Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » USB-s hangkártya PCM2902 IC-vel
Lapozás: OK   25 / 34
(#) janikukac válasza ndavid87 hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Köszi, ez kellet ! Üdv !
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Na nem működik. Oly érzésem van, hogy mehet a kukába. Semmelyik alkatrész se passzolt. A kondikkal vackolnom kellett, ellenállást se tudtam hozzá szerezni rendeset (méretben) usb is saját szerkesztés, lehet a panel rossz maga.. Ez nem a Dávid hibája, hanem az enyém. Sajnálom a sok időt amit rápazaroltam. Ahh.
(#) neogeo2 válasza janikukac hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Ne add fel ilyen könnyen! Mi történik? Semmi életjelet nem mutat, ha rádugod a számítógépre?
(#) janikukac válasza neogeo2 hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
De ad annyi jelet, hogy az USB eszközt nem lehet felismerni... A panelen tudtam, hogy volt hiba, zárlat, kettő helyen, egy forr. miatt, a másik meg rosszul rajzoltam át a nyákot, de a többi minden jónak tűnt, miután ezek javítva lettek..
(#) neogeo2 válasza janikukac hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Nem cseréled fel a D+ és D- vezetéket? Működik még az usb portod? A tápellátás rendben van?
Szerintem volt itt a fórumon ilyen hiba, csak már nem emlékszem a megoldásra. Talán próbáld megkeresni.
(#) frecsko válasza janikukac hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Szia.
Képet dobjál ár fel.
Az USB-t vezetékkel kötötted be? Lehet felcserélted a két adatvezetéket.
(#) neogeo2 válasza janikukac hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Próbáld meg átmelegíteni az ic lábait, lehet hogy valami kontakt hiba lesz.
(#) janikukac válasza frecsko hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Ez a lapján kötöttem, a GND mellé az USB kábelem zöld vezetékét vittem..
(#) hhkfk hozzászólása Szept 29, 2011 /
 
Sziasztok!

PCM2706 működik win7 64bit alatt?

Köszönöm.
(#) frecsko válasza janikukac hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Piros-Fehér-Zöld-Fekete....valahogy így kellene kinéznie.
neogeo2 írta az IC láb melegítést. Nézd meg azért nincs e valamelyik IC láb zárlaton. Ha mindent jónak találsz próbáld meg egy másik usb porttal.
(#) janikukac válasza frecsko hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Akkor a bekötés lehet a kaki, hiszen én: piros-fekete-zöld-fehérnek kötöttem.. Akkor kicserélem még most, reménykedek, majd írok !
(#) neogeo2 válasza janikukac hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Akkor elvileg még tápot sem kaphatna, de akkor mitől ad életjeket?
(#) frecsko válasza janikukac hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Nézd át!!

usb.pdf
    
(#) neogeo2 válasza janikukac hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Ja igen, az usb kábel honnan van? Elvágtál egy gyári hosszabbítókábelt? Mert az is lehet, hogy a szinek nem stimmelnek a kábelben. Erről is érdemes lenne meggyőződni.
(#) neogeo2 válasza frecsko hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
De nagyon egyre jár az agyunk
(#) frecsko válasza neogeo2 hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
:yes:
(#) janikukac válasza neogeo2 hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Pontosan onnan van..
(#) neogeo2 válasza janikukac hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Akkor azt is mérd ki. Nekem már sikerült belefutni olyanba, ahol nem szabvány szerint voltak bekötve a szines vezetékek.
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Kipróbáltam de most még azt se írja ki, hogy nem lehet felismerni. Szerintem kuka.. :S
De hogy mérném ki? :O
(#) frecsko válasza janikukac hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
IC forrasztást átnézted?
Dugd be a usb-kábelt a csatlakozóba->műszerrel mérd ki az 5V tápot (polaritásra vigyázz!!!)->adatlap előtted megnyitva, fogod a panelt a kezedben és visszanézed a pcm tápbekötését->ha megvannak a két adatvezetéket már tudod cserélgetni.
(#) janikukac válasza frecsko hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Ok, holnap meglesz. Most tanulok még picit, aztán alvás..
(#) frecsko válasza janikukac hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Ha azt írja ki hogy : "az eszközt nem lehet felismerni" akkor próbáld meg másik usb-portról is. Asztali szgép vagy laptop?
Fényképezőgéppel csinálj képet, részletesen.
(#) janikukac válasza frecsko hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Fénykép is max holnap lesz, hiszen kártyaolvasója tesóm laptopjának van csak, és holnap jön haza...
(#) Novak válasza janikukac hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Amennyiben a gépen megjelent a hibaüzenet, úgy az 5V-ot biztosan jól megkapja, azzal nem lesz gond. Különben már ezt sem írta volna ki.
Ha nem ismeri fel a gép, akkor több dolog is szóba jöhet:
1; felcserélted a két adatvezetéket. Szerintem kapásból azzal kezd, hogy megcseréled a kettőt, és megnézed úgy is (tönkre nem tudod ezzel tenni az IC-t, nem kell féltened).
2; valamelyik forrasztásod nem tökéletes, kontakt hiba lehet. Pákával (ón nélkül) melegítsd át a lábakat újra, egyesével, nyomd oda őket a panelre.

Ha egyik sem segít, akkor nézd meg, hogy egyáltalán a kvarcod berezeg-e? Legegyszerűbben (ha nincs műszered) úgy tudod ezt megtenni, hogy fogsz egy szokványos FM rádiót, és 96 MHz-re hangolod. Vidd közel az áramkörhöz, amennyire csak lehet, és kapcsolgasd a tápot, egyértelműen hallanod kell a ki/be kapcsolás között különbséget, ugyanis az IC-n belül a 12 MHz-es jelet négyszerezik, tehát 96 MHz-en elég erős zavarokat sugároz az IC. Nálam még 1-1,5 méterről is tisztán hallható a rádióban a "berregés".
(#) frecsko válasza Novak hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
neogeo2-vel ezeket már mondtuk neki.
Kivéve a kvarcot.
(#) janikukac válasza frecsko hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Jó, most már tényleg kuka. Táp feszt pol. helyesen megkapja, adatkábeleket cserélgettem, már azt se írja ki, hogy nem felismerhető. Szerintem IC elszállt, meg sz** az egész.
(#) ndavid87 válasza janikukac hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Próbáltad azt, amit Novak tanácsolt?
Lehet, hogy csak egy hibás forrasztás, próbáld meg átforrasztani az ic lábait (vigyázva, hogy ne melegítsd túl sokáig).
Egy próbát mindenféleképpen megér.
Smd ic-nél nekem is volt olyan, hogy nagyítóval nézve nem találtam rajta hibát, és mégsem működött rendesen. Beónoztam az összes lábát, és ónszívó szalaggal lehúztam róluk a felesleget. Ez után jó lett.
Tudom, hogy drága dolog, de a sűrített folyasztósze is nagyon hasznos tud lenni smd forrasztásnál.
(#) janikukac válasza ndavid87 hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Okés, ezt most kipróbálom ! Nemsokára jelentkezem !
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Szia !
IC átforrasztva, fesz. kimérve, és semmi sincs újra..
(#) ndavid87 válasza janikukac hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Most is próbáltad megcserélni a két adatvezetéket?
Úgy sem változik?
Próbáld másik usb portról is.
Ha tudsz, képet tegyél fel róla.
Következő: »»   25 / 34
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem