Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   13 / 399
(#) Subwoofer hozzászólása Aug 5, 2007 /
 
Ha minden jól működik akkor a hangszóró nem fog sem kint sem bentmaradni! Akkor nem feszíti elő! hanem csak a bekapcsolás pillanatában mozdul meg és visszatér a helyére! egyébként ha valamelyik irányba kintmarad akkor még mindig van dc-d a kimeneten amivel szépen melegíted a tekercset! (jó esetben, amíg le nem égeted ha nagyobb dc lesz!)
Na mekkora feszültségek vannak az IC-n?
Valamilyen értékeket mondjál már!
Meg mekkora a trafód? Hány W?Mekkora a puffer? Mekkora feszültséged van Pufferelés után? stb... ilyeneket írjál már le! meg konkrétan mennyi esik azon a nyavajás 100ohm-os ellenálláson!
(#) Subwoofer hozzászólása Aug 5, 2007 /
 
Ha nem írsz le ilyeneket, akkor nehéz segíteni! Mérés a lelke mindennek!
(#) sound.man válasza Subwoofer hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Igazad van ott nem stimmel valami... A 7 lábon 15,7v van a 4 lábon 3,6 A zener-t kicseréljem?
(#) Subwoofer hozzászólása Aug 5, 2007 /
 
először csak mérd meg!,hogy rossz-e! meg azt is,hogy a kondi ami a zener-rel párhuzamosan van jó polarítással van-e bekötve! meg ránéznék 2-2 ellenállásra is ami táplálja az egészet! 8.2K ellenállásokra gondolok! Hogy azt raktad-e oda!
(#) sound.man válasza Subwoofer hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
zener csere volt nem változott semmi talán annyi hogy furábban szól a hangszóró amikor bekapcsolom de ugyan úgy befele beugrik.... Most megnézem azokat az ellenállásokat
(#) sound.man válasza Subwoofer hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
8,2 k az merre van? Nekem 3,3k ellenállás tállálja az egészet valami itt nem stimmel kapcsot mellékelem :yes:

quad4052.JPG
    
(#) Subwoofer hozzászólása Aug 5, 2007 /
 
hát nem is tudom mert ahogy nézem a Te rajzod eléggé régi sztem. Túl van bonyolítva!
Jobban jársz ha csinálsz egy másik panelt és megcsinálod az Urban félét mert ez itt tele van az előfoknál szűréssel meg kompenzálással sztem felesleges szendvedni vele! Forraszd ki amit csak tudsz csináld meg az Urban félét azzal nem fogsz szopni..
(#) Subwoofer hozzászólása Aug 5, 2007 /
 
Egyébként ennyit a rádiótechnikás rajzokról! Nem azt mondom,hogy ez nem működhet de nem 100%,hogy az összes közölt rajz hibátlan... Nem vennék rá mérget....
(#) sound.man válasza Subwoofer hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Honap leszel mert most már nem javítgatom tovább de most sincs meg még az ic-nél a tápfesz... Holnap akko folytatom a munkámat. Kösz eddgi is a segítséged Holnap remélem még segítessz
(#) Subwoofer hozzászólása Aug 5, 2007 /
 
Majd holnap folytatjuk megnézzük,hogy mit kell átalakítnod ha ragaszkodsz a mostani panelodhoz!
(#) sound.man válasza Subwoofer hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
Nah nembírtam ki hogy nem babráljam még Arra jutottam hogyha adok áramot akko csak búg de ha kihúzom és csak a puffer kondiról megy akko szól de recsegve és szépen eéhalkul... Utána bekapcs megint kondi feltölt búg trafó kihúz és a puffer kondikról megint szól.... Ez miért lehet? Szóval akko a műveleti erősítő jó nem? De a fesz miért nincs meg a ic 4lábánál? már mindent kicseréltem és most sincs meg... Mi baja lehet?
(#) sound.man válasza sound.man hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
Az nem lehet hogy valami rossz a dióda hídba vagy csak én kötöttem el és 2 plusszom van? Mert ahogy méregettem az ic-n ott a 4 lábon +14v van a 7 pedig kevés +1 ha kiveszek a műveleti erősítőt akko pont fordítva és ezek szerint a hangszóró defele kifele ugrik ki és marad...
(#) sound.man válasza sound.man hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
A táp az jó Na meeek aludni
(#) terko válasza videokartyab hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
Szevasz. Próbálkoztam én is ezzel a védőáramkörrel QUAD-hoz de nem vált be. Átalakításokkal is próbálkoztam anno, kevés sikerrel. Erőltesd csak az Urbános védelmet. De ha szeretnéd ExpressPCB-ben megrajzolom a nyákot.
(#) terko válasza terko hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
Erre gondoltam (szabi83 válasza miklosch hozzászólására)RTÉK97_300W_védelem:
Bővebben: Link
(#) valve válasza sound.man hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
Szerintem, ha a tapellenallasok jok, ez a zenerekkel sincs baj, foleg az ic vel sem, akkor vagy elkotottel vmit, elrajzoltad a nyakot.. A tapot merted meg?
Mas nincs ami elnyomja a tapot..
(#) Subwoofer hozzászólása Aug 6, 2007 /
 
Sztem inkább csinálj egy fényképet erről a quad-ról,hogy lássuk,hogy állsz a dologgal! És írd le a tápfeszt mekkora!
(#) videokartyab válasza terko hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
Köszi a kapcsolásokat.De én még nem láttam az urbán féle védelmet.Ha van neked elküldöd.Csak azért érdekelne mert urbános quadot építettem hát legyen akkor urbános a védelem is.
(#) valve válasza Subwoofer hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
Tamogatom az otletedet
Alulrol, felulrol, profilbol , mindenfelekeppen..
(#) videokartyab hozzászólása Aug 6, 2007 /
 
A fentiekben olvastam hogy valakinek nem jött össze egy quad és épít egy urbán félét.Gondolom észrevettétek hogy az urbános beültetési rajza nagyon olvashatatlan.Nekem van egy egész olvasható.
(#) Subwoofer hozzászólása Aug 6, 2007 /
 
Na átalakítottam egy kicsit a rajzot!
na mondom mit tegyél az R7 és R8helyére raksz 2db 8.2k ellenállást párhuzamosan! A pirossal áthúzott ellenállásokat kiveszed és valamivel! átkötöd őket! (R9, R10)
A Simán fekete X-el áthúzott cuccokat kiforrasztod!
C1 kondi értéke 470n lesz,R3 33k, R4-es ellenállás 33k lesz!
Az IC lábkiosztását az alábbiak szerint kötöd be! 7 pozitív tápfesz 4negatív tápfesz! 6kimenet! 2 (-) bemenet! 3(+) bemenet! A 3as láb és a föld közé teszel egy 33k ellenállást legegyszerűbb ha megszakítod a fóliát és közéteszed!

Ha ezek megvannak írj!

modding.JPG
    
(#) terko válasza videokartyab hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
Bővebben: Link ezen a linken a Termékeink\egységcsomagok\audio megtalálod hogyan néz ki... Egyébként már képet tettem fel 3 oldallal ezelőtt kb...
(#) sound.man válasza Subwoofer hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
A beültetést is felteszem mert ott már más a cucc én pedig onnan csináltam. De az miért van ha kihúzom a tápot akko elkezd szólni? Nem az érdekel hogy még fel van töltve a puffer hanem akko mé szól?
(#) sound.man válasza sound.man hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
Kössz a segítséget megy Beletettem a tl 071-et már nem tudtam mit csinálni és adtam jelet és megy De mégy csak ellenálláson keresztűl próbáltam ki most készülök rendes tápot adni neki Kössz a segítséget mégegyszer VÁÁÁ sikerült
(#) sound.man hozzászólása Aug 6, 2007 /
 
Az mé van hogy alacsony hangerőn torzít? Ha adok neki kakaót akko má nem tórzít hanem nagyon szól és szépn Mégegyszer kössz :yes:
(#) sound.man válasza sound.man hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
Nah tettem rá egy potit nem csak a discman hangerőjét tekergetem és má nem is torzít Szerezetem rá egy 450va-s toroidot aztán majd még meglátjuk holnap sztem teszek fel képet a ki mit épített topicba Nah mégegyszer kössz a segítséget mindenkinek
(#) Subwoofer hozzászólása Aug 6, 2007 /
 
ha alacsony hangerőn torzít akkor valószínűleg kevés a nyugalmi áramod! és a zene nyitja ki a tranyókat!
(#) sound.man válasza Subwoofer hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
Na ami van toroid az olyan 450w-os arra kell lágyindító? Volt valami itt az oldalon csak nemtalálom... Már nem tórzít csak ami van a discman-be poti annak kisseb az ellenállása mint ami a quad bemenő ellenállása és teljesen levéve is szólt de tettem rá egy 470k-potit és már nem csinálja ezt.....
(#) Subwoofer hozzászólása Aug 6, 2007 /
 
akkor oké! ha nem veri le a kismegszakítót akkor nem kell! De ha lenyomogatja akkor tegyél!
(#) szamóca válasza videokartyab hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
Így már remélem érthetőbb. bocsesz.
Következő: »»   13 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem