Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   113 / 582
(#) PPetya hozzászólása Szept 27, 2011 /
 
Fűteni fűt igen.

Kivettem a vezérlő elektronikáját és meglepő dolgok fogadtak: mellékelem képen.
Igen fizetve lett érte rendesen, méghozzá 40 ezer Magyar Forint ami nem kevés.
A képen a fekete foltok sötétebbek sokkal csak a vaku kivilágosította.
(#) zolika60 válasza PPetya hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Ez valószínűleg a szánkefék pora. Azokat nézted már? A magam részéről verném az asztalt. Mármint a szervizben.
(#) PPetya hozzászólása Szept 27, 2011 /
 
Nem néztem még de akkor megnézem
(#) zolika60 válasza PPetya hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
A panelt mosd le isopropilalkohollal.
(#) otto54 válasza PPetya hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Helló!

Így kell gazdagodni,használt panelt új árában eladni,és még panel sem kell hozzá!
A képen látható panel egyértelműen hosszabb ideig tartózkodott működő mosógépben és összeszedte a szén port,illetve az ékszíj porát.
Vagyunk néhányan,akik panel javítással és nem cserével foglalkoznak. A panel csere előtt érdemes lenne tájékozódni,hogy a javítás mennyibe kerülne és utána dönteni,hogy javítás vagy csere.
Üdv.
Ottó
(#) PPetya válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Letakarítottam. Találtam egy oldalt ahonnan lehetne rendelni hozzá elektronikát: Bővebben: Link
Kérnék véleményt, hogy megérné-e megvenni.
(#) PPetya válasza otto54 hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Szia Ottó!

Hol lenne érdemes javíttatni a panelt?
Esetleg tudsz olyan embert aki ezt el tudná vállalni?
Ilyen panelekben mi lehet a rossz?

Üdv.: Petya
(#) zolika60 válasza PPetya hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Azt csak te tudhatod, hogy neked megéri-e. Mindenképpen csak akkor, ha egészen biztos, hogy a panel hibás és nincs lehetőség a javítására.
(#) llaczo válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Üdv.
Ha valaki elkér ennyi pénzt egy javításért akkor annak illik garanciát vállalni. Az alkatrész gyártók ezt megteszik. Szerintem még pofa sem kell hozzá hogy megkérd őket , nézzék meg újra a gépet, mert valami nem stimmel. Legalább is én ezt elvárom a kuncsaftoktól.
(#) otto54 válasza PPetya hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Szia!

Tudok,majd magánban megírom!

Üdv. Ottó
(#) zolika60 válasza llaczo hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Gondolom ezt eredetileg PPetya-nak írtad, mert én is arra biztattam, reklamáljon.
(#) PPetya válasza otto54 hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Köszönöm!
(#) PPetya válasza llaczo hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Szia!

Ezt a kört már leróttuk. Fel lettek hívva még aznap mikor visszahozták és azt kaptuk válaszul, hogy megnézik megint újabb munkadíj és esetleges alkatrészár ellenében. Ekkor mondtuk azt, hogy inkább akkor köszönjük de majd találunk valami más megoldást.
( Hozzáteszem rosszabb lett mikor visszahozták mint mikor elment )

Üdv.: Petya
(#) zolika60 válasza PPetya hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Azért a Fogyasztó védelemnél tennék egy bejelentést. Olyan nincs, hogy valaki a saját trehány munkáját csak pénzért javítja ki.
(#) imre.beres hozzászólása Szept 28, 2011 /
 
sziasztok

Egy LG intellowasher WM-14220FD mosógép bekapcsoláskor szív egy kis vizet, majd a kijelzőn En felirat jelenik meg.
Ez a panel van benne
http://www.partmaster.co.uk/cgi-bin/product.pl?PID=960202§ion=1...hop=lg.
mi lehet a hiba? előre is köszönöm
(#) kis59 hozzászólása Szept 28, 2011 /
 
Üdv!
Ugyan mosogatógép, de azért talán tanulságos...
Megkehesedett a mosogatógépünk, csak az ajtó erőteljesebb becsapására volt hajlandó dolgozni, de időnként így is leállt. Sajna viszont az egyik becsapás után egy pici műanyag rész letört, így az ajtókapcsoló működőképtelen lett: kuka.
Belezés után látom, hogy a főkapcsoló gyanús, lágyulásnyomok, az egyik oldal nem kapcsol.
Alkatrész rendelés (nincs ker forgalomban): megjön, csere, indít, a gép tök süket.
Fejvakarás, méregetés.....
Hiába a pontos típusszám, gyári szám, szériaszám szerinti rendelés: a küldött kapcsoló eltér a 9 évvel ezelőttitől (két kontakt üres).
Végül is a gép már megy, egy estém ráment (5 perc volt a csere), őszültem egy kicsit...

(#) fjanos951 hozzászólása Okt 2, 2011 /
 
Üdv. Mindenkinek!
Tudja-e valaki, hogy HD6433642RB95P mikrokontroller kapható-e a kerekedelemben és ha igen, akkor hol?
Előre is köszi a válaszaitokat.
(#) ho.zoltan hozzászólása Okt 2, 2011 /
 
Sziasztok! Egy indesit hibakódra lenne szükségem mivel amilyen táblázatom nekem van, abban nem szerepel. Ez egy WIN102 tipusú gép melynél függőlegesen 3 led található, vizszintesen is 3 gomb a három leddel. Vizszintesen a 2 jobb oldali villog. Mi a hibakód? Köszönettel:Zoli
(#) papa58 hozzászólása Okt 4, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy régi energomat mosógépem. A motor fölött hátul van egy nagy kondi már nem tudom hogy milyen de már a harmadikat nyírta ki.Ha valaki tud segíteni köszi!
(#) papa58 válasza Biboros hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
Helló!
Ha jól emlékszem zégergyűrű fogja.
Csá.
(#) alfa1 hozzászólása Okt 4, 2011 /
 
szerintetek mi a baja a Whirlpool AWM 249-es, kb. 10 éves mosógépemnek, ha a program közepén néha leáll és át kell kattintani, hogy befejezze a mosást?
kb. 2 éve szerelő cserélte az ajtón a gumit, mert szivárgott a víz, de akkor még nem volt semmi baja.

2.JPG
    
(#) ho.zoltan válasza alfa1 hozzászólására (») Okt 5, 2011 /
 
Szia!Nézd meg nincs-e eldugulva a szűrő, vagy a fali csatlakozó ahová a szennyvíz folyik. 10 éves gépnél szerintem már a szivattyú is lehet cserés, ennyi idő alatt el szokott kopni. Üdv: Zoli
(#) alfa1 válasza ho.zoltan hozzászólására (») Okt 5, 2011 /
 
és egy szivattyú csere kb. mennyibe kerül szerinted?
(#) gabi20 hozzászólása Okt 5, 2011 /
 
Sziasztok azt szeretném megkérdezni hogy milyen ragasztóval lehet rögzíteni egy gumicsövet a zománcozott mosógépdobhoz? Gyakran előfordul hogy mosás közben a beömlőcső leesik a dobról és persze a ilyenkor a fürdőszobát elönti a víz :no: .Szilikonnal próbálkoztam de az nem tartott semmit.
(#) ho.zoltan válasza alfa1 hozzászólására (») Okt 5, 2011 /
 
3-5000 ft körül van egy univerzális szivattyú.
(#) ho.zoltan válasza gabi20 hozzászólására (») Okt 5, 2011 /
 
Szia! Én sziloplasztal szoktam, nem volt még vele gond. Zoli
(#) bistvan196700 hozzászólása Okt 5, 2011 /
 
Sziasztok! Valaki eltudná küldeni a WHIRLPOOL AWT2285 mosógép kapcsolási rajzát. Ugyan a fórumon található egy hivatkozás, de nem lehet letölteni, és máshol sem találom. Igazából a vezérlőpanelon elfüstölt az R36-os ellenállás és ennek az értékére lennék kíváncsi. Előre is köszönöm.
(#) fjanos951 válasza bistvan196700 hozzászólására (») Okt 5, 2011 /
 
Szia!
Előbb az okát próbáld megkeresni, mert egy ellenállás nem szokott csak úgy elfüstölni. Ott valami zárlatos, vagy vizet kapott, stb. Ha triakhoz kapcsolódik esetleg az R36, akkor a triak is valószínűleg elment. Ohmmérővel le lehet követni a hiba okát.
Üdv. fjanos
(#) bistvan196700 válasza fjanos951 hozzászólására (») Okt 5, 2011 /
 
Köszönöm a gyors választ. Az R36-os ellenállás egyik fele a nyomáskapcsolóra csatlakozik, szerintem a nyomáskapcsoló nem okozhatta az ellenállás tönkremenetelét mert csak egy kontaktust ad. A panel bogarászása után azt hiszem ez egy felhúzó ellenállás lehet, csak rajz nélkül nagyon nehéz kideríteni, mert sok alkatrésszel van összefüggésben.
(#) felho24 hozzászólása Okt 8, 2011 /
 
Sziasztok!

Van nekem egy ZANUSSI FLS-1083 asom.
A hiba a következő egyik pillanatról a másikra megállt a centrifugázás.
A programkapcsoló forog rendesen ahogy kell vizet szív és leenged. de a dob meg sem mozdul. Szerintetek merre keressem a hibát? Gondoltam a kondira de a motor mintha áramot sem kapna semmi hangja nincs.
Következő: »»   113 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem