Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   299 / 607
(#) Bassmester válasza peter1995 hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
Ha az említett hátrányok nélkül akarod használni a végfokot, akkor szerezz be egy olyan trafót ami megfelel erre a célra.
(2× 30V AC, minimum 250VA csatornánként)
(#) peter1995 válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
Vagyis olyan trafót ami közel 500W-ot as teljesbe? A mikro trafóval az a baj hogy a vas túl van gerjesztve és melegszik így.Áttekerni meg nem a legjobb. Az az 500W kb hány négyzet centis vas?
(#) Bassmester válasza peter1995 hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
Én nem kínlódnék trafótekeréssel.
Vegyél a vaterán egy frankó torroidot, vagy építs egy rezonáns kapcsolótápot.
trafó, trafó 2
(#) peter1995 válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
Aha írtam is már kapcsi táp 230V-ra topikban.
(#) ferike123 válasza peter1995 hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Egyébként szerintem felesleges kapcsitápot csinálni ehez,egy korrekt toroiddal meg lehet oldani.Persze,ha kedved van,időd és türelmed is,akkor hajrá!
(#) peter1995 válasza ferike123 hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Az a baj hogy nem akarok túl sokat költeni atápra. Így ezért is próbálkoztam pc tápokkal. Van trafóvasam 6-700W-os is de azt meg kéne tekerni,amihez nincs elég vastag drótom.
viszont a kinyírt pc tápokból van egyy csomó vasam meg alkatrész is.
(#) Bassmester válasza peter1995 hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
ITT van a legújabb TDA-s cuccom. Kapcsolótáp, végfok, védelem egy panelen. Eddig egy aktív monitor ládába építettem ilyet és jól megállja a helyét.
- A PC tápokban elég ócska ferritek vannak...
(#) peter1995 válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Remélem nem ölsz meg az első adandó alkalommal de akkor nekem ez kell:

táp.jpg
    
(#) Bassmester válasza peter1995 hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Ez a táp része. Ha gondolod csinálhatsz dupla tekercset és Graetz-et is a szekunderre.Ezt a lehető legegyszerűbbre terveztem, azért van Greinacher egyenirányítása és egy szekunder tekercse. Ennél a megoldásnál a tápágak nem teljesen egyformák 0,6V eltérés van köztük, de ennek nincs érzékelhető hátránya, dupla tekercsnél is előfordul az ilyesmi ha nem teljesen szimmetrikus a tekercselés.
(#) peter1995 válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Így talán egyszerűbb a tekerés mint duplán. A magot honne vetted? Mert ugye mondtad hogy a pc-tápos magok nem a legjobbak.
(#) Bassmester válasza peter1995 hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
TI-Electronic, Tali Bt., RET, Lomex, stb. helyeken nézz körül.
(#) peter1995 válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Értem. Körülnézek náluk. Mégvalami. Van a 12V-os trafó utána a egyenirányításe és a pufere. A 12V belemegy a tranzisztorba. Az milyen típus? annak nem látom a típusát(persze az nem jeleni azt hogy nincs ott). Elég egyszerűnek tűnik így szerintem összeírom hogy mi kell számolgatok aztán elkészítem.
(#) Bassmester válasza peter1995 hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Az egy BD 139, zéneres áteresztő stab. 12V kell az IR 2153-nak, hogy ne a belső zénere fűtsön. Van olyan verzióm is ahol nincs nyáktrafó, hanem a Cimopata féle fetes "önindító" van benne. Ennél kell egy plusz tekercs a trafóra.
(#) peter1995 válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Jólesz így is van kis méretű trafó vasam meg vákony drótom amimost jól jön mivel nem kell nagy áram.

A nagy elkó kondit 400V talán 470uf nem lehet két 200V 470µF-el kiváltani? Abból van dögivel itthon.
(#) pjg válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 11, 2011 /
 
Szép! Imádom a szép áramköröket. Majdnem mint egy Szép nő!
(#) pjg válasza neocska hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
Hol veszed? Vagy kintről hozatod?
(#) neocska válasza pjg hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
Linkelve van az oldal ahonnat veszem, Bővebben: Link , romániábol küldik, szerintem utánna kell nézni valami helyi cégnek aki csak forgalmazza ezeket.
Vagy az alibaba-ról
(#) peter1995 hozzászólása Okt 12, 2011 /
 
Hello. Egy mono hídnak mekkora potit rakjak abemenetre? Most egy bontott szr van benne és recseg vele.
(#) peter1995 hozzászólása Okt 12, 2011 /
 
Hello. Nagy baj van. Találtam itthon egy rendes potit be is építettem jó is volt. Aztán mondom megmérem hogy kihajva menyire esik vissza a feszültség. A kondikon mértema feszültéseget és mikor vettem el a mérőpálcát véletlenül egy pillanatra rövidre zártam a -os ág kondiját. Nagy csatt és sikra azonnal kikapcsoltam. Kimértem a táp diódákat nincs baj vele. A pufferkondi is jó viszont rettenetesen recseg és zúg az erősítő. Egyenáram nincs a kimeneten. Ha bekapcsolom egy kis ideig szól szépen aztán zúg.
Mit csináltam. Úgye nem nyírtam ki valamelyik IC-t? 22én buli lesz és nagyon kéne az erősítő...
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
Cseréld le a rövidre zárt kondenzátort.
(#) peter1995 válasza reloop hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
De megmértem és nem zárlatos. Viszont az egyik IC nagyon erősen melegszik.
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
A zárlaton kívül más baja is lehet egy kondinak. A tápkondival együtt a végfok elkója is kaphatott, mivel az párhuzamosan van vele kötve. Mindkettőt cserélném (akár kisebb kapacitásúra is, ha feszültséget elviseli).
Ilyen javításnál elengedhetetlen az élesztésnél használt izzó beiktatása!
(#) peter1995 válasza reloop hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
Oké. Haveromnak van egy 100W-os erősítője annak atápjra kötöm. Van 50V-os 2200uf-es kondim másik.
Az hogy az egyik IC nagyon melegszik terhelés nélkül lehet a konditól? csak az egyik.
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
Az IC melegedés nem illik a képbe, esetleg gerjedés léphetett fel. Ha bent lesz az előtét izzó, rossz IC-vel nem fog a táp felállni.
(#) peter1995 válasza reloop hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
Írtak msá helyen olyat hogy lehet hogy a melegedő IC kinyúlt és amíg hideg(abba a pár másdodpercbe) addig szól aztám mikor a hibája miatt felforr bekapcsol a korlátozás és azért torzít. Ebbe lehet hogy van is valami meert fokozatosan romlik le ahang. Először tiszta aztán kezd recsegni avégén csak búg.
bekötöm az izzót és megmérem a táőfeszt az ic-ken elvileg ha rossz akkor erősen terhelnie kell a tápot.
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
Hangszórót ne köss rá. Mérd meg külön a híd kimeneteit testhez képest.
(#) peter1995 válasza reloop hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
A kimeneten Ac van pár volt. Dc0,0V. Kötöttem be egy 40es izzót mindjárt megmérem a tápfeszt így.

Izzóval 15V jut a hídra a 36,5ből. híd nélkül üresbe izzóval 22V van

11,2 és 22,6 K ohm van a kimenet és a tets között.
(#) peter1995 válasza reloop hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
Esetleg mérjek áramfelvételt? nyugalmi állapotba nem vehetne túl sokat.
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
Nem nagyon értem a mérési eredményeket.
Hangszóró nélkül, 40W előtét izzóval mennyi a pozitív, és mennyi a negatív táp?
A híd mindkét kimenetén 0VDC van?
(#) peter1995 válasza reloop hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
40W izzóval bekötött végfokkal a táp 16V hangszóró nélkül. ha nincs a végfok bekötve a táp 22V az izzó miatt.
A kimeneteket ellenállást mértem az egyiknél 11,2 KOhm a testhez képest a másiknál 22,6KOhm a teshzez képest.

Egy pillanat és megmérem a kimeneteken a feszt.:
testhez képest egyik IC kimenetén sincs DC.
Következő: »»   299 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem