Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   121 / 583
(#) osi válasza lukovicsek hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Az motor csatiját nézd meg.
A tetejéből ki kell szedni a bepattintós részt. Szokott rácsöppenni víz ha a túlfolyó csőve lecsúszik a helyéről (gyakori ) , és átég a csatlakozó. Miáltal nem érzékeli hogy forogna a moci.
(#) lukovicsek válasza osi hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Üdv. Kösz a választ de már megtaláltam a bajt, elnéztem a hibaüzenetet nem tacho hibát jelzett hanem NTC hibát, nemtudom hogy nézhettem el ,na mindegy a lényeg, hogy elcseréltem az NTC vezetékét a beengedö szelepével, ügyhogy most müködik!!
Kösz mindenkinek. Laci!
(#) ezermester1 hozzászólása Dec 1, 2011 /
 
Sziasztok.
Segítséget kérek tőletek. AWM 8142 tip. mosógéphez keresek kapcsolási rajzot. Ha tudna valaki seíteni,hogy hol keressem,megköszönném.

T. W.Pál
(#) laef hozzászólása Dec 2, 2011 /
 
Sziasztok!

Nincs szerencsém, egy másik topikban írtam, hogy megdöglött a kazán, tegnap este pedig az indesit wisl105X mosógép nagyon furcsa jelenséget produkált. 90 fokos program (2-es) már vagy 3 órája ment, és még mindig a mosásnál tartott, öblítő még mindig a tartályban. Gondoltam, ha baj van, akkor inkább fejezzük be. Bekapcsoltam a szivattyú programot, leeresztette a vizet, rendesen befejezte. Majd gondoltam, hogy centrifugázzuk ki, megpörgette, de nem teljes fordulatszámon, majd párat jobbra párat balra, aztán teljes gázzal pörgette (ez lehet, hogy normális, sosem figyeltem), de utána nem akarta abbahagyni. Úgy kellett kikapcsolnom, nem akartam, hogy még nagyobb baj legyen. Szóval olyan, mintha megakadt volna a program, és nem érzékelne valamit, aminek tovább kéne lökni a következő feladatra.
Mi okozhatja ezt?
Előre is köszi a segítséget.
Laef
(#) vinatt hozzászólása Dec 2, 2011 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni,whirlpool awm 5140-el kapcsolatba.Centrifugálási problémáim voltak és korábban olvastam,hogy ki kell pucolni a mosógépet.Nekem sikerült szétszednem a szivattyú környékét és elég mocskos volt.Az üst aljáról is leszedtem a csövet,de figyelmetlen voltam és kiesett a csőből egy gumi és egy golyó.Sajna összerakással kicsit gondban vagyok,mert nem tudom,hogy először a gumi,aztán a golyó,vagy fordítva.Kérlek benneteket valaki segítsen.
Előre is köszönök minden érdemi hozzászólást!
(a filctoll a kitámasztást szolgálja)

CIMG0058.JPG
    
(#) fjanos951 válasza vinatt hozzászólására (») Dec 2, 2011 / 1
 
Szia!
At AWM 5100-sról mellékelek egy rajzot, szerintem a 7. oldalon 754-1 és 754-2 alkatrészekről van szó. Ha nem ilyen a tied, akkor az elektrotanya.com-on biztos találsz megfelelő rajzot.
Üdv. János
(#) L.Gyuri hozzászólása Dec 2, 2011 /
 
Sziasztok!
Megvettem a 24C64WP ST K126C típusú EEPROM-ot. Ez ST gyártmány, egy SMD, de az adatlapban nem találom a lábkiosztását. Valaki tudna nekem ebben segíteni?
(#) vinatt válasza vinatt hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Köszönöm a gyors választ,megpróbálom ezt a verziót!
(#) fjanos951 válasza L.Gyuri hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Szia!
A 4. oldalon lesz.
(#) L.Gyuri válasza fjanos951 hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Igen én is néztem,a baj az, hogy az IC-n nincs jelölés, úgyhogy kilogikáztam, de lehet, hogy rosszul mert azt írja a program, hogy "Write failed." Én a hetes lábat nem kötöttem be, mert azt írja a dokumentáció, hogy akkor engedi írni. Ha beolvasom az üres ROM-ot akkor, azt írja ki, hogy 256 Bytes. Calibration meüben a probe gombra nyomva azt írja, hogy "Test OK." Mi a baj?
(#) fjanos951 válasza L.Gyuri hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
A Device menüben kiválasztottad a 24C64-t, mert az első alkalommal ki kell választani az eeprom tipust. Aztán már megjegyzi a program a beállítást. Még annyit, hogy smd IC-nél úgy emlékszem az 1-es lábnál van a pötty.
(#) fjanos951 válasza L.Gyuri hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Amit én megépítettem 93C86-hoz a rajzon látható, csak a lábkiosztás más és működik.
(#) L.Gyuri válasza fjanos951 hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Köszi, közben én is rájöttem, hogy mi volt a baj, egyébként az IC-n nincs pötty, hanem az ST feliratnál van az egyes láb.
(#) ezermester1 válasza fjanos951 hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Köszönöm,de sajna valami miatt nem találom, nem tudom letölteni.
(#) feri023 válasza ezermester1 hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Szia !

Linkre kattintva vársz egy kicsit és középen a "Get Manual"
felirat megjelenik. Erre kell kattintani és biztos sikerül.

Üdv.: Feri
(#) ezermester1 válasza feri023 hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
köszi. Jó lett.
(#) BAGGIO 21 hozzászólása Dec 3, 2011 /
 
Sziasztok!

Ariston arsl 105 mosógép (gari nincs ) problémám van . Tud-e valaki olyan oldalt ahol hiba kódokat tudnék ellenőrizni,led lámpás a készülék nem kijelzős.
Tünet: Menet közben időtől és progitól függetlenül megakad és dadogva erőlködik de nem csinál semmit.Ki se kapcsol csak kihúzni tudom . Megakadásnál láthatóak a villogó lámpák ezek jelentését szeretném megfejteni, a mosás , ajtózár ,és a start /pause villog . Egyébként menet közben 3 alkalommal rövid időn belül áram szünet volt. Újra indításnál pár percig minden ok de egyszer csak megint ledadog és nem csinál semmit. Minden progit elkezd bármit állítok be csak nem fejezi be. Átraktam másik fázisra ott is detto. Ha tudtok segítsetek hálás lennék érte ,ez egyébként egy viszonylag fiatal készülék 1.5 éves .

Köszönettel : BAGGIO 21
(#) vinatt hozzászólása Dec 4, 2011 /
 
Sziasztok!

Újra segítséget kérnék a whirlpool awm 5140 mosógépünkkel kapcsolatban.Olyan problémám van,hogy a mosógépünk mosóprogramja végigmegy,de néha elhagyja a centrifugálást.
Vajon mi lehet,programkapcsoló?2 napja szettem szét darabokra és kipucoltam mindent!
Minden hozzászólást szívesen fogadok!
(#) lukovicsek válasza BAGGIO 21 hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
(#) vinatt hozzászólása Dec 5, 2011 /
 
Sziasztok!

Újra segítséget kérnék a whirlpool awm 5140 mosógépünkkel kapcsolatban.Olyan problémám van,hogy a mosógépünk mosóprogramja végigmegy,de néha elhagyja a centrifugálást.
Vajon mi lehet,programkapcsoló?2 napja szettem szét darabokra és kipucoltam mindent!
Minden hozzászólást szívesen fogadok!

Azóta újabb hibát is találtam,néha megáll a programkapcsoló és kis mozdítás után folytatja a programot!
Esetleg vízszintszabályzó?
(#) stenglt válasza vinatt hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Szia !

Valószínű a víz kiszivattyúzás körül van a baj. Nézd meg hogy a -kifolyócső fali szifonja nincs-e eldugulva
- gép szűrője tiszta-e nincs-e benne gomb,
aprópénz stb.
- szivattyú csapágya nem kopott-e
- vízszintszabályzó légcsapdája nincs-e eldugulva
(#) vinatt válasza stenglt hozzászólására (») Dec 6, 2011 /
 
Köszönöm a választ,de ezeket már átnéztem!
Esetleg valami másik tipp?
(#) zeus64 hozzászólása Dec 6, 2011 /
 
Sziasztok!
Van 1 olyan problémám, hogy az INDEZIT WIDL126-os moso-száritó gépem nem viszi végig a programokat.
El kezdenek villogni a retesz és a ora gombok.
Panelt már cseréltem, de aprobléma ugyan az maradt.
Valaki tudna segiteni?
(#) lukovicsek válasza vinatt hozzászólására (») Dec 6, 2011 / 1
 
Üdv.
Én is a légcsabdát nézném meg ezeknél a tipusoknál az gyakran eltömődik és egyszerüen átugorja a centrit méghozzá elég hamar.
Laci!
(#) vinatt válasza lukovicsek hozzászólására (») Dec 6, 2011 /
 
Köszönöm a választ,de mielőtt először írtam volna alaposan kitakarítottam a gépet kb.2 nappal ezelőtt!
(#) osi válasza zeus64 hozzászólására (») Dec 6, 2011 / 1
 
Az Indesit & Ariston gépeknél nem a villogó Led(ek)
feletti ábra számít hanem a sorban elfoglalt helye.
Balról-jobbra v Lentről-fel. Minden tipusnál más func.-ot
láthat el az a gomb, de a hibakód ua. mindegyiknél .
4db leddel jelzi ki a hibakódot (a retesz nem játszik, az csak jelzi hogy gyíkja van valamivel az elektronikának)
Igy hát ha infót akarsz , a LED számát ird meg.
(#) lukovicsek válasza zeus64 hozzászólására (») Dec 6, 2011 / 1
 
Üdv.
Hol áll meg? A hibakód alapján sok bibi lehet, először a fütőszálat nezném meg vagyis hogy kiigtatni vagy egy másikkal próbálni mert lehet testzárlat, motor csatit környékét nem e folytrá viz, és viz.szint szabályzó van e érintkezés, működik e normálisan ilyesmi.

Laci!
(#) papoka50 hozzászólása Dec 6, 2011 /
 
tud valaki segíteni egy indezit wt82-es mosogépem van ahogy bekapcsolom a programgomb elkezd körbe pörögni és nem csinál semmit, a bekapcsológomb folyamatosan villog. Azt mondták meg kell számolni a villogást de hány villogás mit jelent
(#) osi válasza papoka50 hozzászólására (») Dec 6, 2011 /
 
????
Hányat villog ?
Egyszrübb egy hibát leírni mint 16-ot (ennyit tud kijelezni)
Következő: »»   121 / 583
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem