Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   34 / 193
(#) Petjaa válasza pcroland hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Nem teljesen értem a kérdést. Ha állomással együtt veszed a pákát akkor is ugyan olyan pákát kapsz hozzá mintha magába vennéd. Ha a minőségére vagy kíváncsi én azt tudom mondani, hogy meg vagyok elégedve vele. Jó pár éve csak ezzel forrasztgatok és ahogy BarnaPili is mondta hobbicélokra kifogástalan. A páka törlése meg a használaton múlik! Ha 5 percig csak forrasztasz megállás nélkül akkor jó, hogy a gyanta kicsit ráég ezért szokták törölni a pákát.
(#) BarnaPili válasza pcroland hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Még az eredeti páka van rajta,ami még fekete bakelitszerű műanyag.Hegyet talán párat cseréltem,van hozzá egy tartalék páka,az már ez az újabb fajta fehér műanyagos,ebben van egy hegyes hegy,amit akkor teszek föl ,mikor valami szűket kell megforrasztani.Én még az ólmos forrasztóónt használom,azzal csak forrasztás előtt törlöm a pákát,hogy tiszta legyen a hegy.
Nekem bevált,akkoriban volt vagy 12-13 ezer Ft,ez még 2000 előtt volt.
(#) slogan válasza pcroland hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Hali !

Ennyi pénzért biztosan egy használt Wellert vennék !
Örök élet meg egy kicsi !
Bátran megveheted a működő használtat és mehet napi 8-10 órában ,akkor sem barnul és nagyon jó vele forrasztani.

Volt Solomonom ,nem vennék még egyszer....

Üdv
(#) slogan válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Erről beszélek
De 10 ért már sűrűbb a "kapás" ,15 ért meg szinte mindig van . Természetesen trafóval együtt értendő !
(#) pcroland válasza slogan hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Olyan kéne tcp24/tcps24. Nagyon bejött. Nem értitek: az enyémet csak bekapcsolom és olyan lesz, hogy az ónt gurigatom vele és nem tapad rá. Ki nem állhatom. Most is van itt az apróhirdetésben olyan weller állomás, de 20eFt-ért sok. Azért figyelem és nem veszek Solomont.
(#) pcroland válasza pcroland hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Melyiket vegyem meg?
LINK 12eFt-ért, épített táppal és tartóval
LINK 15e700Ft-ért, vadi új, magában
LINK 20eFt-ért, néhány része új, eredeti táppal és tartóval+3-4 heggyel.
Pákatartót és tápot tudok venni/készíteni, de azért érdekel mit gondoltok.
(#) slogan válasza pcroland hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Bővebben: Link

Ez nem tűnik rossznak ,mindinkább nem túl akciósnak ,de legalább új !
Másod sorban ez már az újabb kivitel....

Én ezt vettem 10 ért,használtan Macerán ,nem bántam meg ....

100_0995.jpg
    
(#) pcroland válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Akkor újat fogok venni.Pákatatóm az most jut eszembe, hogy van. Szóval csak egy táp kell. Ezt lehet, hogy megveszem. Igen, drága a fűtő meg a többi alkatrész is. A börzén árulnak vadi újat? Ha igen mennyiért és milyen tartozékokat lehet venni?
(#) slogan válasza slogan hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Természetesen a szivacs a mérete miatt nem használható ....
(#) SzervízMacska válasza pcroland hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Ha már elszántad magad, hogy veszel egy új Wellert, talán a hivatalos forgalmazót is érdemes lenne megkérdezni az árról, nem? Én egy pár éve tartalékba vettem náluk egyet, mert épp 12 körül akciózták... C+F Kft.
(#) pcroland válasza slogan hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Igen, nem olcsó, de annyit megér, hogy kidobhassam a mostanit és ne hulljon ki a hajam idő elött Karácsonyra kapok pénzt, abból lehet meg fogom tudni venni. Amúgy az eredeti tartó csak a műanyag résznél ér a pákához, szóval a körülötte lévő spirál csak védi a kezünket az égetéstől. Olyan páka tartót tudok készíteni erős fémhuzalból.
(#) pcroland válasza SzervízMacska hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Nem találok árat, de a pákát megtaláltam. weller.de-t néztem, ott 70 juró (21eFt) egy páka. Most mennyi a weller.hu-n?
(#) slogan válasza SzervízMacska hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Szerencséd lehetett ....
Sztem ha most venni akarsz ott valamit OTP hitel is kell ,nem csak Karácsonyi zsebpénz
(#) SzervízMacska válasza pcroland hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Nem tudom, de van fönt telefonszám is
(#) pcroland válasza SzervízMacska hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Tényleg jól jártál 12eFt-os árral.
(#) dozyas hozzászólása Nov 19, 2011 /
 
Nekem van eladó wellerem
csak itt nem tudok hirdetéseket felrakni
(#) SzervízMacska válasza pcroland hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Szó se róla, az árát már rég megkereste. A 12V-os kistesójáról nem is beszélve...
(#) pcroland válasza SzervízMacska hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Miről szót se? Én is azt mondtam, hogy megérte
(#) satlokk válasza slogan hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Ebben a megoldásban gyártják a trafót hozzá magyarországon is,de hirtelen nem jut eszembe a kft neve,Nem a puskásról van szó,.És kb 40000 Ft-ba kerül komplletten a páka ,a trafó és a pákatartó.Én a wellere szavazok ha lehet vagy üjantan,vagy használtan,és elég szerintem hobbi,és szervizcélokra is,a kattogós.
(#) pcroland válasza satlokk hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Itt egybe a szett, 60eFt-ért. Ebben az esetben 40eFt 1 tartó, 1 szivacs, 1trafó és 1 doboz? dozyas-nak van wsp80 és mlr21, szabályzóval. Ezek közül jó lenne valamelyik? Ezekkel is tudnék olyan jól forrasztani?
(#) SALáta válasza pcroland hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Ha már ennyit szánsz rá vegyél egy jbc állomást, hegy nem olcsó de maga az állomás ennél többet tud, kövezzetek meg de a wellerrel nem lehet olyan jól forrasztani mint ezzel. A "jól" azt hiszem a kettő között nem nagy különbséget jelent. Használtam már havernál kattogós wellert is, jbc-m van , ha pedig nincs ennyid rá vegyél egy régi kattogós wellert. A kettő bizonyos tekintetből (közelebb van az érzékelő elem a forrasztáshoz) ugyan olyan, annyi pluszt tud a jbc ami mai világban elvárható, kérdés szükséged van-e rá, illetve 8000 egy hegy a pákához, megéri-e, bár mondhatom meg de azért borsos ára van (gyors felfűtés bekapcsolásnál 6 mp, legkisebb készenléti hőfokról 2-3 mp, pákatartóba visszatéve készenléti üzemmód, alvás üzemmód ha letelt a beállított idő, forró hegycsere, extra könnyű 140W csúcsteljesítmény, robosszus állomás kivitel jó műanyagból, lcd kijelző, 450 fokig 5 fokonként állítható hőfok), ezen felül extra a nagyobb teljesítmény.
Nekem a kattogós weller és a jbc (t245 pákatartó bd2sa? állomás)jött be.
(#) pcroland válasza SALáta hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Kicsit drágák, amiket te ajánlasz Maradok a wellernél. Hogy érted, hogy kattogós? Mágneskapcsolós? Ha a vaterás csávónak nem sikerül eladnia karácsonyig, akkor megveszem a TCP24-et 15700-ért.
(#) SALáta válasza pcroland hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Lehet drága de megéri, biztos háttér, jó nevű gyártó, minőségi alapanyagokból, igen a mágneskapcsolós wellerre gondoltam. Amit linkeltél sem volt sokkal olcsóbb, de szolgáltatás terén elmarad. Amit ajánlottam olyan mint egy pillanatpáka, egy orosz páka keveréke kis súlyba, smd hez kiváló, furatszereltekhez tökéletes. Könnyebb forrasztani egy ilyennel mint minek meleg a vége. Bármit azaz Ersa, Weller, JBC állomást választasz nem fogsz csalódni. Többi kétséges, csak kipróbálva tudod az előnyét és a hátrányát érezni. A 80 as években egy barátom vett egy Wellert, olyan ára volt mint ma a JBC, Metcal, Weller nek, azaz majd egy fizetés, persze mindegyikből ha a legolcsóbbat veszed alapul. (70e ha visszahozza az árát nem sok, már a 3/4 árát visszahozta és alig van benne 10 óra üzemidő)
(#) pcroland válasza SALáta hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Nem sajnálnám rá, de annyit nem tudok rá költeni. Egy TCP24 tökéletes lesz. Meg ne vegye bárki is a 16eFt-osat, innen a fórumról!
(#) SALáta válasza pcroland hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Sajnos így van, de legalább egy jó gyártótól veszel és nem lesznek akkora gondjai ha vigyázol vele. Nem rossz az sem, azzal is ugyan olyan munkát el tudsz végezni mint ezzel, hegy is van hozzá bőven, nem lesz gondod vele. Én is csak azért engedhettem meg mert bejött annyi maszek hogy állta a 3/4 árát, azóta is pang sajnos afelől a rendelés mert igény volna csak nem tudják megfizetni, pedig pont olyan cucc amivel sokat spórol a használó mert nem kell pótalkatrészre költenie ami 3x os ára az áramkörnek, ha meg tönkremegy kell a pótalkatrész és már bele is építteti ezt.
(#) pcroland válasza SALáta hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Ez a hegy eredeti? Mert nem sokkal drágább, mint a mostani <>#&@!% pákámba való hegy. A gyártója Plato. Nem Weller kéne legyen?
(#) slogan válasza pcroland hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Kattogóshoz tudok Neked 500Ft /db áron hegyeket.
Mikor megvettem a Wellerem ,vettem egyből kb 20 hegyet ,mondván legyen....
Már 2 éve használom az első darabot ,de még nem kellett cserélni
(#) pcroland válasza slogan hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Akkor lehet, hogy tudunk majd üzletelni De tényleg a Plato az eredeti? Neked is olyan van? Ha nem eredeti, akkor is van olyan jó?
(#) slogan hozzászólása Nov 20, 2011 /
 
Enyém nem tudom milyen ,de tény ,hogy kettő éve csak azt használom (1 db ot) és nincs baja.
(#) pcroland válasza slogan hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Értem. Ha majd veszek tőled, akkor ki kell próbáld nekem, hogy minőségiek-e
Következő: »»   34 / 193
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem