Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es kivezérlésjelzők
 
Témaindító: KeserűCukor, idő: Márc 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   86 / 151
(#) Tillakata válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
"+tápra kell tenni, nem a testre. Ha a 9-es plusszon van, akkor "vonal-mód", ha nincs, akkor "pont-mób"
ezek szerint, ha a 9-es plusszon van,akkor vonal-mód, csak az érdekelne, ha pont módot akarok,akkor a 9-es legyen testen, vagy "lógjon a levegőben, szabadon"
(#) kadarist válasza Tillakata hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Pillants az adatlap első rajzára és meglátod.
(#) Tillakata válasza kadarist hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Aszerint ok, csak többen jelezték,hogy nekik nemakar menni...
(#) Alkotó válasza Tillakata hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
"Többen jelezték..."? Kik azok? Nekem még mindig működött.
(#) reloop válasza Tillakata hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
A hibák a csúcsegyenirányító hiányára vezethetők vissza.
(#) Tillakata válasza Tillakata hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Nos beszámolok az eredményekről...

A kapcsolás tökéletesen működik. (Persze csúcsegyenirányítóval lehet, hogy még spécibb lenne...)
Csak "levegőben" raktam össze, de így is nagy volt a sikerélmény, mivel ez volt az első összedobott holmim
A nyák-vasalással-egész profin sikerült, de az eagle-ben alapból bent lévő LM3914 nyákrajzolata csak hasonló az LM3915-höz, de jóval kisebb, a kezemben lévő LM3915N1 ic lábai távolabb esnek, így el kéne hajtogatni az ic lábait
Ezért döntöttem úgy, hogy előbb csak az asztalon dobom össze.
A pont-mód egyenlőre nem megy, tök mindegy, hogy a 9-es lábat hova kötöm, mindenképp vonal-módban megy. A poti is tökéletesen működik.
A tanulság: először meg kell mérni minden alkatrészt, és ha nem stimmel,inkább meg kell rajzolni!
Ezentúl így lesz, viszont következőben megpróbálom a csúcsegyenirányítós változatot
(#) mrobi válasza Tillakata hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Vasalás előtt én kinyomtatom a nyákot és sima fénymásoló lapra és kipróbálgatom rajta az alkatrészeket.
(#) Tillakata válasza mrobi hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
nagyjából megnéztem, de pont az ic-t kihagytam, mert nem volt lm3915, csak 3914, és azt írták, az tuti
(#) Alkotó válasza Tillakata hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Az a két IC egyforma teljesen küllemre. Az egyikben lineáris, a másikban logaritmikus az osztás, de ez az alakjukon nem látszik.
Szerintem ott más arány is hibás, csak egy ellenállásnál ez nem olyan kritikus, ezért nem veszed észre.
(#) Tillakata válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
amikor kiexportálom képbe, ott milyen dpi-t válasszak? vagy mire kell figyelni?
(#) Alkotó válasza Tillakata hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Sikamlós téma ez.
Szerintem a bitkép már eleve nem jó választás. PDF-et csinálj belőle, és ne állíts be semmilyen méretmódosító lehetőséget (ne legyen lapmérethez igazítás).
Így végtelenül nagyítható, tökéletesen éles képet fogsz kapni, amit ráadásul még küldözgetni is lehet mer kicsi.
Én egy skálát használtam régen, amivel ellenőrizhető volt a nyomat. Ezt ráraktam a panelre, és tudtam méregetni. Ma már nem használom, mert tudom hogyan lesz jó az arány.
(#) Tillakata válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
ok, csak alapban nem lehet pdf-be konvertálni...
(#) szamóca válasza Tillakata hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Idézet:
„vagy mire kell figyelni?”

Pl. a nagybetűs mondatkezdésre.
(#) Tillakata válasza szamóca hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Ne akadjunk fent ilyeneken
(#) szamóca válasza Tillakata hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Ha használod, nem fogunk.
(#) Tillakata válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Közben megtaláltam, hogyan lehet pdf-be konvertálni, köszi a tanácsot!
Mielőtt nekilátok az általad ajánlott kapcsolásnak, leellenőrzöm így az alkatrészek méreteit.
(#) Kovidivi válasza Tillakata hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Te nem foglalkozol mások segítő tanácsaival. Már többen leírták, hogy amíg nem lesz csúcsegyenirányítás, addig nem lesz pont módod. Egyébként látható a változás egyenirányítás nélkül is, maximális kivezérlésnél az első LED-ek halványabban világítanak. Azt kérlek próbáld ki, hogy raksz egy 10k-t és 1n4148-at sorosan a bemenő jellel, majd innen a földre egy 100nf-1µF értékű kondit, és az 1n4148 és a kondi közös lábáról kapja meg az LM3914 a bemenő jelet.
(#) Alkotó válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Ez így már csalás. Attól hogy nem mondod ki, a javaslatod mégis csak egy egyenirányító, és mivel még kondi is van, tehát elvileg az feltöltődik valamennyire, vélhetően csúcsérték körülre, tehát szinte már célnál is vagyunk. (Proli007 ezt nagyon szakosan leírta, mit és miért érdemes).
(#) Kovidivi válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Már annyian írták, nem csak én, hogy csúcsegyenirányítás kell, gondoltam a szájába rágom. Már zavart, hogy állandóan mondja, hogy nem megy a pont üzemmód, akárhova is köti a 9-es lábat... Proli nagyon szépen elmagyarázta, nekem is, de itt nem szokás keresni és olvasgatni... Én nem csalok, nem tudom mire gondolsz.
(#) Tillakata válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
Üdv!
Lenne még pár-számotokra-primitív kérdésem Alkotó által linkelt rajzzal kapcsolatban:
-az l1 led a bekapcsolt állapotot jelzi?
-az lm358 ic-nek 8 lába van, abból a rajzon 5 van bekötve, melyik az az 5?
-alkatrészek oparamétereivel kapcsolatban: ahol meg van adva, hogy mondjuk 1N4148, az mindegy, hogy hány voltos? Mert 75V-ost találtam... Ugyanez a kondiknál?
-az csak véletlen, hogy a kondiknál van,amelyiknél jelölve van a +, van,amelyiknél nincs? A 100n, az gondolom 100 nanofarád, az 1000u? Az ellenállásnál a 2K2?
Egyben bocsánat a gagyi kérdésekért, de azt hiszem túl gyorsan akarok haladni az elektronikával,és itt elég segítőkész emberek vannak!
Hála nektek!
(#) szamóca válasza Tillakata hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
Az a gond, hogy nincsenek meg az építéshez szükséges alapismereteid. Ez olyan mintha alap lerakása nélkül építkeznél, mert a TV-ben láttad már hogy csinálják.
(#) Tillakata válasza szamóca hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
Tudom,és igazad van, viszont soha nem tanultam elektronikát, most meg hirtelen belekóstoltam,és megtetszett. Itt meg gyorsan választ kapok a kérdésekre, így gyorsan tudok tanulni...
(#) Tillakata válasza szamóca hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
tudsz segíteni?
(#) szamóca válasza Tillakata hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
- Nem, nem a bekapcsolt állapotot
-Bővebben: Link
-Az 1N4148 az 75V-os
-A kondiknál is meg van adva a feszültségtűrési határérték.
-Az elektrolit, és a tantál kondenzátoroknál van megadva fegyverzet polaritása.
-1000u= ezer mikrofarad. A mikro prefixum a 10 a -6.-ont jelenti.
(#) Tillakata válasza szamóca hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
Köszönöm szépen!
Mentségemre legyen mondva, hogy közben pár dologra magamtól rájöttem, elég sokat olvasgatok
(#) szamóca válasza Tillakata hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
Az nagyon jó! :yes:
(#) Tillakata válasza szamóca hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
-Érdekelne, hogy a 0 led mikor világít, milyen célt szolgál, mit mutat?
-ahol látszik a rajzon a polaritás, oda muszáj elektrolit kondit tenni, vagy sima kondiis ok?
-ha keresek egy 1000ukondit, akkormindegy melyik (16-25-35-63V...stb), vagy mi alapján lehet választani? Ezt ha kicsit kifejtenéd,hálás lennék!
Az áramkör 12V-rólmegy, tehát ennél nagyobb legyen? vagy max mekkora?
(#) Alkotó válasza Tillakata hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
Ha már engem szúrtál ki, akkor nekifutok, de nem ígérem, hogy ez máskor is így lesz.
1. Az L1 LED a jobb csatorna első LED-je (zöld). Feltételezem az L0-ra vonatkozik a kérdés (sárga), ami valóban jelzi a tápfeszültséget, de elsősorban egy "középpont" kíván lenni, mert a kijelzés ehhez képest mozog két irányba.
2. Az LM358-al kapcsolatban nem illik ilyet kérdezni, hanem meg kéne nézned az adatlapját, ami a világhálóról letölthető bárki számára. Ebben kettő darab műveleti erősítő helyezkedik el. Mindkettőnek van két bemenete és egy kimenete, valamint van egy közös pozitív tápfeszültség-láb és egy "nulla-láb". Ez 2x3+2=8láb, tehát mind be van kötve.
3. Az áramkör 12V-ról megy, tehát ettől nagyobb feszültség nincs benne sehol. Ezért gyakorlatilag minden alkatrésznél elég a 12V-os határ. Ha ettől nagyobb a feszültségtűrése az adott elemnek, akkor az nem baj. Vélhetően 10µF-ból sem kapsz 12v-osat, csak 63V-osat, de az teljesen jó lesz.
4. Ahol jelölve van a "+", az elektrolit kondenzátor, aminek kötött a polaritása, ahol meg nincs, az polarizálatlan, mindegy milyen irányban rakod be .
5. 1000u=ezer mikrofarád (nincs "mikro" betű, ezért szokás így írni). 2k2=2,2 kilo-ohm.
(#) Tillakata válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
Még egyszer köszönöm!
Imádom ezt a fórumot! (Mert korrektak, és türelmesek a hozzászólók-még a magamfajta bugyutákhoz is)

Akkor lássunk neki a rajzolgatásnak!
(#) Tillakata válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
Még mindig küzdök
Hogy kicsit gyakoroljam az Eagle-t, nekiláttam az alkatrészek megrajzolgatásának, kimentegettem az eredetieket, ami nekem kell, de ezt a fránya LM358-at még mindig nem értem. A szimbolikus rajz a szerkesztőben külön 2 néven fut, és olyan,mintha a pwr+- képét rádobná a másikra. Gondoltam összerakom egybe, de így meg nem biztos, hogy jól connect-olja össze a lábait. (Az első szimbolumon csak 3 láb van, a másodikon meg 2)
A rajzon mondjuk ic4-et nézve 5 láb van bekötve...
Ráadásul az alap lm358-nál a +/- pont fordítva jelenik meg, akkor a piros és kék vezetékeket is fordítva kell kötni?
Mellékelem az ic-k.lbr-t, hátha így érthetőbb...

Ic-k.lbr
    
Következő: »»   86 / 151
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem