Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   933 / 2500
(#) demcar válasza reloop hozzászólására (») Okt 27, 2011 /
 
Van a bemeneten kondi, 1µF-os, és a kimeneten pedig 2darab 1µF-os kondi.
(#) demcar válasza emersys hozzászólására (») Okt 27, 2011 /
 
A kép panel meg a hozzá tartozó bementek illetve a potik, mindent árnyékolt vezetékkel húztam a panelra, viszont a mikrofon panel elég gagyi mármint a panelterv, lehet ez is közrejáccik. a táplálás a a mikrofonnak és az előfoknak ugyan azon tápról megy a a subb előfok megy külön tápról a venti is szintén külön tápról megyen (illetve még csak fog menni mert azt még nem kötöttem be.)
(#) emersys válasza demcar hozzászólására (») Okt 27, 2011 /
 
Reloop szerintem a 10µF +100nF (párhuzamos kapcsolatát) hiányolja a szimmetrikus tápfeszen a földhöz képest, az előfoknál
(#) reloop válasza demcar hozzászólására (») Okt 27, 2011 /
 
Arra gondoltam, hogy a bement kaphatna egy 2,2k/1nF alul-áteresztő szűrőt. Erre csak akkor kerülne sor, ha az erősítő bemenetét rövidre zárva eltűnne a zaj.
(#) demcar válasza reloop hozzászólására (») Okt 27, 2011 /
 
Én már azt megcsináltam hogy az egyik részt az erősitőn elkötöttem, és akkor teljen eltűnt a zaj. És ha rövidre zárom akkor nagyon csendes semmit se hallani, de viszont ha a zene csatlakozót zárom rövidre a panelon akkor ugyan az, semmit nem változik.
(#) reloop válasza demcar hozzászólására (») Okt 27, 2011 /
 
Melyik panelen és annak ki vagy bemenetén zártad össze a jelkábelt?
(#) demcar válasza reloop hozzászólására (») Okt 27, 2011 /
 
A bemenet nekem az előfokba megy, az előfokból a kimenet megyen a mikrofon panel bementére és abból a kimenet megy magára a végfok panelra.
A chinc csatlakozót rövidre zártam (ami megyen az előfok panelba) és a zaj ugyan az maradt. Aztán kipróbáltam úgy hogy az egyik végfokpanelt kikötöttem és azt rövidrezártam közvetlenül a végfokpanelon és úgy már az az egy monó panel tehát az egyik hangszóró jó nincs benne semmi zaj, de a másik amire minden rá van kötve tehát előfokon mikrofonon keresztül megy a jel a panelra az már zajos.
(#) reloop válasza demcar hozzászólására (») Okt 27, 2011 /
 
Még azt nézd meg kérlek, hogy milyen hatással van a zajra, ha a mikrofonos panel bemenetit zárod testre.
Elektrolit csatoló kondenzátor nem lehet rossz polaritással beültetve?
(#) demcar válasza reloop hozzászólására (») Okt 27, 2011 /
 
Sajna ugyan az a jelenség a zaj ugyan úgy megmarad Evvel most mit lehet csinálni?
(#) emersys válasza demcar hozzászólására (») Okt 27, 2011 1 /
 
Igaziból, egy dolgot tudok elképzelni, a tényleges hiba feltárására. Az előfok és a mikrofon kapcsolatát megszüntetni, majd kösd össze a az előfokot a végfokkal. Ha az nem zavarja akkor, a mikrofon ,vagy annak az erős "ria jellegű" erősítése szólhat bele.
(#) reloop válasza demcar hozzászólására (») Okt 27, 2011 /
 
Végig kéne nézni, hogy a test vezetékek hogyan csatlakoznak egymáshoz. Úgy látom bármit is kötsz a végfokra megjelenik a zaj. Ildomos lenne itt megbeszélni.
(#) demcar válasza reloop hozzászólására (») Okt 27, 2011 /
 
Oké majd holnap beirok a fórumba hátha tudnak segiteni, és át is olvasom.
(#) bankimajki válasza demcar hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Egy A4-es lapra ragassz alufóliát, és a részegységeket árnyékold le külön-külön. Természetesen az árnyékolás legyen 1 ponton leföldelve. Ahol megszűnik a hiba, az a rész nem jó.
(#) blackdog hozzászólása Okt 28, 2011 /
 
Sziasztok!

Csak érdekesség képpen. Tegnap méregettem szkóppal az otthoni villamos hálózatot. Az eredmény a mellékelt képen.
Ez minek lehet a jele? Okozhatja az erősítő teljesítmény vesztését?
(#) zozz12 hozzászólása Okt 28, 2011 /
 
Sziasztok!
Van 2db Orion HS 280 -asunk (50/80W, 8 ohm ) és erősítőt keresnék hozzá. Nincs túl nagy tapasztalatom, tehát valami egyszerű és nagyszerű erősítőt keresnék! Ami eddig eszembe jutott: VF2, VF3, Texas. Mit ajánlanátok? (ezek közül vagy ezeken kívül)

Köszi
(#) Edm hozzászólása Okt 28, 2011 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítségét! Bizalommal fordulokhozzátok legközelebb is
(#) petemazi válasza zozz12 hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Egyszerű és nagyszerű a VF3. Még nagyszerűbb a VF2 conductor. És igazán nagyszerű lenne eladni a HS280at, és beszerezni egy jó hangdobozt, mondjuk Videoton Preludium.
(#) reloop válasza zozz12 hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Szia! Azokon kívül: LM3876. ESP.
A napokban volt szerencsém ilyet hallgatni, nem rossz
(#) emersys válasza zozz12 hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Szia
Esetleg egy csöves hibrid? Ennek szép hangja van mit ne mondjak :yes:
(#) Edm hozzászólása Okt 28, 2011 /
 
https://www.hqelektronik.hu/pr?srch=10n+63V+f%F3lia+++&ls=20&sm=2 Ez a kondi megfelel fólia kondi helyett?
(#) Edm hozzászólása Okt 28, 2011 /
 
Újabb akadályba ütköztem BC547 tranzisztorra van sükségem vehetek helyette BC547A vagy B vagy C jelzésű tranyót?
(#) CHZ válasza emersys hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Idézet:
„Ennek szép hangja van mit ne mondjak”

Ennek? Esetleg fejhallgatóval, de azt sem merném rákötni.
(#) reloop válasza Edm hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
A kondi jó, a tranzisztor legyen B-s. A többit itt.
(#) Edm válasza reloop hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Köszönöm szépen!
(#) emersys válasza CHZ hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Nah ez jó
Nem tudom, én már hallottam szólni 2sj201 és párjával a végén.
Annyira nem találtam abszolút rossznak.
Egy ismerősöm küldte magát a kapcsolást aki el is készítette apróbb változtatásokkal még anno pár éve.
Ha összejönne pl ez a Győri tali valamikor a többiekkel is, akkor halható lehetne ő is, a többi hibrid közt.
(#) saraha válasza emersys hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Üdv.CHZ-val én is egyet értek,én 1058-al és 162-vel építettem meg még régebben, próbaképpen.Aztán gyorsan szét is szedtem...
(#) emersys válasza saraha hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Hm.
Pedig azok is audio célú fetek...
Személy szerint én sosem építek fetest, lehet az hibrid, vagy bármi egyéb után/előtt, csak bipolárisat.
Ezt a kapcsolást elektronikus zenén hallgattam, de én személy szerint jónak véltem a hangzását..
Tiszta, nem karcos, szép telt mélyei voltak,.. emlékszem rá, mert próbateremben szólt.
Megkérdem azért az illetőt mégis mit módosított rajt.
Azért kicsit köszönöm hogy te is ellenezzed, mert több fül többet hall az bizonyos..
(#) Edm hozzászólása Okt 28, 2011 /
 
Lenne még kérdésem Egy ilyen ST151 es erősítőhöz 1000V os Gratz híd gondolom felesleges vagy berakható? Vagy a 100V os jobban megfelelne a célnak?
(#) saraha válasza emersys hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Idézet:
„én sosem építek fetest”

(Próbálj ki egy Crescendót válogatva,meg fogsz lepődni amúgy az is Borbély).
Igazából nem ellenzem,ez a csak a véleményem... Az,hogy próba terembe szólt számomra nem sokat mond...
Lényeg a rendszeren van...talán szólhat még szuperül is egy bizonyos rendszeren...
Én a saját DAC-omon teszteltem (DIR 9001+PCM1798+OPA2134) és sok erősítőn próbálva...A ládák Kef C5-ök és nem hozta a szintet.
(#) CHZ válasza emersys hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Ha jobban megnézed a rajzot, 47 ohm van sorosan a kimenetén, opamp megnevezés sem véletlen.
Kimeneti 0V DC szintet mi fogja garantálni ha végfoknak használod? Cső felfűtése során biztos nem lesz 0V, de még közelében sem, de felfűtve sem lehet stabil. Hangszóró gyilkolására viszont tökéletes lehet.
Következő: »»   933 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem