Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   310 / 607
(#) pjg hozzászólása Dec 6, 2011 /
 
Egy érdekes mérőerősítő: Link
(#) reloop válasza pjg hozzászólására (») Dec 6, 2011 /
 
Szia! Öröm látni egy korrekt rajzot
Néhány kondi talán túl is van méretezve, de messze jobb mint ami az adatlapon szerepel.
(#) pjg válasza reloop hozzászólására (») Dec 6, 2011 /
 
Nekem az alsó határfreki tetszik -3dB 2,7 Hz-nél. Tehát jó lesz subbasszus erőlködönek. Lakásban nem kell több 30W-nál.
(#) reloop válasza pjg hozzászólására (») Dec 6, 2011 /
 
Időnként be szoktam linkelni, hogy a mélyátvitelre oda kell figyelni. Bővebben: Link

Most tervezek némításvezérlőt, mellyel 2~3sec bekapcsolási- és azonnali kikapcsolási némítást szeretnék elérni. Szívesen vennék minden ötletet. Alap lehetőség: egy komplett koppanásgátlóval vezérelni a 10-es lábat. Valamivel egyszerűbb: táp-5V értékű zenerről működtetni egy lassú felfutású/ gyors kisülésű időzítőt.

Mute3.PNG
    
(#) TheShaft válasza reloop hozzászólására (») Dec 6, 2011 /
 
Szia!
Ezt nézd meg! A doksiban közölt nyáktervhez képest van sokkal kisebb méretű tervem hozzá (30*100 mm), ha érdekel.
(#) reloop válasza TheShaft hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Szia! Köszönöm a figyelmességed! Az AVT szekunder feszültség figyelése nagyon szellemes. Már csak a bekapcsolási késleltetést kéne hosszabbra venni. Az lenne a cél, hogy egy aszimmetrikus táplálású előerősítő csatoló kondenzátorai maradéktalanul feltöltődjenek a némítási szakasz végére.
Szerk.: A nyákterv érdekel, előre is köszönöm
(#) TheShaft válasza reloop hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
A nyáktervet Protel98-cal készítettem, kétoldalas furatgalvános kivitel. Ha még mindig érdekel a dolog, akkor feltöltöm ide képként, vagy pdf formátumban.
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Miért kell ilyen "hosszú" visszakapcsolás?
Amit én építettem a Te segítségeddel az nekem bevált.
Azonnal elveszi a hangot és kb. 1,5-2sec alatt adja vissza nagyon szépen.
(#) reloop válasza TheShaft hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Most, hogy írod emlékszem rá. A furatgalvános kivitel meghaladja az erőmet sajnos. A felajánlást azért köszönöm!
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Szia! A kapcsolósra gondolsz? Bővebben: Link
(#) pjg válasza TheShaft hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
PDF-ben jó lenne. Köszi. Kíváncsi vagyok.
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Igen.
Annyi, hogy nálam R5 22k C3 22uF.
Ill. a fesz. osztóban a 33k és 4k7 más értékű, de ez kevésbé lényeges.
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Nálam a 22k/10µF nagyon gyorsan bekapcsol. Az ötlet jó! Lejjebb viszem a feszültségosztót 4V környékére.
Szerk.: A feszültségosztó értékeid érdekelnek.
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Igen.
Közben rájöttem, hogy marhaságot írtam.
Holnap megmérem a fesz. osztót. Nálam 38 VDC-ről megy.
(#) DJmike hozzászólása Dec 8, 2011 /
 
Hello mindenki!

Annyit szeretnék kérdezni, hogy a tda7294 hid out- kimenetét összekötöttem a grounddal, ez gond és ne kössem össze vagy maradhat így?
(#) reloop válasza DJmike hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Ha szó szerint összekötötted a kimenetet a testtel, az nagy hiba!
(#) DJmike válasza reloop hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
még nem inditottam be a rendszert, itt egy kép szóval akkor a pirossal jelöltet nem kössem a testtel?

tda kép.jpg
    
(#) Szlacek hozzászólása Dec 8, 2011 /
 
Segítséget szeretnék kérni, Nekem is a Morris Pedro féle hidalt Tda7294-esem van, csak még nem mertem Kipróbálni, a tápom egyenirányítás előtt 2x34v egyenirányítás pufferelés után +-47,3V ez sok lenne neki szerintem, a leírásban 44Voltot ír a maximumnak, mit csináljak a tápommal, vissza lehet "húzni" 40 Volt környékére? Hídkapcsolás
(#) DJmike válasza Szlacek hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
üdv!

ha pufferelve +-47voltot kapsz, az tényleg sok, építened kell egy szimmetrkus fesz szabályzót ha jól tudom 7815-7915 ic párral
(#) pinyó39 válasza DJmike hozzászólására (») Dec 8, 2011 / 1
 
Mihez is kell a +-15V?
(#) Szlacek válasza DJmike hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
miért szabályoznám le 15voltra? nekem 40 volt kéne kb ellenállással nem megoldható? jah és mekkora ellenállás kéne kb?
(#) reloop válasza DJmike hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
A híd kapcsolásnak az volna a lényege, hogy a hangsugárzó egy-egy erősítő kimenetre csatlakozik. Jelen esetben ez a két pont "out+" és "out-", erre kösd a hangsugárzót - mely ilyenkor nem kap testet. Bővebben: Link
(#) Szabi1 hozzászólása Dec 8, 2011 /
 
Hello!
Nah lenne egy kérdésem a TDA 7294 híd hűtésével kapcsolatban. Van egy hűtőbordám ami elvileg elég lenne ventilátorral egy darab hídnak. Nos találtam itthon 2 cm-es alu lemezeket és gondoltam ha rá raknák még a hűtőbordára 2 darab 2 cm es lemezt (a többi megegyezne a hűtőborda méretével 20x10cm) akkor elég-e 6 darab IC nek (az ábra szerint szigetelném az ic-ket)? Ha jól számoltam maxon 45 celsius fokot adna le a 6 darab ic. De ha valami probléma lenne a hővédelem bekapcsol nemde

Untitled.jpg
    
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Jaj elnézést már nem tudom módosítani a hozzászólásom de 450 celsius fokot akartam irni
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Szia! A hűtésnél a borda tömege csak másodlagos. Az számít igazán, mekkora felület érintkezik a levegővel és a felmelegített levegő milyen gyorsan cserélődik. A lemezeknél többre mennél egy plusz ventivel.
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Ventilátorral gondoltam, előszőr megpróbálom kicsi pc ventilátorokkal, de ha nem elég akkor van egy ventilátorom ami egy autóban a motort és a vizet hűtötte, nyáron a szobámba vagy 15 celsius fok volt kb ha ment kb 1 óráig.
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Nézd meg Bassmester megoldását, így lehet a legtöbbet kihozni a ventillátorból.
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Kösz a linket! Szóval lehet egy hűtőtönköt rakni egy hídnak?
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Szívesen, amúgy Bassmesternek köszönd
Amin a negatív táp össze van kötve a nyákon, az mehet közös hűtőtönkre.
(#) szinten hozzászólása Dec 9, 2011 / 1
 
Üdv. Egy gyors kérdés. Mekkora lenne az ideális trafó 2 7294 végfoknak? Tehát sztereónak? Azt tudom h 26VA kőrüli az ideális ára, csak ez 4*26VA vagy 2*26VA vagy egyáltalán 26 az a 26 o.O
Következő: »»   310 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem