Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   960 / 2504
(#) kofola16 válasza reloop hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Jó kérdés AKAI AP-100C lemezlejátszó. És genius 5.1 hangfal szettről van szó.
(#) reloop válasza kofola16 hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Világos! Ez kell a lemezjátszódhoz. Ugyan azt ajánlom mint emersys kollégám.
Sok kellemetlenségtől óvod meg magad, ha elfogadod Pedro javaslatát, és elemről táplálod.
Kérlek a további kérdéseket itt tedd fel, hogy ne untassuk az erősítős fórumtársakat.
(#) at22 válasza szamóca hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Hali! Itt a képek róla
(#) kofola16 válasza reloop hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Köszönöm ezt a pontos tájékoztatást. És bocsi, hogy ide írtam.
(#) at22 válasza at22 hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Itt is van még kép
(#) at22 válasza at22 hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
itt is még kép
(#) reloop válasza kofola16 hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Igazán nincs mit. Biztos lesz még kérdésed, a RIAA témát figyelem, ha tudok segítek a továbbiakban is.
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Szia! Ez a nyák a szükséges tükörképe, ha jól csalódom
Szerk.:Bővebben: Link
(#) Jackass válasza Jackass hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Üdv!

Megcsináltam az átkötést. Most már rendesen hallani mind2 oldalt a 100Hz et Más zaj van most már. Vissza leszedtem a vezetékelést de most ilyen maradt. Hogyan van ez?
(#) reloop válasza Jackass hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Szia! Itt valami más huncutság lesz. A bemenetek rövidre voltak zárva, vagy jellel próbáltad?
(#) Jackass válasza reloop hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Rövidre voltak zárva. Jellel nem is próbáltam. Gondoltam arra is hogy a trafó mágneses tere miatt van a zaj, de kivettem a trafót és úgyis ugyanezt produkálta(most nem vettem ki csak amikor először összeraktam). Nem tudom hogy hol lehet a hiba.
(#) reloop válasza Jackass hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Majd gondolkozom rajta, addig olvass bele a témájába, ott több az információ mint ebben a topicban: Bővebben: Link
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Hali! Igen! Az a tükör képe. De sajnos van vele valami, de nem tudom, hogy mi lehet a probléma. Ahogy rá tettem az áramot 2x21voltot ki nyomja a biztosítékot, utána meg fogtam meg patkoltam a biztosítékot, és bekapcsoltam még egyszer, de kinyomta a végfok nyákon lévő diódát 1n4007-est a képen is látni, hogy két fele szakadt. Szerinted mi lehet a probléma? A segítségedet köszönöm előre is.

Fotó0651.jpg
    
(#) at22 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Hali! Köszi a segítséget majd rajz alapján átnézem még egyszer. Azzal meg tisztába vagyok, hogy én néztem el valamit nem a gyártó . Már raktam össze ilyet 2db-ott, és az hibátlanul üzemel már fél éve lassan, és 2x100watot hajt. Majd arról le lesem csak nincs itthon jelenleg.
(#) Jackass válasza reloop hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Rendben. Köszönöm!
(#) emersys válasza at22 hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Szia.
Nézd át pontosan azokat a védő diódákat, jól állnak-e bent.
Leírom még egyszer, de már többen is kifejtették:
Azok azért vannak ott, mert ha fordítva teszed rá a tápfeszt a kapcsolásra akkor nem hal meg az ic hanem ezek a nyitó irányba vezérlés miatt (amit a fordított tápfesz ad) kinyomják/nák a biztit.
Nem tudom van-e a tápod secunder oldalán bizti.
Ha nincs akkor a következő gyengébbik láncszem adja meg magát, tehát a védődióda...(ezután már csak a vezetősáv következhetne.)
Lerajzolom neked mit ellenőrizz le, mert ez normális esetben így van záróirányba előfeszítve..:
Diódák nélkül megy az áramkör?
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Szia!
Kicsit nézd át a rajzot, mindjárt látni fogod, hogy az IC lábakra teljesen más megy jelenleg mint aminek kéne.
A következő lépés újra gyártani a nyákot. Most már tükrözve, azaz helyesen.
Látom a fejecskét átrajzoltad a GND-be a helyes oldalra, de nem ettől működik az erősítő
(#) emersys válasza emersys hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Most olvasom vannak itt nagyobb problémák is a nyákot illetően
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Összemontíroztam, hogy eloszlassam minden kétségedet.
A fejecske átrajzolása nagy poén
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Hali! Igazad van. Nem jó van a nyák kimarva. Ha rendesen tükör képel lesz ki marva akkor lesz minden alkatrész a helyén rendesen(pl:1n4007-nek nem a bal oldalon kellene lennie hanem a jobboldalon) magyarul nem a megfelelő lábhoz érintkezik a végfokhoz. De úgy meg tudnám oldani, hogy ki venném a nyákból a végfokot, és zsinórokkal foraztom be? Úgy hogy van 5db lába a végfoknak a 2db hátsó lábat felcserélném az első hármat(a két szélsőt meg cserélném a középső az ugyan oda menne. Így jó lenne szerinted? Köszi előre is a választ.
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Gyakorlatilag az IC-t a forrasztási oldal felől kéne beültetni. A másik nagy gond az volt, hogy a vezetékeket a tükrözés figyelembevétele nélkül kötötted be, felcserélted a kimenetet a bemenettel, a pluszt a mínusszal (innen ered a diódák zárlata).
Kérlek gondold meg, olyan nagy feladat újra gyártani a nyákot?
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Hali! Köszi a segítséget. AZ lesz csinálok rendes nyákot hozzá. Majd írok ha meg csináltam, és ha üzemel. Köszi még egyszer.
(#) Petikee16 hozzászólása Dec 12, 2011 /
 
Sziasztok!Van egy erősítőm amibe TIP122 és TIP127 es tranzisztorok vannak és +-20V ról megy. Azt szeretném megkérdezni ,hogy ezzel a párossal kb hány W ot tud a végfok mert dobozra ráírták hogy 2X 200W 1X 400 de sztem ekkora teljesítményt lehetetlen kiszedni belőle
(#) reloop válasza Petikee16 hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Szia! A +/-20V eleve 40W/4 ohm maximális teljesítményt tesz lehetővé, a tranzisztorok is ezzel állnak arányban. Az 1x szorzó híd kapcsolásra utal, ott 8 ohm a terhelhetőség és 80W az elvi maximum.
(#) Petikee16 válasza reloop hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Köszönöm Szépen (amúgy ezekből a tranyókból mennyit lehetne kiszedni? persze nagyobb feszültséggel)
(#) reloop válasza Petikee16 hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Ez a 40W megfogja.
(#) speeedfire hozzászólása Dec 12, 2011 /
 
Aszinkron DC 20V-hoz milyen kapcsolást ajánlanátok? Mélyládába lenne, otthoni használatra. Nem kell nagy hangerő, kb 2*18W-os lm1875-ök mellé lenne ez.
(#) Zsoltipapa hozzászólása Dec 13, 2011 /
 
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék,hogy tranzisztoros erősitőket,lehet-e párhuzamosan,vagy csak hidalva összekötni,a nagyobb kimenő teljesitmény elérése érdekébe.Válaszokat köszönöm! Üdv:
(#) reloop válasza Zsoltipapa hozzászólására (») Dec 13, 2011 /
 
Szia! Komplett erősítő párhuzamos kapcsolásakor óhatatlanul kereszt irányú áramok is fognak folyni. Két teljesen azonos erősítésű, átvitelű és fázismenetű erősítőt nehéz elképzelni. Csak a hídkapcsolást ajánlom.
(#) Zsoltipapa válasza reloop hozzászólására (») Dec 13, 2011 /
 
Köszi szépen Üdv:
Következő: »»   960 / 2504
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem