Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   409 / 728
(#) Bassmester válasza ptesza hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
Oké köszi, várom az infót, addig utánanézek a HIVI-nek.
A magashoz mit szólsz? Jót néztem ki?
(#) lamalas válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
Udv,

Mennyi penzt vagy hajlando a magasra es a melyre kulon-kulon raszanni? Privatba is johet ha nem akarod nyilvanosan leirni.

Habar nem engem kerdeztel ... en Vifa XT25-os magasat es vagy egyik 15-18centis Seast vagy az ASE MG18WJ09-08-as mely-kozepet ajanlanam.
(#) lamalas válasza lamalas hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
Egy kis kiegeszites. Ha kozelteri monitor a cel akkor lehet, hogy inkabb a Seas CA15RLY mely-kozepet ajanlanam.

Ezek (Seas + Vifa) nem olcso hangszorok viszont igen jo minoseget kepviselnek. Egyszer kell jol elkesziteni a dobozokat + valtot es nagyon jo minoseget fog kepviselni a monitor.
(#) lacek29 válasza szamóca hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
Igen,kicsit félre érthetően fogalmaztam
(#) ptesza válasza ptesza hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
Nálam nagyon jól szól.
(#) Bassmester válasza ptesza hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
Ez nagyon szép átvitel, grat
Látom bass-reflex... hány literes a doboz?
Zenével is tesztelted? A szubjektív véleményed is érdekelne.
(#) ptesza válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
35 liter 40 Hz re hangolva. Még nincs kész , sokat kell finomítani rajta.
(#) Bassmester válasza lamalas hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
Hali!
Az általad említett mély-közepek nekem túl drágák.
Szeretném 30-35 ezerből kihozni a hangszórókat,(2 mély, 2 magas) ami talán nem lehetetlen.
A saját zenekarommal készített demó felvételek utómunkáihoz lenne csak használva, ezért igyekszem költség-hatékonyságra is törekedni.
Vifa TX-25-össel volt már dolgod? A DX-25-ről mi a véleményed? (nekem valahogy szimpatikusabb, mert nincs rajta kiálló bütyök)
(#) lamalas válasza ptesza hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
5-6kHz kozott az a kb. 8dB-es beszakadas nem tul szimpatikus.
Az impedanciameresnel valami bizonytalansagot (hibat) velek felfedezni kb. 800Hz es 2kHz kozott. Kis lapos, egyenes szakaszok nem szoktak az impedanciamenetben lenni. Fel tudnad tenni a valto rajzat? A dobozrol sem artana egy rajz vagy kep hogy hol vannak a hangszorok, mekkora a baffle, stb. Illetve a meresi korulmenyekrol is irhatnal egy keveset.
(#) lamalas válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
Na igen, a Seas hangszorok nem az olcsobb kategoriaba tartoznak de nem veletlenul. Mindegyik hangszoroval volt dolgom amit ajanlottam ezert is ajanlom oket. Olyanrol kevesbe tudok velemenyt mondani ami nem fordult meg a kezem kozott.

Az XT25 szerintem jobb a DX25-nel, de a DX25-el is lehet dolgozni, az is jo valasztas ha az olcsobb kategoriaban keresgel az ember. Mely-kozepnek pedig hasonlo arkategoriaban a kisebb Peerless SDS 830656-ot vagy a nagyobb SDS 830657-et ajanlom, bar ez utobbival nem dolgoztam, de hallottam mar masvalakinel. A DX25 + 830656 parossal tobb hangfalat is epitettem. Nem mondanam studio minosegnek, de eleg jo hangot lehet kicsalni ezekbol a kis hangszorokbol is . Az XT25 + CA15RLY paros sokkal inkabb studios felhasznalasu lehet ha az ember jo dobozt epit + jo valtot farag hozza. Ilyesmi fog keszulni nalam is a kozeljovoben.
(#) ptesza válasza lamalas hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
Dobok be pár mérést hátha azok többet mondanak. A váltó nagyon egyszerűre sikerült 1.2 mH sorosan a mély-közép előtt, a magas előtt 10 µF és 2.2 ohm sorosan. A baffle 58x28 , a magas süllyesztve ,és eltolva a tengelytől. A függőleges élek le vannak kerekítve.. Tudom ,hogy a 10 µF nagyon sok volt. A beszakadást a mély-közép kiemelése okozza, valószinű másodrendű váltás lessz.
(#) lamalas válasza ptesza hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
A mely-kozep 5-6kHz kozotti rezonanciajat egy megfelelo (soros) notch szurovel lehetne csillapitani. Ezesetben elegendo lehet az egyetlen soros tekercs is a melykozep elott. Az X1-es magashoz nem ajanlott az elsorendu valtas. Szerintem azt magasan (kb. 3kHz-tol felfele) lehet hasznalni es min. masodrendu valtoval.
Ha szerencsed van ossze lehet hozni a 3kHz koruli valtast az adott ket hangszoroval.
(#) Lalaaa hozzászólása Nov 30, 2011 /
 
Sziasztok! Kellene egy kis segítség! A helyzet a következő: Csináltam egy hangszóró dobozt, melybe 2 darab hangszóró és 1 hangváltó került. Mindkettő hangszóró 4-4 ohmos, az egyik egy mélynyomó, a másik pedig egy többutas hangszóró. Problémám azlenne, hogy 8ohmra szeretném kihozni őket, viszont tudni kell, hogy a hangváltó ami a ládában van, az csak a mélyhez kellene, mert 120Hz-nél vág! Tehát ha sorosan kötöm össze a 2 hangszórót, akkor a többutas hangszórónál is vágja a hangot. Milyen megoldást lehetne kitalálni rá, hogy csak a mélynél vágja a hangot, viszont meglegyen a 8ohm-os ellenállás? Sajnos az erősitőm csak 8ohmtól felfele kezeli a hangszórkat. Válaszokat előre is köszi!
(#) agressiv válasza Lalaaa hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Sehogy nem lehet ezt megcsinálni.
(#) mate31 hozzászólása Dec 2, 2011 /
 
Sziasztok! Szobai használatra szeretnék építeni mélyládát. Az lenne a kérdésem,hogy milyen hangszórót ajánlanátok. 30 cm- ben gondolkodom.
(#) ptesza válasza mate31 hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
JBL GT4 vagy 5 .
(#) mate31 hozzászólása Dec 2, 2011 /
 
Sziasztok! A tanácsotokra lenne szükségem. Építeni szeretnék otthoni használatra mélyládát,és kinéztem a H2000-től a HA 31-422G vagy a HA 31-422-es hangszórókat.Szerintetek jó döntés valamelyik vagy válasszak inkább mást? Válaszotok előre is köszönöm.
(#) pjg válasza mate31 hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
A HA 31-422G gitárhangfalba való.
(#) kiss.ferenc hozzászólása Dec 2, 2011 /
 
Sziasztok, a véleményeteket szeretném kikérni. Szerintetek hogy szólna egy EW-18HN mélyhangszóró egy RCFhez tervezett ládában?
(#) ptesza válasza mate31 hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Attól ,hogy mindegyik topikban felteszed nem fogják többen elolvasni.

Semmilyen szempontot nem adtál meg, akkor hogyan segítsünk?
(#) edison14 hozzászólása Dec 3, 2011 /
 
Hali. Egy mérést kell megcsinálnom a mélyhangsugárzóról. A Boxplot nevű programba beírtam az adatokat és kijött két görbe. Ebből kellene megállapítanom, hogy a hangszóró megfelelő e vagy nem. El tudnátok magyarázni, hogy hogyan tudom abból a két görbéből megállapítani, hogy a hangszóró miként fog viselkedni?

A segítséget előre is köszönöm.

görbék.PNG
    
(#) szabi992 válasza ptesza hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Megint írok. Végre sikerült lemérnem a hangszórók vas paraméterét.A Sonynak 8,2l jött ki(bár a gyártónak 35l jött ki), az Eastechnek pedig 5,3l lett.
(#) Szabi1 hozzászólása Dec 3, 2011 /
 
Hello!
Szeretnék segítséget kérni. Nemsokára kész a TDA7294 híd mélynyomó erősítőm. Ezért akarok vanni Két 4 ohmos mélynyomót hozzá, csatolom a képét. Valaki kiszámítaná nekem hogy mekkora doboz kell hozzá (olyan dobozt akarok, hogy egy subcső és mélynyomo van benne)?
Figyelem egy dobozba akarok ket ilyen melynyomot tenni.
Megadom az ismert tulajdonságait:
Frekvenciatratomány:20-3000Hz
88dB/W/M
Teljesítmény: 300W Max
Impedencia: 4 ohm
Membrán:galvanised Injection-Molded Polypropylene
Méretek:
Teljes átméro: 24,5cm
Belso átméro: 23cm
Mágnes átméro: 14cm
Mélység: 11cm
Parametry T/S
Revc: 3.4 Ohm
Qts: 0.276
Sd: 34.636 cm ?
SPL: 88.4 dB
Vas: 52.224 l
Qms: 2.855
Qes: 0.305
BL: 13.987 Tm
Cms: 306.568 uM/N
Fo: 29.624 Hz
Md: 85.51 g
Nie: 0.431%
Krm: 5.418u
Erm: 0.82
Mms: 94.148g
Mmd: 90.442mKg
Kxm: 65.718mH
Exm: 0.586

A felesleges sorközöket kiszedtem. Máskor szerkeszd meg az üzeneted mielőtt elküldöd, mert így egy oldal lesz egy hozzászólás.

SW.jpg
    
(#) ptesza válasza Szabi1 hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Ezeket sorosan gondoltad kötni , ugye?
(#) szabi992 válasza szabi992 hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Mértem újat. A csatolt képen rajta van sárgával a régi és zölddel a zárt dobozos mérés.
A sonynak az átmérője 13 cm és a metszeti átmérője 14,5 cm. Az Eastechnek az átmérője 12,5 cm és a metszeti átmérője 14 cm. A kivágott kör 15 cm-s és az anyagvastagság 18mm. A doboz belső méretei 140X174X274 mm.
(#) ptesza válasza szabi992 hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Megyek sorban ,hogy mi micsoda:

V(total) , ez a doboz ürtartalma
Vb ez a hasznos térfogat , ehhez hozzáadjuk a hangszóró és a cső által kiszorított térfogatot akkor kapjuk a V total-t. Van lehetőség arra is ,hogy pl a merevítőket , meg az egyén dolgokat itt levonjuk.(interior)
Fb a rezonátor hangolási frekije. (cső) Megválasztása ,nagy körültekintést igényel. Mérése nagyon egyszerű. Az impedancia menet két nagy púpja közötti árok mélypontja. Itt 45 Hz.
F3 Ez az átviteli görbe (response) mélypontja . Meghatározása ,úgy történik , hogy a lineáris szakaszt vesszük nulla dB-nek ,és megnézzük hol csökkent -3dB-t . A grafikonról is leolvasható ,hogy kb 40 Hz-röl van szó. Erről szoktak beszélni , ha azt mondják 'milyen mélyre megy'.
Vent shape A cső formája. Kör alakú
Vent end A cső végét taglalja. (tölcséres , kilógó, mindkét vége tölcséres stb)
Dv Lv A cső átmérője és hossza

Kiszámoltam a többi Paraméterét is a hangszóródnak. Ez esetben jobb ,hogy kisebb a VAS.

Cone displacement. Ez azt mutatja meg ,hogy mekkorát tér ki a membrán ,egy bizonyos frekvenciánál, és teljesítménynél. A számolás alapja az x-max paraméter. Mérése nem egyszerű, a beírt érték egy átlagos. Azt le lehet olvasni ,hogy 30 W teljesítménynél , 40 Hz alatt eléri a 7 mm kitérést ami már biztosan torzítani fog. Ha ezt a 30 W-ot csökkentjük 20W -ra akkor ez az érték már csak 5 mm ,ami már jóval barátibb.
Vent air velocity A csőben áramló levegő sebesség maximuma a púp. Nem érheti el a 30 m/s mert 'süvítős" lesz. A helyes érték 15-18 körüli.
(#) Szabi1 válasza ptesza hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Igen. De nekem valaki ki tudja számolni a doboz méretét, mert a site-ról ahonnan megvenném ott írta ezeket az adatokat, s én nem tudom kiszámolni.
(#) szabi992 válasza ptesza hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Oké, értem. Köszi. 2 dolog. Az egyik, hogy nem tudnád-e megcsinálni ezt a másik hangszóróhoz is.(Előre is köszi.) A másik, hogy én ezt hogyan tudom átírni, hogy más adatokkal is jó legyen?
(#) ptesza válasza szabi992 hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Amiket itt leírtam ,ezek a fő dolgok amiket figyelembe kell venni. A Bassbox programot használtam, de végül teljesen mindegy melyiket használod , mert nagy eltérés úgysem lesz. Ez alapján már el lehet kezdeni ,és a projectfájlt meg be tudod ide illeszteni. Mi meg megnézzük.
(#) ptesza válasza Szabi1 hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Sokkal jobb lenne , ha előbb bejáratnád őket ,és utána megmérnéd magadnak , úgy mint szabi992 . Eztán már nem nagy ügy megtervezni a dobozt.
Következő: »»   409 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem