Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   26 / 2500
(#) zoz11 hozzászólása Aug 12, 2007 /
 
Szerintetek az st151-es erősítőbe jók lesznek a 0,25W-os ellenállások? A szerző 0,5W-ot írt mindegyikhez.
(#) szabi83 válasza zoz11 hozzászólására (») Aug 12, 2007 /
 
addig jó, még el nem égnek...
(#) lamalas válasza zoz11 hozzászólására (») Aug 12, 2007 /
 
A bemeneti korben a diff. erosito korul mindegyik ellenallas lehet 1/4W-os, a fesz.erosito (T3) es a hozzatartozo aramgenerator (T6)-tol a tobbi legyen 1/2W-os. De ha az osszes alkatreszt meg kell venned, akkor legyen mindegyik 1/2W-os, ezen felesleges sporolni, ezek filleres dolgok. Ha viszont van otthon egy rakat 1/4W-os ellenallasod, akkor megcsinalhatod ugy ahogy irtam.
(#) zoz11 válasza lamalas hozzászólására (») Aug 12, 2007 /
 
Az lesz mert mindegyik értékből van itthon, csak 1/4W-os, a többit meg majd megveszem, tényleg csak filléres dolog.
(#) huhuu hozzászólása Aug 12, 2007 /
 
Sziasztok!

Támadt egy ötletem, de nem tudom vajon müködne e, leirom, hogy vajon Ti mit gondoltok...

Szép lassan összegyült 3db régi atx számgéptáp, ami tökéletesen müködik. Ha utánnajárok, akkor még több is összejönne.
A lényeg, hogy ha 3-3 darabot sorbakötnék akkor 2x36 voltot kapnék. Ezzel már meg lehetne hajtani valami végfokot. Vajon müködne szerintetek???
(#) Parázs Gábor válasza huhuu hozzászólására (») Aug 12, 2007 /
 
Szerintem nem érdemes vele foglakozni föleg ha komplett bedobozolt erősítőbe szeretnéd.Deszkamodelben probáld ki hogyan szol ha, sikerül számolj be rola.
(#) Tom025 válasza huhuu hozzászólására (») Aug 12, 2007 /
 
Mindenképpen működne a dolog. Viszont a méretek már gondot okoznának szerintem, de ha neked jó... Amúgy kis turkálással fel lehet vinni a PC táp feszültségeit a duplájára. Ezekután talán érdemesebb ezzel foglalkozni.

Üdv!
(#) Parázs Gábor válasza Tom025 hozzászólására (») Aug 12, 2007 /
 
Én is a méretek miatt mondtam, hogy nem éri meg foglalkozni csak kisérletezni de ha neki jó és megtudja oldani akkor igazad van miért ne.
(#) Gory hozzászólása Aug 12, 2007 /
 
Lehet hogy már láttátok ezt a kapcsolást, csak az érdekesség kedvéért szúrom be
Erősítő 230-ról

Azt hiszem ennél is a szokásos probléma van a fázissal.
(#) lamalas válasza Gory hozzászólására (») Aug 12, 2007 /
 
Idézet:
„Azt hiszem ennél is a szokásos probléma van a fázissal.”


Mire gondolsz?
(#) Gory válasza lamalas hozzászólására (») Aug 12, 2007 /
 
Lehet hogy hülyeséget beszélek, de arra gondoltam hogy kijut a kimenetre a fázis. Meg közös a föld. Legalábbis a kapcsolóüzemű erősítőknél már sok helyen olvastam hogy így 230-ról akarják hajtani a FET-eket, és ott ez volt a probléma.
(#) H.Viktor hozzászólása Aug 12, 2007 /
 
hy all
Én még elég kezdő vok.
szóval csak egy sima egyszerű holt kezdőknek való kapcsolást szeretnékvalakitől érnakia táma szakértője
, hogy énismegismerjem az erősítő gyártás szellemét
(#) Parázs Gábor válasza H.Viktor hozzászólására (») Aug 12, 2007 /
 
Szia
Szerintem kezdésnek megfele egy TDA2030-al megépitet erősítő.Egyszerű, olcsó és külömbözö védelmekkel van ellátva.Külön van egy TDA2030-as topic ITT találod, ki van vesézve rendesen.Sok sikert.

link javítva szabi83
(#) lamalas válasza Gory hozzászólására (») Aug 12, 2007 /
 
Meghibasodas eseten sokminden lehetseges ... bizonyos esetben az is elkepzelheto, hogy a fazis kijut a kimenetre. En ova intenek mindenkit a halozati fesz. kozvetlen babralasatol! Ha ekkora fesz. kell (mondjuk csoves erositohoz) akkor is inkabb biztonsagi levalaszto trafot hasznaljon mindenki ... erdemesebb arra kiadni a penzt mint koporsora (bocs ez extrem pelda volt, de ugy erzem kellett). Termeszetesen egy ilyen erositohoz egy tobb mint 5kW-os levalaszto trafo mar nem igazan johet szoba, ezert oldotta meg ugy a tervezo, hogy kozvetlen a halozati fesz.-et egyeniranyitotta. Ez bizony akkor is veszelyes, nagy tapasztalattal kell rendelkezni nem csak erosito szerelesben, de villanyszerelesben is, betartani egy csomo eletvedelmi szabalyt es a tobbi, es a tobbi. Ha egy mod van ra keruljetek az ilyesmit, de ha megis ekkora teljesitmeny kell, akkor tobb kisebb teljesitmenyu erositobol erdemesebb osszerakni a cuccot.
(#) Gery hozzászólása Aug 12, 2007 /
 
Nah hello
Már majdnem kész az st151-em csak a szigetelő csillám miatt még nemtom összerakni, a tranzisztorokat beforasztani.
Mellékelek képek a hűtésről is ami mostmár alumínuiumbol van
Viszont asszem megint elkapkodtam és hülyeséget csináltam mert mindnenhova a sima 4forintos ellenállást vettem ami tudtom 1/4-es wattos
Az egyik képen jól látszódik az ellenállás, szerintetek cseréljem ki az összeset csak akkor kicsit már gányolt lesz.
Egyébként ha itt is lényeg a nagy kivezérlés: +-17Voltror megy és egy ilyet fog hajtani (250mm)
(#) Kovidivi válasza Gery hozzászólására (») Aug 12, 2007 /
 
Hello!nekem azt mondta az eladó, hogy ezek az ellenállások fél wattosak (de nem bízok benne, mert a 131 ft-os ic-t sztem 230nak számolta (csak egy számológéppel dobálta össze a számokat,és a végén mondott egy összeget Satel )). legközelebb részletes számlát kérek...

link javítva szabi83
(#) Gory válasza Gery hozzászólására (») Aug 12, 2007 /
 
Nekem a kép alapján ezek 0,6W-os fajtának tűnnek. Így a méretből saccolva. De lehet akkor hogy a kép csal.
(#) Gery válasza Gory hozzászólására (») Aug 12, 2007 /
 
Gondolod?
MErt megmondom őszintén hogy nemvok benne biztos. Ha csak "sima" ellenállást kérek akkor mindig ezt kapom. 4ft darabja. Vagy van ennél kisseb is ami 1/4Watos...
Itt van még egy kép vonalzóval mellete!
(#) Gory válasza Gery hozzászólására (») Aug 12, 2007 /
 
Ez több mint valószínű hogy a 0,6W-os fajta. A 0,25W-os az kb akkora mint ott mellette a diódák. Szóval kisebb.
(#) Gery válasza Gory hozzászólására (») Aug 12, 2007 /
 
NAh akkor most megnyugtattál, legalább nincs semmi probléma
(#) cimopata hozzászólása Aug 12, 2007 /
 
Üdv mindenki.

Két kérdésem lenne hozzátok.

1, Mi okozhat egy erősítőnél olyan problémákat hogy a hangszóró a nagy basszusoknál nagyon kileng.
Ugyanis van két ugyanolyan végfokom LM3886 és az enyém tökéletesen megy viszont a másik a amit csináltam annyira kilengeti a hangszórókat hogy az már nemhiszem hogy egészséges.

2, Ugyanezzel az erősítővel probléma (LM3886): lehetséges hogy kikapcsolásnál elküldjön két 150W os piezót a kikapcsolási effektus?

Segítő válaszokat megköszönöm
(#) Gery hozzászólása Aug 12, 2007 /
 
Ismét vagyok méghozzá
Megcsinálta a 60Wattos izóval azt a szuper szerkezetet amit írtam. Kipróbáltam a gyári erősítőmnél: felvillant majd elaludt. Utánna a fél éve használt tda7294esemnél is, de ott folyamatosna világított
Mellékelek képeket hogy mit hogy csináltam. MOst egy 1000VA -es trafórol üzemel (nemvolt más, itthon talltam ), leszedtem a végfokot is az erölködőröl és ugyse volt jó.
Mi lehet a probléma? Talán mert párhuzamosítani kellet a primert, mert 110Voltal is megy.? Vagy a nagy teljesítmény? Esetleg a lágyindító?
(#) Gory válasza Gery hozzászólására (») Aug 12, 2007 /
 
Találhatnál nekem is egy olyan trafót
(#) Gery válasza Gory hozzászólására (») Aug 12, 2007 /
 
MAjd körül nézek itthon
Egyébként vmi akutöltőben volt...és két szekundere van
Egy 2X12V-os ez kb 100-200Watt erről menne az st151
és a nagyobbik része az 88V, ez nemislenne baj mert átlehet tekerni, de nem szimetrikus Bár lehet belőle csinálni csak mindenki azt mondja az nemtökéletes nah mind1....
Lámpa ügyben valaki?
(#) szabi83 válasza Gery hozzászólására (») Aug 12, 2007 /
 
Van nekem:

2 raszteres 0.4W -os fémréteg
3 raszteres 0.6W -os fémréteg
3 raszteres 0.25W -os carbon
stb

Szvsz a méret lényegtelen.

Nekem van 0.25Wos és 0.6Wos, nagyságra ugyan akkorák.

Üdv
(#) szabi83 válasza Gery hozzászólására (») Aug 12, 2007 /
 
+-17V kevés neki, mászkálni fog a munkapont, ha sikerül beállítani :no:
(#) Peti_85 hozzászólása Aug 12, 2007 /
 
Jééé ... Egy ugyanolyan végfok, mint az enyééém
Nagyon jó ötlet, hogy berajzolgattad az alaktrészeket! Tetszik!
És amúgy elmegy az 17 Voltról, de szerezz be valami komolyabbat majd! De amúgy ahhoz elég is lesz az a borda, talán nem árt majd neki egy venya...
Üdv
Peti
(#) Gery válasza Peti_85 hozzászólására (») Aug 12, 2007 /
 
MAjd idővel lessz annak másik trafó... :yes:
Egyébként mia véleményetek 3el fentebb a (#112668) hozzászólásomhoz?
(#) Doncso válasza Parázs Gábor hozzászólására (») Aug 13, 2007 /
 
"Szerintem az egyik legegyszerűbb és legjobb modja a kimérésnek ha multiméterrel a B-E,B-C nyitofeszültségét megméred."
Kedves Gábor!
Lehet hogy láma vagyok de ezt kifejtenéd nekem egy picit pontosabban mert ebben gyakorlatlan vagyok, segítségedet előre is köszi! Egyébként szerinted ez a tranyóvizsgáló amit építettem nem olyan jó erre a célra? Vagy lehet hogy akkor is villog ha nem jó a tranyó?
(#) Parázs Gábor válasza Doncso hozzászólására (») Aug 13, 2007 /
 
Szia
A multimétert dioda (szakadás) mérésre állitod.Ha pnp-s a mérendő tranzisztor akkor a fekete mérővezetéket teszed a bázisra,a pirosat meg kollektorra majd emiterre.Az npn-s tranzisztoroknál forditva a bázisra a pirosat a feketét meg kolektorra majd emiterre.Ilyenkor a multiméter, a nyitofeszültséget méri. Tehát a bázishoz képest az emiterren és a kolektorron is kb 600-at (500-650 ig még jó olyan) kell mutatnia a multiméternek függetlenül hogy pnp-s vagy npn-s a tranzisztor.Megközelitőleg egyforma értéket kell kapnod a bázis-emitter és a bázis-colector szakaszon kisebb eltérés nem baj,de ha mondjuk bázis-emitteren 600mv bázis-colectoron meg 100mv a nyitofeszültség akkor rossz a tranzisztor.Értelem szerüen akkor is rossz a tranzisztor ha bármelyik szakaszon szakadást mérsz vagy ép zárlatot(komolyabb multiméterek sipolnak).Nem tudom, hogy amit épitetél kis kütyüt menyire megbizható.Én azt javaslom az itt leirtak alpján mérd ki a tranzisztorokat ez nem fog félre vezetni.
Következő: »»   26 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem