Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Frekvenciaváltó
 
Témaindító: sultann, idő: Feb 15, 2008
Lapozás: OK   11 / 99
(#) kadarist válasza madazg77 hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
De mi az, hogy nulla. Meg tudod fogalmazni? 230V-os bemenetű frekvenciaváltónak 230V-os a kimenete, csak az 1 fázisú feszültség egyenirányított, pufferelt feszültségéből készít 3 fázisú kimenetet. Tehát a feszültség marad, csak a fázisok száma nő meg.
(#) madazg77 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
A nulla az a hálózatot tápláló transzformátor tekercseinek a csillag pontja mai le van földelve. Az egyfázisú 230V-os frekiváltón van nulla csatlakozási pont. Traimmm-nak 3 fázis 230V-os frekiváltója van aminek a kimenete 3*230V és nincsen nulla csatlakozási pont, bár ezt így nem írta le. Az volna a legjobb ha Traimmm leírná a pontos típus számát az inverternek.

Üdv.
(#) kadarist válasza madazg77 hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Két bemeneti kapocsra ráköti a fázist és a nullát, egy bemeneti vezeték meg szabadon lesz. Ha a frekiváltó nem figyeli a bemeneti aszimmetriát meg a kimenetit sem, akkor működhet a dolog, egyébként tiltás lesz belőle.
(#) Traimmm hozzászólása Szept 18, 2011 /
 
Előző hozzászólásomban belinkeltem a frekvencia váltó pontos típusát.
(#) madazg77 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Én nem próbálnám meg rákötni, félnék hogy füst lenne belőle. Traimmm: bocs nem figyeltem.

Üdv.
(#) Traimmm hozzászólása Szept 18, 2011 /
 
http://www.yaskawa.com/site/dmdrive.nsf/%28DocID%29/MNEN-5JLRKP/$Fi...01.pdf

Itt vannak a 230v 3 fázis bemenetű Yaskawa, Omron frekvenciaváltók leírásai.
(#) kadarist válasza madazg77 hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Ugyan miért lenne füst? Akkor van füst, ha a kelleténél több áram folyik. Itt nincs ilyen veszély.
(#) madazg77 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Én úgy gondolom, hogy jobb félni mint megijedni. Annyira nem ismerem a lelkivilágukat, hogy azt mondjam rá, hogy biztos hogy tönkre megy.
(#) kadarist válasza madazg77 hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Egy frekvenciaváltó, főleg egy ilyen fejlett típus alaposan fel van készítve az abnormális üzemállapotok elviselésére, de éppen ezért nehezebb becsapni is.
(#) Peter65 válasza Traimmm hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Szia!
Ha végig gondolod a segédfázisú motor működését, akkor belátható, hogy a két tekercselés között (fő fázis és segédfázis) csak az üzemi frekvencián lesz megfelelő fázistolás. Ha a szivattyú motor frekvenciáját csak kis mértékben változtatod, akkor működhet a dolog, de lényegesen kisebb frekin nem fog elindulni, mivel nagyon lecsökken az indító nyomatéka.
Létezik a kereskedelemben direkt egyfázisú aszinkron motorokhoz való frekiváltó, ahol a vezérlés biztosítja a tekercsek között minden frekvencián a 90°-os fázistolást.
(#) Traimmm hozzászólása Szept 18, 2011 /
 
Milyen márka, melyik típusa, mennyibe kerül előszűrővel együtt ?
(#) Traimmm válasza Peter65 hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Tőled kérdezem !
(#) kadarist válasza Traimmm hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Ez egy egyfázisú motorhoz való típus: Bővebben: Link És maradhat a segédfázis-kondenzátor a motorra kötve.
(#) Traimmm hozzászólása Szept 18, 2011 /
 
Nekem Omron V7 -es van, másikra nincs pénzem. Az is egy csuda, hogy ez meglett.
(#) madazg77 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Arra figyelni kell hogyha nagyon leviszed a frekit és huzamosabb ideig ott járatod akkor a gyári hűtő ventillátor elégtelen lehet. Traimmm-nak szántam.
(#) Traimmm hozzászólása Szept 18, 2011 /
 
Kis külső 20 wattos ventillátor megoldja.
(#) kadarist válasza Traimmm hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Cserélj motort, ha ezt a meglévő frekiváltót akarod használni. Vagy cserélj frekiváltót és motort is, ha érzékeny a bemeneti 3 fázis meglétére az inverter. És így tovább...
(#) Traimmm hozzászólása Szept 18, 2011 /
 
Bár hiába hűtöm én akármivel, ha benne szétég a tekercsek szigetelése, és zárlatossá válik. Meg jönnek a szomszédok "mi a faszt csinálsz, amivel így zavarod a tévénket"....
(#) Peter65 válasza Traimmm hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Kadarist már megmutatta a linket, de szerintem a kondenzátort nem szabad bekötni, hiszen kondival pont a lényeg nem jut érvényre.
(#) kadarist válasza Traimmm hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Ha hűtöd, akkor miért égne szét?
(#) Traimmm hozzászólása Szept 18, 2011 /
 
Motor is kényes a megkapott áramra, meg a frekvenciaváltó is.
(#) kadarist válasza Traimmm hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Kényes bizony, de érdemes a felszerelést az igényekhez és a lehetőségekhez összeszedni és nem barkácsolni meg félinformációk alapján nem odavaló eszközöket megvenni
(#) Traimmm hozzászólása Szept 18, 2011 /
 
Köszönöm a segítséget, rendes volt tőletek
(#) Traimmm hozzászólása Szept 18, 2011 /
 
Van 3 fázisú motorom is, 1 fázisról hajtva, rá is van írva a motorra, hogy megy 380 voltról is. Ahhoz jó lesz.
(#) madazg77 válasza Traimmm hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Ezt a frekiváltó Magyarországon nem fogod tudni használni , mert nálunk a fázisok közt 400V-van
(#) Traimmm hozzászólása Szept 18, 2011 /
 
Elvileg annyira intelligens(nek) írja a gyártó, ha valami nem tetszik letilt a frekiváltó. Letilt, vagy elfüstöl ? Más a reklám, meg más az emberek tapasztalata...
(#) kadarist válasza madazg77 hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Az előbb tisztáztuk, hogy ráköthet két bemeneti kapocsra egy fázist meg egy nullát és ugyanúgy 340V lesz a pufferen, mintha 3 fázisú feszültséggel táplálná. Más kérdés, hogy a simább 3 fázisú táplálás miatt nagyobb áramot lehet kivenni az inverterből. Ha egy fázist kötünk egy 3 fázisra készített inverterre, akkor szükséges lehet a pufferkondenzátor értékének növelésére.
(#) kadarist válasza Traimmm hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Használd a "Válasz" gombot, mert így nem tudjuk, hogy kinek válaszolsz.
(#) Traimmm válasza kadarist hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Nekem csak 230 voltos hálózat áll rendelkezésre, 16 amperes automata biztosítékkal. 850 wattos szivattyúkat hajtanék meg az inverterrel (1,5 kw kapacitású). Egyik motornak 4 kivezetése van. 1 nulla, és 3 fázis megy bele.
Másik motornak 3 kivezetése van. 1 nulla, és két fázis.
Köszi a sok infót. Majd beszámolok, hogy mire jutottam.
(#) Traimmm hozzászólása Szept 18, 2011 /
 
Szivattyú lelke a mellékelt képen.

IMG_0510.JPG
    
Következő: »»   11 / 99
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem