Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangvezérlö KIT gond
Lapozás: OK   1 / 2
(#) csiber hozzászólása Nov 29, 2011 /
 
Sziasztok! Gondom a következö lenne. Aminap vettem itt a HESTORE.hu-n egy hangvezérlö KIT-et. Össze is szereltem szépen a tervek alalpján, de mikor beüzemeltem, a hangszoró csak búg meg sistereg. Nem tudom mi a baja, a hangszoró nem tartozéka a felszerelésnek, amúgy 8ohm, 0.25W-os PC belsö hangszoró.

Bővebben: Link Erröl lenne szó!
Szerintetek hol ronthattam el?
(#) Hp41C válasza csiber hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
Milyen áramforrásról táplálod?
(#) csiber válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
4,5V DC váltós adapterrel.
(#) vgyula válasza csiber hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
Szia!
Ugye azon, hogy váltós adapter, nem arra gondoltál, hogy a kimenete nincs egyenirányítva?
Üdv.: Gyula
(#) szabjan hozzászólása Nov 29, 2011 /
 
Én mindenképp elemmel próbálnám ki akkor.
Pl. laposelemérrel. Ha akkor is búg sistereg át kéne nézni a forrasztási pontokat. Nem ér e össze valahol.
Valamint a kondikat megnézni, hogy oda került e mind ahova kell...
(#) Hp41C válasza csiber hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
Egyenáramú tápegységgel kell táplálni, megfelelő polaritással csatlakoztatva. Egy 1000µF/16V ... 1000µF/25V szűrőkondenzátor segíthet csillapítani a búgást.
(#) csiber válasza vgyula hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
(#) csiber hozzászólása Nov 29, 2011 /
 
Rendben, megnézem a forrasztásokat. Egy kicsit az ellenállásokkal voltam gondba, hogy jó "pozicióba" rakom-e be, de egy másik témában már felvilágosodtam hogy elvileg tök mindegy.

Azt írja, 3V is elég lenne neki, de én megnéztem hogy 4,5 V hogy megyen. Búg ugyanúgy. Ha 3Vról megy, akkor is.

Van egy kérdéses pont amit nem értek:
"A kapcsolót az S1 és a tápfeszültség közé kell kötni" Ezt a részt nem tudom hogy értelmezzem. Tehát a kapcsolót (nyomógombos, 4 lába van, és ez váltja a 4 alaphangot) a pozitívhoz és az S1 ponthoz kell kötni, és a többi lábat hova?
(#) NincsIlyenFelhasznalo válasza csiber hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
Az ilyen dugasztápoknak elég nagy a "brumm"-ja. Nem igazán van szűrve, érzékenyebb dolgokhoz nem is nagyon ajánlott. A kimeneti feszültség sem pontosan annyi amennyi oda van írva. Mivel itt nem valami stab IC van beépítve, hanem a trafó szekunder van megcsapolva a különböző feszültségekhez. Tehát összességében tápfesz érzékeny cuccokhoz én így közvetlenül nem használnám.
(#) Marko Ramiusz válasza csiber hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
Szia! Megkérdezhetem, hogy mi az a váltós adapter? Üdv.: Yoe
(#) NincsIlyenFelhasznalo válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
Szerintem a fórumozó a változtatható feszültségű adaptert akarta így rövidíteni. -Szerintem-
(#) Nagymoli válasza csiber hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
Rajz nem ártana hozzá... azon gondolom jelölve van minden, mit hová kell kötni hozzá! Így látatlanban viszont első tipem, hogy fordított tápot kapott a cucc, és azt általában nem szereti... Füst... búgás, nemműködés...
(#) Marko Ramiusz válasza NincsIlyenFelhasznalo hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
Szia! Nyilván a fórumozó elég távol áll a műszaki gyakorlattól. Legyünk, legyetek műszaki emberek és hívjátok váltakozófeszültségű tápegységnek. Üdv.: Yoe
(#) csiber válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
Úgy értettem, hogy lehet váltani 3V, 4.5V.. egészen 12Vig a feszültségét.
(#) csiber válasza Nagymoli hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
Megpróbálom beszkenneltetni valamelyik isminél a lapot amit kaptam hozzá!
(#) csiber válasza Nagymoli hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
Készítettem egy képet róla.
(#) csiber válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
1-2V-al többet ad "üresjáratban". Terhelve lecsökken az érték az elvártra.
(#) NincsIlyenFelhasznalo válasza csiber hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
Próbáld meg elemről. Hátha. Ha így működik akkor.....
(#) heglaszlo válasza csiber hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
Heló Kezdőknek ajánlom a elemes élesztést kis szerencsével nem megy tönkre a munkája.
(#) csiber hozzászólása Nov 30, 2011 /
 
Kiszedtem mindent, újraforrasztottam. Vettem 2db 1.5V elemet amit "összekötödtem". Igy már nem recseg, de viszont nem ad ki hangot. Hangszoró jó mert teszteltem. Szerintem a nyomógombal lesz valami. A rajzon a neve: S1, legfelül van.

UI: amit észrevettem, hogy az áramkör jó lehet, mert meleg az IC, de nem forró.
(#) proba válasza csiber hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
Ha az ic egy kicsit is melegebb a környezeténél ,akkor valamit elrontottál ,vagy kuka az egész.Az alkotásodról egy kétoldali jó minőségű fénykép is segíthetne.
(#) csiber válasza proba hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
Rendben, bár nem a legélesebb, de telefon kamerám van csak. Nagyából lehet látni mit hova kötöttem.
(#) NincsIlyenFelhasznalo válasza csiber hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
Annyira nem látszik a képen mit meg hova kötöttél. Az meg hogy melegszik,az nem törvényszerű hogy jó és működik (nem egy A class erősítőről van szó).
Jó lenne egy multiméter méregetni, mert anélkül nehéz. Itt a távgyógyászat, ráolvasás nem működik
(#) csiber hozzászólása Nov 30, 2011 /
 
Megtaláltam a neten a kapcsolási rajzot is.

Kapcsolási rajz[OFF]
(#) mate_x válasza csiber hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
Szia!

Nekem kapásból az tűnik föl a képeken, hogy az IC néhány lába nincs rendesen beforrasztva.

Üdv, mate_x
(#) csiber válasza mate_x hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
Elment vele az egész napom, és még most se tudom mi a baja. Már vettem elemet is, 4.5V elemet is, azzal se jó. Mondjuk elvileg 3V kell neki, 2x1.5V összekötve (más kapcsolásnál jó volt ez a módszer) úgy se jó neki. Dugasztápról se jó neki. SEHOGY SE.

Átnéztem nagyítóval is, sehol se érintkezik össze, és mindenhol van megfelelő mennyiségű ón is.
Valószínűleg én erre a nyamvadt gombra gondoltam, szórakáztam hogy hogyan kössem be. Nos már majdnem rájöttem de mégsem. Van ugye 2db + - és az A pont, ami az IC lábához van kötve, ez váltja a hangot elvileg. Nos, mivel a nyomógomb 4 lábas, igy gőzöm sincsen hogy kössek be 5-öt. Józan Pista bácsi ésszel gondolkozva gondoltam megoldom a helyzetet, és valahogy így kötöm be, vagy rá: táp + - (GOMB) panel + - és a panel pluszhoz hozzákötöm az A pont kábelét is. Igy se jó.

Gondoltam még esetleg a polaritás nem jó, felcseréltem a + - -t és úgy meg idegesítően búg a hangszóró, de ha nyomom a fent leírt módon a gombot elhallgat. De amíg nyomom csak addig. Ja és így az IC melegszik de nagyon gyorsan.

Ötlet?
(#) csiber válasza NincsIlyenFelhasznalo hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
Átnéztem multival és folyik az áram minden egyes ponton.
(#) idlob válasza csiber hozzászólására (») Nov 30, 2011 / 1
 
Idézet:
„felcseréltem a + - -t és úgy meg idegesítően búg a hangszóró”

A +- nem illik felcserélni.
Ha a hangszóró egy elég jellegzetes -viszonylag mély- hanggal búgott, akkor négykilences valószínűséggel az összes aktív alkatrész halott már.

Hogy ne járj így legközelebb, a mellékelt kép szerint kösd be az áramkört. Bocsánat a minőségért.
A kapcsolónak csak 2 lábát kell használni, méghozzá a képen zöld nyíllal jelölt kettőt. Azaz az az oldal ahol a kivezetések közelebb vannak egymáshoz, ahol lefele "kanyarodnak".

A javításhoz szükséged lesz CD4093 IC-re, BC547 és BC557 tranzisztorra.
(#) idlob válasza csiber hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
Ezt a hozzászólásodat inkább nem is láttam.
Próbálj keresni az elektronika alapjaival foglakozó könyvet (nem kizárólag, de beleértve pl. általános iskolás fizikakönyvek villamosságtan fejezeteit).
A feszültség és árammérésnek is van néhány szabálya, amit ha nem tartasz be, tönkre is teheted az áramkört.
Nem kell elkeseredni, majd belejössz, de addig inkább kérdezz, mielőtt cselekedsz.
(#) proba válasza csiber hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
Ami kezdőként gyakori hiba,a két tranzisztort felcserélted esetleg.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem