Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   412 / 728
(#) ptesza válasza pjg hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Vatelint használj , és ne az oldalakra tegyed rá hanem lazán töltsed meg az egész dobozt. Az a 70 liter az biztos?
(#) pjg válasza ptesza hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Köszi. A vatelinbe nem megy bele a moly?
Mi baj a 70 literrel? Sok, vagy kevés. Itt a fórumon mondta valaki, hogy 50-70 literes doboz jó ennek a hangszórónak.
A BassBox6Pro szerint is jó, ha jól megtömöm.
Szerinted?
(#) Balaa16 válasza ptesza hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Szia!
Köszönöm a válaszod! A hangváltó gyári, 8 Ohm-os. Tehát, mit kell rajta változtatnom, hogy jó legyen? Szerintem most túl sok a közép a hangban. Kössek sorba a hangszóróval egy ellenállást?
Üdv! Balázs
(#) ptesza válasza Balaa16 hozzászólására (») Dec 12, 2011 / 1
 
Nem biztos,hogy az a megoldás. 4 ohm-os hangszórónál máshova kerül a keresztezési freki. Általában úgy szokták ahogy írtad,de ehhez a minimum az impedancia mérés. Anélkül neki sem szabad állni.
(#) ptesza válasza pjg hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
A vatelin műszál.Nem tudom mit eszik rajta a moly?

Jó sok kell bele ,de kitömi keményre nem szabad. Csak lazán. Minél nagyobb a doboz annál kisebb lesz a terhelhetőség ,de cserébe mélyebbre megy majd. A zárt dobozoknak nem erősségük a mélyhangzás, az 50 Hz az nagyon jó értéknek számít.
(#) pjg válasza ptesza hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
A vatelin eredetileg pamut, amit a molyok szeretnek nyam-nyam.
HS280 mellé lesz mélysugárzó. HS500 hangszóróval. Csak lejjebb megy....
(#) ptesza válasza pjg hozzászólására (») Dec 13, 2011 /
 
Én úgy tudom , hogy a vatta a 100% pamut. A vatelin az műszál. De megnézegettem újra közelebbről is , ez bizony műszál.
(#) Balaa16 válasza ptesza hozzászólására (») Dec 13, 2011 /
 
Szia!
Köszönöm a válaszod! Üdv! Balázs
(#) qwerstyle hozzászólása Dec 17, 2011 /
 
Sziasztok, éjjeli szekrényből szeretnék mély ládát építeni, egy 30 centis mélyhez mekkora cső kell?
(#) kokozo válasza qwerstyle hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
Szia! Nem tudjuk milyen hangszóród van, nem ismerjük a szekrényedet, de az éjjeliszekrények átlagos méretét nézve és abban egy 30centis mélynyomót elképzelve ne várj sokat.. Veszel egy állítható hangolócsövet és fülre beállítod..
(#) marton11 hozzászólása Dec 17, 2011 /
 
Sziasztok.
Nekem is van egy tervem.Nemtudom, hogy jó-e.Mondjatok véleményt.Nem vagyok nagy szakértő a ládakészítésben, ezt is ajánlották nekem.
A mélnyomóimon azt irja 250W 4/8ohm (két bemenetük van)
Köszönöm a válaszotokat.

Terv.JPG
    
(#) Bassmester válasza marton11 hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
Ennek az elrendezésnek nem volna sok értelme. Inkább csinálj sima reflexet belőlük.
(#) Bassmester válasza qwerstyle hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
A hangszórótól függ hogy egyáltalán alkalmas e reflex dobozhoz.
(#) zsoltika91 hozzászólása Dec 25, 2011 /
 
Sziasztok!!!
Szeretnék 2db 3utas bass-reflex ládát építeni!!
Melyben egy: http://autohifioutlet.hu/termekek/hangszoro---melysugarzo/t:159/ken...-w112s mély lenne,
Egy :http://www.wattvill.hu/index.php?page=termek&product=10374 közép,
Valamint egy http://hangszoroshop.hu/spd/MM29/MPT165_piezo_magassugarzo_magas_hangszoro ilyesmi piezo !!!!
Mindezt egy:http://hangshop.hu/spd/vk-s1000/VoiceKraft_S1000_vegerosito végerősítővel hajtanám !! ;)

Első kérdésem: mekkora ládára is lenne szükség ??!!
Második,és egyben fő kérdés: a hangváltó....ha valaki tudna ebben segíteni,azt nagyon megköszönném!!! Nem programokra vagyok kíváncsi,mert azokhoz nemértek!!!Konkrét számokra,h milyen ellenállás,milyen tekercs,stb...!! Vagy ha gyári a hangváltó akk az is megfelel!!!
Előre is köszi!!!

Használd a LINK gombot, azért van!
(#) poros válasza zsoltika91 hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Szia! Kár volt új topicot nyitnod van már néhány,ami ezzel foglalkozik. Például. Bővebben: Link
(#) strobi válasza zsoltika91 hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Ez szerintem nem teljesen jó párosítás semmilyen szempontból. Személyes véleményem most nem fejteném ki a bizonyos márkájú hangszórókról szóval... Első: miért akarsz 3utast? Teljesen fölösleges ez a "közép" alá még mélynyomó ha az is lemegy 40Hz-ig. vagy fordítva, miért mélyközép egy mélynyomó fölé. De ez mind szerintem lényegtelen, két utas rendszerben gondolkozz inkább szerintem. Sokkal több sikerrel járnál ha készítenél egy középmagas hangsugárzót (80Hz-20kHz) és egy mélyládát külön, aktív hangváltóval. Egy passzív hangváltó megtervezése se túl könnyű feladat, nem hogy, kettő.
(#) strobi válasza poros hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Illetve itt lenne érdemes folytatni a témát
(Hangfal, hangsugárzó nem feltétlen egy dolog)
(#) zsoltika91 válasza strobi hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Elválasztva akarom építeni...alul a mély, fent a közép a magassal... ezért a hangváltót úgy kéne belőnni, h a mélyre max 500Hz.ig engedjen, a középre szűrőkkel csak pl 500-tól olyan 2500-ig, a magas pedig fölötte.... namármost ezek nem végleges hangszórók, ha esetleg tudsz jobbat hasonló árfekvésben, akk azt szivesen veszem azért köszi !!!
(#) poros válasza strobi hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Igen ott is lehetne folytatni. Ha beírta volna a keresőbe csak azt,hogy hangfal már nem is nyitott volna új topicot. mert van már néhány. Bővebben: Link
(#) szucsip válasza zsoltika91 hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Üdv!

Az autós mélynyomó HSZ-t szerintem sztornózd. Jól hangzik az a 28Hz alsó határfrekvencia, meg a 90dB SPL sem rossz, viszont TS paramétereket csak méréssel tudnád(?) megállapítani. Lehet, hogy nagyon kedvezőtlen értékek jönnek majd ki.

Nekem egy Magnat Transforce 1200 van a szobámban. Elvileg 16Hz től kéne sugároznia 500Hz-ig. Természetesen 30Hz alatt meghal, mert autóba való.
(#) Bassmester válasza zsoltika91 hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Hali!
Totál rosszak az elképzeléseid a hangsugárzókkal kapcsolatban, nem így kell a dolgokat elkezdeni és főleg nem ránézésre kell a tetszetős kinézetű hangszórókat összeválogatni.
Az első és egyben fő kérdés ne a hangváltó legyen, hanem az hogy mire és hol akarod majd használni. Ha nem értesz a programokhoz akkor kezdd el őket tanulmányozni, olvass bele az ide vonatkozó témákba hogy találkozz egy-két "hangszórós" alapfogalommal. Fél óra utánanézést követően már teljesen máshogyan fogod megközelíteni a kérdést.
(#) zsoltika91 válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Főleg itthoni használat+pár kisebb házibuli Lehet igazad van!! Ha van pici időd ajánlj valamit,hasonló árfekvésben!!! Nagyon köszi!!!
(#) Bassmester válasza zsoltika91 hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Mennyit szánsz az egészre (2 db komplett hangsugárzóra)? Gondolkozz inkább kétutasban, annak jobb kilátásokkal tudsz nekiállni.
Mindenképpen építeni akarsz? Ha a használati érték fontosabb a saját építésnél akkor inkább venni volna célszerű és költséghatékony.
(#) zsoltika91 válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Durván egy 50-est a hangszórókra és egyebekre!!
Viszont!!Ezt is lehetne 2utasként kezelni...olvastam olyat, h a piezo-t nem szükséges hangváltóra kötni, csak egy bizonyos kondi kell elé,amivel lehet hangolni....szal 2utas hangváltó kell,mélyre és középre, de mégis 3utas lesz a plusz piezo-val. Így nemlenne célszerűbb szted???
(#) szucsip válasza zsoltika91 hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Bocsi, Bassmester...

Nem, nem lenne célszerűbb, mert úgy maximum bulibox lenne belőle. A piezzóknak nagyon rossz a hangjuk.

Miért nem jó neked a 2 utas? Annak elvileg egyenletesebb lehet a fázismenete, és még olcsóbban is jönnél ki. Milyen zenét szeretnél hallgatni a hangdobozokon?
(#) strobi válasza zsoltika91 hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
A mélyládákat nem érdemes 150, de inkább 100Hz felett vágni, mert ott már kezd irányított lenni a hang ,bár ez csak részletkérdés. Olyat tudok mondani szerintem mi lenne jó, viszont azt nem tudom te mire szeretnéd használni, mik az igényeid és számodra mit jelent a jó.. Így látatlanban nehéz segíteni. Mindenesetre amiért MNC-t például nem választanék az az, hogy nem megbízható, érzékenysége divergál a nullához ,adatai nehezen hihetőek átvitele még az adatlap szerint se túl egyenletes. Kenwoodot nem ismerem . A másik dolog ,hogyha a "top" csak 100Hz felett kap kraftot kihasználhatnád hogy keresel kicsit érzékenyebb hangszórót.
(#) Davidd hozzászólása Dec 26, 2011 /
 
Udv mindenkinek.Ezt es Ezt hangszorokbol kettot kettot vettem.Mekkora ladat kellene neki epiteni hogy a legjobbatt kilehessen belole hozni?Kisebb bulikra kellene,es inkabb top hangszoro lenne.Namost azon gondolkodom nagyon hogy zart vagy reflex lada legyen.[tobb informaciot nemtudok nyujtani,mintamennyit az oldalrol letudtok olvasni.]Valaszokat elore koszonom.
(#) szamóca válasza Davidd hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Ezen infó kevés a meghatározásához. TS kell mérni rajta. Olvass vissza a témában.
(#) dollerakos hozzászólása Dec 26, 2011 /
 
Üdv!
Kis segítséget szeretnék kérni. A 3. pár HS 40-esem nem szól olyan szépen, mint a többi, a középhangjaik rosszabbak, zavarosabbak, a terük is rosszabb és azt hiszem, rájöttem, miért. A másik két, korábbi párban lévő mélyeknek (PD207S) a pilléje (azt hiszem, így hívják, amire a membrán fel van alul fogva) sokkal engedékenyebb, rugalmasabb, mint ezekben, bár kinézetre ugyanabból a sárga anyagból készültek, viszont a többiekéhez képest egészen meg vannak keményedve. Mit lehetne tenni, hogy ezeknek is ugyanolyan legyen a pilléje, mint a jó példányok esetében, mivel locsoljam meg vagy ki kellene cseréltetni? Köszi...
(#) zitzaki hozzászólása Dec 26, 2011 /
 
Sziasztok!
Segítség kellene hangszóró választásban. 3 hangszórót néztem ki EGGYIK MÁSODIK
HARMADIK ezek közül kellene nekem tölcséres mélybe kellene(nem sub) kb olyan 45-50 Hz-től indul a láda.
Előre is köszönöm a segítséget.
Következő: »»   412 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem