Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   25 / 2500
(#) Parázs Gábor válasza Doncso hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
Szerintem az egyik legegyszerűbb és legjobb modja a kimérésnek ha multiméterrel a B-E,B-C nyitofeszültségét megméred.
(#) szamóca hozzászólása Aug 11, 2007 /
 
AZ LENNE A KÉRDÉSEM, HOGY ÉPÍTETT-E VALAKI ERŐSÍTŐT ENNEK A RAJZNAK ALAPJÁN? JÓ LENNE HA MEGOSZTANÁ TAPASZTALATAIT.

180W FET.jpg
    
(#) Parázs Gábor válasza szamóca hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
Szia
Én nem épitetem még meg, de mindenképen meg akkarom.Az egyik Sipos Gyula könyvben a leirást is megtalálni ha érdekel szolj.
(#) sound.man válasza Parázs Gábor hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
Engem érdekel
(#) Parázs Gábor válasza szamóca hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
A könyvet amiben megtalálható a kapcsolás feltetem.Feldaraboltam Total Commanderben, fájl egyesítés segítségével ujra egyé varázsolhatja akit érdekel + csatolom a programot amivel meg lehet nyitni.
(#) Parázs Gábor válasza Parázs Gábor hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
Itt a program amivel meg lehet nyitni.
(#) szamóca válasza Parázs Gábor hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
Én is onnan szedtem, szemezek vele jó pár éve, de nem kispályás lehet az biztos! egyszer találkoztam Szolnokon egy öreg szakival, aki megépítette. Azt mondta "ilyet még nem hallott, állati jól szól! A végtranyókat viszont nehéz lessz beszerezni sztem.
(#) Parázs Gábor válasza szamóca hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
Hq videoban kapsz helyetősítőt de baromi drágák.Egyik haver egy hibridbe vett helyetesőt de a 4db 12 000Ft volt.Aszem BUZ901-905 (ezek is TO-3-sok) párost ajánla a hq video.
(#) szamóca válasza Parázs Gábor hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
Tehát 2 pár BUZ 12rugó? Ez veszett húzós! Stereoban az már 24eft, csak a vég/ez a vég/!! :eek2: Az IRF-ekkel nem lehet helyettesíteni? (nem tudom azok J-FET-ek-e?)
(#) Parázs Gábor válasza szamóca hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
Nem hiszem, hogy lehet IRFkel mert ezek a 2sk-s fetek kimondotan audio célra gyártot fetek voltak ezért kevés darabot gyártotak (Hitachi gyártota őket) és méregdrágák voltak de szerintem ezért drágák a helyetesítők is.Meg ha helyetesíted is IRF-kel akkor hangja már biztos nem olyan lesz.De ha tényleg olyan jo hangu erősítő akkor megéri szerintem.Hova valosi vagy?
(#) szamóca válasza Parázs Gábor hozzászólására (») Aug 11, 2007 1 /
 
Azt tudom hogy Hitachi gyártmány, más kapcsolásban is láttam már, talán Urbán is használta régebben ha jól emlékszem de lecserélte beszerzési gondok miatt. Monorierdő-n lakom.
(#) Sallala válasza szamóca hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
Idézet:
„Gery, ha a mamád Pesten jár, a Meteloglobus-nál lehet venni alu" L idomokat"”

Szamóca, milyen árban vannal az alu lemezek a Metalloglobusnál? Meg milyen az eladótér, körbe lehet nézegetni, hogy miket lehet kapni? Írtam nekik, hogy kérek árlistát, de nem válaszoltak.
(#) Gery válasza Sallala hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
Üdv megint!
Már kész a panel, és a 0,5W-os ellenállások és a diodák már be vannak forrasztva.
Ráadásul fater hozott haza 3mm vastag és elég nagy alu lemezt szal az L-idom probléma asszem megoldva.
A leírásban megemlíti hogy használjak szigetelő csillámot. Magyarul a tranzisztorokat szigeteljem el az L-idomtól?
(#) szamóca válasza Gery hozzászólására (») Aug 11, 2007 1 /
 
Igen feltétlenül! csillám és szigetelőgyűrű/K/! multival ellenőrizd . ellenkező esetben elszállnak a tranyók.
(#) szamóca válasza Sallala hozzászólására (») Aug 11, 2007 1 /
 
Az eladótér külön van a pénztáraktól . Megnézhetsz mindent hűtőborda idomok 4m -es szálakban vannak.
kérésre levágják méretre. kg/HUF-ra adják de az nagyon méretfüggő hogy mit-mennyiért. Pesten több helyen is van üzlet-raktáruk.
(#) Sallala válasza szamóca hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
Köszönöm!
Elmegyek valamikor körülnézni.
(#) szamóca válasza Sallala hozzászólására (») Aug 11, 2007 1 /
 
Nincs mit.Érdemes. Örülök hogy segíthettem!
(#) Gery válasza szamóca hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
És vmi házilag készített szigetelőt lehet csinálni valamiből??
(#) Peti_85 válasza Gery hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
Hát én pl olyat láttam (monitor alaplapokban), hogy a tranyók/fetek alatt nem az a szokványos csillám van, hanem csak egy sima átlátszó műanyag lapka! Lehet, hogy nem egy mezei műanyag volt, de első ránézésre olyan volt, mint egy írásvetítő fólia. Persze mind a két oldala bekenve hővezetőpasztával.
Amúgy filléres dolog, de kereshetsz valami vékony műanyagot, amiből tudsz vágni méretes lapocskákat! :yes:

Peti.
(#) szabi83 válasza Peti_85 hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
az nem sima müa... az rendes szigetelő anyag..

gery sztem várj hétfőig
(#) fureszk válasza Gery hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
Ne gányolj. Fontos a szigetelő anyag hőtűrése és hővezető képessége is!
(#) Peti_85 válasza szabi83 hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
Oké!
Én csak azt hittem, hogy az csak egy sima átlátszó lemez...
(#) Parázs Gábor válasza szamóca hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
Igen az Urbán is használta ezeket a Hitachi gyártmányokat csak aztán emiatt drága lett az egycségcsomag, éshát jobban eltudta adni az olcsobb IRF-kel a csomgajait.
(#) Gery válasza fureszk hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
OKé nemis a pénz a lényeg most mert gondoltam hogy nem egetverően dága, csak akkor a hétvégén már be nemüzemelem nyilván...
Ja igen amit még észrevettem:
A bemeneten a baloldali az árnyék a joboldali a pozitív igaz?
(#) szamóca válasza Gery hozzászólására (») Aug 11, 2007 1 /
 
Gery feltétlen vegyél szilikonzsírt (pasztát) és a csillámszigetelő mindkét oldalát kend be vele. Nem kell sok úgy is kinyomja maga alól ha lehúzatod. A furatok sorját is szed le mert kilyukaszthatja a csillámot. És add meg a tranyó tokozását /TO-3:TO-220/ahoz adják a csillámot + a szigetelő gyűrűt .
(#) Gery válasza szamóca hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
Szigetelő pasztám van, mert már csináltam erősítőt (pl tda7294) csak az is mono volt.
Egyébként ez a tokozás tipus amit írtál ez csak a végtranyó?? Mert gondolom a másik 3 tranyó alá is kell venni nem?
(#) fureszk válasza Gery hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
Úgyérted hővezető paszta. :yes:
(#) szamóca válasza Gery hozzászólására (») Aug 11, 2007 1 /
 
Amit felszerelsz a hűtőidomra mindet szigeteld el! :yes:
Ezek csak példák voltak a tokozásokra. hirtelen csak ezt tudtam összekaparni azonosításra, de majd körülnézek.
(#) Gery válasza fureszk hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
Jah igen hővezető paszta, sorry
De szigetelést a másik 3 tranyó alá is kell venni?
(#) Gery válasza szamóca hozzászólására (») Aug 11, 2007 1 /
 
OK értem akkor hétfőn elugrok a boltba
Következő: »»   25 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem