Fórum témák
» Több friss téma |
Szia
Nekem is gondjaim vannak a szinkronizálással, csak az enyém többször szinkronizál pontatlanul, majd utána valamikor bepontosít. Utána x idő múlva ujra elállítódik, majd vissza. A szinkronizálás jelző LED-et hogy oldottad meg? Vételjelzőm van, és aszerint minden jó, de tudnom kellene hogy mikor szinkronizál. Üdv: Csupasz
Tettem rá két plusz ledet (pont a beállítás élesztés kedvéért) a zöldet akkor gyújtja ki amikor szinkronizál, és a kimaradó bitnél oltja ki, így mindíg látom hogy az előző percben szinkronizált-e. A piros ledet akkor gyujtja ki ha CRC hibát talált, és a 18. mp-ben oltja ki. A harmadik a DCF vevőn van, és már ott is szemét van.
Én a bekapcsolt PC táp zavarására gondoltam. Gyanítom a közelben van valami kapcsitáp vagy monitor. A PC táp leállított PC-nél is "megy".
A dolog nem ennyire egyszerű. A PC állandóan megy, azzal nem is volna baj.
- Ha akijelzők nincsenek rákötve a vezérlőnyákra teljesen jól működik. - Ha a a kijelzőt rákötöm (gondolom a megnőtt áramfelvétel miatt), a dcf vevő kimenetén vagy eltűnik a jel, vagy iszonyatos zagyvaság (szemre 5-20 imp/sec abszolút rendszertelenül) - Ha bekapcsolt kijelzők mellett a PICKIT GND-jét rákötöm a nyák GND-jére, helyre áll a rend, megy a kijelző is és folyamatosan szinkronban tartja az órát. Amit nem értek, hogy a piclit (PC) GND-je mitől jobb mint a táp GND-je, és mit tudnák még megróbálni. A kondikkal már szórakoztam, teljesen hatástalan. Ja és még valami.. A PC nincs földelve, a szobában nincs földelt dugalj, így ez is kizárható.
Kipróbáltam..... a dolog egyre futurisztikusabb.
Kikapcsolt PC mellett is ugyan az a helyzet, sőt, áramtalanított PC vel - hálózati kábel kihúzva) is. Az óra megy, és szinkronizál.
Szia!
Én is hasonló cipőben járok. A Topi féle sima LCD-s órával szenvedek. Kapcsolóüzemű mobiltöltőről nem szinkronizál, a led össze vissza villog. Labortápról ugyan ez a jelenség. Most kipróbáltam egy másik kapcsolóüzemű mobiltöltőről és arról tökéletesen megy. Szerintem a tápegység körül nézelődj.
Trafós tápról hajtom, a kapcsolóüzeműekkel nekem is volt már nyűgöm az előző példánynál.
Odáig jutottam a dologgal, hogy 100% biztonsággal kijelenthetem hogy a conrad féle vevő a hunyó. Összedobtam egy dcf szimulátort, azzal tökéletesen működik. Amit továbbra sem értek az az, hogy a kijelzők nélkül mitől jó? Csak arra tudok gondolni hogy a megnövekedett áramfelvétel miatt csinál valami ostobaságot, de a kijelzők a 12V-ról mennek, nem kéne hogy a 7805 átengedje az ingadozásokat főleg hogy van rajta egy 1000 mikrós és egy 100 nanós kondi is. (nagyobb pufferrel is ugyan ez a helyzet)
Én közvetlen a vevőre forrasztottam egy 100nF kerámiát és egy 100µF elkót.
Ha már így rákérdeztél, teszek fel két képet.
Ami a "félreszinkronizálást" illeti, van ötletem, a régi nekem is csinálja, ha beválik megosztom...
Talán segít, talán nem: pár napja hosszú órákat kínlódtam egy multiplexelt hőmérő-áramkörrel, gyári áram- és feszültségszabályozott trafós tápról nem volt normális mérésem (8 csatorna nyolcfelé "szállt"), akkuról hibátlan. Ránéztem szkóppal a tápvonalra, és a pufferelés ellenére is ott ült valami durva szemét a +5 V-on; vagy a táp szedte össze, vagy az generálta. Kapott a 7805 elé egy 100 uH-s induktivitást, és rögtön gyönyörűen ment minden, még kapcsolóüzemű tápról is.
Nem hangzik rosszul amit mondasz... egy próbát mindenképp megér... a kapcsolóüzemű tápokról már-már lemondtam, de ha azt is megszűri mindenképpen bele kell tenni. Sajnos nincs szkópom, így azt nem tudom megnézni, de hogy a multiplex kijelző (57mm) a jó fényerő miatt kicsit túl van hajtva, rendes áramot képes felvenni, az okozhat a tápvonalon érdekes dolgokat. Már csak az a kérdés hogy hova érdemes tenni a tekercset. Tartok tőle hogy a kijelzők után a 7805 elé kéne tenni, de nekem a nyákról megy egy 16p-s szalagkábelen a kijelzők 12V-ja Nagyon nem szeretnék fóliát vagdosni....
Ha a 12V betápnál akasztom rá szerinted már az is előrébb visz, vagy mindenképp közvetlen a 7805 elé célszerűbb tenni?
Hello
El tudnád küldeni, hogy hova kötötted a LED-eket? A Topi félén jött elő a szinkronizálási hiba, de arra gondoltam, hogy a progival van gond. Most a Mulev2 ugyanezt csinálja, csak még gyakrabban.Műszer nélkül nem tudok mit nézni,és már nagyon bosszant!
Próbaképp én a 7805 elé tenném; vagdosni sem kell, forraszd ki a stabilizátort, két levágott alkatrészlábbal és az induktivitással vissza tudod kötni a panelra. Én smd-vel szórakoztam így, de emiatt nem volt gondja.
I was have the same problem.I solved with shield the dcf module!!! Only shield MODULE and grounded it.I put it in copper foil.Now everything work fine.Also added a ferrite ring
on power supply cable.Power of dcf module is 7805,100nF and 100uf on both side.And module have 100ohm resistor in series on power with 4.7uf.
Szia Csupasz!
Van még egy lehetőség: a DCF77 modult külön tápról is próbáld meg járatni, (egyszerű dugasztáp stab 78L05-tel), de ott is kellenek a modul felőli oldalon a szűréshez ajánlott alkatrészek megléte. Így csak a megfelelő vezérlőjelet és a GND-t kell az órához vezetned. (- Ez a megoldás már néhány éve hibátlanul működik nálam!)
Igen, ezt is próbáltam, 9V-os elem, 7805, 100n 10u szűrő.
Mutat ugyan némi javulást, de messze nem olyan mint amikor a pickit csatlakoztatva van. Nyilván a probléma több részből tevődik össze, a táp oldali problémákat az elemről való táplálásnak 100%-ig meg kéne hogy oldja, de hogy mit tesz a pickit mikor rákötöm fogalmam nincs. Valamit a vezérlő nyákon kell hogy csináljon, de ez már meghaladja a jelenlegi felkészültségemet.
Eltudnám, de a program már nem teljesen ugyan az, a kapcsolás sem, de a lényeg hogy fogsz két szabad lábat, kinevezed LED_SYNC-nek és LED_CRC-nek, akasztasz rá egy egy ledet hogy magas szintre világítson (1K) aztán
a chtime-ban:
a main-ben
és a dcf77_isr-be
A CRC hiba jelzésére a dcf77_alt_decode 15. bitnél
a 28., 35. és 58. bitnél
úgy ennyi....
Köszönöm, de a Mule v2-höz szerettem volna betenni a LED-et, de annak a progiját Hp41c kolléga csinálta, és abba én nem tudok / merek / belenyúlni.
Üdv: Csupasz
A Mule2 -ben a kontrollernek nincs már szabad lába, de a menüben a hét napja után kiírja az aktuális és az elmúlt órában végrehajtott sikeres szinkronizációk számát.
Szia
Nagyon jó a progid, gratula! Tudom hogy kiírja, de nem tudok rájönni, hogy időnként / kb. naponta 4x-5x /mitől szinkronizál félre.Szkópom nincs, megnézni nem tudom a jelet, és arra gondoltam, ha rátennék egy LED-et, ami jelzi a szinkront,talán találnék valami okot.A vételjelző LED kiválóan működik... Üdv: Csupasz
Szia Whalaky!
Szeretném megkérdezni hogy, esetleg ha neked ez nem okozna gondot nem-e lehetne elkérni a javított forrásokat amibe utólag bele írtad a szinkronizáló ledek működtetését! Én ahogyan a korábbi hozzászólásodban leírtad megpróbáltam de fordítási hibába estem, azért gondoltam hogy megkérdezem, nem lehet-e elkérni tőled a javítottat. Előre is köszönöm.
Elkérni el lehet, természetesen semmi gondot nem okoz. Ha gondolod el is küldöm, de az egész kapcsolás át van variálva, más hőmérővel megy, más PIC-el és más lábkiosztással. Ha így is kell semmi akadálya, bár a DCF hibadetektáláson (néha agyament dátumokra képes beállni) még dolgozom. Vannak előrelépések, de amíg nem biztos hogy látványos javulás érhető el vele nem akarom publikálni.
Ami a LED-eket vezérli azt pár hozzászólással előbb beírtam, a többi módosítás ezt a részt nem érinti. Milyen fordítási hibát kapsz? Ja! Hogy másnak ne kelljen egy hetet végigküszködni.... A dcf vevő a tápra és az antenna vezetékre iszonyat érzékeny. Az antenna vezetékét csak 75 ohmos koaxon lehet hosszabbítani, nekem már az 50 ohmos is durva hibákat okozott (nem volt itthon más, végülis csak vennem kellett). A tápvonalat érdemes induktivitásokkal megpakolni. A bejövő 12V-ra 100 uH, a 7805 bemenetére 150uH, a dcf vevő tájára közvetlen a csatlakozóhoz 2mH 100nF 10µF és helyre áll a rend
Szia
Köszönöm akkor majd ha közzéteszed szívesen veszem bár eddig még ennek az órának az építésébe pont én is a zavaros DCF vétel miatt nem áltam neki! Már én is sok mindent kipróbáltam ami a DCF vevőre vonatkozik eddig sikertelenül. Azért is gondoltam megcsinálom a led visszajelzős változatot hogy legalább lássam hogy próbál-e szinkronizálni.
Bátran kapj bele! Ami a topi féle kapcsolást illeti a ledeket az A1...A5 lábak közül kiszemelsz magadnak kettőt, és azt a pár sort amit írtam berakod menni fog, bár amit látsz azok már igen durva hibák. (én egy tranzisztor közbeiktatásávak egy harmadik leden a bejövő DCF jelet is "kivillogtatom". A jellemző hiba hogy valéami zavart szed össze, így egy bit-el elcsúszik a paritás ellenörzésnél, 50% esélye van hogy átmenjen az ellenőrzésen. Igazán hatékony hibakezelést akkor lehetne csinálni, ha stabil vételi helyen laknék. Sajnos ez nekem nem adatott meg. Ami igazán probléma az a vétel. Nálunk (Szeged) már katasztófális a vétel, bár ebbe jelentős része van hogy a paneltenger közepén vagyok az invitel toronnyal szemben. A DCF vétel karácsonyi ajándék, bár lehet hogy karácsony gyakrabban van
Csodát ne várj, mert mivel csak paritás ellenőrzésre van lehetőség elég behatároltak a lehetőségek, bár megpróbálom a lehető legtöbbet kicsikarni belőle - nem nagy sikerrel, még mindíg van hogy érdekes időre áll be. Ha szigorítok az ellenőrzéseken igaz ugyan hogy radikálisan csökkenthetők a hibák, de a vételnek köszönhetően ugyan ilyen mértékben csökken a jónak minősített csomagok száma is. A teszteléshez tudok adni egy kis progit 12F629-re, amiből optimális" DCF jelet lehet kinyerni, sőt még a hibákat is lehet tesztelni mert tettem bele azt is
Sajnos én is pont ezekkel a gondokkal küzdök, negyedik emelet szintén paneltemető!
Pedig a neten találtam korábban egy működőképesnek talált kapcsit amivel elvileg 30m 75 ohmos koaxon kilehetne tenni akár kültérre a DCF vevőt. De én azzal sem leltem eredményre.
Amit a 12F629 MCU-ra írtál program, az akkor ha jól értettem szimulálja a valódi DCF jelet, és elviekben tudna róla az óra szinkronizálni?
A mellékletben egy, az MpLab programmal működő DCF77 stimulus állomány (16F886 kontroller, RB3 lábra). Ne fogadjatok szót a szöveges állomány elején levő feliratnak, a kontroller típusa és a bemenet átírható egy szerkesztővel. A MpLab stimulus szerkesztőjével (eszméletlen buta) vagy szerkesztővel módosítható az idődiagram...
A CCS oldaláról letölthető a MpLab plugin, amivel a program nyomonköbethető... |
Bejelentkezés
Hirdetés |