Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   63 / 575
(#) toro válasza holusoft hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Köszi holusoft válaszát!
Én nem vagyok naprakészen az SD kazánokban.
Sajna csak utána tudtam volna nézni.
Mindenre kitetjedő választ adtál.
(#) kissi válasza holusoft hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Szia!

Csatolom a képeket, most csak az egyik panel van nálam, a másikon láttam egy kapacitásszegény kondit, csere után visszaadtam a hétvégére, hogy próbálja ki!

Köszi a segítséget!

Steve
(#) ptamaskovics hozzászólása Nov 27, 2011 /
 
Quadriga T2 23 MFFI tipusjelű ~9 éves kazánom van, eddig tökéletesen működött, égéstér, "kémény" kipucolva.
2008-2011 közötti időszakban történt egy kis házbővítés, melynek során még 1 plusz radiátor lett bekötve a fűtési rendszerbe. Ezzel a plusz radiátorral ~1.5-2 éve hibátlanul működött. (Nagy valószínűséggel nem is ezzel van a probléma, csak gondoltam, megemlítem.) A fűtés működik, néha utána kellett engedni egy kis vizet, mert lecsökkent a nyomás, de ez évente 1-2 alkalom volt. Kb. 2 hónapja viszont többször előfordul, hogy be sem indult a fűtés, mert lecsökkent a nyomás, utánaengedtem, probléma elmúlt, gondoltam én, aztán jött ez:

A probléma: megfürdetjük a gyereket, megzuhanyzik anyuci, és mikor apuci kerülne sorra, nincs melegvíz, kazán kussol, be se kapcsol, hogy melegvizet állítson elő.
1. próbálkozás: megpróbáltam újraindítani, eszeveszetten villognak a ledek, olyan, mintha újraindulna, de aztán egyből kikapcsol, továbbra sincs melegvíz.
2. próbálkozás: víz utánengedésével növeltem a nyomást a rendszerben, ekkor bekapcsol, van melegvíz, majd másnapra a túlnyomást biztosító vizet (kb. annyit, amennyit utánnaengedtem) ki is "köpi" és kezdődik minden előlröl.
(#) tibibalogh520 válasza ptamaskovics hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Szia!
Valószínűleg csak a kazánban lévő tágulási tartály levegőoldali nyomását kell beállítani.
Ha vissza olvasol ebben a topikban, több helyen is olvashatsz ennek menetéről.
Nem egy bonyolult művelet...használd a keresőt.
(#) gazszeres válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Szia!
Csak megerősíteni tudom Tibi hozzászólását.
De már előfordult az is , hogy cserélnem kellett a nyomás érzékelőt, mivel meghibásodott.
(#) jazzface hozzászólása Nov 30, 2011 /
 
Szevasztok! volt már erről szó itt,de nem találtam meg ezzel kapcsolatban a megoldást végül. Szóval van nekem egy Renova kombi kazánom,ami először zuhanyzásnál,mostanában már néha fűtésnél is F1 hibakódot produkál. Szerelő jött,jelképes 60e-ért kicserélte az automatikát(0020027630,made in Hungary),örültünk! 2nap múlva a probléma ismét jelentkezett,erre az arc közli,hogy nem minden darab sikerül jól ebből a cuccból,hoz megint egy újat. A kérdésem az lenne:nem tudja valaki meghekkelni ezt a kis kütyüt,hogy visszakérhessem a 60rongyomat? Úgy láttam az egy évvel ezelőtti bejegyzésekből,hogy esetleg működhet!? Kösz
(#) toro válasza jazzface hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Gondolom, a gyújtásvezérlőt cserélte le. Ennek a beszerzési ára 28.000.- 32.000.-Ft.
A "kolléga úrnak" illendő lenne garanciában kicserélni. Ha már ez volt a hiba oka!(?)
Egyébként a fázis helyességet kellene először ellenőrizni.
(#) toro válasza toro hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Itt a másik is, mert nem írtad, hogy melyik.

Renova.pdf
    
(#) jazzface válasza toro hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
ez az utóbbi az!akkor most mitévő legyek? nem értem,miért kér el a forma 60ezret egy feleannyiba kerülő cuccért. most egyébként kicseréli megint,de az tuti,hogy pénzt nem lát!
(#) Calor hozzászólása Dec 1, 2011 /
 
Sziasztok!
Egy Ariston MI20-as kombi cirkonal a kovetkezo jelenseget lehet megfigyelni. Csak nagyon kinyitott csapnal indul be a kazan es a HMV-nel is melegszenek a radiatorok.
Ha van valami otletetek, hogy mi lehet a hiba azt megkoszonnem!
(#) labanc2 hozzászólása Dec 1, 2011 /
 
Szevasztok.
Semai c 24 es kazánom van .
VAn amikor normálisan működik és a köv bekapcsolásnál nem indul újra a fűtés, szikraképzés van mégsem gyújt be. HA valaki tud segítsen köszi.
(#) toro válasza Calor hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Koszos a fűtőköri rendszered! A váltószelep nem tud rendesen nyitni-zárni. Valahol félúton megszorul és a fűtőkörre is "termeli a melegséget".
Nézd meg a kazán alatt a melegvíz elvezető cső nincs-e elvízkövesedve!
(#) toro válasza labanc2 hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Hány éve üzemel a kazánod?
(#) toro válasza jazzface hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Ha a Honeywell S 4565 gyújtásvezérlőről van szó, az bizony bruttó annyiba kerül!
Cseréltesd ki és nézesd meg az ion áramkört is.
Természetesen térítésmentesen!
Ampermérővel az ionáram mérhető, 2-20 mikroA.!
Vigyázz, ha fordítva van a konnektorba dugva a villásdugó, begyújtás után is hibára áll le!
(#) toro válasza toro hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Íme a gépkönyve.

Semia.pdf
    
(#) labanc2 válasza toro hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
szevasz a cirkom masfél éve mukodik párnapja elengedte a vizet azt megcsinaltam ugy ahogy már tobbhelyen levolt irva itt a forumba légtelenitetem mindent siman elindult föl fütöte a lakást utánna engedem a melegvizet és nem indult elötemár meg tisztitotam a2db szikra képzöket és a lángelleneörzöt ésmégsem indult ,be nyomom a reset et utánna elindult utána viszont nem kevrte el a melegvizet ahogy szokta megint reset gomb nem indul ujra reset elindul szoba termosztát bekapcsolt a utánamüködött ma reggel megitn villog a pirosan nem tudom mit tegyek hatudsz egits köszi elöre is
(#) Calor válasza toro hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Szia! Koszi a gyors valaszt. Ha a cso tiszta a 3 utas szelepben nem lehet baj? Erdemes szetszedni vagy csere?
(#) tibibalogh520 válasza labanc2 hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Szia!
Legközelebb mielőtt a "Küldés" gombra kattintasz, hangosan olvasd el amit írtál.
Ahol olyat tapasztalsz, hogy "véletlenül" levegőt vettél, nos ott nyugodtan helyezz el egy pontot -mint mondatvégi írásjelet.
Aztán az azt következő szót nyugodtan kezdheted nagybetűvel!!!

Talán olvashatóbb lesz!?
(#) apoca68 hozzászólása Dec 3, 2011 /
 
A Saunier Duval kazánom leszerelésre került. A bitermikus hőcserélőn kívül minden jó benne, új biztonsági szelepe is van. Akit érdekel, írjon privit, tegyen árajánlatot. Köszönöm előre is, mert a Baxit csak nagy nehezen tudtuk kiköhögni, jól jönne egy kis pótlás.
(#) labanc2 válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Szevasz- legközelebb oda, figyelek,a pont,,és egyébb irásjelek ki helyézésére. köszi
(#) toro válasza Calor hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Lehet a szelepen is lerakódás. Ilyenkor szorul.
(#) toro válasza apoca68 hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Azért beválasztottál (ismét).
(#) toro válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Dec 3, 2011 / 1
 
Szóval - támogatom - Balogh Tibi próbálta leírni, amit én is többek között felvázoltunk.
Aki a régi rendszerben (az átkosban) járt iskolába, még kötelező volt a fogalmazás-, helyesírás-, érthető olvasás.
S azóta is vannak ezirányban elvárásaink!

Köszönet az ismételt figyelem felhívásért!
(#) toro válasza toro hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Nagy üzletet nem fogsz csinálni az alkatrészként való eladással!
(#) wattafilling hozzászólása Dec 3, 2011 /
 
Jó Urak! Szakértő Mesterek!
SD Isotwin C24E.
Amúgy én szeretem...
Hétfőn rendelem bele a tágulási tartályt.

(Egy kicsit távolt esik a téma a topik eredeti fonalától...)

Szóval. Mi lehet az oka, hogy öt év alatt kampec a vizes cuccoknak: tavasszal a HMV-kiegyenlítő (ennél sejtem a vízkövet, mint nálunk jellemzőt), mostanában a váltószelep volt beteg (bizonyára a tetemes iszap), tegnap pedig a fűtésköri kiegyenlítő-tartály szelepéből folyt a víz, amikor a nyomását akartam ellenőrizni.

Mire számítsak még mostanában?
Csendesen jelzem, az alsó szelepsor, ami a szerelőkereten van, alig használható, az elzárószelepek rendesen be vannak állva. Félek őket feszegetni, nehogy valami törjön, mert akkor sokáig fáznánk. Így viszont mostanában minden beavatkozás a teljes rendszer leeresztésével jár.
(#) toro válasza wattafilling hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Mivel nem mozog a tágulási tartályban erőteljesen a víz, a lerakódott iszap alatt kirohadt!
Ez ugyan olyan, mintha a radiátor alja lyukadna ki.
(#) wattafilling válasza toro hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Természetesen elfogadom, amit mondasz, csak azt gondoltam volna, ez a 8 literes tartály olyan csekély méretű, hogy ebben viszonylag dinamikus a tartalom változása a hómérséklet változása kapcsán. Amellett az iszap hogyan tud benne lerakódni, ha a becsatcső alul van és onnan jő a nyomás, meg az "elszívás" is?
(#) toro válasza wattafilling hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Mivel a csatlakozás mellett elvileg lecsökken a nyomás, szép lassan azért lerakódik és eloxidálódik!
Elvileg minden tágulási tartály jó. A lényeg, hogy a nyomás változást el tudja nyelni.
(#) harakaly01 hozzászólása Dec 3, 2011 /
 
Szia!
Vaillant kazánom 2-3 napja folyamatosan le áll. Villog a füstgáz szenzor.Mi lehet a hiba?SOS ha tud valaki!!!!!!!!!!!!!!
(#) Haszuboy válasza harakaly01 hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
A kémény rendben van? El tud távozni a keletkező égéstermék?
Következő: »»   63 / 575
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem