Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » USB-s hangkártya PCM2902 IC-vel
Lapozás: OK   26 / 34
(#) janikukac válasza ndavid87 hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Oké, de ezeket majd csak később, kb óra múlva, mert most más a dolgom..
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Megcsináltam, és semmi. Képek vannak. Szólok, zárlátatot nem találtam, attól eltekintve , hogy hányás az egész..
(#) ndavid87 válasza janikukac hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Csatoltam egy képet, ott a kéken bejelölt helyre Te két ellenállást ültettél be, ezeket vedd ki.
Igazán írhattam volna pár szót arról, hogy mi micsoda a nyáktervemen, bocs.
Szóval az egy led és a hozzá tartozó előtét ellenállás helye, ezt akár el is hagyhatod.
Ha jól látom, akkor a 100nF-os kondi helyére is ellenállást tettél, illetve azonos színkódú ellenállásokat látok a 2.2Ohm-os és a 1.5kOhm-os ellenállás helyén.
A csatolt képen bejelöltem, hogy melyik milyen értékű.
Azokat a nagyobb ónpacákat próbáld meg eltüntetni az ónszívó szalaggal.

kép.JPG
    
(#) janikukac válasza ndavid87 hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Oké, akkor kiveszem és egy 100nF smd-t odatolok a hélyére amit jelöltél. Az ónpacát akkor honnan is? A többi minden helyesen van nálam ültetve.. Köszike a sok segítségedet, üdv !

Most látom a 2,2-es a kondi helyére került.. :O
(#) ndavid87 válasza janikukac hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Bejelölgettem.

kép2.JPG
    
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Barátom, tudsz te valamit ! Egyből felismerte ! Mostmár csak a jacket kéne rárakni tudnom.. )))
(#) ndavid87 válasza janikukac hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Nem adjuk ám fel, ennek működnie kell.
Ha ezek megvannak próbáld ki megint ( a két adatvezetékre figyelj, hogy jól legyenek bekötve).
(#) janikukac válasza ndavid87 hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Okés, most megfejtem a datasheetbol, hogy hogyan rakjam rá a jack foglalatot, és megy a teszt...
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
MEGOLDOTTAM ! SZÓL ! KÖSZI MINDENT ! Már bömböl a zene ! Mindent köszi !!!
(#) ndavid87 válasza janikukac hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Gratulálok, örülök, hogy működik!
(#) janikukac válasza ndavid87 hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Én is neked, hogy volt hozzám ideged !
[OFF]Jó éjszakát, alszok, mert holnap Counter verseny a suliban.
(#) ndavid87 válasza janikukac hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Nekem is jól esik, ha türelmesen próbálnak segíteni a fórumtársak ha zaklatom őket a kérdéseimmel

Arra figyelj mindig, hogy ha építeni szeretnél valamit nem szabad elsietni. Inkább ellenőrizd le többször a nyáktervedet / alkatrészek beültetését, mert így sok kellemetlenséget megspórolhatsz magadnak.

Üdv!
(#) janikukac válasza ndavid87 hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
[OFF] Igazad van, köszi még egyszer !
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Whöhöhö... Te meg már ki akartad dobni. Na, örülök, hogy sikerült!
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Én is. Igaz még csak egy hangszóró szól /biztos rosszul kötöttem be a jacket/ de szól. Este ha lesz időm, meg berajzoljátok a nyákba hogyan kell a foglalatot csatlakoztatni, akkor megcsinálom. Sajnos nem olyat kaptam, mint ami a fiuén van.
(#) frecsko válasza janikukac hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Szia.
Gratula!!!
Sose add fel, mindig meglesz a jó megoldás mindenre.
(#) janikukac válasza frecsko hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Köszike. Várom, hogy meglegyen minden a másik kártyához is, hogy azt is kezdhessem..
(#) frecsko válasza janikukac hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Most már újult erővel és kellő lelkesedéssel fogsz belevágni És tudod milyen hibákra figyelj.
(#) janikukac válasza frecsko hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Igen. Csak annyi lesz az akadály, hogy SMD elkókat szereznem kell...
(#) janikukac hozzászólása Okt 2, 2011 /
 
Sziasztok ! A héten (nem birok magammal) erre a tervre készítenék egy hangkártyát. Ez a terv jó lesz? A GND mindenhol érintkezik? Én csak kicsit változtattam rajta, azért kérdem. Az SMD-s vidiben is ez van, a Videó menüben ...
(#) Davidd hozzászólása Okt 6, 2011 /
 
Üdv mindenkinek.Valamikor megszeretnem epiteni ezt a hangkartyat a kozeljovobe.Az lenne a kerdesem hogy ebbol ket db ot kell epiteni ahoz hogy a virtual dj kulon ket csatornat tudjon ra kiadnia? Mert egy mixerhez szeretnem kotni,amiatt kell ez az egesz usbs hangartya.Kernek szepen egy bevalt nyakrajzot(lehetoleg sprintlayoutba).Elore is koszonom.Tovabbi kelllemes delutant.
(#) abcdabcd válasza Davidd hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
2db kell, valakik itt korábban csináltak is ilyet, de linkelem is neked, az ott belinkelt oldalt: Bővebben: Link

Elvileg ők is dj-zésre csinálták... és ami a nagy ötlet a dologban, hogy a készülékházba beépítettek egy kis usb HUB-ot, így csak 1 usb kábel kell a gép felé...

Mondjuk ezutóbbi, az usb port teljesítménye szempontjából nem tudom, hogy mindig "hibamentes"-e, mert az audio esetén az usb olyan átvitelt használ, hogy a csomagok azonos időközönként érkezzenek (isochronous átvitel) Bővebben: Link
És lehet, hogy emiatt célszerűbb lenne 2 teljesen független portba dugni a 2 hangkártyát... bár azt nem tudom, hogy amik ezt építették, nekik mennyire vált be... ha visszakeresel, kérdezd meg tőlük
(#) janikukac válasza abcdabcd hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
Én is ezt fogom építeni nemsokára. Csak kondi és panel hiányban szenvedek..
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
Heló ! Megépítettem ezt, pöccre ismerte fel a windows, de a hangot nem adja ki a cucc..
(#) didyman válasza janikukac hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
Alapértelmezett hangeszköz is lett?
(#) didyman válasza janikukac hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
A kapcsolást felteszed képként? Azt minden gépen meg lehet nyitni, de én pl. Tangót használok, a .lay fájlokkal nem tudok mit kezdeni (és nem is akarok letölteni, foglalkozni vele, mikor két kattintás képet menteni róla ).
(#) janikukac válasza didyman hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
Szia ! Az is lett, meg a DJ programban állítgattam is, de semmi. Aztán azt is játszotta, hogy egyszer felismerte, egyszer nem. A kapcsolás pedig alapkapcsolás, a datasheetben megtalálható..

Valaki esetleg tudna segíteni?
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
Az ic-t átforrasztottam, mégegyszer tüzetesen mindent átnéztem de semmi. Szerintem valami zárlat lehet, de nem értem. Amúgy mégse ismeri fel, és az IC szerintem elszállt, mert most fel volt totál forrósodva, mikor kihúztam..
(#) frecsko válasza janikukac hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
Akkor ott valami zárlat lehet. Nagyító alatt vizsgáld át.
(#) janikukac válasza frecsko hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
Igazad van, meglett, az IC nem halt meg. A lábak között mélyen volt a zárlat, és nagyon nehezen látható. Újra ott tartok, hogy a vindóz felismeri, de a hang nem jön ki. A mellékelt rajzon látható, hogyan kötöttem rá a jack aljzatot. Az IN L-re az egyiket, az IN R-ra a másikat a jackből, és a teliföldre lazán ráforrasztottam a földet... Bővebben: Link

hobbif.JPG
    
Következő: »»   26 / 34
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem