Fórum témák
» Több friss téma |
Igazad van tuti hogy már nem sinus közeli lehet a jelalak mivel az erősítő előtt van egy lm1036-os hangszínszab. amivel túl lehet vezérelni ha nem figyel az ember , apropó nincs valami clip visszajelző kapcsolás ehhez az ic-hez?
Van egy saját ötlet nyomán. Clip 0x néven több tápfeszültség és erősítő típushoz számoltam ellenállás értékeket. Neked ezt ajánlom.
Sziasztok lenne hozzátok egy kérdésem mit lehet a stby és a mute lábra rakni hogy ne keljen kapcsolgatni hanem egyből szóljon ha lehet segitsetek köszi
Tartsd mindig bekapcsolva és akkor nem kell kapcsolgatni.
Hello mennyi pufferkondit kell rakni a hidnak, mert attól tartok, hogy kevés, de még nem próbáltam ki.
Szia , 2x10000µF/63 minimum. Most mennyit raktál bele hogy kevésnek tartod?
Nah szóval most ugy van hogy 1 egyeniránytás van egy hidnak (35A diodahid). Összeszámolva 2x33.020µF + ami van 6x2200uf az IC közelébe(3 hid) de az nem számit szerintem.
Az bőven elég lessz ,nekem csak 15000 van tápáganként és ahogy mértem különösebben nem is esett a feszültség ,max 2-3v-ot. Igaz 500W-os EI trafóm van
nekem 2x10.000µF van Igaz némileg esik is vele nagygázon a feszkó.
Nekem toroid lesz 400w s ujra kell tekercseljem.
A kérdésemet bármelyik erősítős vagy tápos témába feltehetném, de ez a legszimpatikusabb. A kérdésem az lenne, hogy mennyire befolyásolja az erősítő működését ,hogy ha sima trafó helyet kapcsolóüzemű tápot használok? Úgy tudom annak nagyobb a mágneses szórása. Ez jobban behallatszik az erősítőbe? Vagy miért van az, hogy a minőségi erősítőkbe, illetve az erősítők többségébe sima trafót raknak nem pedig kapcsolóüzemű tápot? Persze vannak kivételek. Mert ha mindegy akkor a kapcsolóüzemű olcsóbb is és jóval könnyebb is, sokkal praktikusabb lenne.
Szia! A kapcsoló üzemű táp árnyékolása, és az előállított feszültség szűrése megoldható.
A számtalan előny mellett néhány probléma: az elkészítése bonyolult, javítása nehézkes, a meghibásodás esélye nagyobb. Ezek akár kizáró körülmények is lehetnek.
Helló. A kérdésem a következő lenne. Lesz 2 db monó 7294 hidam. Ezek árammal való ellátását meg oldhatom-e úgy hogy megmarad a mostani( egy darab hidam van de mégegyet akarok) táp megmarad hogy van: trafó->diódahíd->puffer->erősítő. Ha én a két erősítő táppontját összekötöm és így megy amind a kettő az eredeti tápra működhet? Leírni elég nehékes így rajzoltam.
Használhatod közös táprol őket nyugodtan.Csak arra figyelj,hogy úgy kösd be,ahogy a rajzodon is van.
Értem. A 10A-es graetz nem lesz sovány?
De igen, véleményem szerint kettő hídnak kissé sovány a 10A-es graetz. 15A-es, vagy afölötti lenne jobb inkább. Ha megteheted, növeld a puffermezőt is 2*20000µF-ra!
Nem érdemes az egyenirányító hídon spórolni. Még egy 50A-es is nagyon olcsó. Főleg hogy minél nagyobb a puffer mező, annál nagyobb egyenirányító kell, hisz a kondenzátor üres állapotban rövidzár.
Egyenirányító hidak
Hello!
Azt akarom kérdezni hogy nekem van 3 tda hid és ha egy olyan trafóról táplálám ami lead 2x24vac 10A-t vagyis 450VA mennyi lenne a kimenő teljesitmény a három csatornán. A szűrés olyan 2x47000 uf közelitőleg összesen.
Szia! Nem tudható mekkora lesz a táp esése. 200W teljesítmény csúcsokkal számolhatsz csatornánként.
A 200W/8ohm szinusz hídkapcsolásban csúcstól-csúcsig 57V, neked pedig terheletlen állapotban 2x33=66V áll a rendelkezésedre. Tápoldalanként 4,5V (összesen 9V) maradék feszültséggel számolva meg van az.
Az egyszerűség kedvéért tekintsd úgy az erősítődet mintha hat darab TDA menne 4 ohm terhelésen. Az adatlap 5. ábráján a TDH0,5% vonalat tovább rajzolva láthatod a várható teljesítmény alakulását. Persze mindez csak elmélet, mert nem szinuszt fogsz hallgatni, és a hangsugárzó sem tisztán ohm-os terhelés. A lényeg, maximális teljesítményen járatva a trafó várhatóan - még a fentiek ellenére is - melegedni fog.
Figyu. Ha 24V váltóról egyenirányítok, az DC 34V. Ha ezt kettéosztom a virtuális táppal akkor +-17V-ot kapok. Ha 8 Ohmmal terhelem, az kb. 20Watt, ha 4 Ohmmal az kb. 28W kimenő teljesítményt biztosít.
(#1130582) A 40VDC tápoddal - nem tudván mennyit esik terhelés hatására - 4 ? -on 120W körüli teljesítményt vehetsz ki a híd kapcsolásból. 8 ?-on pedig 100-at. Hogy jön ki neked a 100-120Watt? Ha a 40V DC-t kettéosztom a virtuális GND-vel akkor nem igen jön ki belőle 30-40W-nál. +-40V-nál igen, de virtuális GND-nél nem.
És akkor +-36v 15A táp a maximum amit kaphat, mert még nem tudom milyen trafót teszek. S akkor mennyi lehet a szinusz / csatorna? 8 ohmos terheléssel.
Zenével hajtva tudni fogja a 200W-os csúcsokat, szinusszal műterhelésre pedig annyit fog tudni amit a táp elbír jelentősebb feszültségesés nélkül.
Szia! A szóban forgó hozzászólás. Itt híd kapcsolás van. A sztereó változatnál természetesen azok a teljesítmény adatok amit számoltál.
Van egy kb. 150-200W-os trafóm. Tekercselt magú, hiperszil. Üresjáratban AC41V jön le róla. Mennyire számítsak terhelve?
Még egy kiegészítés. 8 ohm-on nincs határolás, de maradék feszültség azért van, tehát az a száz inkább csak nyolcvan, ha 2x4V-ot veszek alapul.
De az a trafó amit kinéztem terhelés nélült tud 2x24vac-t és 9,73 A-t. Ha meghatanám vele az erősitőt akkor egy kimenet tudna rms ben 200w os hangszórót hajtani 8 ohmon?
Ha teheted akkor olyan trafót vegyél ami 2×28V AC szekunder feszültségű.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |