Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Általánosságban a hangtechnikáról, akusztikáról
Lapozás: OK   3 / 9
(#) Kombany hozzászólása Aug 3, 2007 /
 
AKKOR HOGY KÖSSEM ÖSSZE?
(#) titi válasza Kombany hozzászólására (») Aug 3, 2007 /
 
A képeket látjuk, csak nem értjük!
Mire kell az adapter?
A gép alatt gondolom számítógépet értel.
Erősítő van?
(#) Kombany hozzászólása Aug 3, 2007 /
 
Rajzoljátok má le hogy kell ezt.
én nem értek ehez csak azt akarom hogy a hangfal hangosabb legyen.
(#) titi válasza Kombany hozzászólására (») Aug 3, 2007 /
 
És ezt már rá is kötötted a gépre?
Mert akkor lehet kinyírtad.
(#) Kombany hozzászólása Aug 3, 2007 /
 
Számítógépre akkarom hozzá kötni a nagy hangfalakat.
De a gép nem bírja ha csak símán rákötöm, akkor halk.
(#) Gery válasza Kombany hozzászólására (») Aug 3, 2007 /
 
Sztem ne kiabálj!
Az a baj hogy akkor csak simán áramot vezetsz a gépbe + a hangfalba aminek hogy is fejezzem ki magam:semmi értelme nincs. Csak most bocs mert énse vok egy nagy májjer de nemnagyon értem hogy honnan jött ez az ötlet?
Az áram az erősítőnek kell ami felerősítí a hangot a hangfalnak.
(#) Kombany hozzászólása Aug 3, 2007 /
 
nincs erősítő, azért gondoltam az adapterre
(#) Kombany hozzászólása Aug 3, 2007 /
 
nincs erősítő de ugy akarom bekötni a hangfalat, mint a gyári kis hangfal.
(#) Gery válasza Kombany hozzászólására (») Aug 3, 2007 /
 
Ha úgy csináltad ahogy az első képen rajzoltam akkor nemicsnáltál mást mint feszültséget engedtél a hangkárytára és a hangszóróra.Ha szerencséd van mindkető müködőképes
Ennél egy kicsit bonyolultab a dolog mert kell hozá egy erősítő is
(megj.:a gyári kishangfalban is van erősítő :yes: )

névtelen.JPG
    
(#) Kombany hozzászólása Aug 3, 2007 /
 
TUDTOK SEGÍTENI VAGY NEM?
(#) Kombany hozzászólása Aug 3, 2007 /
 
mi az a végfok?
(#) Kombany hozzászólása Aug 3, 2007 /
 
én is így csínáltam mégis zug!
(#) Kombany hozzászólása Aug 3, 2007 /
 
Na jó majd megoldom magam.
Csummi hi
csicskák.
(#) idavid válasza Kombany hozzászólására (») Aug 3, 2007 /
 
vegyél már vissza egy kicsit, oké?

a végfok az végülis egy erősítő.

mi úgy értelmezzük, hogy te gyakorlatilag öszesodortad a gépből kijövő kábelt, az adapter kábelét és a hangfal kábelét. ezzel nem csináltál mást, mint hogy adtál egy kis feszt mind a hangkártyára, mind a hangszóróra...ha netalán egyenfesz volt és eljutott a hangfalig, akkor nem lepődnék meg, ha esetleg elromlott volna.

javíts ki, ha rosszul értelmeztük.

ez a nagyobb hangfal csak akkor fog erősebben szólni, ha a gépből kijövő jelet felerősíted egy erősítővel. a gyári kis hangfalba is van egy erősítő...

edit: és szerintem ne folytasd tovább a dolgot, mert rövid úton vagy a géped fog tönkremenni, vagy a hangszóródat füstölöd el. (a hangszórók nem bírják az egyenáramot, nem véletlenül van minden végfokban egy kicsatolókondi.)

igazából az elképzelésed nem rossz, csak egy végfok hiányzik. anélkülviszont csak az áram hangját hallod...ha gondolod elmagyarázom, hogy mi a gond, ha kultúráltabb hangnemben is képes vagy kommunikálni az emberekkel...
(#) Gery válasza Kombany hozzászólására (») Aug 3, 2007 /
 
Kicsit ingerült vagy nemgondolod, fél 2kor elmagyarázni az elektronika alapjait.
A lényeg hogy hülyeséget csináltál mert áramot vezettél a hagnfalra magyarül az áram "hangját" hallotad ami ugye folyamatos zúgás
Ha nemtod mi az a végfok akkor sztem tanulj még egykis elektronikát mert ez így MOST MÉG nemfogmenni :no:
A végfok egyébként az erősítőnek az a része ami tulajdonképpen erősít :yes:
(#) Gery válasza Kombany hozzászólására (») Aug 3, 2007 /
 
Attol hogy hülye vagy hozzá nemkell szidkozódnó OKÉ?
SZTEM TE HOLNAP REPÜLNI FOGSZ INNEN és tod mit csináld meg magad ha olyan jó vagy, ASSE TOD MIRŐL BESZÉLSZ ILYEN HÜLYE ÖTLETEKET MÉG ÉLETEMBEN NEMLÁTTAM!!!!!!!!!!!! (mákod van hogy nincs fenn modi)
(#) idavid válasza Gery hozzászólására (») Aug 3, 2007 /
 
ha lenne itt egy mod, akkor szerintem már most repült volna....hagyd el amúgy, ne törődj vele, végülis csak a hangkártyája és a gépe romolhat el, meg az amúgy jócskának tűnő hangszórója sülhet meg...de végülis úgy tanul az ember, ha tapasztal.
(#) titi válasza Kombany hozzászólására (») Aug 3, 2007 /
 
Segítenénk, de ha nem vagy tisztában alapvető dolgokkal, akkor inkább ne kezdj neki!
Én se állok neki repülőgéphajtómű erejének a növeléséhez.
Szóval kell csinálnod, ill. mivel úgy látom nem értel hozzá, venned egy erősítőt, és MEGFELELŐ módon bekötni a gép, és a hangfal közzé.
(Nem csak úgy találomra)
Persze lehet, hogy ezzel a kis ügyeskedéseddel tönkretetted a hangfalat, és a gép hangkártyáját is, ez esetben azokat is kell venned.
Máskor, ha valamihez nem értel, előbb kérdezz, és utánna cselekedj, ne fordítva.

És ne nevezz senkit csicskának!

Tudod, a szomszéd faluban lakom, és ha nem így állsz hozzá a dologhoz, még lehet, azt is felajánlottam volna, hogy elmegyek és segítek.
De ezek után.....
(#) Gery válasza idavid hozzászólására (») Aug 3, 2007 /
 
Végülis jah az már nemaz én bajom
Csak ha nemmegy vmi mért a másikat kell szidni...
Pláne hajnali 2kor
(#) Gery válasza titi hozzászólására (») Aug 3, 2007 /
 
titi te aztán nyugott ember vagy, írigyellek
(#) idavid válasza titi hozzászólására (») Aug 3, 2007 /
 
nyugodt ember vagy, ez igen.

Gery, az a baj, hogy most, hogy már mindenkinek eléggé olcsón elérhető a gyors net, a legtöbb fórumon megszaporodtak az ilyen alakok. egy kerékpáros fórumon is regisztrálva vagyok, oda is jönnek ilyenek, akik azt kérdezik, hogy az 5 méteres Tiszába milyen gumi jó, stb...csak hát ott jóval keményebb moderáció van.

sajnálom az ilyen embereket, az a hangfal szerintem pont jó lett volna nekem a készülő TDA2030asomhoz, de hát aki így tönkreteszi...meg úgy egyáltalán, el nem bírom képzelni, hogy milyen indíttatásból gondolta úgy, hogy ez így működni fog? az 5 éves unokaöcsém nem csinál ilyen blődségeket...

amúgy másoltam az egészet a Viccek - Mókás történetek topikba, ha nem gond.

(#) Gery válasza idavid hozzászólására (») Aug 3, 2007 /
 
Jah látom hogy átlett helyezve
Énse rég kezdtem az elektronikával való foglalkozást, most akarok belemerülni a tranyós erősítők világába többek között titi is segített a szomszédban
Na de ez akkor is
(#) Norberto válasza idavid hozzászólására (») Aug 3, 2007 /
 
Csak egy kis javítás

Szimmetrikus táplálású végfokoknál az esetek többségében nem használnak kicsatolókondit

De egyebekben igazad van...
(#) Norberto válasza Gery hozzászólására (») Aug 3, 2007 /
 
Idézet:
„mákod van hogy nincs fenn modi”


Van/volt, csak épp dolgoztam és nem ültem a gép előtt
(#) idavid válasza Norberto hozzászólására (») Aug 3, 2007 /
 
nade a kép alapján a "kollega" egy sima 230-> adaptert használt, márpedig az nem szimmetrikus, ha jól tudom. de

és ha már kiegészítettél, akkor megmagyaráznád nekem kezdőnek, hogy miért nem használnak szimmetrikusnál kicsatolókondit? hadd tanuljak ma is valami újat...tehát pl. ha a TDA2030ast megépítem szimmetrikus táppal, akkor ott elhagyható a kicsatolókondi? (amit én, mivelhogy kezdő vagyok, nem hagyok el )...de igazából a kicsatolókondi csak egyenáram elleni védelmet ad a hangszórónak, nem? tehát baj nem lehet belőle, ha ott van. vagy igen?
(#) Norberto válasza idavid hozzászólására (») Aug 3, 2007 /
 
Azért nem, mert a nyugalmi helyzetben akkor van a végfok, ha a hangszórón nem mérhető feszültség...ez valóban akkor van (nyugalmi esetben), ha nincs rajta DC-feszültség.

A nem szimmetrikus felépítésű erősítőben tegyük fel, 2 db kimenőtranzisztor foglal helyet. Az egyik NPN, a másik PNP típusú. Ha belegondolsz, akkor ezek kinyitva (mivel azonos paraméterekkel rendelkeznek, csak épp az egyik NPN, másik PNP) azt eredményezik, hogy a teljes tápfeszültség megfeleződik a közös pontjuknál! Ebből viszont belátható, hogy pl. 30V-os tápfesz esetén 15V kerülne egyenesen a hangszórókra...ez pedig ugye nem egészséges dolog

Ugyanezt lehetne elmesélni a szimmetrikus rendszerű erősítőkről is. Ott is van, tegyük fel, 2 kimenőtranyó, az egyik megint NPN, másik PNP. Ugyanúgy az az alaphelyzet, mint azt az előbb írtam, vagyis a tranyók paramétereiket tekintve azonosak, így a feszültség megfeleződik rajtuk. Ennél viszont megintcsak könnyedén belátható, hogy ha egy plusz-mínusz 25V-os tápegységgel működtetjük az eszközt, akkor annak a középértéke pont 0V! 0V az pedig pont ideális a hangszórónak
(#) HubaBuba hozzászólása Aug 30, 2007 /
 
HY lenne 1 kerdesem:

Mi a kulombseg a 4 és 8 ohm-os hangfalak közöt?
En azt tudnam elkebzelni hogy ügyebar az ohm ellenálás értkét jelenti akor a 4ohm-os keveseb voltszám mellet ugyanolyan teljesitményt ad le mint a 8ohm-os társa nagyob volt szám mellet?

Előre is köszi a választ
(#) lamalas válasza HubaBuba hozzászólására (») Aug 30, 2007 /
 
A kulonbseg annyi, hogy a 4ohmos hangfalak nevleges impedanciaja (azaz valtakozo aramu ellenallasa!) 4ohm a 8ohmosaknak pedig 8ohm Azonban ez csak nevleges impedancia egy adott frekvencian merve, a teljes hangfrekis savban igen nagy ingadozasokat mutat egy hangfal impedanciaja. Egyebkent kb. jo dologra gondolsz, csak a megfogalmazassal van problema. Azaz ha van egy 4ohmos es egy 8ohmos hangfalunk amiknek egyforma az erzekenysege, akkor a 4ohmos hangfal kisebb feszultséggel (de nagyobb arammal!) tud ugyanakkora hangnyomast letrehozni mint a 8ohmos hangfal (amihez nagyobb feszultseg, de kisebb aram szukseges). A teljesitmeny amit felvesznek (es nem leadnak) azonos hangnyomas letrehozasahoz megegyezik mindket esetben. De megegyszer hangsulyoznam, hogy ez csak 2 azonos erzekenysegu hangfalnal igaz!
(#) Gery válasza lamalas hozzászólására (») Aug 30, 2007 /
 
Énis hasonlón gondolkodtam el csak erősítő részröl hogy:
Vegyük példának a jó kis st151-et 4ohmon 100Watt 8ohmon 60 Watt. Ehez kell egy 150Wattos trafó. ÉS én úgy tom hogy minél kevesebb az impedencia (itt 4ohm) annál jobban melegszik az erősítő mert közelebb van a rövidzárhoz a 4 mint a 8ohm. A melegedés és hogy kicsit túl legyen méretezve 100Watt 4ohmhoz elég a 150Wattos trafó. De akkor ha 8ohmon használom akkor is kell ez a 150Watt? Mert így elvileg kevesebbet disszipál, meg akkor az csak 60Watt...
Szal hol nem veszem észre a hibát?
(#) HubaBuba hozzászólása Aug 30, 2007 /
 
Kösz a választ
Következő: »»   3 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem