Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   407 / 728
(#) dudassandor1 válasza blackdog hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Értem! Biztosan frankó lesz! További jó munkát hozzá
(#) ptesza válasza blackdog hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Spaklival kell a folytonossági hiányokat kitölteni.
(#) popey12345 hozzászólása Nov 15, 2011 /
 
Sziasztok!Tudna nekem segíteni vki h melyen ládát csináljak az mnc sunflower Méret: 10"/250mm
Impedancia: 4 ohm
Teljesítmény: 250/500 W
Frekvencia: 38Hz-4kHz
Mágnes méret: 30 oz
Érzékenység: 91 dB hangszórómhoz? ha tud valaki rajzot vagy van vkinek ilyen ládája akk rajzot küldhetne.előre is köszönöm
(#) Action2K válasza popey12345 hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Mindenféle paraméter (TS) mérés nélkül egy 30-35 literes bassreflexes dobozt javasolnák. A reflexnyílás 6-8 cm átmérővel legyen kivágva.
(#) pjg válasza Action2K hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Egy Orion HS500-ba való 30 centishez mekkora ládát javasolsz?
(#) Action2K válasza pjg hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
60-70 liter, zárt dobozban. nagy a tányér, de subnak nem ajánlott.
(#) pjg válasza Action2K hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Köszi. Lakásba sem? 10-20 W-tal meghajtva?
(#) dudassandor1 hozzászólása Nov 15, 2011 /
 
Bocsánat, de hátha csak elkerülte a kérdésem a figyelemt: Bővebben: Link
Köszönöm!
(#) Action2K válasza pjg hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Annyival simán meghajthatod, de vigyázz, ne legyen túlvezérelve (torzítva). Ha jól emlékszem, olyan 50/70W körüli lehet az a hangszóró. Szép, lágy "bálna" basszust lehet kihozni belőle. A dinamikus, tam-tam basszust nem bírná sokáig, attól szétszakadna. Könnyű papírmembránja van, lágy gumihab peremmel. 90dB körüli az érzékenysége.
(#) Action2K válasza dudassandor1 hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
A gyári láda belül "üres", azaz nincsenek benne járatok. Ha az R-300 ládára gondolsz. A láda anyaga 40mm-es MDF. A külső méret alapján simán után-építhető.
(#) dudassandor1 válasza Action2K hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Igen az R-300-ra gondoltam. Nagyon szépen köszönöm az információt! Attól tartottam, hogy lesz a belsejében járat stb. De így akkor nyugodt vagyok.
(#) szabi992 válasza szabi992 hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
Sziasztok!
Rég írtam de mostan már vannak fejlemények.
Tegnap este össze"dobtam" a mérőkábelt, és harmadszorra végre már működött is.Gyorsan le is mértem a 2 mélynyomót,és ptesza T/S számoló táblája alapján ki is számolta a hangszórók T/S paramétereit és ezt meg is írnám, hátha tudtok ezekből az adatokból segíteni tervezni hangváltót, ládát, stb., stb.
Ezek lennének:
Sony mély:
Re:7
Zmax:55.06
Fs:61.48
Zx:19,63
F1:46,08
F2:79,70
Qms:5,129
Qts:0,652
Qes:0,747

Eastech mély:
Re:7
Zmax:43,27
Fs:67,12
Zx:17,40
F1:53,15
F2:81,14
Qms:5,962
Qts:0,965
Qes:1,151
Üdv:Szabi
(#) ptesza válasza szabi992 hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
Számoljad ki a VAS-t is. Akkor többet tudunk mondani.
(#) Hurka hozzászólása Nov 17, 2011 /
 
Üdvözlök minden Tagtársat!

Segítségeteket szeretném kérni az alábbi témában:

Annak idején még Édesapámmal építettünk egy pár hangdobozt Videoton hangszórókkal (HA16 és HD6,5). Maga a hangdoboz az 22*35*22 cm-es, anyaga 19-es bútorlap. Belseje lazán van kitömve vattával. A doboz zárt kivitelű.

Kis teljesítmény mellett (értsd kb. 10W alatt) relatív szép hangja van, de már itt is érezhető a probléma: a magas hangok helyett csak ,,susogás, zizegés, a cin helyett csak szin van... Összemosódnak a magasok, emiatt élvezhetetlen a hangja.

A dobozban hangváltó nincs, a magashangszóróval sorosan van kötve egy 6,8 µF elko.

Mi történne akkor, ha a magas hangszórót kic serélném HD8-as típusra? A hangváltó javítana a hangképen? Ha igen, milyen konstrukciójú hangváltót építsek, milyen paraméterekkel (gondolok itt eresztezési frekvenciára, illetve alkatrészűértékekre ). Ha elhelyeznék rajta reflexcsövet, segíthetne?

Előre is kösznöm segítségeteket!

Köszönettel: Hurka
(#) forma1 válasza Hurka hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Szia!

Egy igényes hangfalban? azért alap dolog a hangváltó. A reflexcső és a hangdoboz mérete stb. nem befolyásolja a magashangokat.
(#) Hurka válasza forma1 hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Köszönöm!

Van valakinek javaslata hangváltó-ügyben?
(#) reloop válasza Hurka hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Szia! A HD6,5-ből még hangváltóval sem lehet a kívánt magashangokat elővarázsolni. Igazából ez a kérdés az alábbi helyeken is elment volna:
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Válassz dómsugárzót. Bővebben: Link
(#) marci91 hozzászólása Nov 18, 2011 /
 
Légyszi ezt magyarázzátok el nekem: A SAL SPA4050-es hangosítási célokra szánt mélyközép hangszóró szinuszos teljesítménye 160W, a zenei pedig 230W. A SAL hangfalépítő füzetben a C40PA tipusú hangfalban ez a hangszóró van, és ott a hangfal teljesítményénél szinuszosnak 220W-ot, zeneinek pedig 300W-ot ír. Most akkor hogy van ez?? :O
(#) Bassmester válasza marci91 hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Nem nagyon lehet arra adni amit írnak... röviden ennyi a lényeg.
(#) marci91 hozzászólása Nov 18, 2011 /
 
Ja és még egy kérdés. Piezo magassugárzós hangfalat? építek. Hangváltóként egy 470n-s 400V-os kondit kötöttem a piezzo elé sorosan. A piezo elég hangosan szól. Ahhoz hogy halkabb legyen növelnem kell a kondi értékét, vagy pedig csökkenteni?
(#) reloop válasza marci91 hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
A piezo akkor lesz halkabb ha csökkented a kapacitás értékét. Használhatsz ellenállás osztót is. Bővebben: Link
(#) reloop válasza Hurka hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Nézd meg ezeket: H2000
(#) Moderátor hozzászólása djszega hozzászólására (») Nov 21, 2011
 
Idézet:
„Sziasztok.A tölcséres topic elég kihalt,ezért ide írok”

Nem kihalt az... Úgyhogy innen töröltem.
(#) gaba06 hozzászólása Nov 21, 2011 /
 
* Törölve ne kódoljál, ha valamit írnál akkor írd, ha nem a fórumra való, akkor ne írd .!
(#) Bence001 hozzászólása Nov 21, 2011 /
 
Hali!hangosításban foglalatoskodok már kb. 3 éve de most jött el az idő hogy saját hangfalat? gyártsak nem estem neki programnak nem bízok a számítástechnikában mert beszoptam már vele rendezvényen párszor ezért felmentem a padlásra és két ezeréves Videoton hangfaldobozt lehoztam és mivel volt hangszóróm is ezért megvágtam a dobozt hogy bele mennyen a hangszóró!!! kigitteltem lecsiszoltam csatlakozó panel helyét kivágtam de nem tudom hogy hogy kel a hangszóróhoz hangválót, szubcsövet kell-e milyen teljesítményű hangszóróhoz milyen teljesítményű hangváltó kell?? ööö és így milyen teljesítményű erősítő kéne hozzá???? köszi
(#) dB_Thunder válasza Bence001 hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
3éve foglalkozol hangosítással de teljes a sötétség a hangfalakról. Vannak hangfalépítéssel foglakozó könyvek először azt kellene forgatni, nem a fűrészt!
Ha nem bízol a számítástechnikában akkor számolhatsz abakusszal is, az eredmény közel azonos lesz, csak az előzővel 2 óra alatt megvagy, a másikkal meg 2 hét...
(#) ptesza válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
Kár a gőzért, havonta 2x bemásolja a hozzászólását
(#) vikipapa hozzászólása Nov 21, 2011 /
 
Sziasztok. Nem nagyon vagyok benne a hangszórók világában ezért lenne egy érdekes kérdésem. Van kettő darab Videoton DC2050-esből való eredeti HA20/1018-as hangszóróm és ezt át szeretném alakíttatni/átalakítani habszélűről papírszélűre (gitárhoz/basszusgitárhoz szeretném használni). Szerintetek lehetséges az átalakítás vagy inkább hagyjam a dolgot? Segítséget előre is köszönöm!
(#) agressiv válasza vikipapa hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
Én nem erőltetném, mert nem ér annyit az egész hangszóró.
(#) vikipapa válasza agressiv hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
Háromezer forintért mind a kettőbe kicserélnék a membránt és a peremet azért gondoltam. Akkor maradok a spórolásnál. Kösz szépen!
Következő: »»   407 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem