csillagos ég, akár 1024 led is 1 kontrollerrel. Nem tudom lenne e rá kereslet egy 2 méter hosszú kivezérlésjelzőre.
(#) kameleon2 hozzászólása Szept 14, 2011 /
 
Tudom, hogy nem LED de : Bővebben: Link - igen tetszik már évek óta.... Nem tudom miben rejlik a titka, talán az apró vékony vonalakban....
(#) Darazsx válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Igen így jól működik, de eléggé melegszik az ic, 10 perc után már forró. Érdemes lenne nagyobb bázis ellenállást betenni?
(#) Kovidivi válasza Darazsx hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Járasd kisebb feszültségről az IC-t, egyébként pedig rakd fel a pontos kapcsolást, mert valami ott terheli rendesen az IC-t. Ha 1mA-t kell kiadnia a kimenetein, akkor sem melegedhet semmit, de az 1mA még sok is ahhoz, hogy meghajtson egy tranzisztort, kivéve ha a 10W-os izzókat hajtas róluk...
(#) Darazsx válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Valahogy így néz ki a kapcsolás, bocs a rajz minőségéért, most csak így tudtam összehozni
(#) proli007 válasza Darazsx hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Hello!
Az IC melegedése szempontjából, egy fontos dolog nem látszik. Hogy a 7-es és 8-as lába között mekkora ellenállás van. Ugyan is legfőképpen ez állítja be a kimeneti áramot, ami az IC-t fűti. A többi nem lényeges, a 300ohm-ok akár el is maradhatnak.
üdv! proli007
(#) Darazsx válasza proli007 hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
(#) Alkotó válasza Darazsx hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
itt 10-12mA-es a LED-áram, mert elsősorban pontkijelzésre készült.
Növeld az 1kR-ot (R2-R8), akkor csökken az áram, és a melegedés is.
(#) Darazsx válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Én bar módban használom, az R8 és R9-et arányosan növeljem?
(#) proli007 válasza Darazsx hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Hello!
Így van, és akkor a referencia feszültség közel azonos fog maradni.
üdv! proli007
(#) janikukac válasza kokozo hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Hali! Megépítettem a kapcsolásod. Két kérdés merült fel. Említetted, hogy lehet 2n2222-t használni az IRLZ14-ek helyett. Ezt hogyan illesszem be? Illetve BC327-et használhatok -e a BC212 helyett?
(#) djkoko hozzászólása Szept 16, 2011 /
 
Sziasztok! Egy tök egyszerű kapcsolást szeretnék kérni! Egyetlen leddel kellene kivjelző, elsősorban mély hangokra. Köszönöm!
(#) Alkotó válasza djkoko hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Proli007-nek van egy szuper "BASS" villogója. Az egy kicsit többet is tud, de a kapcsolás eleje éppen egy ledet villogtat. Nem tudom hol van, de biztos megtalálod (ha nem, akkor szólj nekem, és segítek).
(#) janikukac hozzászólása Szept 16, 2011 /
 
Nekem is segítene valaki. Sürgős lenne. Csak ma tudnám csinálni. Tanulnom kell holnap már..
Következő: »»   83 / 151
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem