Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   927 / 2514
(#) lacika5555 hozzászólása Okt 21, 2011 /
 
Sziasztok!

A csatolt erősítővel kapcsolatosan szeretnék segítséget kérni ha lehetséges lenne!
Sajnos nem találtam ehhez a kapcsoláshoz normális nyákrajzot (ha valaki tud szívesen fogadom) szoktam tervezgetni nyákrajzot és már terveztem erősítőt is persze mindig kikértem a tanácsokat... most így így szeretném... Lenne a kapcsolás elején két föld jel egyik azt hiszem a jel föld a másik a sima?! és egy 10r ellenállással van elválasztva és a kapcsolási rajzban is 2 föld van szeretném megkérdezni a nyáktervezésnél ezt hogy kivitelezem? A másik kérdésem a kapcsolási rajzban a T 11,13,15 ezeken van egy wattos ellenállás pontosabban a tranyó és a kimenet között de alul a T 12,14,16 nál meg a tranyó és a negatív tápfesz között van a wattos ellenállás ez miért van és nem tehetném én ugyan úgy a kimenet és a tranyó közé? mint ahogy felül van?

Köszönöm a segítséget!

350W sch.pdf
    
(#) Alkotó válasza lacika5555 hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Figyelmen kívül hagysz egy fontos tényt az ellenállásokkal kapcsolatban. Ez a kapcsolós csupa "egyforma" polaritású FET-ből áll, és nem párokból. A pároknál van az a megoldás, amit te akarsz, de itt nem erről van szó, tehát nem rakhatod át őket. De miért is tennéd, mikor ennek a tervezés szempontjából semmi jelentősége sincs.
A jó nyáktervhez a műszaki rálátáson túlmutatva, nagy rutin és némi kis érzék is kell. Sok sikert kívánok hozzá.
(#) lacika5555 válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Köszönöm szépen a gyors választ!
Szeretném még megkérdezni a földelésesl feltett kérdésemre tudnál még tanácsot adni hogyan kivitelezem ezt a kis bökkenőt?

Köszönettel Laci
(#) reloop válasza lacika5555 hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Szia! A "tele" jelölésű földre a bejövő jelkábel testét (árnyékolását), a vonalkázottra a tápegység 0V-t (csillagpont) kösd be. Erre jó példa Sixtek munkája: Bővebben: Link A nyákrajzon láthatod a 10 ohm elhelyezését, és egyben jó minta a többi alkatrész elrendezésre is.
(#) DenaturáltSas hozzászólása Okt 21, 2011 /
 
Sziasztok!

Van nekem egy tranyós erősítőm ( quad 405) Az a problémám, hogy kb 350mV bemeneti jelerősség fölött torzít és több mint 50W, ezt viszont nem bírja a hangszóró, max 50W kellene nekem. Hogy tudnám megoldani, hogy max 350mV tudjon bejutni a végfokba?

Előre is köszi a válaszokat
(#) lacika5555 válasza reloop hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Hello

Köszönöm szépen a segítségedet nagyon nagyon jól jött! végülis akkor az egyforma jelölésű földet öszekötöm a kapcsrajzon és közéje meg beteszem a 10r ellenállást meg azt a 2 db diodát is? mert ugye az én kapcsolási rajzomon olyanok nincsenek vagy nem árt ha van?
Köszi Laci
(#) reloop válasza DenaturáltSas hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Szia! Csökkentsd a tápfeszültséget, vagy használj limitert. Amelyik szimpatikusabb, arról szívesen küldök segédanyagot.
(#) reloop válasza lacika5555 hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
A diódát nem tartom annyira fontosnak. A két rajz jobban hasonlít - még annál is - mint amire emlékeztem. A differenciál erősítő mellé csak a két tranyóból álló áramtükröt kell beszorítanod. Mint Alkotó is írta: a végfetek source ellenállását (wattos) nem lehet áthelyezni, mert fontos helyi visszacsatolást végeznek.
(#) Haliapu válasza lacika5555 hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Parancsolj.
(#) DenaturáltSas válasza reloop hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
a limiter mit limitál? ha a bemenő jelet, akkor az nekem nagyon tetszene, de ugye nem változtat a hangján?
(#) lacika5555 hozzászólása Okt 21, 2011 /
 
Hát reloop és Alkotó nagyon szépen köszönöm a segítségeteket! Ha érdekel titeket mi lett a nyákrajzból szívesen felteszem majd..
Még egyszer köszönöm szépen! Üdv Laci
(#) lacika5555 válasza Haliapu hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Köszönöm szépen a nyákrajzot! Ezzel az a bajom hogy nem a panel szélén helyezkedik el a tranyók! De tényleg nagyon szépen köszönöm!
(#) Tomi20 válasza reloop hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Szia

Egy tutira működő, jó limiter rajzra én is vevő lennék. Köszi.
(#) Haliapu válasza lacika5555 hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Akkor kukkold meg ezeket.
(#) reloop válasza DenaturáltSas hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Power Limiter. Az LDR sem elérhetetlen FDH-n keresztül. NSL-32SR3
(#) lacika5555 válasza Haliapu hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Basszus ezeket meg nem tudom megnyitni:S grr
(#) Tomi20 válasza reloop hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Jó rajz, közben én is nézelődtem google-al, és találtam ezt. Mi a véleményed erről?
(#) Haliapu válasza lacika5555 hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Nem értem?
(#) lacika5555 válasza Haliapu hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Sikerült megnyitni tényleg nagyon rendes vagy de itt meg nincs beültetési rajz vagy ne válogasak..... szerintem majd megtervezem.... De tényleg köszönöm!
(#) reloop válasza Tomi20 hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Szerintem működésképtelen, még a kommentekben jelzett P-s tranzisztorral is. Fetes limitert csak gyors beavatkozási igény esetén ajánlanék. A fet kapacitása lehet zavaró is. Sok a bíbelődés a vezérlő jel előállításával. A linkelt optocsatoló - más esetekben oly zavaró - lassúsága itt kimondott előny.
(#) bajtaig hozzászólása Okt 21, 2011 /
 
Ez a silonex honlapjáról van ,megcsináltam a kapcsolást ,nagyon jó.

limiter.pdf
    
(#) Haliapu válasza lacika5555 hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Az is van csak más a fett tokozás de remélem boldogulsz vele.
(#) Haliapu válasza bajtaig hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Fel tehetnéd a nyákot és a beültetést előre is köszi.
(#) bajtaig válasza Haliapu hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
Ez van,se értékmegadás,se pozició számok.Megrendelésre csináltam,egy kis PA széles sávú védelmét kell ellátnia ezért bővítenem kellett a be-ki meneteket szimmetrikusra,valamint szórakozni kellett a támadási és elengedési idővel,a széles sáv miatt.
(#) Zsoltipapa hozzászólása Okt 22, 2011 /
 
Sziasztok! egy NE078-as szériáju erősitőt szeretnék épiteni,de sajnos nemtudom a pontos nyákméretet.Ha tudna valaki segiteni,nagyon megköszönném.Üdv:
(#) retoocs hozzászólása Okt 22, 2011 /
 
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem tekertem egy trafot egy erősítő számára és valamit elszámoltam és az egyik oldal(szimetrikus táp) 1,5 voltal több ez maradhat igy vagy kizárt dolog kezdhetem elülről?
(#) agressiv válasza retoocs hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
Tekerj le belőle pár menetet és kész, maradni nem maradhat úgy.
(#) emersys válasza retoocs hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
Hali. Szólni fog ugyan,de a szimmetrikus működés csak úgy fog teljesülni ha egyformák, máskülönben hiába való lesz a párbaválogatás is, mert a magasabb tápfeszültséghez tartozó félperiódikus erősítésed nagyobb lesz.
(#) ozpecs válasza emersys hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
Ez inkább csak a maximális kivezérlésnél jelentkezik problémaként, amugy nem gond.
(#) retoocs válasza ozpecs hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
Köszöntem a válaszokat nekilátok szétszedni ismét
Következő: »»   927 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem