Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bemenetválasztó
 
Témaindító: Cs.Janika, idő: Nov 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 28
(#) kanoc86 válasza mazso1988 hozzászólására (») Márc 21, 2009 /
 
Hja és ez szerintem csak 4-et tud kapcsolni!
+mute, +üzemmódválasztó
(#) kanoc86 válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Márc 21, 2009 /
 
Köszi hogy átnézted!
(#) kanoc86 hozzászólása Ápr 21, 2009 /
 
Üdv.
Van egy ötletem bement választóval kapcsolatban.
Itt ez a forgókapcsoló ami 12 állású. Na most arra gondoltam hogy ez a forgókapcsoló 4 db relét kapcsolgatna amik kapcsolnák a bemeneteket.
Szerintetek?
Még annyi lenne a kérdésem hogy ez a forgókapcsoló 360° ban átfordul? Már csak azért kérdezem mert akkor ha pörgetném világba akkor folyamatosan tudná kapcsolni a bemeneteket egymás után majd vissza az elejére.
Ez azért lenne jó mert igy akkor megmaradna az erősitőn a potméter filing .

Ki mit gondol erről?
(#) proba válasza kanoc86 hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Ha jobban körülnézel van 2X6 kiosztású is ,akkor nem kell relé.Úgy tudom egy kis barkácsolás után biztosan,de lehet elég csak az ütközőt kivenni.
(#) kanoc86 válasza proba hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Ez igaz de akkor 6 bemenetet tudok vele kapcsolni vagy esetleg hármat.
Az végül is nem gond ha ki kell belőle venni az ütközőt.
Egyébként az ötlet egy marantz erősitőből jött ahol láttam hogy lehet világba forgatni a bemenetválasztó gombot. De akkor ez a forgókapcsoló gyárilag nem olyan.
(#) CHZ válasza kanoc86 hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Jó az elgondolásod . A reléket közvetlenül a bemeneti RCA aljatoknál helyezd el , így a vezetékezés is egyszerűsödik , mivel csak az L-R oldalak vezetékeit kell huzaloznod , a reléket vezérlő DC vezetékezése már kisebb probléma .
Négy bemenethez elegendő 4db relé és 4 állású kapcsoló .
(#) kanoc86 válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Igen elég lenne a 4 állás is, ha lenne ott ahol én néztem.
Ott van olyan hogy 4 állás/3szekció és ez nekem nem jó.
De viszont a 12 állás/1 szekció jó lenne. Felosztanám 3 részre és kész. Azaz amikor a 4. állás után átkapcsolnám az 5-re akkor újra az első bemenet jönne.
Remélem érthetően irtam le
(#) CHZ válasza kanoc86 hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Persze párhuzamosíthatod az érinkezőket , jól írod, a 4. után ismételné magát sorban , megvalósulna a teljes körbefordulás .
(#) kanoc86 válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Igy ahogy mondod.
Csak még az a kérdés hogy a 12. állás után van e ütköző.
Az adatlapjából kiderülne csak az a baj hogy valamiért nem tudja megnyitni, de majd megpróbálom később.


(#) CHZ válasza kanoc86 hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Van , de kivehető , a rögzítő anya alatt található .
A 12 állás 2-12ig variálható. Használtam ezt 6 állásban is , de csak csökkenteni lehet vele fokozatok számát .Sajnos a házon belül is van egy ütköző amit ki kéne faragni .
(#) proba válasza kanoc86 hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
A 4/3 miért nem jó, legfeljebb egy üresen marad.
(#) kanoc86 válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Ha jól láttam a képen akkor a hátlap pattintós, igy könnyen ki lehet vadászni belőle azt nem oda illő ütközőt.


proba:

Ezért nem jó.
Nézd meg a képen hogy vannak az érintkezők.
Igy nem lehet kialakitani a 360°-os fordulást, mivel én azt szeretném hogy át lehessen forgatni és a bemenetek úgy jöjjenek egymás után, hogy 1,2,3,4,1,2,3,4,1,....
(#) emmzolee hozzászólása Aug 8, 2009 /
 
Hello mindenkinek.

Találtam itt a Hobbielektronika.hu -n egy linket.
relés előfok csatornaválasztóval

Ennek volt egy továbbfejlesztett változata, a
RelaiXed -- Balanced pre-amplifier

Épitette már meg valaki ezt?

Én szeretném, csak nem tudom, hogy kezdjek hozzá. Elvileg a Jos van Eijndhoven aki ezt kitalálta, írja, hogy meg lehet venni kitben, csak nen annyira vágom az Angolt, és nem vagyok a dologban biztos.

Ha valaki foglalkozott ezzel, írja meg légyszi.


Itt egy kép a RelaiXed-ről
(#) proba válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Úgy nézem ez PIC programozással kezdődik...
(#) pikszo hozzászólása Márc 2, 2010 /
 
Üdv!

Egy compressor/limiter építésébe fogtam bele. A bemenetet úgy szeretném megvalósítani, hogy RCA és XLR (keverő master kimenet) dugót is tudjak belekötni. Ide kell valamilyen bemeneti választó, vagy csak elég összekötni párhuzamosan a a csatlakozókat? A kimenetet is ilyen eljárással szeretném megvalósítani.
(#) milbar5954385 hozzászólása Aug 4, 2010 /
 
Üdv! Terveztem egy bement választót. Érdekelnének a vélemények! Előre is köszöntem!
(#) milbar5954385 hozzászólása Aug 4, 2010 /
 
Kicsit módosítottam és átláthatóbbá tettem a kapcsolást!

Érdekelne a véleményetek erről, főleg ha valami nem jó

A kapcsolás funkciója a bemenetválasztás! A 4017-es számláló IC 4 kimenetét használtam benne amit ez látszik a rajzon is, ez hajtja meg a visszajelző ledeket és a 2 db 4066-os IC-t. Ezek kapcsolják a bemeneteket. Egyszerű de nagyszerű!
(#) zsel55 válasza milbar5954385 hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Szia milbar ha megépitetted a kapcsolást akor nemtudnál megijeszteni a nyáktervel? Elöreis köszönöm.Tisztelettel Zsel55
(#) vicsys válasza zsel55 hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Itt van az én változatom, ehhez van nyákterv is. Hátha megfelel.
Bővebben: Link
(#) zsel55 válasza vicsys hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Ez nagyonjo.A pic egy kicsit nehéznekem, de remélem hogy most sikerül.Köszi
(#) Bobika79 hozzászólása Dec 26, 2010 /
 
Helló

Tudna valaki segiteni ,quad 405 -hoz szeretnék egy bemenet választót
(#) CIROKL válasza Bobika79 hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
A bemenet választó az mindegy mihez kell az itt is bemenet választó meg más egyéb erősítőnél is .
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) subi válasza Bobika79 hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Szia Bobika!
Én készítettem egy saját fejlesztésű PIC16F887 -re épülő 8 csatornás bemenetválasztót és kivezérlés jelzőt egyben. A bemenet választás rotary encoderrel történik, a kiválasztott bemenetet egy led display kijelzőn láthatjuk. Emellett egy 24 karakterese LCD kijelzőn pedig a kivezérlés létható. Csatolok pár képet, rajzot, és hex-t. Illetve, a következőhöz teszem a többit, mert nem enged több csatolmányt.
Üdv.
Subi
(#) subi válasza subi hozzászólására (») Dec 27, 2010 / 1
 
És küldöm a többi anyagot.
(#) subi válasza subi hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
És a hex.
(#) ZsoltiD hozzászólása Nov 17, 2011 /
 
Sziasztok!

Nemrég megépítettem EZT a kapcsolást, de problémák vannak vele.
A kapcsoló átkapcsol a megfelelő kimenetre, de sokszor csak 3. megnyomásra (vagy többszöri próbálkozás után), vagy ha tovább nyomva tartom a gombot, de van amikor egyből jó.
Új IC-vel is kipróbáltam, de ugyanaz a baj.

Mi lehet a baj? :S
(#) Medve válasza ZsoltiD hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Hello, a nyomógombok jó kontaktust adnak?
(#) ZsoltiD válasza Medve hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Igen, amikor lenyomok egy másik gombot, akkor először mindegyik kimenet "lezár", majd jön a próbálkozás.
Tehát, amikor megnyomok egy gombot az előző kimeneten mindenféleképp eltűnik a jel-> a kapcsoló jó.
(#) Medve válasza ZsoltiD hozzászólására (») Nov 17, 2011 / 1
 
Lehet, hogy "túl egyszerre" kapják a szintváltást a bemenetek. Nem néztem ennek utána, de lehet, hogy ha a CLK-t késleltetnéd kissé az adatbemenethez képest, vagy fordítva, akkor jobb lesz. Először csak natúr tegyél rá egy kondit ezekre a lábakra, ami némiképp lassítja a felfutását...A szimulációban ez jól működik...
(#) ZsoltiD válasza Medve hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Mármint az ellenállások és a bemenetek közé?
Meg a + és az RST közé? Kb mekkora kondit tegyek, nF elég?
Ha csak az RST nél rakok, akkor nincs változás
Következő: »»   6 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem