Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Napelem alkalmazása a lakás energia ellátásában
Lapozás: OK   55 / 241
(#) kameleon2 válasza minicooper hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Elküldtem a választ Nem nehéz, mert ha jól emlékszem Alulemezből van.
(#) kutató válasza Barret hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Ezek az kis (mérete miatt) inverterek a napelemek hátulsó oldalán találhatóak. Ne egy központi invertert képzelj el. Valaki próbálkozott ezzel kapcsolatban?
(#) greenpower válasza kutató hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Hello

Elég veszélyes lehet 230V-ot húzni minden panelhez, persze a gyári cuccok tesztelve vannak meg minden, de amatőr/barkács körülmények között nagyon vigyázni kell az ilyennel ( eső, hó, jég). A olcsó kínaiak 0,3-0,4EUR/W árban vannak de azok is csak indoor használatra.
(#) Barret válasza greenpower hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Szerintem 3 dolgot lehet vele növelni: A veszteségeket,a teljes rendszer árát,és a meghibásodási lehetőséget...
Szerintem egyikre sincs szükség...
(#) Feri hozzászólása Dec 29, 2011 /
 
Foglalkozott valaki napelemes rendszer termelési adatainak mérésével és azok rögzítésével.
(#) kutató válasza Barret hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Az alábbi linken felsorolják előnyét, hátrányát.Bővebben: Link
(#) greenpower válasza Feri hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Hali

Én az enyémet mérem március óta, de állandóan átkonfigurálgatom a 2-3 panelt, így nem mérvadóak az adatok. Egyenlőre csak tesztelem a rendszert tapasztalatszerzés céljából a tavaszi bővítés előtt.

Bővebben: Link
(#) Riggs hozzászólása Dec 29, 2011 /
 
Üdv!
Émász területen akartam érdeklődni a visszatáplálás módjáról, de a kiírt kapcsolattartótól (Pénzes László)visszapattan a levél. Tudja valaki, hogy hová kell írjak?
Köszi!
(#) kutató válasza Riggs hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Itt találtam meg a "hálózatra csatlakozás menüpontban"
Bővebben: Link
(#) kameleon2 válasza Riggs hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
A Lacit tudtommal "leváltották" a fülkereform után Az a gáz, hogy Ő volt a legértelmesebb és még értett is hozzá.
(#) minicooper hozzászólása Jan 7, 2012 /
 
Hali...tudom hogy ez most így nem elektronika de azért mondom: Lehetne-e épiteni valamilyen kis hatékonyságú napkollektort [vízmelegítőt] üvegből,tükörből...meg ilyen olcsó anyagokból?
Elégg lenne ha csak nyár közepén működne (építés öröme).
(#) KTobi válasza minicooper hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Feketére festett hordóval van valami baj?
(#) nedudgi válasza minicooper hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
(#) Proci_85 válasza minicooper hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Hello
A témának vannak saját topikjai, pl. Napkollektor házilag , tessék azokat célba venni
(#) Steven84278 hozzászólása Jan 9, 2012 /
 
Hello! Meg tudnátok mondani milyen 12V, 18Ah körüli akkut érdemes beszerezni napelemhez? Zselés, savas, gondozásmentes stb...? 12V, 18Ah bőven elég lenne. Mert ami 2x44Ah akku az mindkettő használt és valamiért nem veszik a töltést. Köszi! Stev.
(#) weend válasza Steven84278 hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Szia!
Amilyet a pénztárcád megenged, pláne, így január elején.
(#) Proci_85 válasza Steven84278 hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Autóba való ólomakku napelemhez a nagyon nem ajánlott kategória. A zselés vagy a kifejezetten solár akkuk már mehetnek.
(#) kameleon2 válasza Steven84278 hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Sziasztok!
A zselés is savas . Használhatsz úgy savas akksit, ha 10,5V alá nem fogod lemeríteni. Leginkább arra kell vigyázni, hogy olyan tartományban legyen a töltés-ürítés, amit a gyártó megad. Ha nagyon leterheled elgörbülhetnek a lemezei a melegtől. Ha a megadott karakterisztikákon belül maradsz (már ha adnak hozzá). Arra használod amire akarod. Lényegi különbség, hogy a savas autóakksi indítóárama óriási, de nem szereti ha teljesen lemeríted. A zselés akksik indítóárama jó ha a tizede, de jobban bírják a több töltő-üritő ciklust és nem "rogynak be" a hosszabb töltésmentes használat során. Ha sok akksit akarsz használni - javaslom, szerezz be több típusból egyet-egyet és hasonlítsd össze, vagy beszélj akkussal, mert akksi és akksi között elég nagy a szakadék. Ezt főleg hosszabb - terheléses tesztnél lehet látni. Zselésből a CSB (kobei licensz) nagyon jó, nekem Panasonic van itthon, az is jól teljesít. Érdemes azonban odafigyelni arra is, hogy 20 fok Celsiustól max +2 -2 foknál több ne nagyon legyen az eltérés, mert drasztikusan csökken a kapacitása. Ha jól emlékszem fokonként 4%! Fontos a tengerszint feletti magassági adat is. Ha nagyon sok akksit akarsz használni - érdemes egy jó terheléses tesztert is beszerezni. Ha az akksid nem veszi fel a töltést, akkor maximum nehezéknek lesz jó Esetleg ha gerjeszted (van erre céláramkör), majd kimosod, újrasavazod még egy darabig lehet jó, de nem tart örökké. Általában 3-5 év típustól függően.
(#) soczolaci válasza pudding1 hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Szia. A rendszerd már régebben épült, de meg szeretném kérdezni hogy a rendszerelemeket belföldön vetted vagy esetleg van lehetőség kedvezőbb külföldi beszerzési lehetőség? Bár a foint most nem a legjobb áron van, de keresem a legkedvezőbb megoldást.
(#) kaszu válasza Steven84278 hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Egy jó tanács! Azt is nézd, hogy milyen teljesítményt ad le a napelemed. Nekem már sikerült "megfőzni aksit" pár hét alatt, mert túl nagy áramerősséget kapott a töltésvezérlőn keresztül a napelemtől. Amit érdemes megjegyezni a töltő áramerősség akkor a legideálisabb az aksi élettartama szempontjából ha nem haladja meg az aksikapacitás kb. 1/20-át.
(#) kaszu válasza Proci_85 hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Kicsit ellent mondanék, mert amennyi az ár különbség/élettartam, nem éri meg a szolár aksi szerintem. A saját rendszerembe már 1,5 éve sima autó aksikat (2db.) használok (leginkább a lakás világításához 12V-os LED-es rendszerben), és nem igazán látom a hátrányait. Neked rosszak a tapasztalataid ezzel kapcsolatban?
(#) kameleon2 válasza kaszu hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Sziasztok! Tulajdonképpen nem értem a töltésvezérlés problémáját. Én csináltam 3 alkatrészből egyet - egy éve megy: 1db 20-os ellenállás egy dióda és egy PB137 . 1,37 A-el tölt maximum. Ha több kell, akkor párhuzamosítom .....

AS_185X3.png
    
(#) mugab válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Talán a hatásfokban van a kézzelfogható különbség
(#) Barret válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Evvel a kapcsolással csak annyi a baj,hogy ez felitatott savas zárt akksihoz használható csak!
Az autó indítóakksi töltéséhez 14,1 volt kell ,vagy pár tizeddel több.Már ha az ember fel akarja tölteni rendesen
(#) kameleon2 válasza Barret hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Akkor még egy dióda kell alá... 13,7+0,4V=14,1V... Csak 400mV nyitófeszültségű legyen...
(#) Barret válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
És ennek hány %-os lehet a HATÁSFOKA?
Mert nekem is hasonló kapcsolás kellene...
Step down converter.
(#) Barret válasza kaszu hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
A szolár akksi jobban bírja a mélykisülést mint az indító akksi.kb ennyi előnye van...
(#) sanykaraj hozzászólása Jan 20, 2012 /
 
Üdv láttam hogy nem túl olcsó egy cella. Az a kérdésem hogy lehet e ezekre támogatást kapni vagy valami segítséget és ha, igen az mijén típusú cellákra vonatkozik, na meg persze mekkora ez a támogatás.HA pedig nincs támogatás hol lehet olcsó jó cellákat venni. illetve olvastam hogy a kristály cellák egész jók , hogy menyivel jobbak az átlagnál vagy már vannak-e ulyabak? a választ kösz
(#) kameleon2 válasza Barret hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Szia! Fogalmam sincs, volt a fiókban pár darab és 130 Ft az ára Ami abszolút mellette szól - az, hogy akár simán felcsavarozod a napelemtáblára egy sorkapoccsal és kész az akksitöltőd. Nekem az ellenállás és a dióda a bolondbiztosság miatt kellett, mert nem saját használatra készültek a kis panelek eredetileg. Nyilván nem lesz olyan hatásfoka, mint egy Step down konverternek - de nem is annyiba kerül és nagyon egyszerű, könnyen kaszkádolható.
(#) kameleon2 válasza sanykaraj hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
SZia! Például nálam, készrelaminálva, 20 év garanciával, TÜV, Polikristályos 240W-os 80 nettó - lásd hirdetések. Pályázatban is tudok segíteni.
Következő: »»   55 / 241
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem