Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   127 / 582
(#) zolika60 válasza Defender84 hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
A leírtak alapján forgórész tekercs zárlatra tippelnék.
(#) Defender84 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Üdv mindenkinek.

zolika60 köszönöm a gyors választ.
Sajnos nekem is megfordult a fejemben ez az eshetőség is,de reméltem mégsem ez a gond.Gondoltam rá,hogy teljesen szétszedem a motort,és kitakarítom,de sajnos az itthoni feltételeim nem adottak hozzá.

Üdv: Defender
(#) zolika60 válasza Defender84 hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Igazán nincs mit. Sajnos valószínűleg a takarítás mit sem segítene.
(#) bull válasza lukovicsek hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Szénkefe ellenőrzés + kommutátor pucolás megvolt. Még rosszabb lett a helyzet, most már el sem kezdi a centrizést, hanem eldobja a programot (egyik relé a vezérlőn kattan --gondolom old--, majd behúz ismét) és kezdené újra. A szénkefék nagyon hosszúak, ezek még 8 évig bírnák jelen használat mellett..
A triak csere érhet valamit?
(#) Apec válasza Defender84 hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
A leírt szikrázás (körtűz) szinte mindíg a forgórész tekercs zárlatát mutatja.
Sajnos ezt cserélni kell.
üdv: DA
(#) Defender84 válasza Apec hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Üdv.
Köszönöm DA a választ.
Itt helyben körbenézek,ki foglalkozik villanymotor felújítással,hátha találok valakit aki értelmes áron megcsinálná.De azért alkatrésznek szánt mosógép után is nézek,hátha akad.

Üdvözlettel: Defender
(#) botesz hozzászólása Jan 1, 2012 /
 
Sziasztok!
Kérdésem lenne egy Siemens SE 59290 EU tipusú mosogatógéppel kapcsolatban.Minden alkatrész jó rajta.De néha az öblítések alatt megáll és csak számol lefelé...Néha 1 néha 2 öblítést kihagy.De úgy hogy a viz bejön szelep lezár panel kattan hogy indítaná a motort de semmi.Aztán kis idő múlva beindul(ez általában a 3.öbítésnél csinálja)a többinél bent áll a viz de nem keringet amikor meg az az öblítés lejár akkor meg leűrít aztán megy tovább.Van amikor tökéletesen mindent elvégez.Kérdésem lenne hogy mit lehet ezzel a problémával csinálni?Előre is köszönöm.
(#) Apec válasza Defender84 hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
A kommutátoros motorok forgórészének javítása különleges felkészültséget igényel.
Nincsenek jó tapasztalataim.
Csak gyárira (használt vagy új) cserélném.
üdv.
(#) Defender84 válasza Apec hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Üdv Apec

Nos még tegnap sikerült egy használt,de újszerű gyári motorra találnom,ami szerda magasságában meg érkezik, 6050 ft ellenében.Állítólag működőképes 100%-osan,de próbagarancia van rá(az is valami).
Mindenkinek köszönöm a válaszokat,és mindenkinek Boldog,sikerekben gazdag újévet kívánok.

Üdvözlettel: Defender
(#) szacsi hozzászólása Jan 2, 2012 /
 
Sziasztok! BUÉK mindenkinek!
A mosógép hozott egy kis újdonságot az év kezdetére.
Indesitröl van szó.
DOOR hibával állt le. Gondoltam bedöglött az ajtózár.
A hibajelenség: Indításkor bekapcsol az ajtózár, viszont nem világít a "lakat", és nem csinál semmit a masina.
Gondoltam, nem ad jelet a bezárt állapotról, de ad!
Jobb híján kiszedtem a panelt, (mert addig elmegy a bezárt jel) de nem láttam semmi égésnyomot, vagy meglazult forrasztást, oxidációt, meg ilyesmi egyszerű dolgot. Aztán volt egy gyenge pillanata a próbálgatások közepette, és elindult. Működik!! De nem volt hosszantartó az öröm, mert újra leállt.
Találkozott már valaki hasonló problémával. Hol keressem a hibát?
(#) osi válasza szacsi hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
A mosógépben
Legalább a szinét írnád meg , sokat segítene.
Bezár az ajtó v csak kattan a zár ???.
Ha bezár az ajtó akkor motor, fűtöszál, kezelőpanel,
elektronika.
Ha nem zár be az ajtó akkor ajtózár.
(#) szacsi válasza osi hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
A mosógép színe: fehér.


Félre a tréfát. Elég gyűrött vagyok már tőle!

INDESIT WIE 127 a tipusa. Az ajtó bezáródik, és nem is nyílik ki, csak ha kihúzom a hálózatból, és kicsit várok. Ezek szerint nem biztos hogy a zár körül van a hiba? Eddig csak azt néztem meg.
Tehát bezáródik, de a kis lakat jelzés nem gyullad ki!
A teljességhez tartozik, hogy
1. két hete szivattyú motort kellett cserélni, de azután működött rendesen.
2. Illetve mikor működött, akkor a motor forgásakor "nyöszörgött". De csak akkor amikor dolgozott a motor (forgatott), mikor lendületben volt akkor nem hallatszott a "nyöszörgés".

(Volt olyan érzésem, mintha szikrázás lett volna az a nyöszörgés, de nem néztem meg. Sajnos. Nincs úgy ráhangolva a fülem ezekre a hangokra mint aki ezzel foglalkozik rendszeresen)
(#) osi válasza szacsi hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Előszrör húzd le a földeket a mociról és a fütőszálról.
Egy próba indítás.
Ha netán elindulna nagy a szivárgó áram a mocin v a fűtőszálon.
Ha nem utána a motor csatlakozót húzd le és megint egy próbaindítás.
Motor szénkefe megnézése azért nem árt (1 cm alatt már gázos)
(#) szacsi válasza osi hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Hááát megpróbáltam amit irtál. Nem megy. A szénkefét is megnéztem, kb 1 cm-es. Lehet megérett egy cserére? Azt komplett lehet kapni müanyag házastól, vagy csak a "szenet"?
(#) osi válasza szacsi hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
1 cm-rel azért még kéne mennie.
Próbáld ki.
Állótész egyik vége öszzekötve az egyik szénkefével.
A maradékra delej.(kivéve a tacho generátort )
Ha nagyon szikrázik lehet rossz a motor is,
Beszerzésre nem tudok (mocival együtt cseréljük a szénkeféket) Az Orczy-ban azt hiszem van valamilyen.
De több fajta moci létezik Indesithez más-más szénkefékkel.
(#) osi válasza szacsi hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
1 cm-rel azért még kéne mennie.
Próbáld ki.
Állótész egyik vége öszzekötve az egyik szénkefével.
A maradékra delej.(kivéve a tacho generátort )
Ha nagyon szikrázik lehet rossz a motor is,
Beszerzésre nem tudok (mocival együtt cseréljük a szénkeféket) Az Orczy-ban azt hiszem van valamilyen.
De több fajta moci létezik Indesithez más-más szénkefékkel.
(#) bull válasza lukovicsek hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
A "nyertes" valószínűleg a triak lesz. Holnap eldől.
(#) pisti1968 hozzászólása Jan 3, 2012 /
 
Üdvözletem!
(#) pisti1968 hozzászólása Jan 4, 2012 /
 
Üdv! Az lenne a problémám,hogy a whirpool 2288/3 tipusú autamata mosógépem elromlott. Úgy kezdte a dolgot,hogy a programkapcsoló egy helyen megállt, és ha megmozditottam, akkor végig csinálta a programot. Utána már több helyen is megállt, és végül megadta magát. Mi lehet a hibája,javítható-e,ha igen akkor hol, vagy ki tudná javítani? Segítségeteket előre is köszönöm. Üdv!
(#) zolika60 válasza pisti1968 hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
Ez mechanikus kapcsolós masina? Lehet, hogy a kapcsolót hajtó motor áttételének hibája okozza.
(#) pisti1968 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
Üdv! Igen mechanikus kapcsolója van és ha a szinkronmotorra gondolsz az működik. Mert ha elinditod kattan egyet, és utána semmi.
(#) zolika60 válasza pisti1968 hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
Azt gondolom én is, hogy a motor működik, csak valamelyik fogaskerék az áttételben kissé foghiányos.
(#) vgyre válasza pisti1968 hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
Szia!
Első körben célszerű a légsűrítőt és a lúgszivattyút ellenőrizni, ugyanis ha nem tudja kiüríteni a mosóvizet, vagy csak ezt nem érzékeli, akkor is ezt a hibajelenséget produkálja. Ha mindez jó, akkor következhet a programkapcsoló. Ez a típus már elektronikus, igaz van neki mechanikus része is. Ezt tekergetjük, illetve lépteti a megfelelő időpontban. Ennek a javítása viszont már megfelelő elektronikai ismereteket igényel, lelkes amatőröknek nem javaslom, hogy belenyúljanak.
Gyula
(#) szacsi válasza osi hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
Tegnap vettem új szénkeféket, és úgy tűnik rendbejött ettől a gyógyszertől. Hétfőn csak az egyiket néztem meg, a másikat csak mikor cseréltem. Na az nem volt fél centi sem! Remélem más baja most már nem lesz egy darabig, mert két hete volt szivattyú csere. Igaz már nyolc éves és legalább egyszer megy naponta. Azt mondták ez is csoda, hogy eddig is ment. Mindenesetre köszönöm a segítséget! További szép napot mindenkinek
(#) ja-miki hozzászólása Jan 4, 2012 /
 
Sziasztok: T105 94VO Vezérlöpanelon R51 pszú elenálás elégett ha valaki tud segitsen mosógép tipusa EBD TL2247 választ elöre is köszönöm.Miki
(#) mihucza hozzászólása Jan 5, 2012 /
 
Sziasztok!Nem tudja valaki hogy milyen dobcsapágyak +szimering kell a fent nevezett mosógépbe?(Elöltöltős).
Sürgős lenne!
Előre is köszi a válaszokat.
ML.
(#) poros válasza mihucza hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Szia van egy ilyen topic ott biztosan segítenek. Bővebben: Link
(#) psion hozzászólása Jan 6, 2012 /
 
Sziasztok!
Remélem jó helyen teszem fel a kérdésemet.Van nekem egy fagor 3F211 tipusú mosógépem.Párom mosni akart és kiakarta nyitni az ajtót és vagy eltörte az ajtózár fülecskéjét vagy csak szétugrott valahol.Ez az egyik probléma,mert gondoltam megkukkantom,de egyszerűen semmilyen alternatív módot nem találok arra,hogy kinyissam.Se ajtó nyitó gomb nincs külön,a leirás amit adtak hozzá az ir egy bemetszéssel elátott gombot amit megkéne csavarni,de nincs ott ahol irja.
Elöre is köszönöm válaszotokat!
Üdv
(#) zolika60 válasza psion hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Vedd le a tetejét, ott szerintem hozzáférsz a reteszhez.
Következő: »»   127 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem