Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA1558Q
 
Témaindító: Vassjozsef01, idő: Ápr 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   21 / 28
(#) Ameron24 válasza Ronin hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Szia!
A két NPN tranyó helyett ami BD249-ek helyettük 2db BD911 megfelelne igaz azok nem 25A-esek hanem csak 15 de sztem elegendőek, mert ezek fennmaradtak nekem egy vidi erősítő felújítása után
A kapcsolás pedig ez: kép
(#) Ronin válasza Ameron24 hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Jó lesz az is. Hűtőbordát ne felejts el alájuk rakni.
(#) Ameron24 válasza Ameron24 hozzászólására (») Dec 3, 2011 / 1
 
Megépítettem az erősítőt egy 4 csatornás és egy stereo változatot 5.1-es kivitelben lesz használva, épül hozzá a sub szűrő is.

Vért izzadtam mer nem jöttem rá miért nem mukkan meg az erősítő mikor minden jól van... Na igen, majdnem minden

Kézzel rajzoltam a tervet, és véletlenül elfelejtettem összekötni az R1-et a C5-el én birka De ezt a malőrt orvosoltam egy kis darab dróttal mivel a rész már le volt marva mindkét panelen , de működik most már tökéletesen.

Köszönöm a segítségeket
(#) Lamboo válasza Ameron24 hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Gratula jó zenehallgatást rajta képet kaphatunk róla?
(#) Ameron24 válasza Lamboo hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Igen teszek fel képet csak most nem tudok, de holnap már igen és pótolom.
(#) Ameron24 válasza Ameron24 hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Az ígért képek.

Annyit kérdeznék hogy egy sistergő hang van a háttérben, de lehet h a dvd lejátszó miatt is lehet, mert mikor tracket vált akkor megszűnik, tehát nem brumm sztem. Ekkora "Bordával" 35-40 fo körül lehet 60-70%körül hajtva, ha beteszek egy mobilrack ventit mind a 2 erősítőhöz akkor az elég lenne, mert bordám az nincs max még alulemezem
(#) Lamboo válasza Ameron24 hozzászólására (») Dec 6, 2011 /
 
Ha zeneváltásnál nem hallod, akkor valószínű vagy a dvd miatt van, vagy a zene hangminősége rossz. Amúgy szép lett
(#) Ameron24 válasza Lamboo hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Szia nem hallom, gépről semmi jele a hangnak, szerintem mivel olcsó dvd lejátszó így gagyi hangkártya is van benne

Közben beletettem egy dobozba Kicsit keszekusza de nincs brumm hála az égnek xD
(#) Lamboo válasza Ameron24 hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Annyira nem is vészes
(#) Kovidivi válasza Ameron24 hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
És hol megy be a dobozba a levegő?
(#) Ameron24 válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Ezzel megfogtál, hamarosan megoldódik ez a gond is, de ha nem hívod fel rá a figyelmemet, fel sem tűnik

Köszi szépen
(#) reloop válasza Ameron24 hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Szia! Nem látom (lehet a kábelektől) a biztosítékokat. Dukál a trafónak és egy-egy a végfokoknak.
(#) Ameron24 válasza reloop hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Szia a trafónak van egy biztije a kábelektől nem látod, a végfokokra nincs, de nem hülyeség, valószínű teszek is be oda is.
(#) Kovidivi válasza Ameron24 hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
A legjobb az lenne, ha lábakra állítanád a dobozt, és fúrnál lukakat az IC hűtőbordái alá. Így a levegő pont ott mozogna, ahol kell. Nagyon hatékony lenne a hűtés, főleg, hogy aránylag kicsi a borda.
(#) Lamboo hozzászólása Dec 18, 2011 /
 
Sziasztok Újabb kérdés az IC-vel kapcsolatban:
-A gyári ajánlásban 4 kicsatoló kondenzátor van. A cikkben olvastam hogy helyet lehet spórolni, hogyha csak kettőt használunk. Ez a módszer ront valamit a hangminőségen? Vagy ugyanolyan mint 4 kondenzátorral?
(#) reloop válasza Lamboo hozzászólására (») Dec 18, 2011 / 1
 
Szia! Bővebb fejtegetés nélkül - a közös csatoló kondiból kétszeres érték, vagy két párhuzamos kéne. Olyan fából-vaskarika
(#) Lamboo válasza reloop hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Akkor inkább 4 kicsatoló kondival csinálom a gyári ajánlás szerint
(#) Lamboo hozzászólása Dec 18, 2011 /
 
Ha a bemeneteknél fóliakondikat használok elkok helyett, akkor jobb hangzást érhetek el vele?
(#) reloop válasza Lamboo hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
A fóliával jobb lesz. Bővebben: Link
(#) Ameron24 válasza Ameron24 hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Elkészültem teljesen az erősítővel. A képeken látható furatokat (főleg alul) azért alakítottam ki úgy ahogy, mert így mind a végfokokat mind pedig a stab IC-t is hűtöm a 12cm-es ventivel, és elég jó hatásfoka van így a hűtésnek. Mind a három IC kellemesen meleg volt 1 óra használat után, kb középhangerő mellett.

Köszönöm mindenki segítségét, tanácsát.

Jah igen, gondolom észrevettétek, hogy a 4 poti helyett csak 3 lett a végén, az oka az hogy a subszűrő potiját lecseréltem egy trimmerre és beállítottam úgy ahogy nekem a legjobban tetszik a hangja.
(#) Lamboo válasza Ameron24 hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Szép lett gratula mutatós az a DDigital
(#) Ameron24 válasza Lamboo hozzászólására (») Dec 20, 2011 /
 
Köszi
Egy rögtönzött ötletből milyen jó design tud kisülni mi ?
(#) Lamboo válasza Ameron24 hozzászólására (») Dec 21, 2011 /
 
Azám én is dolgozom most egy erősítőn ezzel az IC-vel, olyat építek, amin nyomógombbal lehet majd váltani hogy két-két csatornát hidaljon-e, így lehet majd használni 4 csatornás, 2 csatornás és 2.1 es erősítőként is, valamint akarok bele bemenetválasztót, digitális hangerőszabályzót, és kivezérlésjelzőt is... nameg egy kis kapcsolóüzemű tápot is akarok belerakni. Szóval lesz benne egy kis meló
(#) Ameron24 hozzászólása Dec 21, 2011 /
 
Aham nem rossz terv Ezt nem magamnak csináltam hanem Apának kellett egy 5.1-es erősítő olcsón és 9500 Ft-ból kijött így szerintem nem lett annyira sok.
Gondolkodtam azon én is hogy ha csinálok majd magamnak egy 5.1-es erőlködőt akkor lehessen kapcsolni gogy 5.1 vegy stereo legyen, de a 2.1-es megoldás sem rossz.

Bár most egy 2.1-es erősítőt akarok 7293-as TDA-kból
(#) Lamboo válasza Ameron24 hozzászólására (») Dec 21, 2011 /
 
Habár lehet nem rakok bele tápot, hanem külsőleg kapja majd a tápfeszt...
Amúgy a 7293nak az az egy a baja, hogy 80W felett már eléggé torzít, 100W-on már 10% a torzítása, úgyhogy én csak a mélyládát hajtanám vele, a többit inkább egy alacsonyabb torzításúról, esetleg úgy is lehetne, hogy tranzisztoros végfok vagy VF 3, VF 2 (FET-es) és egyéb nem IC-s erősítők hajtanák a két sztereót, amik szépen szólnak és nem torzítanak annyira, a mélyet meg erről az IC-ről, mert ott úgysem hallatszik annyira, főleg ha van a bemeneten aluláteresztő szűrő. De te döntesz
(#) meszy19990 válasza supermoto hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Nem tudnád elküldeni nekem a hidalt nyáktervet?
(#) john94 hozzászólása Feb 15, 2012 /
 
Hello!
Én is ebből az alkatrészből szeretnék kiindulni, szeretnék építeni egy 5.1-es rendszert a gépemhez, csak úgy szeretném,hogy minden hangszóró külön-külön szóljon,de lehetőleg egy potméterrel lehessen szabályozni a hangerőt. Ez megoldható?
(#) titi válasza meszy19990 hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Hali!
Ha figyelmesen elolvasod a cikket, láthatod, hogy az a nyákterv úgy van kialakítva, hogy alkakmas mind normál, mind a hidalt verzióhoz. Csupán néhány alkatrészt kell kihagyni, ill 1-1 átkötést kell megvalósítani.
Pontosan mi az elképzelésed?
(#) titi válasza john94 hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Hali!
Vagy valamilyen digitális megoldásban gondolkodhatsz, vagy beszerzel olyan potit, ami alkalmas a célra.
De egyik se kimondottan ebbe a topikba tartozik.
Az már inkább előerősítős téma, ebben nem tudok most segíteni.
(#) meszy19990 hozzászólása Feb 15, 2012 /
 
Hello!
Subwoofert hogy kell rákötni?
Következő: »»   21 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem