Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED működtetése 1.5V-ról
Lapozás: OK   2 / 2
(#) Inhouse válasza Paso hozzászólására (») Júl 25, 2006 /
 
Nézz el ide:
Terminál LED-es őrültek
Az őrültek idézőjeles...

Üdv
Inhouse
(#) scatman válasza Paso hozzászólására (») Aug 1, 2006 /
 
Luxeon: áramgenerátorral kellene hajtani...
IDE nézz be
(#) Pulyka válasza zaik hozzászólására (») Márc 2, 2010 /
 
Nekem nem nagyon akar működni a 2. ábrán lévő kapcsolás
Egyszer elnéztem a BC 639-es lábkiosztását,mert középső lábát néztem bázisnak,ahogy majdnem mindegyik tranyónál(holott kollektor ),de kicseréltem,és így sem működik :S
Pedig mindeggyik alkatrész megvan,ami a kapcsoláson szerepel,és újak is :S(nem bontott)
Egyedül a 47 értékű kondi lehet a kakukktojás,mert nincs ott semmi,hogy nano,mikro stb stb,de mivel gondolom,hogy az alapmértékegységre gondolnak,ezért az 47 piko.

UI:A 100 mikrohenris tekercs is vasmagos,ahogy a rajzon fel van tüntetve.

Ötletek?
Köszi előre is
(#) zitzaki hozzászólása Ápr 10, 2010 /
 
sziasztok
így működhet és milyen tranyót kell használni és hány menetet kell a ferritre tekerni és az baj hogyha a ferrit nagyobb?ez
(#) vicsys válasza zitzaki hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Szia
Itt a leírása: Bővebben: Link
(#) dangermind1 válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 17, 2010 /
 
Azt a kondit jobb kihagyni, legalább is én ezt tapasztaltam. nálam jól müködik kondi nélköl.
2 tekercs, egy BC182B Tranzi, led, dióda, ennyi.
(#) tati93 válasza dangermind1 hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Helló!
A 2. ábrán lévő kapcsolás elbír 9db fehér ledet?
Előre is köszi.
(#) DöG-1 hozzászólása Dec 10, 2010 /
 
Legegyszerűbb címért egyik versenyző: PR4402 adatlap 1db egyszerű tekercs kell csak az IC-n, és LED-en kívül. 10uH-vel kb. 22mA ledáram PR4402 Hestoreban
(#) szsrobert hozzászólása Aug 8, 2011 /
 
Üdv!
Ajánlom figyelmetekbe a Joule Thief nevű egyszerű szerkezetet, mellyel 1 AA/AAA elemről/akkuról is működtethető egy led. Módosított verziói egyes mérések szerint feltűnően jó hatásfokkal működnek.
http://www.overunity.com/index.php?topic=10773.0
Én normál módon üzemeltetve 2AA akkuról 20mA-t mértem egy led áramának. A Joule Thieffel 1 akkuról 40mA-t. A fényerősségben nem tapasztaltam változást.
(#) koncsik03 hozzászólása Aug 8, 2011 /
 
szerintem a legegyszerűbb működtetést úgy lehet elérni hogy szerzünk egy 1,5 voltos elemet egy tranzisztort egy ledet és akár egy kis kábel se árt .A tranzisztor bázisára adunk +1,5 voltot az emittere és a led negatív lábára a negatív feszültéget a collektorra pedig megy a led plussz lába.
De javítsatok ki ha tévedek
(#) weend válasza koncsik03 hozzászólására (») Aug 8, 2011 /
 
Tévedsz!
(#) koncsik03 válasza weend hozzászólására (») Aug 8, 2011 /
 
Akkor csak azt mond meg miért! Senki sem tudhat mindent
(#) weend válasza koncsik03 hozzászólására (») Aug 8, 2011 /
 
Szia!
Ezekben az áramkörökben nélkülözhetetlen legalább egy induktivitás. Ugyanis ez emeli meg a feszültséget, a led számára. Ami ugye fontos, mert a mai led-ek igencsak szeretik az 1.5 voltnál magasabb feszültséget. Régen kaphatóak voltak olyan led-ek, ami elmuzsikált másfél voltról, de nagyobb környezeti megvilágítás esetén, a fényük nem volt látható. Tehát a te egy tranzisztoros megoldásod, nem fog működni.
(#) amator80 hozzászólása Dec 14, 2011 /
 
Üdv emberek!

Még új vagyok a fórumon, saját topicom nem lehet, de igazából én is hasonló dolgot szeretnék mint a téma tulaja.
Egy nagyon egyszerű alap dologról lenne szó, mégpedig 1 db ledet szeretnék gombelemről működtetni.
Végülis szilveszterre gondoltam jópofa lenne a lufikat kivilágítani és ehhez kéne ez a szerkezet.
nagyon kezdő vagyok ezért ha lehet ahhoz mérten válaszoljatok
Mit kellene vennem, Milyen ledet? milyen elemet(gombelem is elég?)?
Fontos lenne az alacsony ár mindenféleképpen, hiszen csak egyetlen napra kell, és tényleg a lehető legegyszerűbb szerkezet
Elrőe is köszi!!
(#) kokozo válasza amator80 hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Szia! ha tényleg olcsó és egyszerű kell akkor veszel 12V-os elemet egy kb 1k -s ellenállást és egy ledet.. ha extra dolog is kell akkor veszel automata színváltós ledet ami váltogatja a színét, és sorba kötöd őket..
(#) kaqkk válasza amator80 hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Nem kell sok cucc : 2db gombelem egy 47ohm os ellenállás
és egy szuperfényes 5mm es led . Mindezt sorba kötöd és beledobod a lufiba
(#) kaqkk válasza kokozo hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Jó a 12v os is de elég drága ! Gondolom nem egy db lufit akar kivilágítani
(#) amator80 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
ááá Nagyon köszönöm a gyors választ !

igen mindenképpen a gombepemes lenne a jó, legalább 15-20 lufira gondoltam Bővebben: Link

Ezekkel megoldható? Igazából ha 5-6 órát világít már elégedett leszek
(#) kokozo válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Szia! van vagy 150 Ft, sőt van olyan noname ami 130.. egy gombelem 100 körül van ha 2-t kell venni akkor az már 200.. de szerintem egyik se akkora tétel hogy ne lehessen megvenni.
(#) kaqkk válasza amator80 hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Most néztem a vaterán 25ft egy gombelem .
(#) Inhouse hozzászólása Máj 4, 2012 /
 
Egy barátomnál kifeküdt a vásárolt 10db leszúrható napelemes lámpából 2. Pont ez a típus lehet, hogy nem beszerezhető, hát belenéztem...
Közben kiderült, hogy valami nagyon hasonló van 1200Ftért, 4db akcióban, de a kihívás az kihívás...
Egy ANA618-as IC van benne, nem sok minden van róla a neten, ANA608-ról találtam valamit és pár rajzot, ahol összehasonlítják a különböző gyártmányú, de azonos működésű IC-ket. Ez az ANA618 nem volt köztük, itt a plusz vonal a közös, nem a test.
Ebben, vagy a másik azonos témájú topicban szerepel a HE-ből két kis kapcsolás, ami nem trafós. A 2 tranzisztoros 1 tekercses rajz tökéletesen illeszthető a lámpához. Kiegészítésként kapott egy PNP tranzisztort, ami addig amíg a soros dióda és a BE átmenet nyit (tehát süt a nap), tiltja a rezgéskeltőt. 5 ponton kapcsolódik az új áramkör az eredetihez. Egy pontot, az ANA618 2-es lábát, ami a LED-et hajtaná, meg kell szakítani a biztonság kedvéért. Az eredeti tekerccsel tökéletesen üzemel.
A töltés működőképes maradt, napfénynél mérhető az akku feszültségének emelkedése.
Összeépítve és letakarással tesztelve tökéletesen hozza az eredeti működést.
Csak érdekességként raktam be, nem igazán éri meg barkácsolni vele...de mégis a javítás öröme...

Üdv
Inhouse
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Csak találtam róla valamit...
Kínai nyelvű leírás, ANA618 és társairól, bekötési rajzzal
85-90% hatásfokot ígér, TO-94 tok, nagyjából ennyi, meg, hogy mennyire egyszerű és jó, ami igaz is lenne, ha nem halna meg idő előtt...

Üdv
Inhouse
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem