Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vásárlás, hol kapható?
 
Témaindító: Gamo, idő: Okt 14, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   170 / 434
(#) kameleon2 válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Sziasztok!
TME-nél és Conrad-nál van többféle.
(#) 06smici hozzászólása Nov 27, 2011 /
 
Sziasztok
Nekem MCP1703-3.3 és MCP6032 kellene. Eddig egyik boltban sem volt, amit néztem. Valaki nem tudja hol kapható, nagy segítség lenne vagy ha a helyettesítőjéről tudtok valamit.
(#) qvasz2 válasza 06smici hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
(#) Fish hozzászólása Nov 28, 2011 /
 
Sziasztok

Tudjátok jön a karácsony, és az unokaöcsém "parancsba adta", hogy szerezzek neki ilyet! Éppen ezért egy olyan kérdésem lenne, hogy hol lehet ilyen építőjátékot kapni, mint amilyen ez is:

Fém építőjáték csak nekem egy több darabos szett kellene

Köszi a segítségeteket.
(#) kameleon2 válasza Fish hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Szia!
A Gulivernél amit belinkeltél nincs nagyobb készlet ebből a típusból? Budaörsön is van ilyen játék "nagyker" - ahol te is vásárolhatsz, csak kártyát kell kitölteni. Nekem is van kártyám, karácsonykor jól szokott jönni De ha jól emlékszem kártya nélkül is vásárolhatsz. Ugyanitt van egy Régió játék is nem messze, kicsit kijjebb Metro ruház stb. 4-5km-en belül. Ezeknél elég sok szokott lenni - persze árfüggő. Vagy esetleg itt , na ezt is megtaláltam végre: Régió
(#) -PLevi- hozzászólása Nov 28, 2011 /
 
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan tudok olcsón beszerezni olyan kis napelemeket, amilyenek a számólógépekben is vannak?
(#) albinolynx hozzászólása Dec 1, 2011 /
 
Sziasztok!

CY7C63743C-PXC ic-re volna szükségem DIP tokozással.
Hestore-ban határozatlan ideig nem elérhető. Farnellnél találtam még, de az SOIC tokos. Nem lenne baj, de ahol cserélnem kell, nincs hely átalakítóra.
Köszönöm!
(#) laszlokunstar válasza -PLevi- hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Esetleg napelemes/ledes kulcstartó?
(#) laszlokunstar válasza laszlokunstar hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Ilyenre gondoltam.
(#) UbiLinux válasza -PLevi- hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
* Törölve, te is írhatsz magánban !
(#) nedudgi válasza laszlokunstar hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Ez egy igen kedvező ár! A LIR2032 akkumulátor eleve többe kerül, mint maga a lámpa. A három LED, a kapcsolórugó és a Schottky dióda már csak ráadás.
(#) lui144 hozzászólása Dec 2, 2011 /
 
Én 3500W-os fémhalogénlámpát és hozzávaló gyújtót és fojtót szeretnék venni. Hol lehet kapni valamelyiket? Mert ahol lakok a környéken nincs egyáltalán.
(#) laszlokunstar válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Ez így van, azért is ajánlottam. És még egy kulcskarikád is van )
Ami problémát tapasztaltam eddig velük:
-az az, hogy a LIR2032 forrasztása elenged, mert nincs leragasztva, és a mozgás közben letörik. Ez jelen esetben érdektelen.
-autó ablakában hagyva az aksit túltöltöttem, és tönkrement.
(#) laszlokunstar válasza lui144 hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
A kettő együtt olyan érték szerintem, hogy
-házhoz szállítják onnan, ahol legolcsóbban megtaláltad, előre utalva a pénzt (futár költsége elenyésző a készülékhez képest)
-kedvenc villamossági boltod is ilyen feltétellel szintén biztos beszerzi.
(#) -PLevi- válasza laszlokunstar hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Köszi, de én magára csak a napelemre gondoltam
(#) nedudgi válasza -PLevi- hozzászólására (») Dec 2, 2011 / 1
 
Csak maga a napelem többe fog kerülni, és kevesebbet ad, mint az a kulcstartó.
(#) laszlokunstar válasza -PLevi- hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
A többi részét eldobod és van 220 Ft-ból egy napelemed.
(#) forgital hozzászólása Dec 2, 2011 /
 
Sziasztok!
SP S3-006 típusú 2.1-es számítógép hangfal szettel vannak problémáim miután leejtették és eltört a hangerőszabályzó potija. Mivel nem tűnt problémásnak a javítása bevállaltam a szomszédnak.
A baj ott kezdődött, hogy nem találok ilyen potit:
B50K
Kecskeméten hetek óta hitegetnek a boltokban, hogy majd jön. Persze ez nem így van.
Honnan szerezzek??

DSC01848.JPG
    
(#) szamóca válasza forgital hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
50 kOhm B (logás) potit mindenütt kapsz, csak méretileg tudd beültetni.
(#) elektrorudi válasza szamóca hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Bocsi, de nem biztos, hogy "logás". Lehet, hogy lineáris! Még a nyáron vettem ilyesmit, és nagyon elcsodálkoztam, hogy lineárisként "B"-t kaptam. De kimérve is stimmelt a dolog. Aztán pont itt a csatin, homályosítottak fel, hogy mostanában ez a divat...! (még fényképet is tettem fel róla, "találós kérdésnek")
(#) forgital válasza szamóca hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Mondanál egy megbízható forrást?
No és azt honnan tudom meg, hogy ez lineáris vagy logaritmikus?
A webáruházakban úgy láttam a hasonló potiknál nincs a méret mm-ben megadva. Akkor honnan tudom meg, hogy mekkora?
(#) szamóca válasza elektrorudi hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Az ALPS-nál is pl. az A a logás, és vannak kivételek valóban, de tradicionálisan az A-s a lin, a B-s a log. Így eltörve nehezebben vizsgálható meg a pálya linearitása, de egy multival szerintem meg lehet nézni a középponthoz viszonyított két egyforma távolságra lévő kezdő, végző ellenállást. és abból kiderül.
(#) Moderátor hozzászólása Dec 3, 2011
 
Nedudgi fórumtárs viccből feltett hozzászólását, és az ez által generált vitát kivettem. Kérem a témát tekintsük lezártnak, ha van, aki nem érti a viccet...
(#) elektrorudi válasza szamóca hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Erre gondoltam. Ez "B" lineáris. Szerintem pont jó lenne a leejtett hangdobozba (persze 50k értékben). Az alsó 3 lábat le kellene hajtani derékszögbe, a felső háromhoz pedig valami ellenállás kivezetésből egy "hosszabbítást" forrasztani... Egy ilyen doboz ennél több törődést szerintem nem érdemel.
Ja..., ránézésre a gyártója megegyezik az "eltört" potiéval!
A LOMEX-ben vásároltam.
(#) szamóca válasza elektrorudi hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Ez egy TELPOD ha jól látom.
(#) Szpidi hozzászólása Dec 5, 2011 /
 
Sziasztok. SL-I pákához (24V 48W + hőelem; ) keresek 0,4-es pákahegyet (L=49,5mmm ebből a hüvelybe szorítva 32mm), de sehol sem találok. Valaki tudja mi a pontos típusszáma és hol kaphatnék egy ilyet?
(#) vaszil29 hozzászólása Dec 5, 2011 /
 
Sziasztok!

A mellékel adatlapon megjelöltem egy diódát (FMX22S)
Ilyen re lenne szükségem, de nem találok sehol. Megtudná valaki mondani, hogy mivel helyetesíthetem, amit be is tudok szerezni? 3 lábú to-220 tokozás

üdv
Vaszkó

datasheet.jpg
    
(#) UbiLinux válasza vaszil29 hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 

16-03-92.png
    
(#) borvendeg hozzászólása Dec 5, 2011 /
 
Hello!
Szükségem lenne valami kiöntőgyantára?
Ti mivel öntitek ki az áramköreitek dobozát illetve hol szerzitek be? Ha lehet Budapesten.
Köszi!
(#) Syrakusa hozzászólása Dec 5, 2011 /
 
Gondolom ez legtöbbetek számára egyértelmű de sajnos Nekem nem ezért szeretném a segítségeteket kérni abban az ügyben,hogy szeretnék autóstöltőt venni a telefonomhoz(USB töltőt),a telefon Huawei U8500 és 1150mA az akumlátor benne ,a kérédésem a következő mivel nem valószínű,hogy találok 1150mA - os töltőt/eddig nem jött össze/ mi van ha 500mA-ost veszek?Gondolom szinte semmire nem megyek Vele....ha 2000mA vennék nem gyilkolná szét az aksim vagy a telót?1000mA -nél mi lenne a helyzet?Aki tud legyen szíves válaszoljon mihamarabb,sűrgős lenne!
Előre is köszi!
Következő: »»   170 / 434
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem